Διάφανα Κρίνα

Ποια η γνώμη σας για τα Διάφανα Κρίναι? Κατά τη γνώμη μου είναι κορυφή στην Ελλάδα. ''Έγινε η απώλεια συνήθειά μας'' απλά ο καλύτερος δίσκος που έχει βγει...

Το αγαπημένο μου ελληνόφωνο συγκρότημα!! :respect:

Ξερναω...

Περίμενε να φέρω σακούλα:stuck_out_tongue:

ferte mou xartomanthla. oti pio dhthen.

Καλουληδες ειναι αλλα μετα απο 3-4 τραγουδια κοβεις φλεβα.

πολλα κιλα ποιηση πρεπει να χεις διαβασει για να γραψεις τετοιους στιχους και η μουσικη τους καθεται τελεια πανω στα λογια τους και φυσικα εντελως ανατριχιαστικη φωνη
ο συγκατοικος μου μου χε πει οτι ο york των radiohead ειχε πει οτι τους γνωριζει σαν ονομα και του αρεσουν! οτι να ναι?

Παντελως αδιαφοροι.

Τα σπάνε

Είχα κανει κι εγω πιο παλλια ενα παρόμοιο θέμα αλλα συγκεκριμενα για τον Ανεστοπουλο!!!

Γενικά μ΄αρεσουν αλλα ο Ανεστόπουλος μου την δίνει. Έχει ωραια χροια και φωνή αλλα ειναι ποζέρι γαμωτο!!!

Μια απο τις καλυτερες ελληνοφωνες μπαντες... Εχουν γραψει απιστευτα κομματια αλλα πιστευω θα μπορουσαν να κανουν περισσοτερα αν δεν εγκλωβιζονταν στο υφος που ανεπτυξαν...

Το έχουν ρίξει τις καρδιές τους στα σκυλιά φοβερό κομμάτι!!8)

έτσι ακριβώς...:frowning:

Αδιάφοροι....

Συγκεκριμενα κομματια. Απο τι ξερω το τελευταιο τους ξεφευγει απο αυτο το υφος αλλα δεν ετυχε να το ακουσω. Το εχει ακουσει κανενας?

ο ορισμος την ανεκφραστης υποκουλτουρικης ελληνικης μιζεριας!

δεν τους εχω ακουσει ποτε...πειτε μου το καλυτερο τους album πιο ειναι να το κατεβασω για να πω τη γνωμη μου.

:smiley: :smiley: :smiley: :lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue:

Το άλμπουμ που θα κυκλοφορίσει κατα τη γνώμη μου θα είναι πολύ γαμάτο. Έχω ακούσει μερικά τραγούδια απο τα live μ'αρεσαν πολύ.

koryfi stin ellada kai meta einai oi trypes.ekseretiko styl,ekseretiki musiki,kati pera apo ellada.