Αεκαρα

Το ΠΟΚ παιδι μου. Οι Δον Κιχωτες του ποδοσφαιρου

Κακη συμμαχια για τον ιβαν,ο μαρινακης ειναι πονηρος και θα την πατησει ασχημα ο ιβαν.:yum: Moνος του εμεινε ο δημητρης μας,κανεις δεν θελει να συμμαχησει μαζι του γιατι δεν σμπρωχνει λεφτα.:stuck_out_tongue_closed_eyes:

Μπορει να συμμαχησει με τον δικο μας!

Eυρωπαικος τιγρης με νοτιοανατολικης Ασιας

1 Like

Από 4 αγωνιστικές Λιβάγια - Λόπεζ …Οι μαγκιές πληρώνονται !!! Πόσο άμυαλοι θέε μου !!! Και χωρίς Μπακασέτα με Άγιαξ…Άντε να δούμε τι θα σκαρφιστεί ο Ουζουνίδης τώρα.

Μεγαλες ποινες. Καλα να παθουν. Ισως βαλουν και λιγο μυαλο.

2 Likes

Οι βλαχομαγκιές, για την ακρίβεια.

2 Likes

Σιγά το πράγμα αφού θα παίξουν στους 16. Έχει Γιαννιώτα η ΑΕΚ ρε! Τον άφησε ο Μαρινάκης ελεύθερο και έσπευσε ο τίγραρος να κλείσει τον παιχταρά. Μέσα από τα χέρια της Γιουβέντους τον άρπαξε!

Αφου θα διασυρθουμε με μπαγερν και μπενφικα,τι να ξοδεψουμε λεφτα να φερουμε ποιον,απο το γεναρη κανεναν ελευθερο και 150 χιλιαρικα και αν.:laughing:

Για να δουμε τι θα δουμε. Συγκρατημενη αισιοδοξια. Αν υπηρχε ο Λιβαγιας που οταν εχει ορεξη κραταει υπεροχα την μπαλα θα ημουνα λιγο πιο αισιοδοξος ακομα

1 Like

Συμφωνω για Λιβαγια, απο τα πιο σημαντικα χαρακτηριστικα του. Θαναι φρεσκος για Τουμπα τουλαχιστον.
Ο στοχος επετευχθη και μπηκαμε στους ομιλους , τωρα ας παιξουμε οσο καλυτερα μπορουμε και οτι ειναι να γινει ας γινει, τι να κανουμε.

1 Like

5 Likes

Αντε καλή μας αρχή σήμερα

image

9 Likes

Θα τους γλενταγε ο Μαρκος σημερα. Κανουν γκελες. Κλωναριδης πολυ καλος

2 Likes

Καταρευση σε ενα λεπτο. Οκ πολλες απουσιες βασικων(4), αλλα εμφανες το εγκλημα στα χαφ. Πολυ λιγοι ακομα γι αυτο το επιπεδο οι Αλεφ, Γαλανοπουλος.

Η συνηθης καταρρευση του β ημιχρονου που κρεμανε,με γαλανοπουλους και λαμπροπουλους και αλεφ στο τσου λου θα κανεις μονο ηττες.Καλο α ημιχρονο αλλα τι να το κανεις,το τριμπαλο τριμπαλο.

Η μπαγερν δεν θα σταματησει στα 3,υποψιν.

Οικονόμου ηταν παρά πολυ καλός. Ο καημένος ο Μπακακης ποσό άλλο να τρέξει , παντού έπαιξε.

Όταν ο στόχος είναι το κασέρι και αφήνεις την ομάδα γυμνή από μεταγραφές αυτά παθαίνεις. Τεράστιο σφάλμα η μη απόκτηση χαφ και εξτρέμ από το πάνω ράφι. Που είναι οι Νάρσινγκ και Ραντόγια που θα ανέβαζαν επίπεδο την ομάδα; Καληνύχτα…

Εντάξει, για τουρισμό πήγαμε. Βασικά η UEFA δίνει όλα αυτά τα χρήματα στις ομάδες που προκρίνονται με σκοπό να ανεβάζουν το ρόστερ τους για να είναι καλύτερη η διοργάνωση. Αν ο άλλος τα βάζει στην τσέπη για να τα δώσει (?) αργότερα για το γήπεδο, ουσιαστικά διακωμωδεί τη διοργάνωση.

Αυτή η νοοτροπία είναι λυπηρή γιατί η ΑΕΚ είχε αξιοπρεπείς παρουσίες στις όσες φορές συμμετείχε στο Champions League. Και μετά από τόσα χρόνια έρχεται πάλι η ώρα και αντί να το χαρούμε, θα λέμε “άντε να τελειώσει το μαρτύριο”. Αυτές οι μικροπρέπειες με κάνουν να ντρέπομαι, καλύτερα να υπήρχε κάποιος τρόπος να μας αποκλείσουν όταν θα έβλεπαν το ρόστερ που δηλώθηκε στην UEFA.

Να μην υπάρχει ΕΝΑ γαμημένο χαφ με δημιουργικές ικανότητες; Ότι καλό έγινε ήταν από μακρινές χαμένες μπαλιές που τις κυνήγησε ο Κλωναρίδης και ο Πόνσε (αυτός μου άρεσε πολύ), μπορεί στο πρώτο ημίχρονο να βάζαμε και κανένα γκολ από καμια στραβοκλωτσιά, αλλά η διαφορά δυναμικότητας ήταν χαώδης και στο δεύτερο ημίχρονο τελείωσαν τα ψέματα. Και σημειωτέον ότι η Μπάγερν και η Μπενφίκα είναι καλύτερες από τον Άγιαξ…

Μην εκπλαγούν στη διοίκηση αν στα εντός μαζέψουμε καμια 30αριά χιλιάδες κόσμο. Αν γίνει, εμένα θα μου φανεί σαν υγιής αντίδραση.

5 Likes

Κ γω το σκεφτομουν αυτο Αχιλλεα. Οτι υπαρχει μια περιπτωση να μην μαζεψει κοσμο. Κ μενα λογικο μου φαινεται.

Ειχες Γιοχανσον κ Σιμοες. Ξερεις ενα χρονο οτι ο Γιοχανσον τελος κ δεν εχεις βρει ενα χαφ της προκοπης κ μου πας με τα ψεματα. Γαλανοπουλος ελαχιστη εως καθολου εξελιξη. Ο Σιμοες επιμενω. Υπερτιμημενος. Φιλοτιμος πολυ κ εξαιρετικος κοφτης, αλλα δεν ξερει μπαλα. Δεν μπορει στο κεντρο σου να μην ξερει κανεις μπαλα.
Κ αυτος ο Μανταλος μια φορα να βγει καθετα σε αιφνιδιασμο κ να κανει μια καλη ασιστ :stuck_out_tongue: εχει μαλλιασει η γλωσσα μου.
Τεσπα για Ελλαδα οσο παιζει ο Σιμοες ειμαστε καλα κ πολυ ανταγωνιστικοι για το πρωταθλημα. Για πιο πανω μας βλεπω δυσκολους

1 Like