Παναθηναϊκός

Η διαλυση δεν χρειαζεται να σημαινει οτι δεν θα υπαρχει ο συλλογος.
Αλλα να μην εχεις σοβαρους παιχτες, ισχυρους ανθρωπους (δεν εννοω τραμπουκους) , να μην μπορεις να διεκδικησεις με αξιωσεις καποιο τιτλο ε, αυτο σε διαλυσει σε παραπεμπει ακριβως επειδη εχεις μεγαλη βαση φιλαθλων-οπαδων.

φέτος ξεπέρασε κάθε όριο ανοχής.

επίσης, όταν μιλάω για διάλυση, στην ουσία μιλάω για σμίκρυνση του συλλόγου. οι επιχειρηματίες που βάζουν τα λεφτά δεν καταλαβαίνουν το “στις χαρές και στις λύπες μαζί”. αν είναι να κερδίσουν σε λεφτά, επιρροή ή πρεστίζ έχει καλώς, αλλά όχι να χάσουμε και τα λεφτά τους!

μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για ένα χώρο που αφεντικά είναι τύποι όπως Μπέος, Κούγιας, Κομπότης, Ψωμιάδης, Πανόπουλος και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις.

Ανέφερα Κόκκαλη γιατί περίμενα να πέσουν οι Παναθηναϊκοί να πουν με την μία: “Ο Κόκκαλης το ένα και το άλλο”

Τέλος πάντων. Τελικά έκανα πολύ καλό που σταμάτησα να ασχολούμαι εδώ και χρόνια με τα ελληνικά δρώμενα τουλάχιστον σοβαρά!

Στο ποστ μου όμως εξαρχής αναφέρθηκα στη διάλυση με τη μεταφορική της έννοια.

Η μεγάλη βάση οπαδών είναι σοβαρότατος πόλος έλξης για έναν επιχειρηματία να ασχοληθεί, εκτός αν ο Κόκκαλης, ο Μαρινάκης, ο Βαρδινογιάννης και ο Βγενόπουλος θέλαν να χάσουν τα λεφτά τους.

Το πρόβλημα στα διοικητικά του ΠΑΟ δεν πιστεύω πως είναι το οικονομικό άνοιγμα που πιθανόν να έχει. Το πρόβλημα είναι ότι η πολυμετοχικότητα στηρίχτηκε σε σαθρές βάσεις και την υπονόμευαν οι διαφορετικές επιδιώξεις της κάθε πλευράς μετόχων σε θέματα όπως το γήπεδο πχ.

ΟΣΦΠ, ΠΑΟ δεν φεύγουν απ’ το προσκήνιο με τίποτα.

Δεν φευγουν απο το προσκηνιο οπως δεν φευγει ουτε η ΑΕΚ αλλα ποσο εχει μικρυνει η ΑΕΚ σε σχεση με τους αλλους δυο.
Κανενας παναθηναικος δεν θελει να δει την ομαδα σε μια αντιστοιχη κατασταση.

Δεν μπορω να πιστεψω οτι εχουν χασει λεφτα ολοι αυτοι οι μεγαλο επιχειρηματιες αλλα και να εχασαν κερδισαν πολυ περισσοτερα λογω της επιρροης που ειχαν σε μεγαλο κομματι του πληθυσμου…

Και σιγουρα η κατασταση με το γηπεδο ειναι και η αφορμη και η αιτια για την αδιαφορια των ισχυρων παραγοντων.

Ποιο αισχος ρε μεγαλε?Δεν μας λες κι εμας να μαθουμε?

ΥΓ.Εχουμε πολλα …ευθικτα παιδακια εδω μεσα τελικα.Προσβαλλεται η …αισθητικη (:roll:)τους με το παραμικρο.Κι απορω,μονο εγω θυμαμαι τα τελευταια 15 χρονια?Αληθεια,πως …ηταν η αισθητικη σας τοτε ευθικτοι και παρεξηγιαρηδες φιλοι μου?

ΥΓ2.Τωρα μολις ειδα κι αυτο.

Δεν διαφωνω καθολου,αλλα οταν ειμασταν καλυτεροι και …δικαιουμασταν να …παρουμε και δεν παιρναμε,τι ελεγες?

Καλα,μην …ανησυχεις,θα γυρισει ο βαρδινογιαννης να μας …σωσει.Θα σαρωσουμε το πρωταθλημα των …ισολογισμων κι ολα καλα.Ρε τι γινεται…

Ε ναι ρε πούστη μου… Το να εισβάλλουν παράγοντες στα δημοσιογραφικά είναι καθημερινότητα!!!

Kαι βεβαια ειναι καθημερινοτητα!Επειδη δεν βγαινουν προς τα εξω?Κι επισης η μουμια δεν ειναι παραγοντας του Παναθηναικου,ουτε καν Παναθηναικος…

Μπορεί και να έχεις δίκιο αν ειναι συχνό φαινόμενο αλλά δεν θυμάμαι πολλούς αγώνες να διέκοψαν την μετάδοση για 5λεπτα!!!

