Ολυμπιακός

Ευχαριστούμε για τα 10 πρωταθλήματα πρόεδρε αλλά πλέον είσαι ανεπιθύμητος. Τέρμα πια η κοροϊδία.
Σήμερα ο Ολυμπιακός έχασε πολλούς οπαδούς του. Κρίμα…

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΕ ΘΕΕ ΠΑΡΕ ΤΟΝ[SIZE=“5”]ΠΑΟΚ[/SIZE] :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Τι είναι αυτά που λες ρε Κωστή;

Ο Ολυμπιακός είναι πάνω από πρόσωπα και για κανέναν πούστη δεν αλλάζει αυτό.

Όσο είναι πάνω ο Κόκκαλης θα στηρίζουμε αυτόν για το καλό του Θρύλου, με την ανάλογη αντιπολίτευση βέβαια. :wink:

Δεν είμαστε βάζελοι εμείς και ούτε θα γίνουμε για να διχαστούμε.

Κι ομως, εχει δικιο. Ο Κοκκαλης σας δουλευει τοσα χρονια και τον υποστηριζετε. Αντε και με τον αδερφο του Μπορχα φετος και την αλεπου των παγκων Τακη Λεμονη, εμπρος για ευρωπαϊκη καταξιωση.

Ρε γαμωτο… Μου την σπαει αυτο που γινεται με τον Κοκκαλη… Τοσα χρονια προδιδε την ιδια του την χωρα κι ετσι εκανε λεφτα. Μετα κατηγορηθηκε για προδωσια στην δικαιοσυνη και μετα απο 5 χρονια πραγραφηκε επειδη λαδωσε τους παντες…
Εχει τον Ολυμπιακο κι ετσι ειναι μια χαρα… Καλυπτεται κυριλατα… Ολος ο Ολυμπιακος εχε φτιαχτει με μαυρα λεφτα καθως προδιδε την ιδια του την χωρα… Κι ολοι εσεις τον υποστηριζετε… Γιατι επειδη περνει “καλους” παιχτες??? Μπραβο σας, λοιπον…
Μακαρι να φυγει ο γυφτος…
Για μενα ο μονος που εχει λεφτα αλλα δεν ειναι “πουστης” και απλως ειναι τιμιος ειναι ο Τζιγγερ… Αλλαεκει ειναι το προβλημα του… Για αυτο δεν παει μπροστα… Εχει και τους λαθους συμβουλους…
Μακαρι να την παρει ο Γιανακοπουλος να τελειωνουμε…Οι τελευταιες 3 σειρες ειναι ακυρες με το θεμα αλλα τα γραψα…:stuck_out_tongue:

Ξεχνάς ότι στα αθλητικά είμαι moderator ακόμα… Άλλη μία κουβέντα για τον Μπόρχα και έφυγες!!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol: :lol: Ειδικά όταν εσύ έχεις τον Τόργκελε για βασικό!!! Τόργκελε βασικός μία σεζόν 1 γκολ, Μπόρχα 10 λεπτά στο τέλος μία σεζόν 4 γκολ!!!

Όσο περνάει η ώρα δε το βλέπω τόσο εκνευρισμένα, όσο όταν πρωτοδιάβασα τις δηλώσεις. Ναι, η συμπεριφορά της διοίκησης στον Ριβάλντο μας έκανε πάλι διεθνώς ρεζίλι και για αυτό φταίει ο Κόκκαλης. 1000 φορές να έλεγε ο προπονητής της Χέρενφεν “πρέπει να είμαστε το ίδιο σοβαροί είτε παίζουμε με τον Ολυμπιακό είτε με την Αϊντχόφεν” παρά το μεγαλύτερο όνομα που ήρθε μέχρι σήμερα στο λιμάνι να τύχει τέτοιας μεταχείρισης… Βέβαια, στον Ολυμπιακό δεν είναι ο μόνος ποδοσφαιριστής που πρόσφερε και του φέρθηκαν σκάρτα στο τέλος.

