Διακοπές!

Αντε, το καλοκαιρι εφτασε, καιρος να μπουμε στο κλιμα…

Εδω θα λεμε που εχουμε παει διακοπες, ιστοριες απο εκει, που θα παμε φετος κτλ…

Λοιπον, εγω εχω παει καμπινγκ Ναξο, Ζακυνθο, Σεριφο… Επισης Σιφνο (πολυ ωραια -αν ειστε ζευγαρια), Μυκονο (εδω ΝΑ ΜΗΝ ειστε ζευγαρια) και καθε χρονο επισκεπτομαι την Ερμιονη (προσφατα αποκτησαμε και εξοχικο εκει)…

Φετος κατι ακουγεται για καμπινγκ στην Κρητη και μαλλον θα παω και Ναυπλιο με το μεταπτυχιακο (και καλα θερινο σχολειο)…

Κλασσικα Αθηνα ολο το καλοκαιρι αυτη τη φορα χωρις πενθημερο πουθενα απο οτι φαινεται. Αλλα λογικα θα διωξω κανα μηνα (ελπιζω τοσο αλλα και 20 μερες δεν με χαλαει) τους δικους μου οποτε δεν με νοιαζει καθολου.

Εχω παει Κερκυρα,Σαμοθρακη,Πελοποννησο και Θασο με γονεις και Παρο,Μυκονο με παρεα.
Με γονεις βαριομουν,με παρεα περασαμε αρκετα καλα Παρο και ΓΑΜΑΤΑ Μυκονο.

Καθε καλοκαιρι παω στανταρ κανα 2 βδομαδες Χαλκιδικη 2ο ποδι και 1ο για κανα 2μερο-3μερο.
Για φετος δεν εχω κανονισει τπτ,μαλλον θα παμε Ποσειδι στο φοιτητικο καμπινγκ για κανα 4μερο,μετα Χαλκιδικη και μετα βλεπουμε…

Εχω παει Μυκονο, Ναξο, Παρο, Κρητη, καμπινγκ στη Φοινικουντα, Ιωαννινα, Βερολινο, Φλοριντα, Σικαγο, Τοροντο, Βοστωνη, Μαλτα, καταραχτες Νιαγαρα…αυτα

Φετος, επειδη αγορασαμε καινουργιο σπιτι (και δν εχουμε μπει ακομα :-s ) μας βλεπω παλι για καμπινγκ λογω οικονομικης πιεσης. Πηγα περσι για πρωτη φορα περιμενοντας να περασω χαλια (σαν παιδι βορειων προαστειων που ειμαι :stuck_out_tongue: ) αλλα τελικα ηταν γαματα. Το καμπινγκ πολυ καλο και καθαρο και η αισθηση διαφορετικη. Εξαρταται και απο το καμπινγκ βεβαια…

Εγω εχω παει Ζακυνθο, Κερκυρα, Λευκαδα, Φοινικουντα και Σαμοθρακη που μου αρεσε παρα πολυ και δεν ηθελα να γυρισω πισω… Αυτα αν εξαιρεσουμε οτι καθε χρονο παω Σερρεσ στο χωριο μου.

Φετος μαλλον θα παω ενα τριημερο μονο, απο του χρονου κανονικα διακοπες κ.τ.λ…:slight_smile: :slight_smile:

Η Ζακυνθος ειναι το ωραιοτερο νησι!!!(οχι δεν ειμαι απο κει:p )

Πειτε ρε σεις και καμια καλη ιστορια απο διακοπες… Για μεθυσια, γκομενες/γκομενους η οτιδηποτε αλλο εχει χαβαλε…

Στη Ναξο πχ. στην παραλια που καναμε μπανιο, ηταν μια παρεα κορτσιων που εκαναν topless και 1-2 απο αυτες ειχαν και… προσοντα… Περιττο να πω οτι ολη μερα ημασταν απο κοντα, αλλα τελικα δεν τις γνωρισαμε… :?

