Διακοπές!

Kαι γω χαίρομαι που όλο και περισσότερος κόσμος μαθαίνει τα μέρη μας(θλιβερός τοπικιστής…:p),απλά ελπίζω να μην καταντήσουμε σαν την Κασσάνδρα κάποια στιγμή.

*Εκτός επίσης αν μας καταντήσουν κρανίου τόπο με τις φαεινές ιδέες τους να κάνουν ορυχείο σε μια κατάφυτη περιοχή και να καταστρέψουν δια παντός τις γειτονικές στον Αθω περιοχές,για χάρη του Μπομπολέικου και των άλλων καθαρμάτων που ανέλαβαν το έργο.

Σήμερα γύρισα από Αγ. Ιωάννη Πηλίου, λίγες μέρες ήταν και πέρασαν σαν νεράκι. Για ήσυχες διακοπές με αμόρε το προτείνω. Έχει και φοβερές παραλίες και έχει και όμορφα χωριουδάκια στο βουνό. Έπινα καφεδάκι στις ίδιες καφετέρειες με Πλιάτσικα(ξερνάω) και Σαββόπουλο. Τώρα αν θέλετε να πάτε με παρέα για γκομενάκια και τέτοια απλά το ξεχνάτε…νέκρα!
Η διαδρομή εύκολη μέχρι τον Βόλο αλλά μετά το χάος με τις στροφές.

Το θέμα με τα μεταλλεία με αφορά άμεσα. Και τελευταία εκνευρίζομαι περισσότερο με τους συγχωριανούς μου που δεν καταλαβαίνουν τίποτα νομίζοντας ότι θα σωθούν από μία ξεφτιλισμένη θέση εργασίας χωρίς να καταλαβαίνουν το πρόβλημα που θα δημιουργηθεί. Εμφύλιος πόλεμος έχει καταντήσει η κατάσταση. Εγώ πάντως πιστεύω ότι όλη η υπόθεση θα γίνει πολύ πρόχειρα, θα εκμεταλλευτούν ό,τι μπορούν και μετά θα μας αφήσουν ένα κατεστραμένο τόπο και φυσικά το υποτιθέμενο κέρδος θα το πάρουν άλλοι, η Καναδική εταιρεία ή κάτι παρόμοιο τέλως πάντων. Και το χειρότερο είναι ότι προσπαθούν να καλοπιάσουν τους νέους προσφέροντας και καλά καλοκαιρινή απασχόληση.

Σημερα πουλευω για Ιεραπετρα για ενα δεκαημερακι γιατι δε μου χει φτασει το ξυσιμο,θελω κι αλλο:razz:

…άντε νά’ρθει η Τρίτη και έφυγα:):!:

μετα τις 10 μερες στην Καστροσυκια που μου φανηκαν λιγες, θα παω ενα 3μερο εδω κοντα στον Αγιοκαμπο για καμπινγκ παλι, και να κλεισω σεζον στην αγαπημενη μου παραλια

αλλη μια βδομαδα στο μπουρδελο, πριν την μεγαλη καθοδο

+άπειρο, αν και φέτος που ήμουν Μήλο με το γκομενίδι και δικό μας αμάξι την απόλαυσα στο έπακρο. Χειμώνα παθαίνεις στεγνά κατάθλιψη ειδικά με τους ανέμους που σου παίρνουν τα μυαλά.

Πολύ ωραίο το Λιτόχωρο, στο Βαρικό που ήμασταν εμείς απίστευτη παραλία ΑΛΛΑ σκατά θάλασσα. Λασπωμένη και με φύκια. Όμως το να αράζεις ξαπλώστρες και να βλέπεις Όλυμπο άλλο πράγμα+να χάνεται το μάτι σου σε πράσινες εκτάσεις και στην τεράστια ακτογραμμή της παραλίας.

Στο γυρισμό ήμασταν 4 άτομα σε αμάξι και το κάναμε παρτέικο. Λατρεύω road trips όπως ο ARIAN. Κάναμε παράκαμψη στο Βόλο (που είχα πάει μια φορά όταν ήμουν… 6 χρονών μαξ) και πραγματικά μπεστ τσίπουρο και μπεστ μεζέδες έβερ.

Πλέον πάλι Μήλο να αράξω ένα εικοσαήμερο στο πατρικό. Πανέμορφες διακοπές έκανα, και του χρόνου.:stuck_out_tongue:

…άντε επιτέλους, διακοπές…για ενιά-δέκα μέρες, αλλά τουλάχιστον διακοπές:):!:

μάγκες να ξέρει όποιος πάει χίο για διακοπές μην επιχειρήσει αν ψαρέψει. πέρασα εγώ από εκεί 8)

Και όπως το είπες κατάλαβα ότι δεν έπιασες κανένα ψάρι!!!

εγω εχω ενα φιλαρακι απο Χιο που οταν παμε για καφε δε μας λεει τπτ αλλο,ολο για τα ψαρια που εχει πιασει , ποσα κιλα ηταν,πως τα επιασε,ποσα ψαρια,τι φαγαν στο καηκι,τι δολωμα χρησιμοποιησε,πως το φαγαν και αλλα τετοια…αλλα οταν σου ειναι τροπος ζωης:p

Σαιλεντ μπορω να πω οτι ηταν η πιο παραγωγικη χρονια,η καινουργια η βεργα τα βγαλε τα λεφτα της και με το παραπανω:)

Με έπρηξαν και τελικά με τούμπαραν 2 κολλητοί μου και αν και έχω αφραγκίες Πέμπτη κατεβαίνουμε Βόλο και Π/Σ/Κ πάμε Σκιάθο για 3ήμερο κραιπάλης
Με κόβω να βγαίνουμε έξω, να παίρνω χυμούς και να έχω στην τσέπη μίνι ουζάκι να πίνω στη ζούλα
:hippy:

Η Σκιάθος πρέπει να έχει γίνει πιο ακριβή και από την Μύκονο, απ ότι ακούω

Χθες το βράδυ γύρισα μετά από επτά ημέρες διαμονής στην Κέρκυρα. Φιλοξενήθηκα από φίλο του πατέρα μου στη Ρόδα (βόρεια). Τιμές φυσιολογικές, παραλίες καθαρές και εύκολα προσβάσιμες, δρόμοι καλοί αλλά αποστάσεις μεγάλες. 37 χλμ. από την πόλη. Πολύ καλύτερο το νησί φέτος που είχε ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ κόσμο. Παίζουν και καλές εκπτώσεις στα φέρυ λόγω ανταγωνισμού. Τρεις άνθρωποι και ένα αμάξι πληρώσαμε 105 ευρώ πήγαινε έλα.

…πολή ζέστη χθες και σήμερα…τουλάχιστον τώρα είμαι σε παραλία:):!:

το πσκ που ερχεται ειπα να παω για κανα μπανακι και λεει για βροχες… :blow::blow:

Τί θα γίνει πια με αυτές τις ρακέτες στην παραλία? :evil:

[SPOILER][/SPOILER]

και γιατί χαλιέσαι?

[SPOILER][/SPOILER]