Παναθηναϊκός

Μπαρτζω γυρνα! :smiley:

Αν φταίει για κάτι ο Τζόρτζεβιτς, είναι μόνο που πήρε το Σέρβο Γιαφτόκας - αλλά νωρίς είναι ακόμα, μη βιάζεστε.

προφανως κι ολοι γελαμε με αυτα μωρε. ειποαμε οκτωβριος ειναι.

Ηττα μεσα στο προγραμμα απο μοναστερο κοουτς (Μπιν). Ο καραφλας εχει να φαει ψωμια ακομα

τελικά ο Τζώρτζεβιτς είναι καλός ή όχι; ο Ραντούλιτσα είναι μυρωδιάς ;;

Μισή ομάδα είστε χωρίς Σαλπι…

Έχουμε κάνει τον ΠΑΟΚ να μοιάζει με Μπάγερν Μονάχου.
Θλίψη…

πεναλτυ εξω απτην περιοχη σε ντερμπυ στο 0-0 κ καθομαστε κ λεμε για τα χαλια του παναθηναικου γιατι καποιοι αυτο θελουν…
ναι ο παναθηναικος δεν ειναι αυτο που θελουν οι οπαδοι του κ εγω θα ημουν ευχαριστημενος αν εφτανε στο σημειο να διεκδικησει το πρωταθλημα αλλα καποιοι φοβουνται, ακομα κ αυτον τον παναθηναικο…

ΓΙα μπάστα λίγο ρε γιατρέ.

Ναι ΟΚ, το πέναλτι ήταν παπουτσέλειο, άθλιο, ελεεινό, σκανδαλώδες και τα πάντα όλα, και ναι ΟΚ, αυτό δείχνει για άλλη μια φορά ότι μας την έχουνε στημένη…

…αλλά να σε ρωτήσω κάτι;
Αυτό δηλαδή χρειαζόταν το σημερινό παιχνίδι για να το μάθουμε ή για να το διαπιστώσουμε;
Εσύ δηλαδή [B][I]δεν το ήξερες[/I][/B] ότι κάποια στιγμή θα γινόταν κάτι τέτοιο;

Με δεδομένο λοιπόν ότι ξέρουμε ακριβώς πώς έχουν τα πράγματα στη Σούπερ Λίγδα, σε ένα ντέρμπι όπου πας υποτίθεται με στόχο μόνο τη νίκη για να μείνεις κοντά στην κορυφή και τελικά:
[ul]
[li]δεν κάνεις ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΓΚΟΛ
[/li][li]ενώ έχεις υποτίθεται την “καλύτερη άμυνα στο πρωτάθλημα” και “μία από τις καλύτερες στην Ευρώπη”, πας και τρως ένα απ’ τα πιο γελοία από άποψης αμυντικής αντίδρασης γκολ έβερ (το 2ο του ΠΑΟΚ) + άλλο ένα …απλώς αστείο
[/li][/ul]

…στο τέλος θα μιλήσεις ΠΡΩΤΑ για τη διαιτησία;!

Ε όχι. Εγώ αυτό δεν το δέχομαι. Δεν έχω ρίξει ποτέ ήττα στη διαιτησία σε ματς στο οποίο δεν κάναμε απολύτως τίποτα in the first place. Κι ούτε σκοπεύω να το κάνω. Επειδή δεν πρέπει να ξεχάσουμε ότι είμαστε μεγάλη ομάδα, αυτό είναι κάτι που πρέπει να το έχουμε πάντα στο μυαλό μας:

Μίλα για τη διαιτησία όταν εσύ κάνεις αυτά που πρέπει να κάνεις και ΓΙ’ ΑΥΤΟ σε ληστεύουν.
Όχι όταν η διαιτησία απλώς είναι το κερασάκι στην τούρτα της αθλιότητάς σου :!:

Για μένα μετά και απ’ το σημερινό, το σύνθημα είναι ένα: Αναστασίου, ΦΥΓΕ.
Προσπάθησες, μόχθησες, έκανες ό,τι μπορούσες τέλος πάντων, και σου δόθηκε και αρκετός χρόνος ώστε να κάνεις τον Παναθηναϊκό ομάδα και πάλι, αλλά στο τέλος απέτυχες.