Μυκονο παλι, τρωγαμε σε ενα μαγαζι και με τη ακρη του ματιου του ενας φιλος βλεπει ενα ατομο να προχωραει στο δρομο και λεει “πωπω μια γκομεναρα!!”. Κοιταμε ολοι και ηταν απλα ενας γκεϊ τυπος με ξυρισμενα ποδια και σορτσακι!!! :lol: :lol:

Πώς ακριβώς να πω πού έχω πάει διακοπές; :stuck_out_tongue: Ούτε που θυμάμαι! Χεχε! :stuck_out_tongue:
Και για φέτος παίζουν πολλά, κυρίως νησιά… θα δείξει!

Έχω πάει: Σαντορίνη, Χίο, Κέρκυρα, Λευκάδα, Ιρλανδία (2), Γερμανία (5), Αγγλία (2), Ιταλία.
Θα χα συμπληρώσει κι άλλο ένα κράτος αλλά δεν έκατσε καλά τελικά…:cry:
Φέτος με το καλό θα παίξει Σκιάθος, Γερμανία και μάλλον Σουηδία…

Mε τα φράγκα που (δεν) παίζουν, με βλέπω μέχρι τη μπανιέρα και πάλι καλά…:?

Εχει και ωραιο κοσμο εκει περα…

Αχχχχ…:roll:

Για κοσμο δεν ξερω αλλα απο παραλιες σκιζει…:smiley:
http://www.visit-ionianislands.com/pdf/Zakinthos/Z_Navagio.jpg

Ειχα παει εκει… Και βοηθουσα μια τουριστρια να μπει μεσα στο ναυαγιο… Αχχ, ωραιες εποχες…

Το καλυτερο ειναι οτι αυτες οι παραλιες δεν ειναι προσβασιμες παρα μονο αν παρεις το καραβακι για τον γυρο του νησιου οποτε και βουτας απευθειας απο το καραβι.:smiley:
Εγω δεν ανεβηκα στο ναυαγιο γιατι ειναι γκρεμιδι και φοβομανε.:stuck_out_tongue:

Για μια ακομη φορα θα παω χαλκιδικη,Καλλικρατεια.:smiley:

Πλακα πλακα, ειχα ψιλοφοβηθει γιατι ητανε μεσα στα σκουριασμενα σιδερα… Εχω βγαλει καταπληκτικες φωτος εκει μεσα…

Πω πω, ναι! Αυτά είναιιιιι! 8) 8)
Στην Ιθάκη το είχα κάνει αυτό. Είχαμε φύγει με καραβάκι από την Κεφαλονιά, και μετά “μπλουμ” σε μια παραλία της Ιθάκης που ήταν νέκρα! Και κάναμε αναπαράσταση του Οδυσσέα, θυμάμαι, που βγαίνει στην Ιθάκη, πέφτει χάμω, και αγκαλιάζει το έδαφος!!! #-o :lol: :lol:

Στο Ρομπέν των Δασών δε γίνεται αυτό;
Ok, μπορεί και ο Οδυσσέας να το 'κανε… :lol: :lol:

ΧΜμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ. Σαντορίνη, Υδρα, Σπετσες, Μυτιλήνη, Ζάκυνθο, Κέρκυρα Θεσσαλονίκη, Σαμπατική, Τρίπολη… Αγγλία, ΝΟΡΒΗΓΙΑ, Τουρκία, Αυστρία, Ολλανδία και… ΚΡΗΤΗ.

θα πάω μάλλον κατα Αγγλία μερια.

Μη μου το θυμίζεις!!! Ένα κινητό μου πέθανε έτσι ακριβώς στη Ζάκυνθο (το είχα στην τσέπη του μαγιό και έκανα βουτιά από το καράβι!! μετά καθώς ξεψυχούσε άρχισε να δονείται και κατάλαβα τη μ@λ@κία που είχα κάνει)…

Anyway, πέρσι είχα πάει μύκονο, πάρο, κόρινθο, χαλκίδα…
Φέτος καταρχάς κόρινθο για κανά μήνα που πηγαίνω κάθε καλοκαίρι και Πάρο που θα πάω τέλη Ιουλίου… Γαμώτο Μύκονο δεν πήγα φέτος γιατί παίχτηκε μαλακία… Βέβαια, όλο και κάπου αλλού θα τύχει να πάω