Αεκαρα

Ερώτηση παγίδα, που αν απαντήσω “ναι” θα σημαίνει ότι συμπαθώ τον Σαμαρά, ε; Όχι, δεν συμπαθώ τον Σαμαρά.

Αλλά θα έπρεπε να είχε γίνει ένα καλό reset, όπως θα γινόταν σε ένα ιδιωτικό κανάλι. Δεν καταλαβαίνω τι προσφέρει η ΕΡΤ. Κάποιο ποιοτικό πρόγραμμα; Καλές παραγωγές; Σωστή ενημέρωση; Αυτό που βλέπει ο τηλεθεατής είναι ένα φτηνό πράγμα το οποίο όμως πληρώνει καλά.

Ότι δηλαδή γινόταν σε όλο το δημόσιο. Πληρώνεις 10 και η υπηρεσία που λαμβάνεις αξίζει για 3. Τα υπόλοιπα 7 χάνονται στους συνδικαλιστές, τους αργόμισθους, τους υπεράριθμους, τους Μίνους κλπ κλπ (ο Μίνος είναι απλώς ένα παράδειγμα). Ο Σαμαράς έχασε γιατί το έκανε χονδροειδώς - και δημόσια τηλεόραση χρειάζεται να υπάρχει, δημόσια όμως και όχι κομματική - αλλά εγώ που εργάζομαι 15 χρόνια στον ιδιωτικό τομέα, πληρώνω όλους τους φόρους και τις εισφορές μου και έχω αναγκαστεί να φύγω στο εξωτερικό δεν έχω καμία απολύτως συμπάθεια στην ΕΡΤ και τα δακρύβρεχτα που λέγανε περί χούντας και “μαύρου”.

Τώρα χάθηκε η ευκαιρία - χάρη βασικά στη μαλακία του Σαμαρά. Άντε να τους αγγίξεις, ας πληρώνουν τα κορόιδα λοιπόν.

1 Like

Έχει δίκιο ο @Ror, ο Ραπτόπουλος αρειανός είναι, ή τουλάχιστον ήταν πριν από 20+ χρόνια που τον πετύχαινα στα κανάλια της Θεσσαλονίκης. Εκείνη την εποχή μάλιστα δεν είχε συμβιβαστεί ακόμη με την απώλεια των μαλλιών του και φόραγε περούκα!
Αν παριστάνει τώρα τον ΠΑΟΚτζη, κακό του κεφαλιού του - σίγουρα όχι του ΠΑΟΚ!

1 Like

Ξερω τι ειναι ο Ραπτοπουλος ρε.

Κριμα σημερα. Λογω μιας αδρανειας του Μπακακη φαγαμε γκολ στην μια ευκαιρια τους. Τρελαινομαι για τον χαρακτηρα που βγαζει φετος η ομαδα. Καταπινει καθε αντιπαλο που χει μεγαλο ονομα. Ειδικα οταν χανουμε. Δεν το βαζουν με τιποτα κατω. Στο β ημιχρονο η Διναμο επαιξε οπως καποια νεοφωτιστη. Αν ο διαιτητης δεν ηταν τουλαχιστον εμπαθης θα πρεπε να παιζαν με 10 απο το 45. Αυτος ο τυπος με το μπανταρισμενο κεφαλι γλυτωσε ξεδιαντροπα 4εις φορες την 2η κιτρινη καρτα. ΚΑτατα αλλα τεραστιος Λαζαρος και καταπληκτικος Μπακασετας

1 Like

Συμφωνώ απολύτως. Ο Λάζαρος είναι άλλο επίπεδο, να τον κλωνοποιήσουμε να κάνει αλλαγή τον εαυτό του όταν κουράζεται! Κι ο Μπακασέτας συγκλονιστικός, παίκτης που χάρη και στον Μανόλο βρίσκει τη θέση του και δείχνει την αξία του.

Καταλαβαίνω την ανάγκη για rotation, τις αρκετές απουσίες, τις ατυχίες στο πώς δηλώθηκε το ευρωπαϊκό ρόστερ κλπ. Επίσης, εκτιμάω το γεγονός ότι κανένας παίκτης δεν αισθάνεται παραγκωνισμένος, εδώ ακόμα κι ο Αϊντάρεβιτς έπαιξε και σκόραρε. Αλλά αυτόν τον Κλωναρίδη, δεν τον καταλαβαίνω… :stuck_out_tongue:

Η Δυναμό δεν είναι καμία φοβερή ομάδα, αλλά είναι η αναμενόμενη καλή ομάδα για τους 32 του Europa. Θα κατέβουμε να παίξουμε κι ότι βγει.

