Παναθηναϊκός

Ο Μπατιστα παιζει κανονικα αυριο. Για να δουμε. Ελπιδες δεν εχω αλλα τουλαχιστον να γλυτωσουμε τη σκουπα.

Αν διανυκτέρευσε πάλι με την Ελεονώρα δε νομίζω να κάνει κάτι…

Πολυ καλη αμυνα ο Ολυμπιακος, αλλα ειμαστε και εμεις αθλιοι.

Edit: Σα να ανεβασαμε λιγο αποδοση αλλα το σκορ εχει φτασει σε τρομακτικα επιπεδα.

Εγω δεν στενοχωριεμαι καθολου για την διαφαινομενη σκουπα.

Αυτο μας αξιζει , αυτο περνουμε.

Να μαθει και βλακας ο Τρακης να μην κανει τσουτσουρομαγκιες και γενικως να μην ψαχνουμε φτηνες δικαιολογιες.

Κριμα για τον Διαμαντιδη γιατι του αξιζει ενα καλυτερο αγωνιστικο τελος με ποιοτικοτερους συμπαικτες…

Εχει πει οτι θα σταματησει φετος; Δεν εχει παρει κατι το ματι μου.

Απο οσους φεραμε μονο ο Σλοτερ μας εχει βγει. Καναμε καλη κινηση που πηραμε και Κουπερ, αν τον δουλεψει ενας καλος προπονητης θα κανει σπουδαια πραγματα. Ολοι οι αλλοι πουλο, πρεπει να φυγουν 6 παιχτες και να στοχευσουμε σε 4 (τουλαχιστον) δυνατες προσθηκες γιατι ολες δεν προκειται να μας βγουν. Αν ριξουν λεφτα και παρουν εναν δυνατο σεντερ ας μεινει ο Μπατιστα αλλη μια χρονια σαν δευτερος, Μοργκαν, Νελσον, Μπλουμς, Μαυροκεφαλιδης, Γκιστ δρομο αμεσα.

οχι δεν σταματαει φετος αλλα τι περιμενεις δηλαδη ; Ειναι δυνατον ενα αντε δυο χρονια πριν σταματησει να χανει πρωταθλημα με σκουπα ,να εχει τετοιους συμπαικτες και το μαλακιστηρι ο Τρακης να βριζει δεξια και αριστερα επειδη του εφαγαν το μπιφτεκι του ;

Δεν αξιζει φιλε αυτο το πραγμα που εφτιαξες ; Χασε τουλαχιστον με αξιοπρεπεια .

Μπράβο στον Τράκη που μας κάνει να βλέπουμε πρώτη φορά σκούπα.
Ελπίζουμε να μην πάρει την ίδια καλοκαιρινή κόκα με πέρσι και να σκεφτεί όσο το δυνατόν ψύχραιμα γίνεται (στα στοιχειώδη επίπεδα δηλαδή).

Καλα ναι. Εκανα ενα εντιτ πιο πανω με τους παιχτες που πρεπει να φυγουν κατα τη γνωμη μου. Διαμαντιδης δυο χρονια εχει ακομα πιστευω, Φωτσης ενα σιγουρα, ουτως ή αλλως το συμβολαιο του ειναι τριετες. Του χρονου πρεπει να παρουμε προσθηκες απ το πανω ραφι και οχι β διαλογης γιατι πλησιαζει ο καιρος που θα μας αφησουν ακομα περισσοτεροι και του παραχρονου θα ψαχνομαστε ξανα.

Edit: Ο Τρακης εκανε μια επιχειρηματικη κινηση, αποφασισε να επενδυσει σε νεα ονοματα με την ελπιδα να εχει χαμηλοτερο μπατζετ για τα επομενα χρονια. Σε οσους του βγουν θα κλεισει συμβολαια 3ετη με επεκταση στη πορεια, ηδη με τον Παππα εχει κανει αναλογη κινηση, τον Μποχωριδη τον εκλεισε εξ αρχης για 5 νομιζω. Απλα δε γινεται να κοιτας μονο το μελλον, πρεπει και το παρον, και αμα παρεις παιχτες απ το κατω ραφι ενας θα σου βγει το πολυ δυο, δε μπορεις να ελπιζεις για περισσοτερα ομως. Ειναι απιστευτο με τη καλη, αλλα και τη κακη εννοια το οτι εχουμε 5 παιχτες ηλικιας απο 21 και κατω, καλο για το μελλον, υπερβολικο για το παρον. Οταν 4-5 παιχτες σου ειναι χωματα, μενεις με 8 απο τους οποιους οι 3 δεν εχουν αρκετη εμπειρια. Μου φαινεται απιστευτο που πηραμε το κυπελλο δηλαδη και η χρονια δε βγηκε τερμα αποτυχημενη (στη θεωρια, γιατι στη πραξη…)

Ρε σεις η ομαδα φετος δεν ειχε τριαρι. Ο Γιανκοβιτς, καλως κακως ειναι να ερχεται απο τον παγκο. Θα μου πεις ειχες να εξελιξεις τον Χαραλαμπο, αλλα αφου δεν σου κανει, παρε ενα να βγαλεις τη χρονια. Εγω τον Μαυρο τον θελω, ειναι μαχητης, αλλα κατεβασε τον στο 4 και παρε σεντερ.

Παντως ο γαυρος θα το επαιρνε και απεναντι σε πληρη ΠΑΟ θεωρω

Ναι, πιστευω πως θα το χαναμε, απλα οχι με σκουπα. Διαφωνω για Γιανκοβιτς πως ειναι παιχτης του παγκου, μεχρι τα μισα της χρονιας εκανε πολυ καλα παιχνιδια και ειχε καποιες εκλαμψεις μετεπειτα. Εγω θα λεγα να επεκτεινουμε το υπαρχον συμβολαιο του φετος για ενα χρονο και βλεπουμε. Ο Μαυροκεφαλιδης ηταν καλυτερος φετος απο περσι, αλλα και παλι εκανε ενα καλο παιχνιδι στα δεκα. Ειναι και 30ρης πλεον, νομιζω πως θα ειναι περιττος απο του χρονου.

Αυτος που με εξεπληξε πολυ θετικα ηταν ο Φωτσης, θεωρω πως συνολικα εκανε αρκετα καλη χρονια. Ελπιζω να μη πεσει αποτομα του χρονου.

Εντάξει, παίρνει Σλούκα για να κερδίζει και τους διαιτητές.

χαχαχα

Καθαρα κινηση για να ανεβασει το κασε του Σλουκα. Δεν νομιζω να τσιμπησουν οι αφοι ομως

Τι καθομαστε και μιλαμε…
απο τη μια Μπαλτακος ξανα, απο την αλλη αυτο http://www.gazzetta.gr/basketball/article/759400/sloykas-asteio-ayto-poy-ekane-o-panathinaikos

πληρης ανυποληψια

Τα περί Σλούκα όντως για πλάκα έγιναν, αλλά με επιστροφή Μπαλτάκου αλλάζει το πράμα, αυτή είναι πραγματικά καλή προσθήκη.

Σάσα Τζόρτζεβιτς!!!

Προπονηταρα και αληταρας.Παμε για το εβδομο

Ναι ρε ΚΕΝ, θα μπαίνει μόνος του μέσα να τα βαράει. Έτσι θα το πάρουμε το έβδομο. :lol:

Θα πέσει Μποχωρίδιτς που θα πάει καπνός κι αντάρα

Ο Τράκης κοροϊδεύει ρε. Αντί να βγει ξεκάθαρα να πει ρε παιδιά, δεν υπάρχει σάλιο, οπότε θα κινηθούμε σφιχτά κι ό,τι βγει, καλλιεργεί προσδοκίες ότι μόνο μ’ ένα μεγάλο όνομα στον πάγκο θα πάνε όλα καλά. Και με τον Ιβάνοβιτς κάπως έτσι δεν έγινε; Εδώ παρουσίασε ως μεγάλη επιτυχία την επαναφορά του σιχαμένου του Μπαλτάκου. Θλίψη.