Τρύπες

Γίνεται να σταματήσετε να λέτε πότε τους είδατε και πού ξερωγώ??

Ζηλευουμε κυριος ? :stuck_out_tongue:

Αυτη η μπαντα live ηταν καλυτερη απ’οτι στους δισκους.
Στο πολυ ανετο ομως.

Η καλύτερη ελληνική μπάντα για μένα μαζί με Ξύλινα Σπαθιά…Νομιζω ότι κανένας άλλος δε μπορεί να τραγουδήσει ό, τι έχει τραγουδήσει ο Αγγελάκας, και κυρίως όπως το έχει τραγουδήσει…

Δισεκατομμύρια ιδέες με μπερδεύουν
αλήθειες που παίζουν μαζί μου κρυφτό
μπροστά σε αόρατα μάτια που ελέγχουν
ποιες τελικά απ’ όλες θα βρω

Κι είμαι στριμωγμένος,
ανάμεσα,
σε βλέμματα και τοίχους,
παντοτινά,
χαμένος
στις μαύρες τρύπες του ανώνυμου πλήθους

Δισεκατομμύρια γνώμες με ζαλίζουν
φοβάμαι πως στο τέλος και ‘γω θα χαθώ
μαζί μ’ αυτούς που γύρω μου συνεχεία γυρίζουν
σ’ ένα ανόητα ατέλειωτο χορό

Κι είμαι στριμωγμένος,
ανάμεσα,
σε βλέμματα και τοίχους,
παντοτινά,
χαμένος
στις μαύρες τρύπες του ανώνυμου πλήθους

video παλαιολιθικής εποχής, όπου οι Τρύπες διασκευάζουν το Damaged Goods των Gang Of Four!

(για όσους δεν ξέρουν, οι Gang Of Four ήταν μεγάλη επιρροή των Τρύπες κάτι που κάνει μπαμ εξάλλου!)

Ω, μαλάκα! :eek: :eek:

Που το ανακάλυψες ρε τσακάλι Παναγιώτη.
Οι τύποι από κάτω κάθονται και βλέπουν Τρύπες και είναι στ’ αρχίδια τους. Φαντάζομαι πως σήμερα θα λένε ότι τους είχαν δει πριν καν βγάλουν δίσκο…

Δείτε Αγγελάκα λέμε!!

bold = αχρειαστο.

Tις τελευταιες μερες ακουω τις ‘‘ανασες των λυκων’’ αλλα και το ‘‘ποτε θα φτασουμε εδω’’.Δυο δουλειες αρκετα διαφορετικες μεταξυ τους αλλα και οι 2 παρα πολυ ξεχωριστες.Στις 31 Ιανουαριου παιζει και στο νεο Fuzz και οπως φαινεται θα τον τιμησω.

Οι Ανάσες Των Λύκων είναι αριστούργημα, το Πότε Θα Φτάσουμε Εδώ είναι λίγο πιο κάτω αλλά κι αυτό έχει κομματάρες (Μέσα Στη Θάλασσα = ΛΑΤΡΕΙΑ). Δεν ξέρω όμως κατά πόσον θα παίξει κάτι απ’ αυτά στο Fuzz, ίδωμεν κι εγώ εκεί θάμαι.

Mια διόρθωση μόνο… Οι δύο συναυλίες στο Fuzz είναι 29 και 30 Ιανουαρίου και όχι 31 που λέει ο Κιράτζος. Και εγω εκεί θα είμαι…

Όχι απλώς κάνει μπαμ. Το Ταξιδιάρα ψυχή είναι κλεμμένο από το Damaged Goods :wink: Φυσικά οι Τρύπες απέδειξαν στη συνέχεια πόσο μεγάλη μπάντα υπήρξαν…

ε υπάρχουν αρκετά τσακάλια που τα ανακαλύπτουν πριν από μας και μας τα στέλνουν!

ε προφανώς και θυμίζει η ταξιδιάρα ψυχή λίγο παραπάνω από όσο πρέπει το damaged goods (διαπίστωση του mr.obvious μου θυμίζει αυτό)! όταν είχα ακούσει βασικα το damaged goods νόμιζα ότι ήταν διασκευή του ταξιδιαρα ψυχή :stuck_out_tongue: άλλα όσες δισκάρες και να βγάλανε στην συνέχεια οι Τρύπες, το πρώτο είναι το αξεπέραστο για μένα :slight_smile:

καλα το βίντεο τα έσπασε :!:

:!::!:
μπραβο ρε φιλε…

αν δειτε διπλα στα Related Videos εχει και αλλα…:!::!:

EDIT: μονο σε εμενα μου μοιαζουν ολοι αυτοι που καθονται σαν κομπαρσοι στην ελληνικη ταινια ΤΑ ΤΣΑΚΑΛΙΑ…? :lol::lol::lol:

χαχαχαχαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol:

μα νααιιι…:lol::lol:

παντως ξαναλεω…στα Related Videos εχει και αλλα…8O8O

EDIT: ρεεε…εδω παιζουν και τον ακροβατη…8O
πειραζει που θελω να κλαψω.?

Speakin’ of Τρύπες, έχει ιδέα κανείς αν η ταινία “Εποχή των Δολοφόνων” βρίσκεται κάπου στο net ή έστω αν βρίσκεται έυκολα σε videoclubs?

Παναγιώτ’ , αυτό το βιντεάκι (και όλα τα υπόλοιπα μαζί από τον ίδιο χώρο) είναι πριν βγάλουν το ντεμπούτο τους? Απλά ρωτάω, γιατί δεν ήξερα ότι είχαν έτοιμα τραγούδια τόσο καιρό πριν (“Δικιά σου Κοντινή Αμερική”). ΘΕΙΚΑ ΟΛΑ Ε! :smiley: