Διακοπές!

Ωραία για camping δηλαδή ερόδιο κρατάω από σένα. Thanks!

Tίποτα! Άμα περάσεις από Πύλο βγες και φώναζε Of wolf να πιούμε καμιά μπύρα . Είμαστε μεταλοπαρέα στο χωριό γενικά.:stuck_out_tongue:

οπως καταλαβες δεν εχω παει.

Για Σκόπελο καμιά άποψη, προτάσεις, κλπ.

Δεν έχω πάει αλλά πάντα ήθελα. Πρέπει να ναι πολύ όμορφα και πολύ πράσινο.

Εγώ έχω πάει αλλά πριν αρκετά χρόνια και η κατάσταση μπορεί να έχει αλλάξει. Χειροποίητες μαρμελάδες με πολλά είδη φρούτων. Να τιμήσεις!

Κανείς με εξοχικό στο Πήλιο δεν υπάρχει να μας φιλοξενήσει ένα Σαββατοκύριακο!:stuck_out_tongue:

E αφού είσαι καμπινγκ τύπος αν πας με καλή παρέα θα περάσεις ωραία
Δεν έχω πάει, ακόμη, για να σου δώσω info αλλά από όσους γνωστούς μου πήγαν ακούω τα καλύτερα…γενικά είναι νησί με άγρια ομορφια(βλ. βάθρες) και ωραίες παραλίες και τραβάει “εναλλακτικό” τουρισμό
Τρένο μέχρι Αλεξ/πολη(~ 6 ώρες) και από εκεί πλοίο

Έχω κλείσει 7-11/8, αν πας πριν από μένα περιμένω τις δικές σου απόψεις/προτάσεις :stuck_out_tongue:

Άμα κινηθώ προς τα κάτω και δεν πάω πάλι ελαφόνησο λογικά θα περάσω!

…μια χαρά είναι…αν και πήγα το 2005, μια χαρά είχα περάσει, αν και ο γυρισμός στην Θεσσαλονίκη, με το καταμαράν, ήταν η απόλυτη βαρεμάρα:):!:

Από πήλιο νιώθει κανείς να δώσει ίνφο για κανα μέρος έμορφο για 4-5 μέρες που να μην γίνεται της πουτάνας από κόσμο…??

Εγώ είχα πάει στη μεριά που χει τη θάλασσα στο γνωστό το μέρος, δε θυμάμαι λεπτομέρεις γιατί ήμουν και μικρός και δεν οδηγούσα εγώ. Ανεβαίνεις το πήλιο απ’ τον βόλο στην ουσία το ξανακατεβαίνεις και φτάνεις στην άλλη μεριά που χει διάφορα ξενοδοχεία κλπ. Εκεί κοντά είναι και μια κλασική παραλία με πάρα πολύ μεγάλα κύματα, αν τα θυμάται κανείς καλύτερα ας φωτίσει.
Της πουτάνας από κόσμο δε θυμάμαι να γινόταν, κάτι ταβέρνες και κανα μπαράκι/καφετέρια να χε. Σκέψου ότι εκεί είχα δει τον αγώνα ελλάδα-αργεντινή που μας πετάξαν έξω απ τους ολυμπιακούς οπότε πάνε και χρόνια :stuck_out_tongue:

edit: μυλοποταμος λέγεται η παραλία

Τον μυλοπόταμο με τον είπαν και μένα… Τελικά προς Αι-γιάννη το κόβω αλλά θα υπάρχει αμάξι οπότε θα πάω σίγουρα…
Πολύ καλές τιμές πάντως πήλιο… για 4 βράδια έχει παρα πολλά και καλά μέρη να μείνεις με 160-200 ευρώ (δίκλινο)…

Που είναι οι βολιώτες του φόρουμ να μας δώσουν τα φώτα τους…

Πέρσι είχα πάει στον Αγ. Ιωάννη και ήταν πολύ όμορφα! Δεν έχει και πάρα πολύ κόσμο και γενικά είναι για πιο οικογενειακή κατάσταση, έχει όμως φοβερές παραλίες και το νερό είναι φανταστικό!

Srsly? o.O Όταν είχα πάει εγώ, πανικός γινόταν.

Radical είναι πανέμορφα πάντως, καλά να περάσεις!

πριν δυο μέρες γινόταν της πόπης από κόσμο έμαθα

Επειδή το ταξιδάκι εξωτερικό φέτος αναβάλλεται λόγω αφραγκιών της παρέας, θα την βγάλουμε σε νησάκι για αρχή, με κύριο μέλημα την post-Πανελλήνιες κραιπάλη. Η Ίος είναι ο πρώτος στόχος, λοιπές προτάσεις ευπρόσδεκτες, (γαμιέται η Μύκονος)

Στανταρακι ποστ πανελληνιων ειναι Ιος / Παρος. Απο τα νησια που θα πας μονο σε τετοιες φασεις γιατι μετα μπαρμπαδευεις.

Έκλεισε η Σκιάθος για φέτος, αρχές Αυγούστου. Όποιος έχει πσαγμένες ινφο ας δώσει.

πηγαίνετε αντροπαρέα

Γιαπ, τίποτα πιο σπεσίφικ; :Ρ