Αεκαρα

Τι ξεφτιλικι ειναι αυτο ρε,πατε καλα ρε μαλακες? 0-2 στο 25λεπτο,με 2 δοκαρια και 5-6 κλασσικες ευκαιριες απο τη ριεκα για γκολ? Παλι απο κορνερ,παλι απο στημενα.

Ρε καθυστερημενε χιμενεθ τι 11αδα κατεβασες παλι,τον τσιγκρινσκι βασικο που εχει να παιξει 3 μηνες,τον λιβαγια στον παγκο,στο 30’ τον εβαλε.Χεσμενοι παικτες,ενω ηταν ολα υπερ τους.

Πωωω,τι ειδαμε ρε στο πρωτο ημιχρονο,απιστευτο χαλι,δεν θυμαμαι τοσο κακη εμφανιση για φετος,τυχεροι που μειωσαμε σε 1-2 στο τελος,αν διορθωσει πραγματα ισως το παλεψουμε.

1 Like

Mετα μου λενε να μη τον κραζω.
Ρε θελω να τον βαρεσω καθε φορα με τις αλχημειες του. Εχει κανει αμυντικο τον Μπακακη κ αφηνει εξω τον Τσοσιτς κ ολοι τους γλεντανε σε καθε στημενο. Κ φυσικα το κυριοτερο που αφηνει εξω τον Λιβαγια. Ο καλυτερος του παιχτης κ ο μονος που μπορει με το παιχνιδι του να κρατησει τον αντιπαλο πισω να μην σου ξεχυνεται σαν εμετος σε καθε φαση οπως καναν αυτοι.

2 Likes

Οτι ναναι παιχνιδι σημερα ο Ισπανος. Τα ειδαμε ολα πιστευω. Αμα μπορουσε θα εβαζε και Τριστασον.
Ακομα δε καταλαβαινω πως δε μπηκε το 3ο … ελεος. Με τη ψυχη στο στομα τωρα με Αουστρια.

2 Likes

Ο Μανόλο είναι love/hate κατάσταση τελικά. Από τη μία έχει φτιάξει μία ομάδα που πρώτη φορά μετά από καμια δεκαετία παίζει ωραίο και παθιασμένο ποδόσφαιρο. Από την άλλη αυτό το θέμα με τις αλχημείες, είναι να τον κοπανήσεις! Τι είναι αυτό το πράγμα, υπερβολική αυτοπεποίθηση; Έπρεπε να φάμε 4-5 στο πρώτο, μιλάμε για ποδόσφαιρο αλάνας. Και στο δεύτερο ήταν σα να παίζουμε με ομάδα β’ εθνικής που έπρεπε να βάλουμε 4-5.

Πάλι καλά που θορυβήθηκε και έβαλε το Λιβάγια στο 30’ κι έστρωσε το σύστημα πριν έρθει η καταστροφή. Επίσης, ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ο Πατίτο τρώει τόσο πάγκο και η απόδοσή του σε αυτό το μικρό διάστημα που έπαιξε εξέθεσε τον κυρ-Μανόλο. Κι ο Κονέ φάνηκε έτοιμος.

Τέλος πάντων, να γίνει μάθημα το σημερινό (αν και δεν το νομίζω). Στη Βιέννη θα πάμε καλά πιστεύω, χωρίς πειράματα.

1 Like

Ο Μανολο δε πρεπει να φυγει, εχει τα θεματα του αλλα χιλιες φορες απο το να αλλαζουμε προπονητες στα μεσα.
Ελπιζω οτι θα ηρεμησουν λιγο τα πνευματα γιατι επεσε πολυ πιεση τελευταια με απανωτα ντερμπυ κ Ευρωπη και εχουν βγει κουραση και νευρα.
Ο Κονε σταθηκε καλα - μπορει και καλυτερα του Γαλανοπουλου, βελτιωμενος και ο Μπακασετας.
Το 1ο ημιχρονο γενικα ειναι απο τα χειροτερα που εχουμε δει τα τελευταια χρονια, αλλη ομαδα στο 2ο.

