Διακοπές!

η αληθεια κρυβεται στα καμπινγκ

5 μερες ποτιδαια
17 μερες ποσειδι(παρανοια)
7 μερες ορμος παναγιας(2o ποδι)
3 μερες καμπινγκ διπλα απο το paparuna beach bar(2ο ποδι)

καλα ηταν φετος…!!

για σας είναι το καλοκαίρι! και εγώ που έκανα 15 μέρες διακοπές ένιωθα ότι ξεπέρασα τον εαυτό μου αυτό το καλοκαίρι :stuck_out_tongue:

το χω ζήσει αυτό… στα νιάτα μας που αντέχαμε τόσες μέρες εκεί και με χειρότερες συνθήκες από τώρα… όντως αρχίζεις να νιώθεις αρχέγονα ένστικτα να βγαίνουν στην επιφάνεια…

Κατά τα άλλα από 18 ιουλίου:

5 μέρες ποσείδι
3 μέρες σίβηρη
5 μέρες Αθήνα
2 μέρες αγκίστρι
5 μέρες Πήλιο

και από αύριο
5 μέρες Σαμοθράκη
4 μέρες Καστοριά - Πάργα

Μετά λεφτά ούτε για καφέ στη Ναυαρίνου δεν θα χω αλλά χαλάλι…

Α χα! Κάποιοι(ες) σε φιλοξενούν στη σκηνή τους τότε. Συνωστισμός… Ακρως ενδιαφέρον! :stuck_out_tongue:

…ποιος πήγε Σέρρες κιέφερε βροχούλα:p :slight_smile: :!:

ποσειδι με τα ποκεμον ησουν?

Ο [B]Rainmaker[/B] μηπως? :stuck_out_tongue:

χαχαχα τα ποκεμον περυσι τα θυμαμαι φετος δεν ειδα κανενα :stuck_out_tongue:
παντως στο ποσειδι νταξη αυτο που εκανα εγω ηταν λιγο υπερβολικο αλλα η ολη φαση ειναι αλλου και οποιος εχει κατσει πανω απο 10 μερες εκει το νιωθει…!!
η φαση ειναι τρελη απλα χανεις εκει μεσα τα παντα μερες μεινες ετος τον εαυτο σου, ολη μερα τραγουδας χορευεις παγο να εχεις για τα ποτα χαρτακια και ολα καλα θα πανε…17 μερες ουτε δευτερολεπτο νηφαλιοι…

Εμενα πλεον μου τη σπανε οι κλαρινογαμπροι που βαζουν τη μουσικη τοσο δυνατα ωστε να ακουει ολο το καμπινγκ…

ακολουθει υμνος προς το ποσειδι:

[SPOILER]πριν 4 πρπ χρονια ηταν ωραια.Ουτε τη μουσικη του καθε μαλακα ακουγες,μπορουσες να κοιμηθεις σαν ανθρωπος,μπορουσες να παιζεις κιθαρα και να ακουγεσαι,μπορουσε η παρεα να αραξει χαλαρα τα βραδια και να μιλαμε σαν ανθρωποι και γενικα η φαση ηταν πιο ανθρωπινη και πιο τρου.

τωρα ερχετε ο καθε παπαρος με ξυρισμενο στηθος κατευθειαν απο το γυμναστηριο, με ενα ηχειο απο το γνωστο του κολλητου του που εχει ηχοσυστημα 1000 ευρω σπιτι του και χανεται η εννοια αραγμα.Γυρω απο τα ηχεια παντα γυρω στις 11 ψωλες και 2 αντε 3 γκομενες που ηρθαν απο σποντα,οι ψωλες να κανουν οσο πιο πολυ θορυβο μπορουνε,οτι πιο μλκια σκεφτουνε λες και ειναι 2ρα λυκειου.Παλι καλα που δε φερναν τα παπακια να κανουν κοντρες.Κλασικα οι 3 στους 4 θα ειναι απο κανα τει ή κανα ιεκ που την ειδανε ωραια φαση στο ποσειδι εξαιτιας του γαμημενου περιοδικου φοιτητης.gr (πως στο μπουτσο εφτασε στα χερια τους…) και λενε παμε να σπειρουμε την κουλτουρα που δεν εχουμε,παμε να δειξουμε περιτρανα,ποσο μαλακες ειμαστε.
Το μπιτσομπαρο εξακολουθει να παιζει το ρολο της χρηματαποθηκης.Κλασικα σερβιρισμενα τραγουδια οπως τους μαθανε να ακουνε ολοι οι καγκουρες.Οκ παιξε μαλακιες ΑΛΛΑ ΦΤΑΝΕΙ ΟΜΩΣ με τα r n b.
Ευτυχως μπορουμε και παμε μεχρι το φαρο αλλιως επρεπε να υποστουμε καθεμερα την φουλ δυνατα μουσικη του κωλομπιτσομπαρου ,που τυχαινει να βρισκεται στο πιο προσιτο μερος της παραλιας.
Επισης,το σαπιο μινι μαρκετ με τις ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ ΤΙΜΕΣ με το απαισιοτατο αφεντικο που εχει βαλει και 15 μπραβους μεσα στο μαγαζι ωστε να λεει θα σου γαμησω την μπαναγια ετσι και βαλεις στο μυαλο σου να ζουλιξεις τπτ.Δε λεω καλα κανει αλλα ενα ατομο ΦΤΑΝΕΙ.Για τις τιμες δλδ τι να πω.Καποτε στις πανεπιστημιακες εγκαταστασεις προσπαθουσανε να δημιουργουν αναψυκτηρια-μινι μαρκετ με τιμες περισσοτερο προσιτες.Πλεον σου γαμανε το πορτοφολι ανελεητα λογω μονοπωλιου και Κανενα αρχιδι δε λεει να κανει κατι για αυτο(μη παιρνεις προσωπικα τις αναφορες μου).Ελεος,εγω μονο και μονο γι αυτο παω στο διπλανο καμπινγκ να ψωνισω που μαντεψε ΝΑΙ μαντεψε ,καποια πραματα τα εχει φθηνοτερα και ειναι οικογενειακο καμπινγκ.

