Αεκαρα

Μονο ετσι θα μπορουσε να το παρει ο Παοκ,με σπρωξιμο,το ειδαμε με τον παναθηναικο,το ειδαμε και σημερα με το 5 μετρα γκολ οφσαιντ,δεν θα κλαφτω ομως γιατι και η ΑΕΚ με τον ατρομητο γκολ οφσαιντ ειχε βαλει,αυτο που θα πω ομως ειναι οτι η χρονια ειναι πλεον παντελως αποτυχημενη,δεν με ενδιαφερουν καν τα play off και η θεση που θα τερματισουμε,ειμαστε στην κανονικη διαρκεια 4οι για 2η χρονια.

Απο εκει και περα ειδαμε μια ομαδα ανυπαρκτη επιθετικα,ο αραουχο ηταν απομονωμενος,ο μανταλος ανυπαρκτος,πατιτο τιποτε,γκαλο μετριος,τσιγκρινσκι κυριως στο α ημιχρονο που εφαγε την ντριμπλα στο γκολ μετριοτατος και ενας φιλοτιμος λαζαρος οτι μπορουσε εκανε.Δεν ειδαμε ουτε καποια στημενη φαση,αλλωστε ο μανταλος ειναι κακος στα στημενα.

1 Like

Αυτός που κάνει αρνητική εντύπωση είναι ο Γκαλο. Πολύ μέτριος. Τον είχα για καλύτερα πράγματα.

Κριμα η καλυτερη ομαδα του γηπεδου να κερδισει με πετσινο γκολ.Το σημερινο κυπελλο μου αφηνει μια γλυκοπικρη γευση δυστυχως…Επισης περιμενα πολυ καλυτερη την ΑΕΚ σημερα,με απογοητευσε παικτικα.Νομιζω δεν θα μπορουσετε να υψωνατε κεφαλι αν δεν εμπαινε το πιο γελοιο γκολ που εχω δει εδω και πολλα χρονια.

Παντως αν οι ΑΕΚτσιδες βγουν και πουν οτι δεν πανηγυρισαν την κουπα με Ατρομητο,ουτε εγω θα πανηγυρισω φετος.

Και επισης τεραστιο αισχος τα σημερινα επεισοδεια

Κ οι 2 μετριοι ηταν. Προσωπικα δεν γουσταρω κ δεν πανηγυριζω οταν νικαω με τετοια γκολ. Κ σιγουρα δεν θελω να το παιζει κ εξυγιαντης μετα ο προεδρας μου. Επισης με τον ΠΑΟΚ καθε χρονια γινεται ενα καθοριστικο λαθος εναντιων μας. Φετος κερδισατε με γκολ που χε βγει αουτ. Τελικο με διμετρο οφσαιντ. Περυσι με πεντακαθαρο πεναλτι που δεν δοθηκε στον Σιμοες.Τεσπα. Κουραστικο Ελληνικο ποδοσφαιρο.

2 Likes

Οταν πας για ξυλίκι και πας πάνω απο ολα αντρίκεια…

https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18275095_2055512768009317_3667369264940319164_n.jpg?oh=26e5fadd3dafcc5bf12f79a8627cef48&oe=59874444

1 Like

Και κρατάς και ενός λεπτού σιγή…

1 Like

Aρρωστοι υπανθρωποι

Red_Viper αν μιλας το για το 2-1 περσι,το πρωτο σας γκολ ειναι χερι και δεν επρεπε να μετρησει πανε δες το.

Φετος σκοραραμε απο ανυπαρκτο κορνερ,ενω 5 λεπτα πριν δεν μας δινει κορνερ και το κανει αουτ.Δηλαδη αν δωσει 2 μουφα πεναλντυ ο διαιτητης σε καθε ομαδα και σκοραρει μονο η μια,την ευνοησε η οχι? Αυτα για τα ματς της Τουμπας που λετε.

Τωρα σημερα,το γκολ ηταν οφσαιντ δεν υπαρχει συζητηση.Παντως τωρα που το ξαναειδα το replay,υπαρχει πεναλντυ στον Κρεσπο απτον Σιμοες αν δεν κανω λαθος στην ιδια φαση.Φυσικα κανενας δεν εστιασε να αναλυσει το συγκεκριμενο στιγμιοτυπο.


Η διαιτησια σημερα σας φανηκε να ευνοει καποιον στην ροη του αγωνα?Αν δεν υπηρχε αυτο το γκολ οφσαιντ,νομιζω καμια ομαδα δεν θα χε να πει τιποτα(περα απο μια καρτα που δεν δοθηκε στον Ματος και μια στον Τσιγκρινσκι).Ακομα και το πεναλντυ να μην δινοταν,χαλαλι γιατι ειναι σε ακυρο μερος.

Τελος παντων,κριμα που θα μεινει η σταμπα για καλπικο κυπελλο στο μυαλο των Ελληνων,οταν περσι μες την Τουμπα δεν δινει πεναλντυ και αποβολη το κορακι υπερ μας στον τερματοφυλακα του γαυρου,με αποτελεσμα να μην κατεβουμε στο τηγανι και η ΑΕΚ επωφελειται απτο να παιξει τελικο με 50αρισιο Σιδηροπουλου ενω ο γαυρος εχει 1 μηνα απραξιας .Κριμα οταν πηγαινουμε με βαζελο το 14’ στον τελικο και τρωμε 4αρα,ενω εχει αποδεκατιστει ο βασικος μας κορμος λογω τιμωριων απο κιτρινες και κοκκινες ο θεος να τις κανει,επειδη τολμησαμε να αποκλεισουμε τον γαυρο απτον τελικο.

Τελος παντων καλο βραδυ απο μενα,οτι θα το πανηγυρισω θα το πανηγυρισω αλλα μου αφηνει μια γλυκοπικρη γευση η ολη φαση,τοσο με τα σκηνικα πριν το ματς,οσο και με το γκολ οφσαιντ

Εγω παραδεχομαι τους εκατονταδες ΑΕΚτζηδες που την καναν και γυρισαν πισω οταν ξεκινησαν τα επεισοδια.
Το κακο με τον ΠΑΟΚ φιλε Παοκτζη ειναι οτι μονιμως φωναζει και μιλαει για κατεστημενο οταν η εδρα του ειναι απο τα πιο μεγαλα αβατα του Ελληνικου ποδοσφαιρου. Μονο ο παραγκογαυρος ειναι πιο πανω. Το πιστευω αυτο χωρις να χω καμια εμπαθεια για τον ΠΑΟΚ. Ειναι μια παρατηρηση που χω κανει 30 χρονια που βλεπω ελληνικο ποδοσφαιρο. Αυτα που λετε πχ για την Αθηνα και τα τσουβαλιαζεται ισχυουν μονο για τον Γαυρο. Στα ματια μου ως ομαδα ευνοημενη ακολουθειτε εσεις. Και θεσμικα λογω μονοπωλιου εκει πανω και σε μεγαλο βαθμο και διαιτητικα οταν παιζετε εκει. Λογικα διαφωνεις οποτε δεν εχει και νοημα να το συζηταμε :slight_smile:

Σε παρακαλώ, το σωστό είναι ΠΑΟΚτσής.

Θα την ξεπεράσεις τα επόμενα χρόνια, μη φοβάσαι!

1 Like

και για τις εντυπωσεις :stuck_out_tongue:
http://www.sport24.gr/football/ellada/GreekCup/h-agkwnia-toy-matos-ston-patito.4659462.html

Αντε να γραψω και γω κατι για τις εντυπωσεις :stuck_out_tongue:

Μπραβο, σε ξεπλυνε αυτο!!!

Εγώ πάντως που είμαι γαύρος ήμουν σίγουρος για το χθεσινό και δεν θα πω ψέματα το χάρηκα πολύ.
Βέβαια κακα τα ψέματα δεν αξίζει για κανένα λόγο να ασχολείται ένας σοβαρός άνθρωπος με αυτό το πράγμα που λέγεται ελληνικό ποδόσφαιρο. Ένα ποδόσφαιρο που έχει να κάνει αποκλειστικά με επιχειρηματικές και πολιτικές σκοπιμότητες. Είμαι περήφανος που δεν έχω αγοράσει ποτέ διαρκείας, και ούτε πρόκειται.

Ο σαββιδης εξυγιανε τους συμμαχους και καλα τους ξηγηθηκε θα πω μπας και ξυπνησουν,γιατι ο ενας βαζει περισσοτερα λεφτα στο survivor και αφησε το ροστερ του γυμνο και ο τζαμπατζης αλλαξε 3 προπονητες και εφερε παλτα μαζι με το βατραχι,σοβαρα με τον γαλανοπουλο και τον αλμειδα αλλαγες θα γυρισεις παιχνιδι?

Αξιοι της μοιρας μας αεκτζηδες και βαζελοι,κατωτεροι των περιστασεων,αγωνιστικα και εξωαγωνιστικα και βγαινει ο μελισσανιδης να πει για στησιματα,ανακοινωσεις,τι εκανες εσυ για να προστατευτεις,για να ενισχυθεις,τιποτε.

Νταξ τι αλλο να πουμε… Η διαιτισια ηταν ελαφρως υπερ του ΠΑΟΚ με τις αγκωνιες κλπ αλλα δεν ηταν κακη, μεχρι να σκασει το μουφα γκολ. Το ματσ φαινοταν οτι θα πηγαινε για εξτρα χρονο μιας και οι δυο ομαδες παιζανε χεσμενες.
Αραουχο πουθενα, πολλα λαθη απο Γιοχανσον, Πατιτο φλιαρος, και πανω του μετριου Λαζαρος.
Κριμα για τους οπαδους του ΠΑΟΚ που παιρνουν τετοιο κυπελο. Βλεπω αναφερετε το γκολ με τον Ατρομητο, και σωστα γιατι δεν ηταν, αλλα ξεχνατε οτι ριξαμε αλλα 2 μετα απο εκεινο.

Ο Σαββιδης εκανε δικο του νομο, πηρε λιμανι, παιρνει εφημεριδα, παιρνει καναλι, πηρε καπνα, ε να μη παρει κ ενα κυπελο?

οταν βαζεις ενα γκολ κατα λαθος κ σερνεσαι σε ολο το ματς, δεν αξιζεις κυπελο. κριμα για ΑΕΚ κ χιμενεθ, που στο ματς της σεζον, εμφανιστηκαν αψυχοι. αν θες να λεγεσαι καλυτερη ομαδα (που δεν εισαι), μπες στα πλεηοφφ κ παρτα. το κυπελο το πηραμε κ περσι κ τελικα φετος τι αλλαξε? μια χαζοτατη σεζον, που συμμαζεύτηκε στο τελος.

http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/ektos-topou-kai-xronou-i-epo-agwnas-pou-timise-tin-poli-tou-bolou-epituximenos-o-telikos/3355554

Παρανοια!

1 Like

Εμείς είμαστε παρανοϊκοι που ασχολούμαστε ακόμα με το ελληνικό ποδόσφαιρο …

1 Like

http://www.balladoros.com/nea.php?news=11870 :joy:

Μας ξεβρακωσανε κανονικα και με το νομο,τιγρη φτιαξε ομαδα δεν σε σωνει η αδεια του γηπεδου.4 χρονακια δεν εχεις φτιαξει ομαδα.