1 Like

Κ γω δεν θελω να φυγει, αλλα καποιος πρεπει να του μιλησει λιγο. Ο Λυμπε; Ο Κονε μια χαρα κ ο Μπακασετας πολυ καλος παιζοντας πισω απο ΥπερΜαρκο, Αραουχο κ Λαζαρο

Ο μονος που μπορει να του μιλησει,δυστυχως,ειναι ο βατραχος.:yum:

Σε καθε ανακοινωση ενδεκαδας ενισχυεται η αποψη μου οτι ο Μανολο εχει σοβαρα ζητηματα…Πρωτα απο ολα με τις επιλογες του εκτιθεται ο ιδιος. Ποσες φορες εχει πει για παιχτες που αδικαιολογητα αφηνει εκτος οτι το κανει για να τους ξεκουρασει. Βλεπουμε ομως απο την αλλη οτι επιμενει σε καποιους αλλους οτι κ να γινει. Δεν εξηγειται αλλιως οτι παιζουν μονιμως τα τρια μπακ που χουμε κανοντας απιστευτες αλχημειες οπως το να παιζει ο Μπακακης αριστερο μπακ κ ο Λοπες αριστερο χαφ, κατι που χει αποτυχει παταγωδως κ τις δυο φορες που το χει δοκιμασει…
Βαλε ανθρωπε μου τον Πατιτο η τον Τριστασον εξτρεμ. Ακομα κ τον Λιβαγια με τον Γιακουμακη φουνταριστο κ ασε τα μπακ στις θεσεις τους κ ξεκουρασε Γκαλο η Μπακακη.
Αινταρεβιτς; Ο Κονε αν δεν παρει παιχνιδια με τους τελευταιους, με ποιους θα παρει τελικα για να πιασει αυτον τον γ#@€#μενο ρυθμο που λες καθε φορα που σε ρωτανε για αυτον;
Για την ξεκουραση του τερματοφυλακα ασχολιαστο…
Αντε να δουμε κ σημερα…

Μονος του θα το παρει φετος ο Μαρκος :smiley:

1 Like

Εύκολα…πλάκα είχε που στην αρχή κάποιοι τον βάφτισαν “παλτό”. Παικταράς μεγάλος

Eιναι ενα επιπεδο πανω απο ολο το πρωταθλημα νομιζω. Χαρηκα πολυ και για τον Μπακασετα σημερα. Πιστευω οτι αμα παρει παιχνιδια θα βοηθησει πολυ. Αδιανοητη η εμπαθεια μερικων προς το προσωπο του. Ενα γκολ και μια ασιστ και τον κραζανε και σημερα μερικοι

Η Συμφωνια του Μαρκο.

1 Like

Θα ρθει και η επιβεβαιωση της αιρετικης μου αποψης, οτι ο Μανταλος ειναι τροχοπεδι στην αναπτυξη της ομαδας. Ακομα ειναι νωρις, αλλα δεν θεωρω τυχαιο οτι εχουμε κανει τα πιο καλα μας παιχνιδια σε διαρκεια, πιεση και αναπτυξη, αυτο το διαστημα.

Δεν θα το έλεγα αιρετική άποψη.
Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι γιατί τον έχουν βαφτίσει “ηγέτη” της ομάδας.

Ουτε εγω φιλε μου. Ειναι οι αναγκες που χουν οι συλλογοι, οι οπαδοι και τα μεσα για τετοιες περιπτωσεις.

Ισως τελικα ο τραυματισμος του μανταλου να μας βγει σε καλο εκει που δεν το περιμενουμε,πρωτον, ξεκολλαμε απο το προβλεψιμο παιχνιδι οτι πρεπει η μπαλα να περασει απο τα ποδια του μανταλου για να να οργανωσει η να βγαλει μια μπαλια,δευτερον,εξαναγκαζεται η διοικηση να φερει τον ιανουαριο 2 παικτες ποιοτικους και 1 για παγκο που θα καλυψουν μανταλο-γιοχανσον,οσο και αν προσπαθει ο χιμενεθ με πειραματισμους,δεν υπαρχει παγκος να βασιστει,ουτε ο γαλανο,ουτε ο λαμπρο,ουτε ο κλωναριδης,ουτε ο αινταρεβιτς,ουτε ο μπακασετας ειναι παικτες που θα μπουν να αλλαξουν ενα παιχνιδι με την ενεργεια τους στο γηπεδο.

Ο αραουχο δεν εχει συνελθει ακομα ομως δειχνει μια βελτιωση η οποιοα οφειλεται στον λιβαγια,χανει καποια τετ α τετ που δεν πρεπει να τα χανει για φορ.

2 Likes
1 Like
1 Like

Χαχα…μεγαλη νικη στο μπασκετ

1 Like

Με Ντιναμό Κιέβου