Αεκαρα

Eγω λέω να συνεχίσει με πιο μόνιμα αποτελέσματα.
Ο κούγιας δεν είναι καραγκιόζης. Είναι αδίστακτος εγκληματίας

Με σκοτωνουν,με σκοτωνουν,φρουρααα,φρουρρααα!

Παρε να χεις,αραουχο ιζ μπακ.

Τέτοια ευκολία ούτε στο προπονητικό διπλό που λείπουν οι μισοί και είναι η πρώτη προπόνηση μετά το πασχαλινό τραπέζι.
Στο 16 πέρασε το κέντρο η αελ, είχε παίχτη που έπαιξε 3 λεπτά και αποβλήθηκε, έκανε ένα και μόνο(αστείο)σούτ, η μπάλα χανόταν απο το πρώτο τέταρτο του γηπέδου με αστείες επιλογές, και σε κάθε ελεύθερη μπάλα υπήρχε φόβος μην πάει κάποιος πρώτος και γίνει καμιά στραβή… Καλοφάγωτα στον κύριο κούγια και καλό καρκίνο.

(το οτι αυτό το μάτς δεν βγήκε με το υπερδιπλάσιο σκόρ, μόνο κακά πράγματα έχει να μου πει για την αεκ. Οσο και να μην έπαιζε, όσες απουσίες και να είχε, χάθηκε ευκαιρία για αστρονομικό σκόρ. Μονοι τους έπαιζαν και δεν… Αλλά αφου έκανε χαι φαιβ ο προπονητής της στον πάγκο, όλα καλά)

Πειτε με τρελο αλλα ουτε εγω τρελαθηκα. Ξενερωσα με το καθισμα της ομαδας μετα το 2-0. Παρολα αυτα φαινεται οτι υπαρχει ποιοτητα κ θεωρω οτι αμα δεν κανει αυτοχειριες ο Μανολο θα το παλεψουμε δυνατα. Συνεχιζω να ξενερωνω με επιλογες τυπου Βλαχομητρος αντι Τριστασον πχ αλλα οκ θα δουμε. Καλα παμε μεχρι τωρα. Πολυ καλα.

Crimson Idol πολυ ασχημη εντυπωση μου κανε ο τερματοφυλακας σας στο 4ο γκολ. Ακομα κ στο ζωντανο μου φανηκε οτι δεν κανει καμια προσπαθεια, αλλα στα ρηπλεη τρελαθηκα. Οκ ηταν εξ επαφης ουσιαστικα η κεφαλια, αλλα δεν ξερω μου αφησε πολυ ασχημη γευση η αντιδραση του

και στο τρίτο ήταν κακή η αντίδραση και ας ήταν δίπλα απο το σώμα το σούτ. δεν μιλάμε για κοντινό πλασέ αλλά για σούτ εκτός περιοχής…
Η ομάδα της αελ(?) έκανε σοβαρο τακλίν στο 87, και σε κανένα άλλο σημείο. Παίχτες της αεκ έπαιζαν με πλάτη(το φορ πχ) και δεν τους ακουμπούσαμε καν με το χεράκι να νιώσουν οτι υπάρχουμε. Αλλά την χειρότερη εντύπωση την έκαναν οταν η αεκ εκανε πασουλες μεσα και έξω απο την περιοχή και δεν έκανε ΚΑΝΕΙΣ, ΠΟΤΕ, έστω ένα βήμα να μπει στις φάσεις. αν δει κανείς το βίντεο του αγώνα, η αέκ έχει κάνει ενα σωρό γεμίσματα(τα περισσότερα απο αριστερά), και πάντα είναι απο ελεύθερο και άνετο παίχτη(σε αυτές τις σέντρες μετρήσαμε 9ΕΝΝΙΑ άκυρα άλματα σε προσπάθεια για άμυνα) .

Πάντως επιμένω πως δεν μου άρεσε η άεκ. Καταλαβαίνω το γρήγορο σκόρ, την ανυπαρξία του αντιπάλου, το ευρωπαικό μάτς, και τις απουσίες, αλλά πραγματικά αν ήταν πχ τα γιάννενα ή η λειβαδιά, θα ήταν πιο ενεργητικές και σοβαρές.

edit ετσι για το γαμώτο , αν και με αυτά που γίνονται στην πόλη απο τα τσιράκια του κοντού και τον ρόλο που πάιζει η ομάδα πλέον, δεν σε αφήνουν να ασχοληθείς σοβαρά με το αγωνιστικό και τα στατιστικά.

Η ομάδα της Λάρισας φιγουράρει στην τελευταία θέση με τις τελικές προσπάθειες ανά παιχνίδι έχοντας μόλις 12 σε τρία ματς (3 τελικές ανά παιχνίδι! ), τα λάθη είναι περισσότερα από κάθε άλλη ομάδα φτάνοντας τα 153 (!), οι σωστές πάσες είναι μόλις 108 (ο χειρότερος απολογισμός κατοχής μπάλας στη Λίγκα), τα γεμίσματα είναι μόλις 6 επιτυχημένα από τα 31 (και τα δύο νούμερα είναι τα χαμηλότερα) ενώ τα φάουλ φτάνουν τα 56 με την ομάδα του Αντρέ Πάους να μην καταφέρει να επανακτήσει την κατοχή της μπάλας με κανονικό τρόπο στις περισσότερες προσπάθειες της!

1 Like

Περνάτε κι εμάς!

Κριμα να χαλανε τοσο ωραιες φιλιες για τα γκομενικα παντως.