Αλλά δε το περιμέναμε? Εγώ προσωπικά, είμαι βέβαιος ότι στον Ολυμπιακό δεν υπάρχει κανένας που να νιώθει βέβαιος ότι ο κόσμος ή ο πρόεδρος (δηλαδή ο πρόεδρος σκέτο) δε θα του τη φέρουν πισώπλατα. Όσο κανένα μας (και εγώ μέσα) δε μας πείραζε που ο Πουρσανίδης με τη τόση προσφορά και ο Μπερμούντεζ με τη τόσο μεγάλη καριέρα έκαναν προπόνηση με τις μπουλντόζες στου Ρέντη ή ο Λουτσιάνο εκδιωχνόταν από την ομάδα με τόσο άκομψο τρόπο, ήταν φυσικό επακόλουθο να υπάρξει αποθράσυνση της διοίκησης και να τα κάνει αυτά τα καραγκιοζιλίκια και στον Ριβάλντο…

Αγωνιστικά, δεν έγινε κάτι που δε διορθώνεται. Αρκεί να το διορθώσουν όμως και όχι να φέρουν για δεκάρι ξανά τον Γκώνια…

  1. αφού ο Τζίγγερ είναι ο μόνος τίμιος, τότε γιατί θες τον Γιαννακόπουλο που πιστεύεις ότι δεν είναι? Άρα τυπικά δε διαφέρεις και τόσο

  2. Αν ο Τζίγγερ είναι απλά ένας τίμιος λεφτάς, τότε εγώ είμαι το νέο airbus της Ολυμπιακής αεροπορίας…:stuck_out_tongue:

  1. Κοιτα φιλε μου… Στην Ελλαδα πια ετσι οπως ιναι τα πραγματα πρεπει να ακολουθησεις αλλη τακτικη απο αυτη τουΤζιγγερ… Η να την παρειο Γιανακοπουλος η να παρει καποιον που να ξερει, εναν Ντεμη για παραδειγμα που ειναι απο μεσα και ξερει, και να τον"σπονσοραρει"… Για μενα αυτο θα ταν το ιδεωδης…
    Για τον Γιανακοπουλοτο λεω εαν δεν αλλαξει συμβουλους και τακτικη…

  2. Δεν ειπα οτι ειναι τιμια τα λεφτα του. Ειπα οτι ο ιδιος ειναι… Αλλωστε δεν τα κανε ο ιδιος τα λαθρεμπορια κι ολα αυτα… Ο θειος του τα κανε αν θυμαμαι καλα…

Η μαλακια ειναι οτι ολα οσα εχει κανει ο Κοκαλης τα χουν ΟΛΟΙ ξεχασει…

Αν υπήρχε δικαιοσύνη στην Ελλάδα ο Κόκκαλης θα ήταν βαρυποινίτης ήδη…:lol:

Ακριβως… Αλλα μπροστα στον κοκκαλη δηλαδη λεφτα ακομα και την προδοσια ολοι την ξεχνανε…

Ξεφεύγουμε μεν, αλλά για λίγο μας το επιτρέπω. Είχε φέρει κάποτε τον Ζάετς ο Τζίγγερ και σε πολλούς Παναθηναϊκούς δε τους άρεσε το νταμπλ με παίκτες όπως ο Μάριτς, Σάριτς και ένας Λιθουανός που δε θυμάμαι πώς τον λένε… Το αγωνιστικό πρόβλημα του ΠΑΟ είναι ακόμα πιο βαθύ από του Ολυμπιακού, οπότε αν είναι το σταματάμε εδώ (ή στο αντίστοιχο τόπικ:wink: ).

Αν μας δούλευε κανονικότατα και ξεπλήρωσε τα χρέη (το 1/3 των χρεών όπως καθε εταιρία) τότε ok!
Εμείς αυτούς έχουμε κι εσείς φέρτε καλύτερους.

