Διάφανα Κρίνα

Ο αποπανω διαλογος ελεος ομως…Και για Κρινα τρελαινομαστε και μουσικη εκτος τριπτυχου ακουμε:roll::smiley:

Μας λείπετε ρε γμτ :frowning:

^απο τους πιο αγαπημένους μου ελληνικούς δίσκους.

…οι πρώτοι τρεις που είχαν κυκλοφορήσει, είνα απ’τους πιο αγαπημένους μου, αλλά ο από πάνω απλά ο καλύτερος…παίζει και ο Αλκίνοος τσέλο, και κάποια άλλα όργανα:):!:

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ομως :frowning:

Πρεπει να συμφωνσω…
Ο συγκεκριμενος δισκος ειναι η αγαπημενη μου δουλεια ελληνικης μπαντας…:frowning:

Έλιωνα τις προηγούμενες μέρες το “Όλα αυτά που δε θα δω”, μαγικό τραγούδι, στίχοι, μουσικοί, το σόλο. ΠΦ!

Πριν κάτι μήνες σε ένα προβάδικο εδώ, περίμενα να βγουν οι προηγούμενοι για να μπούμε εμείς στην αίθουσα, ανοίγει η πόρτα και βγαίνει ο Θάνος :stuck_out_tongue: Είχα καιρό να τον δω από κοντά [απ’ το 2007 νομίζω], αδυνάτισε πολύ!

Επι τη ευκαιρεια, αφου αναφερες την κομματαρα, να πω οτι λατρευω αυτον τον ηχο στα πληκτρα που ειχαν στα 2 πρωτα, κριμα που δεν αντικατεστησαν τον πληκτρα τους, απο την αλλη αλλαξε αρκετα ο ηχος τους απο τα Αγριοκερασα και μετα και ισως να μην ταιριαζε.

ναζάκια μας κάνουν, ενα συνηθισμένο συζυγικό καυγαδάκι είναι μωρέ

http://www.mousikesebeeries.gr/?p=21674

με σάλιο και υπομονή που λέμε.

Να και ενα καλο νεο στην γαμωχρονια! Μακαρι παναιαμ’!

μετά απο την μάχη που ειχε γίνει σε ξενοδοχείο στη λαρισα θα τα ξαναβρουνε!!? μωρε μπραβο

από τη μία :yahoo:, από την άλλη μετά από τέτοιο ξεκατίνιασμα πάλι μαζί και δεν τρέχει τίποτα, άντε να δούμε τι θα δούμε.

Η εποχη που εγινε το πουτανιασμα απ’οσο ξερω ηταν πολυ δυσκολή για τον Θανο, εχασε τον αδερφο του και ειχε και το διαζυγιο με την γυναικα του με θεματα για την επιμελεια του παιδιου κτλ. Ισως αυτα να επαιξαν τον ρολο του και τωρα που ειναι ολοι πιο ψυχραιμοι να μπορουν να τα βρουν. Σεβασμος παντως στα υπολοιπα Κρινα που δεν προσπαθησαν να το συνεχισουν με αλλο τραγουδιστη, ηταν τεραστιο κομματι της ταυτοτητας τους.

Fingers crossed!

Τι γνωμη εχετε για το "Η αγαπη παλι θα καλει ";

τίμια δισκάρα, και ο “τελευταίος σταθμός” έγινε (άθελά τους φαντάζομαι) από τους καλύτερους επιλόγους συγκροτήματος έβερ

Ναι το ρωταω γιατι ειναι ο πρωτος δισκος τους που ακουω ολοκληρος και μου φαινεται πολυ καλος. Αναρωτηθηκα τη θεση εχει στη δισκογραφια τους

…ο μόνος δίσκος τους που δεν μαρέσει είναι ο ‘‘Ο,τι Απόμεινε Απ? Την Ευτυχία’’, ο οποίος έχει τα λιγότερο εμπνευσμένα τραγούδια, και γενικά δεν σου μένει κάτι
…ο πιο αγαπημένος μου δίσκος τους είναι το ‘‘Ευωδιάζουν Αγριοκέρασα Οι Σιωπές’’, δίσκος γεμάτος τραγουδάρες, που θέλουν κάμποσες ακροάσεις, θυμάμαι ότι στην πρώτες ακροάσεις είχα φρικάρει
…τα δύο πρώτα ‘‘Έγινε η απώλεια συνήθειά μας’’ και ‘‘Κάτι Σαράβαλες Καρδιές’’ είναι οι δίσκοι με τα περρισότερα τραγούδια που έπαιζαν live
…υπάρχει και ο ‘‘Ο Γύρος Της Μέρας Σε Ογδόντα Κόσμους’’ με ινστρουμένταλ συνθέσεις, αρκετά ενδιαφέρουσες, και ακόμα πιο ενδιαφέρον βιβλίο
…για τον τελευταίο τους συμφωνώ με τον bastard, ενώ έχουν πολύ καλά τραγούδια στα ep τους τα οποία μάζεψαν σε μια πολύ ενδιαφέρουσα συλογή, που κυκλοφορεί τώρα
:):!:

εγώ το βάζω στο τοπ3 μου μετά από το “Έγινε η απώλεια συνήθειά μας” και το “Κάτι σαράβαλες καρδιές” αλλά that’s me.

άκου το πρώτο που είναι στανταράκι και τα ξαναλέμε :wink:

Ναι εννοειται το πρωτο πρεπει να το ακουσω. Ξερω φυσικα το Μερες Αργιας που ειναι κομματαρα

αυτό τώρα το πήρα χαμπάρι, θενκς στεφ