Διακοπές!

Για το μπολνταρισμενο εισαι σιγουρος? Εχω καποια χρονια να παω και δεν θυμαμαι καλα, παρολα αυτα οι πηλιοριτες ειναι γνωστοι αφιλοξενοι :slight_smile:

Κοίτα, όσοι γνώρισα εγώ ήταν πολύ φιλικοί, το φιλικός βέβαια διαφέρει από το φιλόξενος. Τώρα που το λες όμως και το σκέφτομαι, οι περισσότεροι ήταν βολιώτες που δούλευαν εκεί για τη σεζόν. Άσε που στην Τσαγκαράδα θυμόμαστε πρόσφατα τι έγινε με τα φίδια. Α, και καποιος από γειτονικό χωριό είχε πυρπολήσει 17 οχήματα έξω από το κάμπινγκ λόγω οπαδικής αντιπαλότητας με κάποιους από τον Αι γιάννη. Οκ, το παίρνω πίσω :stuck_out_tongue:

Το πιο γαμηστερό νησί στην Ελλάδα. Τα ροκομάγαζα να τα αφήσεις, έχει πανηγύρια. Αν και υπάρχει το Κασμιρ στον Αρμενιστή.

Πέρσυ είχα πάει Ικαρία, άνετα οι πιο ωραίες διακοπές που έχω κάνει.

Λοίπον.
Για ροκομάγαζα τσεκάρεις Καζμίρ δίπλα στον Αρμενιστή.
Για φαγητό πας ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ οινομαγειρείο Πόπης στο φύτεμα, έχει ωραίες ταβερνούλες στο Να και η Πασχαλιά στον Αρμενιστή είναι πολύ ωραία, αλλα κυρίως κατσίκι και κράσι (απο τα καλύτερα στην Ελλάδα) σε πανηγύρια.
Οπωσδήποτε πανηγύρια, ότι πιο ΜΕΤΣΑΛ υπάρχει στο νησί.
Μπάνιο Να, βάθρες στο Φαράγγι του Χάλαρη και Σευχέλλες.
ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να κατεβείς το φαράγγι από το Χριστό Ράχες μέχρυ το Να.
Νυχτερινή ζωή Χριστό Ράχες κυρίως αλλα ΚΥΡΙΩΣ πανηγύρια.
Εκμεταλλεύεσαι μέχρυ αηδίας την απίστευτη φιλοξενία των ντόπιων και μη τσατιστείς με τους χρόνους ζωής.
Αποφεύγεις όπως ο διάολος το λιβάνι οτιδήποτε έχει σχέση με ανατολική Ικαρία και Άγιο Κύρηκο.

Μπόνους.

Αν δεν έχετε μεταφορικό, μη φοβάστε όλοι οι κάτοικοι είναι εξοικιωμένοι με το ωτοστόπ και δε θα έχετε θέμα να πάτε παντού.
Αν γουστάρετε ελεύθερο κάμπινγκ καμπάρετε άφοβα μέσα στο φαράγγι του Χάλαρη πάνω ακριβώς από το Να, απίστευτη φύση με όλες τις ανέσεις κοντά. (Μη τυχον καμπάρετε δίπλα στα μπητς βαρ στις παραλίες σας έφαγα (και η αστυνομία επίσης).

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Ωτοστοπ εμας πριν 5 χρονια που ημασταν παρεα 4 ατομα δεν μας επερνε κανεις!!:slight_smile:

Το οτοστόπ έχει μειωθεί η αλήθεια είναι, έχουν γίνει αρκετές μαλακίες τα τελευταία χρόνια. Όπως επίσης και η ανεκτικότητα των κατοίκων απέναντι στους “γκρούβαλους”.

2 με 9 Αυγούστου Camping Αγίας Άννας!

Ευχαριστω παιδια!!Με καλυψατε:D:D

Β. Ευβοια;

Ναι :slight_smile:

Γαματα ειναι στο camping.Ειχα παει πριν 3 χρονια και μου αρεσε παρα πολυ

…τρεις εβδομάδες και κάτι…δεν θα περάσουν:? :slight_smile: :!:

Πατρια εδαφη εκει πανω, υπαρχουν πολυ ομορφα μερη.

Μπορείς να μου προτείνεις να δω κάτι συγκεκριμένο; Έχω ακούσει για την Λίμνη Ευβοίας ότι είναι πανέμορφα, για το Σαρακήνικο το οποίο είναι νησάκι κοντά στην παραλία της Αγίας Άννας, και μου είπαν ότι υπάρχουν ωραία μέρη για ποδηλασία στο βουνό στην Αγία Άννα.

Για ποδηλασία και νησάκι, I second that…κολλητός κατάγεται από 'κει και έχω ακούσει τα καλύτερα

Απο Λιμνη ειμαι εγω (βασικα απο Χρονια, ενα ασημαντο χωριουδακι 5 λεπτα παραπερα). Λοιπον, Λιμνη επισκεπτεσαι σιγουρα, γραφικη κωμοπολη/χωριο, προσφερεται για περπατημα στα στενα της και για καφε στον κεντρικο δρομο μπροστα απο την παραλια. Γλυκα απο το Σπεσιαλ (κανω και διαφημιση :Ρ). Για νυχτερινη εξοδο δεν εχεις πολλες επιλογες να σου πω την αληθεια, αν ψαχνεις ροκομαγαζο ουτε λογος, μπυραριες επισης δεν υπαρχουν, γενικα για καμια μπυρα/ποτο το βραδυ θα καταληξεις σε καποιο μαγαζι στον παραλιακο δρομο της Λιμνης.

Για Αγ. Αννα δεν ξερω συγκεκριμενα, δεν εχω παει ποτε (ή αν εχω παει θα ημουν μικρος και δεν θυμαμαι). Αν σε ενδιαφερει να σε παω και λιγο πιο μακρια πες μου (Ροβιες και κυριως το βουνο που υπαρχει απο πανω, μονη Οσιου Δαυιδ κτλ. Οι Ροβιες ειναι ουσιαστικα το επομενο μεγαλο χωριο που συναντας μετα τη Λιμνη, περιπου 10-15 λεπτα αποσταση με το αυτοκινητο μεταξυ τους).

ρε μουσι με ποδια, καθε χρονο παω λιμνη σε εναν φιλο μου για ενα σκ. δεν ηξερα οτι εσαι απο εκει.

!!

Ελα ρε, καλοκαιρακι;

Έγινε φίλε σ’ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

έλα ρε από εκεί είσαι? πήγα για camping λίμνη και γάμησε!!!