Αεκαρα

Μουφα το πεναλτι αλλα με γυμνο ματι φαινοταν μεσα. Τελικα ο Λιβαγιας μεγαλο θωρηκτο. Παιχτουρα

Ειδαμε για αλλη μια φορα οτι δεν εχουμε βαθος στο παγκο,με κλωναριδη ανυπαρκτο και μπακασετα αορατο,επρεπε να μπει ο λιβαγια και ο λαζαρος για να κανει παιχνιδι η ομαδα.

Δεν ξερω πως θα την βγαλει ο χιμενεθ σε 3 διοργανωσεις με αυτον τον παγκο,ειναι αναγκασμενος να κανει ροτεισον και σημερα το εκανε αλλα δεν του βγηκε.Mπηκε φοβισμενος και σφιχτος οπως με τα γιαννενα,ετσι εχασε πολυτιμο χρονο.

Το πεναλτυ αυτο αλλες φορες θα το επαιρνε ο οσφπ για να ξελασπωσει,το πηραμε εμεις τωρα και πιθανον καπου αλλου να ξεπληρωθει κατα μας για να ισοφαριστει η ευνοια.

1 Like

Πιστευω οτι οι Μπακασετας κ Κλωναριδης θα ανεβουν, αλλα δεν κανει καλη διαχειρηση ο Χιμενεθ. Αυτες τις αλλαγες επρεπε να τις κανει στο κυπελλο. Οχι σημερα. Επισης πρεπει επιτελους να βαλει κ τον Ισλανδο στην εξισωση. Κ τον Κονε σιγα σιγα που παιζει παντου

ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΜΑΝΟΛΟ,πτε ρε αυτος ο προπονητης…:joy: Τραγικη αμυνα,τραγικη επιλογη για κλωναριδη,ανετοιμο αραουχο στο α ημιχρονο.

Σεληνιασμενος λαζαρος,πραγματικα φετος ζει δευτερη νιωτη.Παικτης που κανει τη διαφορα ο λιβαγια,παροτι στην αρχη ειχαμε αλλη εικονα για αυτον.

Ολο το παιχνιδι αλλαξε με την αλλαγη του Κλωναριδη και το παιχνιδι του μεγαλου Λιβαγια.
Λαζαρος φωτια και θα δουμε περισσοτερα απο Αραουχο!

Καλά ας μην ήταν ο δικός μας ο ύπνος στον πάγκο και θα είχαμε άλλη κουβέντα τώρα. Νομίζω ότι φέτος είναι πιθανό να το πάρετε αν και νωρίς ακόμα.

Πολυ καλυτερη σαν ομαδα κ υλικο η ΑΕΚ απο τον Ολυμπιακο. Απλα εχει αυτη την ηλιθιοτητα ο Χιμενεθ με τα πειραματα του. Επιμονη πχ σε Κλωναριδη λ εξω Λιβαγια. Τον Λιβαγια ω ρε;;; Δεν χανει κοντρολ κ ντριμπλα με τιποτα κ καθε σπασιμο του στην περιοχη ειναι μισο γκολ. Καλα για Λαζαρο δεν το συζηταω. Σεληνιασμενος. Αδιανοητα πραματα.

Εντάξει σε καταλαβαίνω δεν είναι και λίγο να γυρνάς τέτοιο παιχνίδι, δεν θα σου πάω κόντρα θα το δείξει η ιστορία αν έχει καλύτερο υλικό η αεκ

Φιλε μου δεν το λεω ετσι. Ειμαι μετριοπαθης γενικα. Σε αμυνα κ επιθεση η ΑΕΚ εχει πολυ καλους παιχτες. Δεν εχετε φετος τετοιους. Παιξατε αμυνα με Ταχτσιδη οταν η ΑΕΚ εχει Τσοσιτς, Βρανιες, Τσιγκρινσκι. Οποιοσδηποτε απο τους 3 θα ταν βασικος σε σας. Για Λιβαγια, Αραουχο, Λαζαρο δεν το συζηταω. Κ κεντρο ειναι πολυ δυνατη με Σιμοες, Μανταλο, Γιοχανσον κ τον Γαλανοπουλο το μηχανακι κ στα μπακ με Μπακακη, Λοπεζ.
Θα δειξει μες την χρονια σιγουρα, αλλα προσωπικα πιστευω οτι αν η ΑΕΚ δεν τα καταφερει φετος θα ναι αποτελεσμα κακης ψυχολογιας, χειρισμου Χιμενεθ κ καποιας εσωστρεφιας απο αυτες με τις οποιες ειναι μπολιασμενη ολα αυτα τα χρονια αποτυχιων.

Μην ξεχνάς ότι σήμερα παίζαμε χωρίς σέντερ μπακ, ο Ρομαο είναι αμυντικό χαφ και παίζει κατ’ ανάγκη στόπερ και όταν τον έβγαλε για μην πάρει κόκκινη έβαλε πίσω τον ταχτσιδη (γελάει ο κόσμος). Επίσης μην ξεχνάς ότι έχετε και Ευρώπη φέτος, δεν είστε μαθημένοι για 3 διοργανώσεις και δεν πιστεύω πως έχετε το υλικό για να ανταπεξελθετε. Θα δούμε βέβαια.

Κ σεις εχετε Ευρωπη κ ηδη αποδειχτηκε οτι δεν μπορειτε να ανταπεξελθετε :smiley: . Μεχρι τωρα εμεις καλα το παμε

Φοβερό ματς πάντως, δεν περίμενα ότι θα βλέπαμε τέτοιο στην Ελλάδα. Δίκαια νίκησε η ΑΕΚ πιστεύω, θα ήταν άδικο να έχανε.

1 Like

Ισχυει αν κ η ομορφια του ποδοσφαιρου για μενα ειναι οτι δεν επικρατει παντα ο καλυτερος. Μπηκε ισοπεδωτικο και εφαγε γκολ στις πρωτες μια δυο φορες που περασε το κεντρο ολυμπιακος κ εκει σοκαριστηκε πληρως. Θα μπορουσε να το χασει σβηστα. Κρατηθηκε ομως κ ξαναβγηκε η υπεροχη της μπροστα. Για κανα πενηνταλεπτο συνολικα ο Ολυμπιακος δεν μπορουσε να περασει το κεντρο καλα καλα

Ε καλά κι εμείς την περάσαμε την Ριεκα, μην συγκρίνεις . Στα πιο δύσκολα θα σας δούμε. Το θέμα είναι ότι τώρα έχετε ψυχολογία και λογικά θα έχετε και τα σφυρίγματα για να ξεκολλήσετε όπου χρειαστεί

Για τη Σπόρτινγκ λέει προφανώς ρε.

1 Like

Γι αυτό λέω να μην συγκρίνει, άλλο Σπόρτινγκ άλλο Ριεκα…

Προφανως και λεω για την Σπορτινγκ. Αυτο που λες ως προβλημα Shadowking, οτι μπορει να προκυψει στην ΑΕΚ, εχει ηδη προκυψει στον Ολυμπιακο και μεσα και εξω

1 Like

Μπραβο αεκαρα!!! Κριμα που τους,κατσανε 2 φασεις, μπορουσατε να τους βαζατε και 5 και 6 αλλα ετσι ισως τους πονεσε περισσοτερο.Καλη επιτυχια στο πρωταθλημα, μακαρι να το παρετε

2 Likes

Εγώ πήγα γήπεδο χτες μετά από 8-9 χρόνια. Κάτι το εξωτερικό, κάτι η απογοήτευση, πέρασε τόσος καιρός… Έκατσε να είμαι Ελλάδα αυτό το σ/κ κι ευτυχώς το αποφάσισα να τραβηχτώ μέχρι το ΟΑΚΑ αντί να πάω σε καμία καφετέρια.

Ζήσαμε μεγάλες στιγμές :slight_smile:

Κανονικά το παιχνίδι ήταν για περίπατο, αλλά ίσως τελικά προτιμάω το 3-2 έτσι όπως ήρθε, κυρίως γιατί είδα αυτό που δεν περίμενα: την ΑΕΚ να έχει ψυχολογία ότι μπορεί να γυρίσει ντέρμπι από 0-2. Δεν ξέρω πριν πόσα χρόνια καταφέραμε ανατροπή με Ολυμπιακό/Παναθηναϊκό από 0-2.

Ευτυχώς που ο Χιμένεθ κατάλαβε γρήγορα το λάθος του και έβαλε τον Λιβάγια. Αυτός ο παίκτης τελικά δεν πρέπει να βγαίνει ποτέ από την εντεκάδα, ακόμα κι αν δεν σκοράρει. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν συγκινητικό, να τρως την ξενέρα στο πρώτο λεπτό, να σκέφτεσαι ότι θα χάσουμε σα βλάκες από 2 λάθη της άμυνας και μετά να γίνεται το γήπεδο κατηφορικό! Στο 70’ άρχισα να βρίζω τα κωλόπαιδα που έπαιζαν πετροπόλεμο με την αστυνομία και ήμουν σίγουρος ότι θα μας χαλάσουν το “momentum”, αλλά τελικά η ομάδα ήταν με το μαχαίρι στα δόντια. Μπράβο, επιτέλους ΑΕΚ.

3 Likes

Ζηλευω που δεν πηγα και γω χτες :frowning: