Πολιτικές εξελίξεις

Εξηγησε μου τους λογυς της διαφωνιας σου.

Σιγα την προταση θα μου πειςμ συμφωνω, αλλα γιατι ειναι ηλιθιο ???

Είσαι 7 έτος φοιτητής, σου χουν μείνει δύο μαθήματα ξέρω γω για να πάρεις πτυχίο και έχεις ψιλομαλάκα καθηγητή που κόβει αβέρτα. Τον πιάνεις και του λες “ξέρεις επειδή τελειώνω λίγη επιείκεια κλπ κλπ” και σου λέει OK παλικάρι μου. Που θα ξέρει πιο είναι το γραπτό σου?

Το παράδειγμα επίτηδες πιάνει λίγο άκρα αλλά υφίσταται. Πιο σοβαρά τώρα. Το πανεπιστήμιο δεν είναι πανελλήνιες. Είναι σαν τις εξετάσεις του σχολίου. Κρίνετε δηλαδή και η παρακολούθηση στην τάξη, η ενασχόληση με το μάθημα, οι εργασίες που έχεις κάνει κλπ. Ο καθηγητής αλλιώς θα βαθμολογήσει κάποιον που σκίζετε και αλλιώς έναν που δεν πατά ποτέ στο μάθημα και καλά θα κάνει.
Και για την ιστορία αυτή η πρόταση είναι της ΠΑΣΠ. :stuck_out_tongue:

Ετσι οπως το θετεις εχεις δικιο, αλλα αλλες φορες υπαρχουν μαλακες που κοβουν καποιον για λογους που δεν εχουν να κανουν με το ποσο εγραψε. Πολλες φορες ειναι και κομματικα τα κριτιρια, οτι πρεπει να κρινεται και η παρακολουθηση συμφωνω.
Απλα αυτο θα εκανε καλο σε περιπτωσεις που καπιος μαλακας καθηγητης ειχε βαλει καποιον φοιτητη στο ματι και τον εκοβε συνεχεια.

Ετσι ακριβως, μπορω και συζητω ανετα με τους φιλους για πολιτικα με ηρεμια, αλλα δεν μπορω να μιλησω ουτε λεπτο με αλλους οι οποιοι ςιναι φανατισμενοι μαλακες. Δεν παλευονται. Επισης οι μεθοδοι προσεγγισης των φοιτικων παραταξεων εχουν ξεφυγει και αγγιζουντα ορι ατης ξεφτυλας πραγματικα, πεφτει μεχρι και πουτανιλικι κανονικοτατα.#-o

Ακριβως!!!

Αυτό που λες δεν πολύ ισχύει. Για κόψιμο με κομματικά κριτήρια εννοώ. Αν ήταν έτσι ξέρω γύρω στα 500 άτομα που δεν θα πρεπε να χουν πτυχίο τώρα. :stuck_out_tongue:
Τώρα αν εσύ δείρεις ας πούμε τον καθηγητή σου μην απορήσεις αν δεν σε περάσει μετά! :lol:
Το πρόβλημα δεν είναι μήπως δει το όνομα σου και σε κόψει, το πρόβλημα είναι ότι πολλοί δεν βλέπουν γενικά το γραπτό σου και σε κόβουν και εκεί δεν μπορείς να κάνεις τίποτα δυστυχώς…

Για τα κομματικα ειναι λιγες οι περιπτωσεις, οσο για το αλλο δε λεμε να δειρεις και τον καθηγητη!!!:lol: :lol: :lol:

Το πρόβλημα δεν είναι μήπως δει το όνομα σου και σε κόψει, το πρόβλημα είναι ότι πολλοί δεν βλέπουν γενικά το γραπτό σου και σε κόβουν και εκεί δεν μπορείς να κάνεις τίποτα δυστυχώς…

Για αυτο λεω!:wink:

Για το τελευταίο το όνομα δεν παίζει κανένα ρόλο,εκτός και αν σε λένε Pamela Anderson (οπότε απλά δεν κόβεσαι) ξέρω γω… :stuck_out_tongue: Δεν είναι λίγοι οι καθηγητές που κόβουν χωρίς λόγω απλά επειδή βαριούνται να διορθώσουν τα γραπτά, αλλά με το να καλύπτεις τα στοιχεία σου δεν κερδίζεις τίποτα. Απλά εξαντλείς και τις τελευταίες ελπίδες του δύσμοιρου φοιτητή που ανέφερα στο πρώτο παράδειγμα! :smiley:

Εκει για να μην κοβεσαι… καθεσαι!!!:stuck_out_tongue:

Τεσπα εγω μιλαω για περιπτωσεις που γνωριζω.

Χμ, στις εκλογες για μενα ειναι η μεγαλυτερη ευκαιρια να γυρισουν την πλατη οι φοιτητες στα κομματοσκυλα που θελουν να βολευτουν. Αυτο δεν επιτυγχανεται με αποχη (Η οποια υποδηλωνει αδιαφορια, μιας και οι φιλοι των υποψηφιων θα πανε να ψηφισουν ετσι κι αλλιως, κι ακομα μερικα ατομα, οποτε δεν προκειται να ιδρωσει τ’αυτι τους.) αλλα με στηριξη μικρων, σχεδον ή τελειως ανεξαρτητων παραταξεων οι οποιες δεν εχουν και τα τρελα συμφεροντα κι ενδιαφερονται οντως να κανουν κατι για την σχολη τους. Το καλυτερο για μενα ειναι να δειξουμε οτι ενδιαφερομαστε γι’αυτα που γινονται γυρω μας αλλα σας γυρναμε την πλατη γιατι ειστε πολυ βολεμενοι ή πολυ αχρηστοι.

+1000

Οσο για το βολεμα που λετε, αυτο ισχυει μονο για μεγαλοστελεχη των ΠΑΣΠ, ΔΑΠ. Οι υπολοιποι στο τρεξιμο ειναι…

Ξεχασες και την ΠΚΣ…

Λυπαμαι πολυ που δεν μπορω να πω κι εγω την γνωμη μου για τα πολιτικα θεματα, ειχα ξεκαθαρισει στον εαυτο μου απο την αρχη οτι δεν θα συμμετεχω σε τετοιες συζητησεις… Παρ’ολα αυτα ομως, θα ηθελα να σας πω οτι δεν πρεπει να ειστε τοσο απολυτοι σε μερικα ζητηματα, γιατι καποιοι νοιωθουν πολυ ασχημα…Αυτα…

Για την ΠΚΣ μπορω να σουρω ενα σωρο στραβα και την θεωρω κυρια υπαιτια (οπως και το ΚΚΕ) για την καταντια της αριστερας αλλα οτι βολευονται δεν ισχυει…

Παρ’ολα αυτα ομως, θα ηθελα να σας πω οτι δεν πρεπει να ειστε τοσο απολυτοι σε μερικα ζητηματα, γιατι καποιοι νοιωθουν πολυ ασχημα

Αν καποιοι διαφωνουν με τον ενα η τον αλλο τροπο ειναι ευπροσδεκτοι να παραθεσουν τα επιχειρηματα τους…

Οταν καποιος λεει κατι, δε νομιζω οτι το λεει για να προσβαλει καποιον… Τωρα, διαφωνιες ειναι λογικο να υπαρχουν…

Προβληματα ιστορικης φυσεως απο μια χωρα με τοση δα ιστορια…οποιαδηποτε ομοιοτης με την μικρη μας χωρα ΔΕΝ ειναι τυχαια(?)…:-k

http://www.iospress.gr/ios2007/ios20070506.htm

Το τι μπουκετα πεσανε σημερα το πρωι στη ΑΣΟΕΕ μεταξυ ΠΑΣΠ και ΔΑΠ δεν λεγεται!!!

Βιντεακια με τα καραγκιοζιλικια θα ανεβουν συντομα στο Youtube…

Συγχαρητήρια στα ΕΑΑΚ που δεν άφηναν τις υπόλοιπες παρατάξεις να μπουν στο πολυτεχνείο το βράδυ!!! Και μετά λένε όλους τους άλλους φασίστες! Μπράβο σας!!
Συγχαρητήρια και σε όλους του αναρχικούς που ήρθαν το μεσημέρι και έκαναν λαμπόγυαλο τα τραπεζάκια όλων των παρατάξεων και έφυγαν!!! Μπράβο και σε σας!!!

Αυτο επρεπε να το περιμενεις νομιζω…

Όλοι το περίμεναν και αυτό είναι ακόμα πιο τραγικό!!! Να στοιχηματίζουμε κάθε χρόνο τι ώρα θα έρθουν οι αναρχικοί να τραμπουκίσουν![-X

Αποτελεσματα ποτε βγαινουνε??? Ειμαι ψιλο-ασχετος και δεν εχω ιδεα…