Για πες τι έκανε αυτός ο τρισάθλιος Κόκκαλης εσύ που ξέρεις.
Όλοι συνομοτούν εναντίον του Βαρδινογιάννη γαμώτο… #-o

ΥΓ: Πάντα θα υπάρχουν πουστιές στο ποδόσφαιρο, δεν είμαι τυφλός. :wink:

μα μεταξύ μας τώρα,υπάρχει μεγαλύτερος κατάσκοπος/πράκτορας/απατεώνας από τον Κόκκαλη και να είναι τόσο δημοφιλής?
δεν είναι κανείς άγιος,ίσα ίσα,ούτε στηρίζω κανένα μεγαλομέτοχο εκτός από τους Γιαννακοπουλαίους,κι αυτό γιατί κράτησαν ζωντανό το ελληνικό μπάσκετ,όχι για τις κούπες του ΠΑΟ…

Σκεφτεσαι ακριβως σαν τον Κοκκαλη, γι’αυτο δεν προκειται ο Ολυμπιακος ποτε να παει μπροστα. “Εξακολουθουμε να εχουμε καλυτερους παικτες απ’τις αλλες ομαδες στην Ελλαδα αρα δεν χρειαζομαστε ενισχυση”. Πραγματικα τραγικο, φαντασου να το ελεγε αυτο ενας Αγιαξ. Ουτε στους 8 του τσαμπιονς λιγκ δεν θα εφτανε. Ή ο Παναθηναϊκος στο μπασκετ. Ποιο φαϊναλ φορ?

Και αυτοί πάλι, δεν έχουν κάνει λίγα. Ο Γκάλης εξαιτίας τους σταμάτησε το μπάσκετ πριν την ώρα του…:wink: :wink:

Για τον Κόκκαλη, εγώ δεν έχω να πω κάτι. Το έχω πει πάρα πολλές φορές. Εγώ πολίτες που αθωώθηκαν από Ελληνικό δικαστήριο δε τους κατηγορώ (δημόσια τουλάχιστον) για αυτό για το οποίο αθωώθηκαν. Και αυτό το κάνω δίχως εξαιρέσεις…

Και μία παρατήρηση για τον τίτλο. Αν έρθει ο Αγγελόπουλος, τον βλέπω να μας φέρνει τον Κριστιάνο Ρονάλντο, που θα τραυματιστεί με του που θα έρθει και θα έχουμε διώξει από την ομάδα παίκτες όπως ο Τοροσίδης γιατί ήταν Έλληνες και δεν άρεσαν στον Μουρίνιο που θα μας έχει φέρει για προπονητή!!!:lol: :lol:

οτι και να λεμε καθε μεγαλη ομαδα θα ηθελε για μεγαλομετοχο-προεδρο εναν αντιστοιχο κοκκαλη…εναν λεφτα που να ειναι οπαδος της ομαδας και να χωνει χρημα για μεταγραφες…

μπορει τον σωκρατη να μην τον χωνευω η αληθεια ομως ειναι οτι τον παραδεχομαι και επιχειρηματικα αφου εχει καταφερει ανεξαρτητως κυβερνησης να επιπλεει παντα και να βγαινει δυνατος,αλλα και στο ελληνικο ποδοσφαιρο εδω και μια δεκαετια ειναι το απολυτο αφεντικο…

Δηλαδη ο Κοκκαλης ειναι αθωος για σενα επειδη τον απαλλαξε απο τις κατηγοριες ενα ελληνικο δικαστηριο? Ωραιο ακουγεται.

δηλαδή για σένα ο Κορκολής είναι παιδεραστής γιατί το είπε ο Τριανταφυλλόπουλος?

Ρε Νίκο τόσο καιρό εδώ στα αθλητικά τι λέω;

Ότι ο Ολυμπιακός είναι απλά ο μονόφθαλμος στους τυφλούς.
Απλά είστε κουλοί, το παραδέχεστε ή όχι είναι η αλήθεια…

Πόσες φορές τσακώθηκα ακόμα και με τον Κάρβου για το καλό του Ολυμπιακού;

Το είπα τόσες φορές, μάλλιασε η γλώσσα μου ότι με αυτούς τους παίκτες που έχει ο Ολυμπιακός ΔΕΝ προχωράει πουθενά.
Τόσο απλό.

Άσχετα αν όλοι ασχολούνται με το Θρύλο… :wink:

Ρε, πότε θα το καταλάβετε? Ο Ολυμπιακός ΕΙΝΑΙ ο Κόκκαλης… Και όλα τα πρωταθλήματα που έχετε πάρει τα έχετε πάρει χάρη στον Κόκκαλη και πολύ λιγότερο χάρη στο Ριβάλντο ή οποιοδήποτε άλλον παίχτη…:wink: