Αεκαρα

Οι τρεις παικτες που θα μπορουσαν να παιξουν αρντητικο ρολο και να κανει πατατια ο μανολο για να χασει το ματς,ειναι εκτος αποστολης,Μασουντ,Κλωναριδης,Κονε.Αυτο απο μονο του ειναι θετικο στοιχειο.:sweat_smile:

Γιατι ο Κονε ομως … προτιμας που θα ξεκινησει με Μοραν ?

1 Like

Ελα ντε. Και εγω προτιμω σιγουρα τον Κονε απο τον Μοραν

1 Like

Εντάξει, ο Κονέ είναι έτσι κι αλλιώς εκτός λόγω καρτών. Άρα δεν υπήρχε ως επιλογή.

Μπορεί και να ξεκινήσει Γαλανόπουλο, το πλεονέκτημα του Μοράν είναι ότι είναι πιο ψηλός. Ως τώρα όντως δεν έχει δείξει τίποτα, αλλά δεν πήρε και πολλές ευκαιρίες σε αντίθεση με τον Μασούντ που θεωρώ αυτονόητο να μην τον κρατήσουν μετά το καλοκαίρι.

Κάτι θα έχει δει ο Μανόλο, τι να πω…

Ναι δικιο εχεις. Απλα ειπε ο Κιμι απο πανω οτι ο Κονε ειναι αρνητικος γι αυτο κινητοποιηθηκα :stuck_out_tongue:
Για να δουμε. Ισως να προτιμω και εγω σημερα τον Μοραν απο τον Γαλανοπουλο. σαν μια τελευταια ευκαρια

Καλά, εννοείται ότι ο Κονέ είναι καλύτερος. :slightly_smiling_face:

Να δούμε, ελπίζω να μη μας στοιχίσει αυτή η τελευταία ευκαιρία!

Δεν πιστεύω να έχουμε τίποτα αφαιρέσεις βαθμών γι’ αυτά που γίνονται τώρα στο ΟΑΚΑ, άλλωστε ούτε πιστόλια βγήκαν, ούτε καν ρολά ταμειακής.

Υπέροχες σκηνές στο “μοναδικό γήπεδο που εγγυάται ασφάλεια” :joy:

cartman-licking-tears_bigger

Τραγικη ΑΕΚ. Για πλακα θα μπορουσε να ναι 2-0 για τον ΠΑΟΚ. Kακη επιλογη ο Μανταλος μετα απο 6 μηνες κ 2 δεκαλεπτα στα τελευταια παιχνιδια. Ακινητοι μπρος πισω

2 Likes

2 κλασεις πανω ο ΠΑΟΚ σημερα. Απαραδεκτη ΑΕΚ κ Μανολο

4 Likes

Καρδούλα γιατί δεν τα βρίσκουμε αλλά είσαι από τους λίγους που γράφουν σωστά και δεν έχω πρόβλημα να μπω σε διάλογο για οπαδικά εδώ μέσα (και με ChrisP επίσης).

Για τον Χριστοδουλόπουλο, γνωστή φεησμπουκ περσόνα μας (και σκατά στα μούτρα του γιατί είναι και κρυφοφασιστοκουράδα) έγραφε όλη τη βδομάδα ότι έκλεισε με ΟΣΦΠ και ζήτησε να μην παίξει αλλά να μπει αλλαγή στο τέλος κλπ, δεν έχω ιδέα αν ισχύει ή αν είναι από τα γνωστά “λέω τις μπούρδες μου και αν βγουν το παίζω εξυπνάκιας μετά”, το αφήνω εδώ να υπάρχει (και αν βγει θα το παίξω εξυπνάκιας μετά =Ρ )

3 Likes

Αν δεν ήταν ο Μπάρκας σήμερα, θα έγραφε εξευτελιστικό σκορ. Κρίμα γιατί δεν είναι αυτή η ΑΕΚ της υπόλοιπης χρονιάς.

Όταν χάνεις το κέντρο από το 20’, δεν έχεις και πολλές ελπίδες. Μετά το χαμένο πέναλτι πίστεψα ότι θα ξυπνήσει η ομάδα και ο Μανόλο. Όταν ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο (παραδοσιακά το “καλό” της ΑΕΚ) με την ίδια ενδεκάδα και την ίδια νωθρότητα, ε, φάνηκε ότι είναι θέμα χρόνου…

Σε αυτό το παιχνίδι έλειπε ο Γιόχανσον. Όχι ο Μάνταλος που είναι τελείως ανέτοιμος αλλά για κάποιο λόγο πρέπει να παίζει. Ο Λάζαρος μας έφερε ως εδώ και σε μεγάλο βαθμό του οφείλουμε το πρωτάθλημα. Σήμερα δε φάνηκε, αλλά δε γίνεται να τον βάζεις κάθε φορά στο 70’ και να περιμένεις να βγάζει αυτός το φίδι από την τρύπα. Αν πάει στο γαύρο, με γεια του με χαρά του, αλλά ούτε αυτόν συμφέρει ούτε την ΑΕΚ. Σε κάθε περίπτωση, απόλυτος σεβασμός για τη φετινή του χρονιά.

