Αεκαρα

πολύ σωστό κ τίμιο ποστ

θεωρούσα ότι οι φλέημερς με την εφεύρεση του FB άρχισαν να πλακώνονται στα σχόλια του sport24, αλλά τελικά βλέπω ότι ναι κάποιοι έχουν τον καημό τους με την ΑΕΚ. κρίμα, είναι μεγαλείο να παραδέχεσαι ότι μια χρονιά είσαι κατώτερος, όταν έχεις φάει 3 φάπες και 2 με ανατροπές. κατά τα άλλα, νόμιζα ότι οι γαύροι είναι όλοι μπασκετικοί πλέον, λόγω Μαρινάκη, αυτά λέγανε ήδη από πέρσι που η ομάδα των προς πώληση γυρολόγων ξαναπήρε το πρωτάθλημα, επειδή οι άλλοι (και η ΑΕΚ) δεν τα καταφέρανε. στην τελική, ας πάνε να χαρούν το κύπελλο στο μπάσκετ. Oh, wait.

ΥΓ: σόρυ έχω χάσει λίγο μπάλα με το ποιος ειναι τι εδώ μέσα - γαύροι κ παόκια, φέτα από το ίδιο βαρέλι (ας περιμένουν οι γυναίκες), άρα πάλι μέσα είμαστε

1 Like

Στην Κασσάνδρα κατουράτε, στη Βόλβη την πετάτε!

2 Likes

και ον τοπικ, αν η ομάδα που παλεύει 3 στόχους, έχει χάσει τόσο κόσμο με τραυματισμούς, έχει τον παοκ ξεκούραστο κ με στήριξη, καταφέρει να πάρει πρωτάθλημα, νομίζω ότι ο Μπουλμέτης θα πρέπει να φτιάξει και το 2018. αυτό που κάνει ο χιμένεθ με το rotation φέτος είναι φανταστικό - είδα πάλι το ματς με την Ξάνθη και είναι εμφανές ότι η ομάδα έχει πλάνο ανάπτυξης και το παίζει με όποιον και να παίζει, πλην κλωναρίδη που κάτι έχει πάθει το παιδί, γιατί τόσο κακός δεν παίζει να είναι

1 Like

Δεν ημουν μικρος παρθενος.Μπατιρης ημουν.Και τωρα που απεκτησα οικονομικη δυνατοτητα αντιστοιχη των…πρωτευουσιανων εχετε λυσσαξει επειδη ετοιμαζομαι να σας φαω τις γκομενες.Ηρεμηστε και αν ειστε καλα παιδια θα σας αφησουμε να παρετε λιγο ματι.Μη μας λετε και κομπλεξικους :grinning:

έχουμε λυσσάξει, γράφοντας στο τόπικ της ΑΕΚ, στηρίζοντας την ΑΕΚ ;

κάτι λέγαμε για φέτα πριν, είναι ωραία και με μέλι

Οταν λεω εχετε λυσσαξει δεν εννοω εδω μεσα.Γενικα στην αθλητικη ιντερνετικη πιατσα η οποια ειναι μια μικρογραφια της κοινωνιας.
Και για να ειμαι και ον τοπικ,συγχαρητηρια για την κατακτηση του κυπελλου στο μπασκετ.Μπορουσα να πω οτι σας το εδωσαν επειδη συμπληρωνονται 50 χρονια απ την κατακτηση του ευρωπαικου του 1968,αλλά δεν ειμαι ακομπλεξαριστος Αθηναιος.

Εγω πάντως ξέρω ότι ΚΑΠΟΙΕΣ φορές η αλαζονεια βγαίνει σε κακό σε κάποιους. Και αυτές τις ΚΑΠΟΙΕΣ φορες η φαπά κάνει τόσο πολύ θόρυβο που θα ακουστεί μέχρι την μασονική στοα που μηχανοραφουμε ολημερις και ολονυχτις (εννοειται είναι στην Αθήνα). Αντε τώρα στο τοπικ της ομάδας σου και ασε εμάς να λέμε για την δικία μας.

