Αεκαρα

Ελπιζω να μη κανει αλχημειες ο Χιμενεθ με τη Μπριζ, η ομαδα επαιξε καλα στο πρωτο αγωνα και τους ειχε μπλοκαρει τελειως, αμα εμπαινε και κανα γκολ στα πρωτα λεπτα θα μιλουσαμε για θριαμβο. Καλα για τις καρτες και για την επιθεση δεν εχω να πω κατι - για κλαμματα. Ειχα μια μικρη ελπιδα να ξεμπλοκαρει ο Αλμειδα με το Αγρινιο ( μονο ποδοσφαιρο δεν ηταν αυτο που ειδαμε) αλλα εφαγε τη κοκκινη…
Με τον Ολυμπιακο τι συγκρινετε? Εχει ποιοτικους παικτες και χθες εκανε το καθηκον του… υπομονη αλλα 2 χρονια…

1 Like

Ειμαι αισιοδοξος για σημερα αν και πισω στο μυαλο μου εχω μια εικονα του ματς τυπου κραταμε καλα 0-0 και καπου στην αρχη του 2ου τρωμε γκολ και τελειωνουν ολα. Σαν την Σεντ Ετιεν περυσι. Μακαρι να περασουμε να δουμε λιγο Ευρωπη επιτελους. Να παρουμε και κανα επιθετικο της προκοπης.

0-2 βλεπω, μακαρι να πεσω εξω και να μπειτε.

Εγώ φοβάμαι ότι θα ξαναζήσουμε την κλασική ιστορία για τα δεδομένα της ΑΕΚ των τελευταίων ετών. Ο Μελισσανίδης δεν πήρε ούτε έναν επιθετικό της προκοπής και περιμένει να πάρει εφόσον προκριθούμε - κλέψουμε την πρόκριση για να είμαστε ακριβείς. Χωρίς επιθετικό πάμε για το 0-0 κι ότι προκύψει. Ε, κάπως θα φάμε ένα γκολ και θα τελειώσει εκεί η ιστορία.

Μετά κλασική εσωστρέφεια, θα φταίει κι ο Χιμένεθ (θα έχει κάνει κάποιο λάθος που θα το μεγενθύνουν οι ΑΡΔ) οπότε θα αρχίσει και η γκρίνια, επιθετικό δε θα πάρουμε γιατί δε θα έχουμε προκριθεί και “για την Ελλάδα θα μας φτάνουν αυτοί που έχουμε”, εκτός αν διώξουν το κρέας τον Αλμέιδα και βρουν κανένα λαχείο τύπου Πέκχαρτ - που θα μας κάνει να απορούμε γιατί δεν κράτησαν τον ίδιο τον Πέκχαρτ. Για έναν απίθανο Ουκρανό διάβασα, τα γνωστά δηλαδή…

Αλλά ελπίζω να πέσω έξω και να κάνω κωλοτούμπα το βράδυ υμνώντας το πανέξυπνο πλάνο της διοίκησης! :stuck_out_tongue:

1 Like

Άντε, κρατάτε γερά!

1 Like

Εγώ πάντως έβαλα αθλητική αμφίεση κι ετοιμάζομαι για κωλοτούμπα :grin:

1 Like

Χαχα τρελη μπαλιτσα

2 Likes

Καλως τα παιδια καλως τα 3-0,ολα πηγαν ρολοι,προκριση και λεφτακια για επιθετικο.:stuck_out_tongue:

3 Likes

Α ρε ομαδαρα, τι ωραιο παιχνιδι ειδαμε… ! Μπραβο στα παιδια - ολοι ξεπερασαν τον εαυτο τους και ο Χιμενεθ παρα πολυ σωστος. Ο Γαλανοπουλος μονο μου φανηκε λιγος - πολλα λαθη και με εκνευρισε κλασσικα ο Μανταλος σε διαφορες φασεις.

Σιμοες,Λοπες , Μπακακης, Λαζαρος και η αμυνα= θανατος!

Α ΡΕ ΟΥΓΚΟ ΒΑΛΕ ΤΟ ΓΚΟΛΑΚΙ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ.

