Διακοπές!

Εμείς την πέσαμε λήμνο . Πολλές μπύρες , πολυ ροκ κατάσταση , χάσαμε και το καράβι απο το μεθύσι μας . Αλλα Αθήνα δεν γυρνάμε. Πάμε για κροατια και δαλματικες ακτές
Πάντως το νησι άξιζε να το επισκεφτεις

Κολλητός που πήγε σε νησί έναντι των ακτών της πατρίδας του

μου είπε ότι δεν άξιζε μία μπροστά στα ελληνικά νησιά…

μολις γυρισα απο 2ημερο στο Βολο! το παρακανα με τις διακοπες φετος! :stuck_out_tongue:

σαν κι εμενα
2ημερο στο χωριο μου
μακρια πολυ-Μαραθωνα :stuck_out_tongue:

τλκ οι διακοπες δεν τελειωσαν!

κυριακη παμε στη Βλαστη Κοζανης για συναυλια Θαναση και την αλλη μερα την κανουμε!:yahoo:

ωραιος! το νου σου ε! εκει εχει εναλλακτικογκομενακια που ειναι πολυ καλα :wink:

Το να πας να δεις το Θανάση το καλοκαίρι είναι 2 σε 1, συναυλία και διακοπές. Πάντως κάνει παρα πολυ καλο προγραμμα, όλοι οι μουσικοί είναι εκπληκτικοί, ιδιαίτερα η Ματούλα Ζαμάνη και ο Φώτης Σιώτας.
Επίσης-χωρίς να θέλω να φανώ κακιά- τις ξέρω εγώ αυτές τις εναλλακτικές οι περισσότερες είναι πολύ fake (δε μιλάω για όλες). Αντί για εναλλακτικό τώρα πια έχει καταντήσει μαζικό!

οι εναλλακτικες εχουν γουστο.

κ ας ειναι και φεικ δε θα παντρευτουμε κιολας:D

δεν ειπα το αντιθετο. αλλο ειπα. :wink:

Το κατάλαβα αλλά με την αφορμή ήθελα να σχολιάσω κάτι που έχω παρατηρήσει τελευταία.:slight_smile:

Όπως και πέρσυ θα εξορμηθώ προς τα κάπου για camping από Μεσσηνία. Έχει να προτείνει κανείς κάποια καλή παραλία; Είτε ελεύθερο είτε οργανωμένο.
Παλιότερα είχα πάει φοινικούντα και πέρσυ πήγα ελαφόνησο αν και τελικά αποδείχθηκε ΠΟΛΥ μακρυά :stuck_out_tongue:

δωστε λιγο οδηγο επιβιωσης για σαμοθρακη

  • πως παμε και ποσα λεφτα ειναι.

Από πού;

Πας από Αλεξ/πόλη, γενικά φθηνό νησί, πολύ camping φάση

α ναι απο σαλονικα.

ε στο ελευθερο καμπινγκ θελω να παω.

…αν μπορέσω φέτος να πάω τον Αύγουστο, μια βδομάδα Σέρρες, καλά θά’ναι…και από’κεί όλο και καμιά Ασπροβάλτα ή καμιά Ντούζλά θα χτυπήσω…με μεγάλο και μάλλον άπιαστο όνειρο το Ποσείδι:):!:

Εγώ είμαι από Πύλο . Αφού πήγες Φοινικούντα μπορείς να περάσεις από την άλλη πλεύρα της Μεσσηνίας . Υπάρχει αυτοκίνητο ; Άμα υπάρχει να πας Βοιδοκοιλιά και Ντιβάρι . Είναι γύρω στα 10 χιλιόμετρα από Πύλο δηλαδή γύρω στο τέταρτο . Υπάρχει και άλλη μια παραλία με πολυυυυύ κύμα άμα υπάρχει αεράκι και είναι υπερβολικά μεγάλη , εμένα είναι η αγαπημένη μου . Λέγεται Ρωμανού ή ‘Μάτι’ ή ‘Μπούκα’ , εκεί είναι χτισμένο το ξενοδοχείο Costa Navarino . Αυτή είναι κανά 25λεπτο . Έχει γυμνηστές γενικά και όχι πάρα πολύ κόσμο . Είναι μετά από Γιάλοβα και Ντιβάρι . Η παραλία δίπλα πάντως τέσσερεις θάλλασες και αμμόλοφοι έχουν αρκετό κόσμο καθώς υπάρχουν 2 beach bar (Δεν ξέρω για φέτος άμα θα έχει πάλι ) . Αυτά γενικά . Βάζω και φωτό . Camping οργανομένο υπάρχει λίγο πριν το Ντιβάρι , [U]Εροδιός[/U] νομίζω λέγεται . Τώρα για ελεύθερο , επειδή είναι μεγάλες παραλίες και είναι μέσα στην φύση παντού μπορείται να κάνεται . Ρωμανού από ότι βλέπω κάθε φορά έχει κόσμο που κάνει ελεύθερο αλλά κυρίως ξένους .

Βοιδοκοιλιά


Ντιβάρι

Ρωμανού ‘Μάτι’

Αυτάαααααα .

http://whenyouliveinthessaloniki.tumblr.com/post/50404094274/what-about-summer-holidays-in-samothraki

Οf wolf and man βοϊδοκοιλιά έχω πάει 2-3 φορές πριν χτιστεί το Costa Navarino και όντως λέει πολύ. Camping που κάνεις στη βοϊδοκοιλιά στα δεξιά που αφήνουν τα τροχόσπιτα ή υπάρχει κανα πιο ωραίο μέρος που βάζουν πολλοί σκηνές; Γιατί γενικά είναι αρκετά άγρια γύρω γύρω η φάση για ελεύθερο απ’ όσο θυμάμαι.

Επίσης αυτό το μάτι ρωμανού έχει να κάνει με το χωριό “Ρωμανός”;

Η παραλία με το Costa Navarino είναι αυτή του Ρωμανού που έχει την ονομασία από το χωριό όπως είπες .

Βοιδοκοιλία είναι άλλη . Δεν νομίζω πως γίνεται ελεύθερο εκεί . Μόνο το οργανομένο του Εροδιού που σου είπα . Για ελεύθερο σε Ντιβάρι-Βοιδοκοιλιά νομίζω ότι δεν παίζει λόγω Λιμνοθάλλασας , δεν αφήνει η ορνιθολογική . Στο Μάτι γίνεται όπως είπα αλλά λίγα πράγματα .:-s

Edit . Να βρω ένα χάρτη

Το Ντιβάρι είναι λίγο μετά την Γιάλοβα και πριν το Πετροχώρι