Κερδίσατε και τον διαιτητή είπε ο Χιμένεθ στους παίκτες του.
ΑΕΚΑΡΑ πολεμάει κόντρα σε όλους και σε όλα

4 Likes

Ρε Μασουντ τι χανεις; Απαραδεκτος γενικα. Πολυ κριμα κ σημερα. Πεταξε λευκη πετσετα ο Χιμενεθ βγαζοντας Μπακα κ Λαζαρο. Ελπιζω να δικαιωθει την Δευτερα.
Παντως η ΑΕΚ παιζει πολυ καλο ποδοσφαιρο κ δεν εχει υπαρξει φετος εκτος του Αστερα κ του πρωτου παιχνιδιου με την Μοσχα ουτε μια ομαδα που να την πιεσε. Ισα ισα. Την εκλεισε σημερα την Ντιναμο κ καναν καθυστερησεις απο την αρχη. Με εναν δυο απο τις απουσιες μεσα αντι για Κλωναριδη Αινταρεβιτς στο τελος θα χε πιο δικαιη καταληξη

1 Like

Πρέπει να πεσε τηλ από τίγρη εκεί γύρω στο 70’…βγάλτους να κερδίσω το στοίχημα :laughing:

3 Likes

Μας εσκασαν σημερα… κριμα με μια τετοια μετρια Δυναμο και ετοιμο γκολ να μη περασουμε.
Ο Μασουντ πολλα λαθη και το αποκορυφωμα το χαμενο γκολ… τι να πεις εκει, τρελαθηκα. Mπαρκας τρομερος. Αλλα ετσι παει οταν εισαι σε 3 διοργανωσεις με μιαμιση ομαδα και τραυματισμους… πρεπει να βαζεις προτεραιοτητες, και οπως φανηκε και με την 11αδα στο ΟΑΚΑ , προεχει το πρωταθλημα. Αφου δε μπηκε του Μασουντ, προτιμησε να το παιξει εκ του ασφαλους και να κανει οικονομια δυναμεων.Κριμα και παλι κριμα.

1 Like

Ελπίζω να τους δώσει το 300άρι (που είχαν κερδίσει αρχικά) για την προσπάθεια. Θα είναι γυφτιά αλλιώς και σε τέτοιες στιγμές θέλεις τους παίκτες να είναι 100% “motivated” που λένε και στο χωριό μου.

Κρίμα πάντως, γιατί αυτή η ομάδα δεν ήταν ανώτερη από εμάς. Μετά θα δυσκόλευε πολύ το πράγμα και ξέρουμε ότι δε θα… παίρναμε και το Europa, αλλά αξίζαμε την πρόκριση.

Κι εγώ συμφωνώ με Red Viper, στο 70 πέταξε λευκή πετσέτα ο Μανόλο με τις αλλαγές του. Βασικά δεν είχε πάγκο, ας μην έκανε καμία αλλαγή! Από την άλλη αυτός ξέρει την ομάδα καλύτερα, μπήκε δυνατά να πάρει το παιχνίδι από την αρχή, ο Μασούντ έχασε τα “άχαστα” και ίσως στο 70 να είπε ο Μανόλο “πάμε για Περιστέρι τώρα”.

1 Like

Πρεπει οντως να δωσει το πριμ

Λοιπον,η προκριση αρχιζει και τελειωνει σε μια κινηση,στο πρωτο παιχνιδι ο χιμενεθ ξεκινησε τον κλωναριδη και η ομαδα ειναι για τον γαιδαρο καβαλα,τον εκανε αλλαγη με τον λαζαρο και πηραμε μπρος,στο χτεσινο παιχνιδι,μολις μπηκε κλωναριδης εξαφανιστηκαμε επιθετικα.

Καλυτερα να παιζεις με 10 παικτες παρα να βαζεις κλωναριδη,χαρτακι παιρνει ρε και τον βαζει,ημαρτον.

Δυστυχως αναγκαζεται επειδη δεν πηρε κανενα εξτρεμ. Καπως πρεπει να ξεκουραζονται οι βασικοι. Απο την στιγμη που δεν πηραν καποιον επρεπε να κρατησει εναν εκ των Τριστασον, Πατιτο και να τους εδειχνε λιγη εμπιστοσυνη.

Πολυ σωστα, επρεπε να κρατησει εναν απο αυτους. Πηρε το ρισκο με Κλωναριδη και δε του βγηκε.
Ο Λαζαρος οσο παθιασμενος και να ηταν εκεινη τη στιγμη, γυρνοβολουσε το τραυματισμο σε ενα παγωμενο γηπεδο (πριν την αλλαγη ειχε γλυστρησει 2-3 φορες αποτι θυμαμαι).

Με αυτά που γίνονται στην Τούμπα,το διπλό είναι υποχρεωτικό αύριο