Αεκαρα

Ολη η ΠΟΚεμονοπαρεα θα ειμαστε εκει!

1 Like

39 :joy:

Ηρθες to the rescue την πλεον καταλληλη στιγμη, ακριβως μολις τελειωσαν τα πασχαλινα τσουρεκια.

Μπα θα μας ευλογήσει ο Ιβάν καλύτερα.

:latin_cross: EYΛΟΓΗCON :latin_cross:

1 Like

Καλή Ανάσταση σε όλους τους αδερφούς κιτρινόγαυρους!

hqdefault

2 Likes

Τους λες για μπουκα κ απειλες οπλισμενου προεδρου κ σου λενε για διαμαρτυρια παιχτων σε αμφισβητουμενο γκολ…μονο γελιο

Red_Viper σου απανταω γιατι σε θεωρω σοβαρο user γενικα, με εξαιρεση τον εμετο που γραφτηκε εδω (απο άλλον, και εσύ συμφωνήσεις) ότι “είναι τοσο ουγκανοι που εχουν σκοτωσει τον Μπλιωνα”, τοτε που ειπα δε θα ασχοληθω ξανα, αλλα επειδη εχω απορια.

Το “αμφισβητουμενο γκολ” που λες μετρησε για 2-3’, εποπτης στη σεντρα και διαιτητης να το μετραει, ναι ή κανω λαθος; Μετα για τους χ λογους που δε θα συμφωνησουμε οπως εγραψα στο αλλο θρεντ (ρεπορτερ νοβα, δημητριαδης κ λυμπεροπουλος να κανουν παντομιμα στον 4ο) οι παικτες σας πανε καροτσακι τον διαιτητη
Ναι ή κανω λαθος; Αυτος μετα ακυρωνει το γκολ. Και ακολουθει το ντου του βλαχοιβαν να παρει την ομαδα να φυγει, που αν σας διαβασει κανεις που δεν ειδε το ματς θα νομιζει οτι μπηκε και ερθχνε μπαλωθιες αλλα οκ, σου το δινω. Τιμωρια σε ιβαν, -10 απο τα επομενα 2 πρωταθληματα, κομπλε. Για τα υπολοιπα που προηγηθηκαν εχω αδικο; Για αυτα που ο διαιτητης δλδ τα εγραψε αναποδα στο φ.α. λες και ειμαστε τυφλοι (πλζ μην γραψεις παλι οτι ειχε φοβηθει τοσο πολυ απο το οπλο, γραφω σοβαρα και περιμενω ιδια απαντηση, οχι σαν του παντελη που μου εγραψε "το ακυρωσε επειδη ο κονε σηκωσε το χερι του). Σε αυτα που εγραψα, συμφωνουμε; Αν ναι, απορω γιατι το “γελιο”, αν οχι elaborate, για τη φαση και το γκολ ομως, μη μου πεις “ναι αλλα στο κυπελλο” ή “ναι αλλα ο ματος” ή “ναι αλλα ανοιξε η εφορια κυριακη” κλπ

Επισης θα το εκτιμουσα αν μου απαντουσε μονο ο red viper και οχι τα τρολς και απο τις 2 πλευρες, πλζ κ θνκς.

Α μπα, δε σου κανω εγω :stuck_out_tongue:;;;

Θα απαντήσει και ο Βάιπερ φαντάζομαι, αλλά απαντάω και γω.

Το αμφισβητούμενο γκολ μετρησε για 2-3’ και μετά απο 2-3’ ακυρώθηκε. Είναι η πρώτη φορά που βλέπουμε να ακυρώνεται γκολ που στην αρχή έχει μετρήσει? Οχι. Είναι η πρώτη φορά που μια ομάδα (είτε αυτός λέγεται τεχνικος διευθυντης, ειτε παιχτης) διαμαρτύρεται για γκολ που θεωρεί offside? Oχι. Τι συζητάμε τώρα δηλαδή? Ότι το γκολ δεν θα ακυρωνόταν αν δεν διαμαρτυρόταν η ΑΕΚ? Ε προφανώς. Αν όλοι δέχονται μια αποφαση, γιατί να το ξανασκεφτεί?
Βασικά δεν με απασχολεί καθόλου το “τι θα γινόταν αν”. Εχουμε το τι έγινε, το οποίο σε όλα τα σημεία έχει μια λογική. Τρώει γκολ μια ομάδα, το οποιο το θεωρεί offside, διαμαρτύρεται και ο διαιτητής τελικά ακυρώνει το γκολ. Δεν υπάρχει τίποτα σε αυτή την τελευταία πρόταση που είναι παραλογο.

Τώρα αν ο κοσμος βλέπει φαντάσματα και θεωρεί ότι ο προεδρας μπήκε με το όπλο για εκφοβισμό, δικό του πρόβλημα. Θεωρώ προσωπικά ότι δεν μπήκε με σκοπό να δείξει το όπλο, απλά το ξέχασε και είχε την κακή τύχη να του βγει το πανοφόρι. Όμως το πρόβλημα ξεκινάει με το γεγονός “Ο προεδρος μπήκε στο γήπεδο εν ώρα αγώνα για να…”. Εκεί πρέπει να βάλουμε μια τελεία. Το όπλο είναι απλά το κερασάκι στην τούρτα.
Τώρα γιατί βρίσκουμε πρόβλημα στο ότι διαμαρτύρεται μια ομάδα για αποφαση διαιτητή και δεν βρίσκουμε πρόβλημα ότι μπαίνει πρόεδρος στο γήπεδο σε ώρα αγώνα, αυτό με ξεπερνάει. Ότι και αν είχε γίνει, ακόμα και ξεκάθαρη κλοπή να είχε γίνει (που δεν είναι τετοια περίπτωση), δεν έπρεπε να πατήσει το πόδι του στον αγωνιστικό χώρο. Η διαμαρτυρία είναι μέσα στην διαδικασία του ποδοσφαίρου. Το να μπαίνουν στο γήπεδο πρόεδροι, όχι.
Αυτά από μένα.

1 Like

Φιλε μου με καλυψε ο Sevek. Δεν θα σου πω κατι διαφορετικο. Το γκολ δεν μετρησε 2-3 λεπτα, οχι οτι εχει σημασια, απλα τοσο πηραν οι διαβουλευσεις. Το να διαμαρτυρηθουν παιχτες σε γκολ που ναι οριακο, πες το οτι θες, ειναι απο τα πιο συνηθισμενα φαινομενα στο ποδοσφαιρο. Επισης και η αλλαγη τετοιας αποφασης εχει γινει πολλακις. Υπηρξε διαμαρτυρια, διαβουλευση και οριστικη αποφαση. Ειλικρινα πιστευεις δηλαδη οτι αν θελαν να ευνοησουν την ΑΕΚ και το ΠΟΚ που λετε θα εδειχνε αρχικα σεντρα? Θα μπορουσε καλλιστα στην ιδια φαση να χε δωσει κοκκινη στον Ματος(το πα :stuck_out_tongue: ) για το βγαλσιμο της φανελας του Λαμπροπουλου στην πρωτη εκτελεση η απλα οφσαιντ. To oλο σκηνικο πιστευω ειναι δυσκολο αλλα κλασικο. Κλασικο απο την εννοια οτι εχουμε ξαναδει τετοια πραματα. Αυτα που ακολουθησαν ειναι πολυ σπανια.