Για τον ΠΑΟΚ, συγχαρητήρια. Αυτός ο Μπίσεσβαρ και ο Τζάλμα Κάμπος είναι παικταράδες και μου έκανε εντύπωση που τους άλλαξε ο άλλος (αναθάρρησα κιόλας, αλλά δεν υπήρχε ελπίδα σήμερα). Το άξιζαν, το πήρανε.

3 Likes

Χάλια μαύρα η ΑΕΚ σήμερα, γενικά τον τελευταίο μήνα είχε πέσει πολύ. Κακιστη επιλογή ο Μανταλος βασικός, έπρεπε να είναι μέσα ο Γκαλο τουλάχιστον, ή ο Λάζαρος. Μπράβο στον ΠΑΟΚ, γενικά έτσι πρέπει να είναι τα ματσάκια, χάνεις, κερδίζεις, αυτά συμβαίνουν, τα… αλλά δεν πρέπει να συμβαίνουν και πρέπει να τιμωρούνται.

2 Likes

Η ΑΕΚ είχε να διαχειριστεί και όλο το κλίμα από τους πανηγυρισμούς για το πρωτάθλημα. Ο ΠΑΟΚ το ήθελε πολύ περισσότερο το σημερινό ματς και το κέρδισε.

Τώρα βέβαια πώς προκύπτει ότι η κυπελλούχος ομάδα είναι και η καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος, ο καθένας μπορεί να πιστεύει ό,τι θέλει.

Σωστός. Η καλύτερη ομάδα φάνηκε και ήταν αυτή με τους περισσότερους βαθμούς, τα περισσότερα γκολ, τις περισσότερες νίκες κλπ. Σήμερα απλά επιβεβαιώθηκε η διαφορά κλάσης από την δευτεραθλήτρια αεχ.

Δεν επιβεβαιώθηκε τίποτα. Διαφορετικός θεσμός το κύπελλο και το πρωτάθλημα, άκυρη η σύγκριση.

Οκ. Καλυτερος και πρωτος και στα δυο ο ΠΑΟΚ.
Πρωτη μονο στα χαρτια η αεχ.

Δεν έχω να πω κάτι άλλο. Τουλάχιστον φέτος το πήρες δίκαια το κύπελλο. Γιατί πέρσι το πήρες από το πιο οφσάϊντ γκολ που είχε υπάρξει σε τελικό Κυπέλλου Ελλάδας.

Επιχειρώντας μια σύνοψη, παρά την ήττα είμαι μια χαρά γιατί :

  1. Χαρήκαμε μια σκληρή ΑΕΚ φέτος και είδαμε μπάλα
  2. Ζήσαμε μαγικές στιγμές, δυσκολίες και συγκινήσεις
  3. Δεν λυγίσαμε παρά το ότι χάσαμε 2 βασικούς (ειδικά Γιόχανσον αναντικατάστατος) παίχτες μας
  4. Πελατιάσαμε άσχημα τον γαύρο (ανάμεσα στις ως άνω μαγικές στιγμές)
  5. Πετύχαμε ομορφιές στην Ευρώπη - αν και δεδομένα μας κούρασε πολύ
  6. Πήραμε το πρωτάθλημα παρά το ότι ο ΠΑΟΚ είχε τριπλάσιο μπάτζετ από εμάς (και κάτι παραπάνω) (και παρά τις σχέσεις που έχει αναπτύξει με άλλες ομάδες)
  7. Ευτυχώς η ποδοσφαιρική διοίκηση στην χώρα φέτος δεν έσκαψε κι άλλο τον πάτο στον οποίο βρίσκεται, καθώς τιμωρήθηκε δίκαια η ομάδα που ο πρόεδρός της μπούκαρε οπλισμένος επειδή ένας διαιτητής ακύρωσε ένα αμφισβητούμενο γκολ και διοργανώθηκε ένας τελικός στο ασφαλέστερο γήπεδο της χώρας και χωρίς έκτροπα
  8. Μέσα στην χαρά είναι και τα λάθη, ψυχολογίας, του προπόνητη κ.α., τα οποία κάναμε και στοίχισαν τουλάχιστον το κύπελλο, όμως είναι αυτά που δίνουν αξία στην προσπάθεια που κάνεις καθώς τίποτα δεν χαρίζεται.

Από τις πίκρες που έτρωγα μικρός και από την εποχή Φερέρ που ήταν μια ηλιαχτίδα, φέτος ήταν μια πολύ ωραία χρονιά.

Υ.Γ. Συναεκτσήδες και παοκτσήδες, φαγωθήκαμε φέτος με αυτά και μ’ εκείνα, πάντα όμως, πάντα είμασταν πιο κοντά απ’ ότι με τους άλλους και έτσι πρέπει. Δεν πρέπει να ξεχνάμε τον βασικό υπαίτιο του πάτου που προανέφερα, τον γαύρο και το σύστημά που έχτισε. Γι’ αυτό, όσο συμβαίνουν τα όσα περιγράφουν οι Maiden, είμαστε καλά.

4 Likes