(Γιατί όταν χάνεις τόσο εύκολα σε ντέρμπι, είναι φως φανάρι ότι απέτυχες)

Καλή επιτυχία στον επόμενο σταθμό της προπονητικής σου καριέρας.

Ισχύει ότι ήταν μούφα το πέναλτυ, στο 0-0 επίσης έχει και ένα χέρι του Ζέκα.

Ελπίζω να μην υπάρχουν κι άλλοι που σκέφτονται σαν τον Γράκχο, μείνετε εκεί στο “μας έσφαξε ο Αρετόπουλος” και κρατήστε τον Αναστασίου μέχρι να τελειώσει η χρονιά :!:

δεν βλεπετε κ σεις οτι ο εχθρος ειναι ο γαυρος που τα τσεπωνει καθε χρονο κ καθεστε κ τρωγεστε με τον παναθηναικο, μονο ο γαυρος κερδισε χτες, κανενας αλλος

ρε συ γρακχε δεν τα ριχνω στη διαιτησια για την ηττα αλλα απο κει στραβωνει το πραγμα κ τα παοκια μετα πιασανε μομεντουμ κ καθαρισανε, εννοειται οτι δεν ειναι αντιδραση μεγαλης ομαδας να καταρρεει μετα απο ενα γκολ και αμυντικα λαθη γινονται σε καθε ματς που παιζουμε, δεν περιμεναμε την τουμπα για να τα δουμε… κ με τα γιαννενα πριν μια βδομαδα διναμε δικαιωματα για πλακα

ο αναστασιου επρεπε ηδη να εχει φυγει, μονο οι στραβοι δεν το εχουν δει αυτο. κ ο ταυλαριδης να βγει απτην εντεκαδα, ναι ειναι δυναμικο στοπερ αλλα καθαριζει τις φασεις λες κ παιζει στον ακρατητο κ παιζει συνεχεια με τα χερια… πρεπει να χτισουμε διδυμο σαντσες-θελαντερ να κρατησει για 4-5 χρονια, δε γινεται να περιμενουμε απ’τον 35χρονο ταυλαριδη “να βγει η χρονια κ βλεπουμε”

για τα οικονομικα της ομαδας το ροστερ μου φαινεται καλο, εναν καλο προπονητη θες κ θα δουμε αλλη ομαδα

Ρε Δόκτωρα στη δεύτερη παράγραφο μόνος σου τα λες, και τελικά μάλλον μαζί μου συμφωνείς. Οπότε τι σημασία έχει “από πού στράβωσε”; Αυτό που έγινε ειδικά μετά το 1-0 ήταν ανεπίτρεπτο, τελεία.

Στα υπόλοιπα συμφωνώ σε γενικές γραμμές μαζί σου, αν και κάπου με χαλάει η σκέψη ότι το ρόστερ “είναι καλό για τα οικονομικά της ομάδας”… Και πάλι δεν είναι για ΠΑΟ συνολικά (μόνο 2-3 παίκτες είναι πραγματικά κορυφαίοι, απ’ την άποψη ότι θα έπαιζαν ακόμα και σε ένδοξες εποχές), αλλά εντάξει, αυτό στο δίνω. Με τη μιζέρια που μας δέρνει τα τελευταία χρόνια, μάλλον καλά να λέμε κιόλας που έχουμε κι έναν Μπεργκ π.χ.

ναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΟΜΠΛΕΞ όλων των ΠΑΟΚτσήδων με τον Παναθηναϊκό ενώ με Ολυμπιακό όλοι είναι κουλ και δεν τρώγεται κανείς.

ειδικά όταν φάγαμε το -15 και βγήκατε από πάνω στα πλευοφφ κάηκε η Θεσσαλονίκη, συλλαλητήρια, κλεισμένοι δρόμοι, χαμός.