Για τον Ιβαν ουτε εγω θα σου πω για τρομοκρατιες κτλ. Αλλα οποιος και να επαιζε θα μου φαινοταν παραλογο να εβγαινε να συνεχισει αυτο τον αγωνα μετα απο αυτο το ντου και οτι επακολουθησε. Ουτε εσεις θα το κανατε και το ξερεις. Περυσι για πολυ λιγοτερα προσπαθησατε να βγειτε κερδισμενοι εξωαγωνιστικα, βλ Ιβιτς κ Ολυμπιακος Πλατανιας( πολυ λιγοτερα απο την αποψη οτι δεν εχουμε και σαφη εικονα του τι εγινε εκει μεσα). Οι νομοι ειναι σαφεις και το ξερει και ο Ιβαν και για αυτο μετα σας ζηταγε συγνωμες ουσιαστικα. Επειδη ομως εκει ειστε κρατος εν κρατει πρεπει να παιχτει και το απαιτουμενο επικοινωνιακο παιχνιδι για να ελπιζει ο κοσμος και να νιωθει οτι ειναι μονιμως θυμα. Προσωπικα παρακολουθω μπαλα απο τα μεσα 80ς και αυτα που χει περασει η ΑΕΚ Τουμπα δεν τα χει περασει πουθενα αλλου, οποτε τα ακουω βερεσε. Μπορει να διαφωνεις, αλλα και φωτοβολιδα εχει φαει ο Σαχα και εχουμε βγει να παιξουμε, και σιφονια πεταγατε στον Ασουνσαο και τα δειχνε στον εποπτη και αυτος τα κλωτσαγε και του λεγε παιζε κτλ κτλ. Δυστυχως ολα ειναι ενα θεατρο για τα ματια των φανατισμενων.

Οσο για τον Κομμινη δεν θα διαφωνησω σε κατι μαζι σου. Ολο το σκηνικο το χει χειριστει αμφιλεγομενα. Απο την φαση μεχρι τωρα. Δεν ξερω τι πιεσεις δεχεται. Ειτε υποσυνειδητες, ψυχολογικες, ειτε αλλιως. Γτ θεωρεις οτι η ΑΕΚ ειναι ικανοποιημενη μαζι του? Ο Ιβαν μπουκαρε για την ακυρωση, οι ομαδες αποσυρθηκαν για αυτο και αυτος γραφει οτι ειχε μετρησει το γκολ. Ο τυπος μαλλον, και λογικα ισως, κλαταρε απο το βαρος των σκηνικων. Αυτο ομως εχει περισσοτερο ηθικη σημασια. Το διαταυτα το δαμε ολοι στην τηλεοραση. Δεν ειναι τυχαιο οτι στο καφε που το βλεπα με το που ειδαν τον Ιβαν φουριοζο, ολοι οι ΠΑΟΚτζηδες, αρχισαν να βριζουν και να φωναζουν γυρνα πισω και να ναι σε φαση απογνωσης.

1 Like

Edit, απαντώ στονσεβεκ, γαμωτο τάμπλετ και το οτοκορρεκτ και τα εντιτ και όλα, εναι η πρώτη φορά που είδαμε να ακυρώνεται έτσι γκολ, χωρίς υπόδειξη επόπτη η διαιτητή πίσω από το τέρμα, όχι έτσι πάντως.Αφου είναι λογικό όμως, γιατί ήταν αστείο το ποστ μου για το χθεσινό γκολ της Σίτυ; Και οκ, λογικό να το ακυρώσει αφού διαμαρτύρεται η μία ομάδα, μετά θα πρέπει να το μετρήσει πάλι γιατί τωρα διαμαρτυρηθηκε η άλλη ομάδα κλπ κλπ. Σόρυ, μου φαίνεται αστείο. Φυσικά, αυτός που θα έπρεπε να το ξεκαθαρίσει είναι ο ίδιος που έγραψε ότι αρχικά ακύρωσε το γκολ αλλά μετά το μέτρησε και δεν πρόλαβε να το πει γιατί έγινε το ντου, και στο δικαστήριο δεν εμφανίστηκε γιατί φοβόταν. Καμία τιμωρία για αυτόν, όλα καλά και λογικά. Σόρυ, εμένα μου φαίνεται αδιανόητο.

Edit ξανά για τον redviper, το ποστ για τον μπλιωνα το έκανε ο evil, εκτός αν εννοούσε κάτι άλλο που τότε θα ήθελα πραγματικά να μάθω τι εννοούσε, είναι κανα διβδομαδο πίσω και από εδώ που είμαι δεν είναι εύκολο να το βρω ή να κάνω quote, τάμπλετ γαμιεται η μάνα σου κλπ

Για τα άλλα που γράφεις τώρα, είναι από αυτά που θα έπρεπε να τα κουβεντιάσουμε από κοντά με μπύρες ξέρω τώρα και κάπου θα τα βρίσκαμε, σε φόρουμ με τις απαντήσεις να γίνονται με κενό ωρών η ημερών δεν είναι εύκολο. Φυσικά έχεις δίκιο για Σάχα, σιφονια κλπ αλλά στο “δε θα βγαίνατε ούτε εσείς και το ξέρεις” θα σου πω ότι στο Καραϊσκάκη μετά τη φωτοβολίδα στον Γλυκο ο διαιτητής είπε “η βγαίνετε η τρώτε -10”. Διαιτητής ο αρετοπουλος :")

Γενικά σίγουρα άκρη δε βγαίνει, δεν έχει βγει και πότε στα οπαδικα εδώ και τόσες χιλιάδες χρόνια, κουβέντα να γίνεται (;), ξαναγυρνάω στο zelda μου εγω

1 Like

Aυτο ειναι το μονο σιγουρο

Edit: Επισης δεν βρισκω αυτο που λες για τον Μπλιωνα

Όταν ο ένας ακούει τον αλλον, μια χαρά άκρη μπορεί να βγεί.

Συμφωνώ περί πέρα-δώθε του διαιτητή. Είναι κάτι αψυχολόγητο. Και κατα πάσα πιθανότητα έχει να κάνει με την μαλακιάρα του πέρσι στον τελικό να μετρήσει το γκολ του ΠΑΟΚ. Οπότε έπαθε κοκομπλόκο και έκανε αυτά που έκανε, γιατί ήθελε να αποφύγει τα περσινα. Τελικά τα έκανε χειρότερα. Όμως στέκεσαι και πάλι στο ότι αλλαξε απόφαση ο διαιτητής. Ξέρεις τι ειπαν μεταξύ τους μέσω των ακουστικών? Πραγματικά δεν μπορώ να δικαιολογώ την κάθε σκηνή και ούτε θέλω να μπω στην διαδικασία να υπερασπιστώ τους διαιτητές. Για κάποιο λόγο το ξανασκέφτηκαν, είτε σήκωσε ο αλλος σημαιάκι, είτε όχι. Μπορεί να τον πήρε ο τιγρης, ξερωγω. Δεν με απασχολεί. Για κάποιο λόγο έφαγε σκάλωμα και το ακυρωσε (σωστά για μένα, λάθος για σένα, αλλα οκ τι να κάνουμε έχουμε διαφορετικές απόψεις. Κανείς όμως δεν μπορεί να πεί ότι είναι 100% οφσαιντ ή 100% γκολ.).

Γιατί σχολιάζουμε όμως την μαλακία του διαιτητή και δεν σχολιάζουμε την μαλακία του προέδρου που μπήκε στον αγωνιστικό χώρο? Εχουμε μπερδευτεί λίγο. Γιατι σκέψου το εξής: τελικα είναι όντως 0-0 και στο επόμενο λεπτό βάζετε γκολ. Ή η ΑΕΚ, ή κανείς - αλλά τουλάχιστον θα είχαμε σκορ. Τώρα γίνεται όλο αυτό επειδή μπήκε ο πρόεδρος στον αγωνιστικό χώρο, όχι γιατί ακύρωσε το γκολ ο αρετόπουλος.

edit: καλέ μου Όλιβα, αν θες να μιλήσεις σαν ανθρωπος και με επιχειρήματα, κάντο, αλλιώς πάρε πούλο να τελειώνουμε με βλήματα σαν και σένα.

2 Likes

Πανεξυπνο μπασκετ απο ΠΑΟΚ κ τραγικη απο την αλλη ΑΕΚ. Απομακρυνεται η τετραδα

Μπράβο και πάλι στην μπασκετική ΑΕΚ που δέχτηκε να ολοκληρωθεί το ματς παρόλο που έχανε.

Το είχα γράψει όταν έβρισα τον Ror,μπορεί να έχει σβηστεί

Ολίβα

Συγγνώμη από τον eviL τοτε

image