μονο οι καντινα οταν το εχουνε οι κνιτες εχει φτηνα πραματα και τπτ καλο…το οτι μενουν στα ιδια παντα βγηκε και σε κατι καλο…

Με δυο λογια το ποσειδι πλεον εχει γινει κλασικη παγιδα ολων αυτων που εχουν μεινει σε νοοτροπια λυκειου και εχουν φαει το παραμυθι των μιντια .πλεον τα στοιχεια που εισπρατουμε απο αυτο το συνοθυλευμα ανθρωπων,της κουλτουρας τους,της εκμεταλλευσης απο πλευρα επιχειρησεων το καθιστα ενα σιχαμενο κατασκευασμα ανθρωπων που το μονο που αποσκοπει ειναι το χρημα.[/SPOILER]

επίσης φέτος δεν υπάρχει η γνωστή καντίνα στο δρόμο προς το χωριό.

rip

Άντε να παίρνει σιγά-σιγά και ο γερο-μπισμπίκης σειρά για το νησί του…

Αντίπαρος island…

Γύρισα και γω, για τα καλά πλέον :stuck_out_tongue:

10~ μέρες στο εξοχικό
7 μέρες κάμπινγκ Αγία Άννα Εύβοιας
7 μέρες στο χωριό στο Κιλκίς


24 μέρες; Ξεπέρασα κάθε όριο φέτος :smiley:
Ωραία ήταν, καλό χειμώνα

Καλά τα νησιά, τα κάμπινγκ, τα εξωτερικά κλπ αλλά σαν το ξεχασμένο απ’ το θεό χωριό μου στα αρκαδικά βουνά, τους φίλους που ξέρω από τότε που γεννήθηκα, τα ποτά που αγοράσαμε ρεφενέ και τα πίνουμε σε απόμερο σημείο με μουσική να παίζει από αμάξι, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.-

Καλα το ειπες.
Παιζει του χρονου το καλοκαιρι (και εφοσον δεν υπαρχει μία για ταξιδι ουτε εντος ουτε εκτος Ελλαδας), αμα πουληθουν ολα στους ξενους, να νιωσουμε επιτελους οτι κανουμε κι εμεις διακοπες στο εξωτερικο κι ας ειμαστε στο σπιτι μας, για το οποιο ετσι κι αλλιως πληρωνουμε νοικι, δε πα’ να’ ναι και ιδιοκτητο? [SPOILER]:stuck_out_tongue: και :frowning: :([/SPOILER]

Διακοπες σταρτινγκ ιν 10 μινιτς !

My mood:

  1. open : http://www.youtube.com/watch?v=kkvB-sobWHo
  2. κλειστε τον ηχο
  3. open : http://www.youtube.com/watch?v=gNhN6lT-y5U
  4. enjoy

Μια απ’ τα ίδια και μόλις γύρισα.

4 μέρες, 2 πανηγύρια, τα κεράσματα να πάνε και να έρχονται και πάνω από 100 μπύρες σε 3ήμερο φωτιά.

Αρκαδία Σ’ αγαπώ.

Φρίδομ από πού ακριβώς στην Αρκαδία είσαι?

…πάνε και οι φετινές διακοπές, αύριο βράδυ φεύγω, το σκ προσαρμογή στα του Πειραιά, και από Δευτέρα, αρχίζω κάπως πιο χαλαρά, δουλειά…ξεκουράστηκα πάντως:):!:

ΑΑχχχ διακοπες…

Πηγα τελοι Ιουλίου αρχες Αυγούστου Σέριφο με παρεα 9 ψωλές , σε καμπινκγ προφανώς,και το μονο που τρεμαμε ηταν οι τιμές , αλλα αποδείχθηκε πολυ σωστό μινι μαρκετ με λογικές τιμές στα περισσότερα και Berlin μπυρα κουτι 0.90 !!:yahoo:

Κλασικό μπιτσομπαρο με μουσική μεχρι της 2 το βραδυ απο τις 11-12 το πρωι [-X

Και να μην εχει το βραδυ κοσμο και να βαραει ακομα μουσική τάχα να τραβήξει …

Πολύ αέρας , με καθε μπύρα επινες και μια χουφτα αμμο .