1 Like

Αυτος ο Κλωναριδης κριμα ρε παιδι μου. Καθε φορα που μπαινει παιζουμε με δεκα παιχτες. Αχιλλεα σκεψου να χαμε εναν ακομα Λαζαρο για το αλλο πλευρο τι γλεντι θα γινοταν

1 Like

Αυτος θελει εναν καραπαπα διπλα του κ θα κανουν θαυματα

Σου είπα τη λύση, να τον κλωνοποιήσουμε! :stuck_out_tongue:

Αντί για Κλωναρίδης, κλωνο-Λάζαρος. Τι να πω, μπορεί του χρόνου να τον κάνει κι αυτόν σωστό ποδοσφαιριστή ο Μανόλο, αν και αμφιβάλλω.

Καλά, ο προπονητής της Δυναμό ίσως ήπιε κανένα ουζάκι - με την ευκαιρία που ήρθε στην Ελλάδα - και τα “είδε” αλλιώς τα πράγματα!

1 Like

Ατυχη η αεκ που ηταν ξενος ο διαιτητης και δεν εδωσε καποιο πεναλτυ για μια απο τις βουτιες των ποδοσφαιριστων της.

Άτυχη και η Ελλάδα που της έμεινε μόνο η ΑΕΚ να μαζεύει ακόμα βαθμούς.

1 Like

Ror o Aλεφαντος του φορουμ :stuck_out_tongue:

3 Likes

εχει ξεσκιστει να δινει βαθμους η αεκαρα
λιγο ακομα θελει για να ξεπερασει τον Αστερα Τριπολης η πρεσβειρα

Μάζευε κι ας ειν’ και ρώγες

Τι γλεντι διαρκειας κ αυτο φετος. Φοβερη εμφανιση σημερα στο μπασκετ.

3 Likes

Μόνο με Σάκοτα παίρνουμε κούπες? πιστεύω ήρθε ο καιρός να φτιάξουμε και ομάδα στο πόλο,κάπου θα τους πετύχουμε :laughing:

3 Likes

Εγώ πάντως θα πανηγυρίσω και για το Κύπελλο, αφού νικήσουμε την Ξάνθη απόψε. Θα πει κανείς ότι το Κύπελλο στο μπάσκετ είναι πιο σημαντικό και θα συμφωνήσω 100% (στην τελική, οι τίτλοι μένουν), αλλά φοβάμαι ότι η Ξάνθη προσφέρεται να εφησυχασμό ως ο θεωρητικά πιο εύκολος αντίπαλος ανάμεσα σε όσα πέρασαν κι όσα έρχονται, και αυτό είναι συνταγή γκέλας.

Πρέπει να πάμε στην Τούμπα με απόσταση αναπνοής κι εκεί να κριθούν όλα.

Τώρα για το μπάσκετ, εγώ δεν είμαι ο μεγαλύτερος φαν του αθλήματος, αλλά αν ζούσα στην Αθήνα θα έπαιρνα ένα διαρκείας. Αυτή η προσπάθεια πρέπει να στηριχτεί, δεν στηρίζεται όσο της αξίζει (και κοιτάω και τα μούτρα μου στον καθρέφτη που γράφω για Ξάνθη ενώ πήραμε ολόκληρο τίτλο στο μπάσκετ μετά από τόσα χρόνια και τόση παρακμή) και δεν κοστίζει και πολύ.

Μακάρι ταυτόχρονα με την Αγια Σοφιά, να μετακομίσει κι η ομάδα του μπάσκετ σε ένα πιο μικρό και φιλόξενο γήπεδο και σε μία πιο συμπαθητική περιοχή (κάτι είχε ακουστεί για Γαλάτσι;)

1 Like

Οφσάιντ γκολ πάλι η χαλίφισσα :joy:

Το σχέδιο δουλεύει άψογα,στα 2 πέναλτι που δε σφυράνε,δώρο ένα γκολ οφσάιντ

1 Like

Δεν υπαρχουν πουθενα 2 πεναλτυ, δεν ειναι πεναλτυ οποτε βουταει ο Χριστοδουλοπουλος. Κιτρινη για θεατρο ηταν.
Εχουμε και λεμε λοιπον:
Ισοφάριση με γκολ οφσάιντ στην Ξανθη
Νικη με πεναλτυ εκτος περιοχης με τη Λαμια
Πεναλτυ που δεν δινεται στον ΠΑΣ ενω το σκορ ηταν 0-0 στο ΟΑΚΑ
Οφσάιντ το 1-0 με τη Λαμια στο ΟΑΚΑ
Πεναλτυ του Βρανιες σε εναν παικτη του ολυμπιακου στο 0-0 και επιθετικο φαουλ το 1-2 στο Καραϊσκακη
Νικη 1-0 με ανυπαρκτο πεναλτυ με τον Αστερα στο ΟΑΚΑ
Οφσάιντ το 1-0 με την Ξανθη στο ΟΑΚΑ

ο ΠΑΟΚ έχει 1 γκολ οφσάιντ σε 22 αγωνιστικές. Χαλίφης απ’τα λιντλ.

1 Like

Ναι σε όλα,ζήτω ο Βράνιες