τι λες μωρέ :frowning:

Ετοιμαστείτε όμως, γιατί φέτος δεν έχει μυρωδιάδες Μίτσελς και Περέιρες.

ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ :!:

Η φετινη ομαδα δεν εχει παιξει καθολου καλη μπαλα σε κανενα παιχνιδι!!
Και με Αναστασιου δεν θα παιξει!!
Μην μου πειτε για νικες τυπου Λεβαδειακου?
Δεν παιξαμε εχθες καθολου και δικαια χασαμε κι ας μην ηταν το πρωτο πεναλντι.
Και ? τι εγινε μετα?μας αδικησαν και δεν μπορουσαμε να διεκδικησουμε τιποτα?
Πηρε την ευθυνη ο Αναστασιου μετα?εεε αντε φυγε!!
Αν την επαιρνε καποιος παιχτης ,θα του λεγαμε να μην ξαναμπει,
Που ειναι οι μεταγραφες οι φετινες?Μονο ο Τελαντερ παιζει τελευταια στην ομαδα?
Που ειναι ο Σαντσες το θωρηκτο?Ο Εσιεν που δεν θα παιξει ποτε στο τελος?
Μονο ο Μπεργκ αξιζει για μενα και βλεπω στο τελος να φευγει κι αυτος.
Την επομενη με την ΑΕΚ ,με αυτα τα χαλια παλι θα χασουμε!!

Το πράγμα είναι απλό… Κάποιους, μέσα από την ομάδα, τους συμφέρει να τα ρίχνουν όλα στη διαιτησία, για να σώσουν το τομάρι τους.

Όταν έχεις Σάντσεθ, Εσιέν, Καλτσά, Λούντ, Βέμερ και δεν ξέρω ποιον άλλο του καλοκαιριού ξέχασα ΕΚΤΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ, κάτι δεν έχει πάει καλά. Και επειδή ο κάθε Φύσσας, Βόκολος, Αναστασίου, Αλαφούζος και ο καθένας από το ιατρικό τιμ θέλει να στρογγυλοκαθίσει στο μισθουλάκο του, περνάει η καραμέλα της διαιτησίας, η οποία αν και ισχύει, δε δικαιολογεί την απαραάδεκτη μπάλα και τη μηδενική παραγωγή ευκαιριών.

Με μια καλή ομάδα που θα έπαιζε έστω σαν τον φινάλε της πρώτης χρονιάς του Αναστασίου, νομίζω ότι η προστασία της ομάδας από κοράκια θα ήταν και πιο εύκολη.

Επίσης, μιας και το είδα γραμμένο πριν λίγο και έχω ψυχαναγκασμό με αυτά:

“Καλή επιτυχία” = πλεονασμός… Επι-τυχία σημαίνει ήδη καλή τύχη.

Στω. :roll:

Απο περιεργεια θελω να ρωτησω, επειδη ολο και καποιος θα ξερει.

Ο Αναστασιου πηρε μια ομαδα μαυρο χαλι, την εκανε να παιζει μπαλιτσα, πηρε και ενα κυπελλακι, γλεντησε και γαυρο και ολοι ειχαμε να λεμε “μπραβο το παλικαρι, λιγη ξενη νοοτροπια και εφερε αποτελεσματα στο μπουρδελο αυτο”.

Αλλαξε κατι απο τοτε;; Σε προσκηνιο ή παρασκηνιο.

Όχι, απλά βελτιώθηκαν οι υπόλοιποι σε όλους τους τομείς.

Μην αγχώνεστε ρε, θα κάνουμε γαμώ τον δεύτερο γύρο, θα παίξουμε την καλύτερη μπάλα στην Ελλάδα, θα βγούμε αέρα πρώτοι στα playoffs και θα μείνουμε με τις εντυπώσεις στο τέλος.

Ποιος βελτιωθηκε;;;

Εγινε ο θρυλος αρμαδα που περναει παντου και δεν παιζει μονο στο τσ.λ. ή εγινε ο παοκ ομαδα;;