3 Likes

Κι εγώ βλέπω το post μου παραπάνω και σκέφτομαι “τι μίζερος που έχω γίνει”. Άντε ΑΕΚάρα, να αφήσουμε πίσω τη μιζέρια και την καχυποψία!

Μεγάλη εμφάνιση και με αυτό τον αέρα και τη σιγουριά της ομάδας που ξέρει τι θέλει στο γήπεδο και έχει δουλευτεί σωστά. Άντε να δούμε τι θα φέρει η κλήρωση, ως τώρα δεν είχα ασχοληθεί ιδιαίτερα και δεν ξέρω τι πιθανοί αντίπαλοι παίζουν, τι γκρουπ δυναμικότητας κλπ.

1 Like

O Mανταλος σημερα μ αρεσε. Επειδη οι 3 στα χαφ ειχαν ισορροπημενο ρολο δεν χρειαστηκε με το ζορι να γινει ηγετης και να παιζεται ολο το παιχνιδι γυρω του με αποτελεσμα να ναι πολυ χρησιμος χωρις πολλα περιττα. Ο Γαλανοπουλος επειδη εχει τα καλυτερα πνευμονια αλωνισε μπροστα στο 2ο ημιχρονο. Αν ηταν πιο εμπειρος και με πιο επιθετικο ενστικτο θα χε βαλει 2 γκολακια για πλακα. Φοβεροι Μπακακης, αμυνα κ Σιμοες!

1 Like

Μανταλος δεν ηταν ασχημος τελειως, απλα με εκνευριζει οταν πεφτει με το παραμικρο. Ο Γαλανοπουλος παρα βγηκε μπροστα προς το τελος - αφου δε το εχει το παλικαρι ακομα, εχει δρομο να στρωσει , δεν αμφισβητω το ταλεντο του ομως.
Τεσπα , respect στον Χιμενεθ - παρτε επιθετικο - forza AEKαρα.

1 Like

Ο Μανταλος αυτος ειναι. Ενας κουτοπονηρος χρησιμος παιχτης. Ενας Καραγκουνης πιο περιορισμενων δυνατοτητων και χωρις τα ηγετικα χαρακτηριστικα. Τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο για μενα. Ο Γαλανοπουλος βγηκε μπροστα στανταρ με εντολη ΧΙμενεθ. Ηταν ο μονος που χε την δυναμη να το κανει και εκ του αποτελεσματος ηταν πολυ σωστη επιλογη. Βρεθηκε σε 3-4 τετ α τετ. Απλα δεν ειχε την εμπειρια να κολλησει ενα

2 Likes

Μας εφερε η μοιρα στον δρομο τη Μιλαν,δεν ξεχναμε τι πουληταρια ηταν οι ιταλοι.

Μη γαυριζεις.

Καλος ομιλος που μπορει να μας δωσει ποντους κ να περασουμε αν ειμαστε καλοι

Κλασικος Χιμενεθ για να χυνει καρδαρες. Ροτεησον γτπ. Συγνωμη κιολας. Αινταρεβιτς, Βινισιους δεν πρεπει να μπαινουν τελικα, εκτος αν το παιχνιδι ειναι πολυ ευκολο. Εβλεπα το παιχνιδι και τρελαινομουνα. Μεχρι το 80 επεμενε να παιζει με 3 αμυντικους και ενω δεν καναμε ευκαιρια με τιποτα. Μονο με σουτ απο τα 30μ… Δεν ρισκαρε με τιποτα. 2 μεσοεπιθετικους ειχε και εβαλε τον ενα στο 82. Μας δουλευεις ρε ΧΙμενεθ? για το Χ πηγες?

Το θεμα ειναι να μη βαζει Γιχανσον με Σιμοες αλλιως δε κουνιεται τιποτα. Τεσπα το Χ ηταν δικαιο…

Σημερα πετυχα τον Vranjes στο αεροδρομιο χαχα selfieeee

1 Like

(αν και είσαι και εσύ σιχαμένος) ΤΙΓΡΗ ΘΑ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

μόνο_ΑΕΛ

1 Like

Εγώ λέω κάποιος να τον μαζέψει τον τίγρη.

Αυτό δεν αναιρεί φυσικά ότι ο Κούγιας είναι καραγκιόζης.