1 Like

σε ο,τι ματς στήθηκε στην β εθνική μεταξύ τρικάλων, αελ, χανιά και εργοτέλη, σε όλα είχαμε σοβαρά περιστατικά με βια , απειλές, μπανάνες και όπλα. Χαζός είμαι εγω τώρα, ο,τι θέλω λέω… ίσως να μην χαλάνε τελικά οι φιλίες…

Σε μερικούς κοντούς του 1.79 δεν τους φτάνει το χρήμα απο το εμπόριο που κάνουν στην πόλη που έχουν εγκαταστήσει ολόκληρο σύστημα τρομοκράτησης, αλλά τσιμπάνε και κάτι ψιλά απο τα αβαβα ματσάκια.
Και λες, δεν γαμιέται το ματς και η ομαδα και το ποδόσφαιρο.Η πόλη όμως…

Το παρακάτω το διάβασα σε αθλητικό site, μου φάνηκε τρομερά αστείο και σας το μεταφέρω:

“Σε αυτά δεν χωράνε οπαδικά. Επικροτούμε το ξύλο στον Κούγια απ’ όπου κι αν προέρχεται!”

To σχόλιο απο κάτω

https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/21585988_10209883221469345_1654380947_n.png?oh=3068de22e75a4b65f4896dd85929f099&oe=59B9BEE6

*δεν μπορώ να σας μιλήσω/μας είπε

1 Like

Για να καταλάβω: Υπάρχει καθεστώς τρομοκρατίας στη Λάρισα. Γίνεται λαθρεμπόριο όπλων, ναρκωτικών και ο εγκέφαλος της σπείρας είναι ο Κούγιας. Φυσικά δεν αρκείται σε όλα αυτά αλλά στήνει και ποδοσφαιρικά παιχνίδια και κονομάει και από εκεί. Κανείς δεν τολμάει να μιλήσει γιατί κινδυνεύει η ζωή του.

Τα τελευταία 2 χρόνια συμβαίνουν αυτά στην πόλη της Λάρισας που βρίσκεται ο Κούγιας στο τιμόνι της ΑΕΛ. WOW !!!

υγ: Ωραίο άρθρο από το Γαύρο που στο συγκεκριμένο συμβάν λέει τα πράγματα με το όνομά τους. Το μόνο αναληθές που γράφεται στο κείμενο είναι ότι “ακόμα και ο τελευταίος φίλαθλος καταδικάζει την εγκληματική ενέργεια του Μελισσανίδη κατά του Αλέξη Κούγια”. Υπάρχουν πολλοί καθυστερημένοι που δήθεν κόπτονται για το καλό του ελληνικού ποδοσφαίρου αλλά επικροτούν τις μπουνιές. Ήρθε τώρα ο ηθικός άνθρωπος Μελισσανίδης να βάλει μυαλό στον μη ηθικό Κούγια. Μάλιστα…

υγ2: Βασικά γαμώ και το Μαρινάκη και τον Ολυμπιακό. Απλά το παραπάνω άρθρο λέει αλήθειες. Τυχαίνει βέβαια να έχουν συμφέρον και για αυτό τα γράφουν, όχι ότι είναι τίποτα καλοί άνθρωποι εκεί στο λιμάνι.

1x3=3
2x3=6
3x3=12
4x3=…
Βρείτε την ακολουθία.

1 Like

Κανένα κλικ σε κανέναν gavro.

separss, γίνονται πράγματα που κανείς δεν είχε ξαναζήσει στην πόλη, και δεν υπάρχει δύναμη να αλλάξει το πράγμα απο την πλευρά μας.
Ευτυχώς μπορεί να πάει την ποδοσφαιρική μπίζνα προς τρίκαλα μεριά, και εδώ να αφήσει τις εξωαγωνιστικές…

Hopeto, γαμιέσαι!! :stuck_out_tongue:

*το άρθρο-βόήθεια στον κολαούζο , αστείο.

https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/21558595_10155698501259710_1552846990950176969_n.jpg?oh=78a537257dae17e590154f0a60efb7be&oe=5A52BFEB

4 Likes

Καλη επιτυχια στα χανουμια σημερα ,πιστευω αμα παιξει μπαλιτσα το εχει για πλακα !! Αντε μπας και κανει καμια ελληνικη ομαδα τπτ

1 Like

Ναι ρε μνια,ενα διπλο στην ευρωπη μετα απο χρονια.

Κατι πολυ καλο χτιζεται. Αρκει να μην χυσει καρδαρα ο Χιμενεθ. Μπακακης, Λιβαια φοβεροι. Ερχονται κ Κονε, Αραουχο, Γαλανοπουλος, Τσιγκρινσκι, Γιακουμακης, Τριστασον κτλ. Πολυ ωραια πραματα.

Ωραιο παιχνιδι ρε ΑΕΚαρα και εγω το χαρηκα. Ολη η ομαδα πολυ δυνατη και μπορουσε και αλλο στο πρωτο ημιχρονο.
Τι θα γινει με τα κολο κορνερ γαμω?
*Τον Τριστασον δε τον βλεπω να καθεται για πολυ, μιας και τον εχει στη μπουκα ο Χιμενεθ.

1 Like

Απαλευτη ΑΕΚ για αλλη μια φορα οταν εχει την ευκαιρια να βγει απο πανω στο πρωταθλημα. Ρε πουστη μου αυτος ο Χιμενεθ γτ τοσες αλχημειες καθε φορα απο αγωνα σε αγωνα. Ελπιζω σε καλυτερο 2ο ημιχρονο