Όσο για το αν η μούμια είναι ΠΑΟ ή όχι ε κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας;;;

Aυτο ακριβως λεω κι εγω,να μην κοροιδευομαστε.Επετρεψε στους Παναθηναικους να ξερουν καλυτερα τι εστι μουμια και ολο το γαμωσόι…

‘‘H ασθητικη μου’’ τα τελευταια 15 χρονια ηταν ιδια με τωρα, γι’αυτο ειχαμε τον ChrisP να με χαρακτηριζει μεταξυ σοβαρου και αστειου βαζελο.
Καταλαβες τωρα φιλε μου ??
Οι νταβατζηδες ειναι πολυχρωμοι.

Και οσο θεωρειτε οτι το να μπουκαρει καποιος οχι τυχαιος, να παιρνει το μικροφωνο και να ανοιγει διαφωνια με τον εκφωνητη που ΤΟΛΜΗΣΕ να πει τι ειδε, δεν ειναι δα και αισχος ή το να λενε οι αλλοι οι κοκκινοι τα τελευταια 15 χρονια οτι ολα τα κερδισαν με την αξια τους και να μην μιλανε οι αλλοι για ευνοια γιατι ετσι κιαλλιως ειχαν καλυτερη ομαδα, ΜΟΝΟ ΑΗΔΙΑ και για τα δυο στρατοπεδα προκαλειτε !!! Χαιρετισματα…

Εδω ρε συ Night*Sky, αλλοι κατεβηκαν στο ημιχρονο τελικου στο μπασκετ και φροντισαν να “γυρισουν” διαφορα 19 ποντων. :roll:

Ουνα φατσα, ουνα ρατσα ειναι η φαση.

Απλα οι μεν σου λενε “εγω μπορω, αν μπορεις καν’το και συ” και οι δε κλαψουριζουν οτι ταχα ειναι διαφορετικοι.

Ναι μωρε,σου εφταιγε η διαιτησια τοτε.Και δεν μου λες,γιατι να σας αφησει η διαιτησια να παρετε 20 ποντους διαφορα αν ηθελε να μας ευνοησει?Παραμυθακια λετε μεταξυ σας μπας και περασει ο πονος.Πες καλυτερα οτι χεστηκατε πανω σας με την διαφορα και δεν ξερατε τι να κανετε και σαν γνησιοι λουζερς που ειστε,πηραμε ακομα ενα ευκολο κυπελλακι.Και στην λαρισα παλι η διαιτησια σας εφταιγε?Ασε μας ρε μεγαλε τωρα,που θα μιλησεις και για μπασκετ στον αυτοκρατορα,στην μεγαλυτερη ομαδα που εχει υπαρξει ποτε σε ελλαδα και ευρωπη…:roll:

Ρε αδερφακι, σου 'πα εγω οτι δεν εχεις περισσοτερες διακρισεις απο μενα;;;

Να τις εχεις, να τις χαιρεσαι.

Αναιρει αυτο τις σφαγες που εγιναν σε Λαρισα και Ηρακλειο;;;

Αν ναι, πασο.

Κατα τα αλλα, επειδη το αναπαραγετε συνεχεια εσεις κι οι φυλλαδιτσες σας.

Ο “Αυτοκρατορας” ηταν ενας τιτλος που αποδοθηκε για ενα φαινομενο μοναδικο για τον ελληνικο αθλητισμο και δεν καταδεικνυει τον καλυτερο.

:slight_smile:

Ποιες “σφαγες” ρε φιλε?Ελεος,σταματηστε να παραμυθιαζεστε…

ΟΚ, φιλος.

Συνεχισε να μας λες για το ποσο ατιμη και σιχαμενη φαρα ειναι οι γαυροι, σε αντιθεση με σας και ασε τους υπολοιπους να παραμυθιαζονται.

Καλη επιτυχία αυριό φίλοι παναθηναικοί να σας αντιμετωπίσουμε στον ημιτέλικο θέλουμε για να σας ΞΕΦΤΙΛΙΣΩ όπως παλιά

Η τελευταία φορά που σας πέτυχα ημιτέλικα στο κύπελλο…
Η ιστορία εύχομαι να επαναληφθεί…

αν δν απατωμαι δν ηταν στους 4 αλλα στους 16 !αλλωστε ηταν μονο παιχνιδι .

αλλα ναι τα μπαλακια ηταν [COLOR=“Red”][SIZE=“3”]4[/SIZE][/COLOR] :smiley:

http://stepens.blogspot.com/

για όποιους ενδιαφέρονται

τι να ξεφτιλισετε ρε γαυροι…
εβαλαμε 8…
τη συνεχεια την ξερετε… οσο μετρατε 37 πρωταθληματα θα μετρατε κ τη μεγαλυτερη βεντουζα,

καλοφαγωτο απο το βιειρινια, κριμα γιατι σας θελω στον ημιτελικο…