Σκηνικά από συναυλίες

Σε ένα live με κάτι ξανθιώτικα γκρουπ, ένας μεγάλος old school thrasher, μορφή εδώ πέρα και ενώ έπαιζε μία μπάντα πάει και αρχίζει να φωνάζει πάιξτε Sodom, Sodom, Sodom. O Μπασίστας του λέει ότι δεν έχουν στο σετ τους Sodom και δεν ξέρουν να παίζουν κάτι. Εντωμεταξεί ο θρασας τον τραβούσε όλη την ώρα με αποτέλεσμα να παίζει σκυφτός. Στο τέλος τσατίστηκε και πέταξε στον μπαίστα ένα μπουκάλι μπύρας, αλλά ευτυχώς πέτυχε το μπάσο.
Επίσης ένας άλλος μισότρελλος τυπάκος, επίσης θρύλος στην Ξάνθη, ο οποίος κατάγεται από Γερμανία, ενώ έπαιζαν οι Crossover κατεβαίει μπροστά και αρχίζει να ουρλιάζει ΘΕΛΩ ΣΟΝΤΟΜ. Ο Zion ακούει slow και λέει : Δυστυχώς δεν παίζει τίποτα slow σήμερα φίλε μου. Ο Γερμανός συνεχίζει να φωνάζει Σόντομ, ο Ζιον λέει “αααα, ο κύριος απο`δω ζητάει Σοντομ, μην ανησυχείς φίλε μου όλα θα τα παίξουμε”. Την ίδια στιγμή κάποιοοι που τον δούλευαν ζητούσαν Kreator, Possessed, Tankard κλπ. Ο Ζιον τους έλεγε “Xαλαρώστε, όλα θα τα παίξουμε”. Και τελικά έπαιξαν μόνο μία διασκεύη στο The Sign Of Evil Existence των Rotting Christ. :lol: :lol: :lol:

συναυλια σαμπαθ πριν δυο χρονια…ολο το τερρα φωναζει ΣΑΜΠΑΘ ΣΑΜΠΑΘ και ενας απιθανος να φωναζει ΣΑΒΒΑΣ ΣΑΒΒΑΣ!!!

στους μεταλλικα και με το που βγαινει ο κερκ να παιξει μονος του ενα σολο ακουγεται απο ρισω μου μια κραυγη…ΕΜΠΑΙΝΕ ΓΙΟΥΤΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!

στο ιδιο λαιβ…βγαιναμε εξω και απο το στριμωξιδι δεν περπατουσαμε…και πεταει ενας…σαν πιγκουινοι περπαταμε ρε μαλακα…
επισης σε μια καντινα στον παραδρομο ακουω σε μια στιγμη τον καντιναρχη ΡΕ ΡΕ ΡΕ ΦΕΡΤΟ ΠΙΣΩ ΡΕ!! και γυρνω και βλεπω μια μουσταρδα να αλλαζει χερια μες το πληθος και εναν να λεει ‘‘καλα ρε φιλε ενταξει ηρεμησε’’…ισως δεν ειναι και πολυ αστειο αλλα οπως το ειδα εκεινη τη στιγμη και οπως ακουσρηκαν οι ατακες ηταν και γαμω τα σκηνικα…

επισης μια κοτσανα δικη μου…λιγο πριν βγουν για το τελικο ενκορ οι ταλλικα ολοι φωναζουν μορ κτλ…και λεω… ε ενταξει δεν επαιξαν το κριπιν ντεθ ακομα… και μου λεν 2 τυπαδες μα με αυτο αρχισανε…εεεεεε το σικ εντ ντιστροι…μπερδευτηκα…αμαααααααααααααν#-o #-o #-o

Μια και είναι πρόσφατο και το θυμάμαι. Με τις πρώτες νότες του For Whom The Bell Tolls ένας δίπλα μου λέει " Αυτό πρέπει να είναι από τα καινούρια"¨ :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Και μια ατάκα από μια συναυλία που δεν είχα την τύχη να παρευρίσκομαι. Ήμουν μόλις ενός τότε βέβαια.

“I will tell all the security guys in front to FUCK OFF. This is a rock n roll concert and they ain’t rock n roll”
Τάδε έφη BON SCOTT

:lol: :lol: :lol: :lol:

Πιτσιρικας θα ητανε ετσι?

Κορυφαιο ητανε και αυτο που καποιος ειπε στον Davidian, αν δεν κανω λαθος, για το Orion “Καλα, αυτο δεν εχει λογια?”
#-o :lol: :lol:

καλά,ολόκληρη η μέρα στο wacken είναι τίγκα στα σκηνικά…

δε θα ξεχάσω τον τύπο που πέρασε δίπλα μου,και έτσι όπως τον κοίταζα από πάνω προς τα κάτω είδα

μακριά μαλλιά
μακριά μούσια
πέτσινο μαύρο μπουφάν και

άσπρο string…

Soulfly εν έτει 2004 στο Rockwave να γίνεται του pit το κάγκελο και στην μέση ενα παιδούβαλο να στεκεται ακίνητος και να φωνάζει Βαρατε,γαμώ την πουτάνα μου…και όλοι να πέφτουν πάνω του…Τρελλό γέλιο:lol:

Ροδον (rip) πριν μερικά χρόνια σε live των Nevermore. Σε κάποια στιγμή ανεβάζει ο Dane έναν τυπά ο οποίος παει να κάνει stage diving. Με το που φτάνει στην άκρη της σκηνής σταματάει, γυρίζει πάλι πίσω, ξαναπαίρνει φόρα και πατάει πάνω σε ένα απο τα μπροστινά ηχεια για να φύγει με μεγαλύτερο ύψος. Αποτέλεσμα στο σημείο που είναι να πέσει, να έχουν κανει όλοι άκρη :smiley: το “γκουπ” του τύπου να σκαει στο πάτωμα ακούστηκε μέχρι έξω.
Στο ίδιο live o Dane σε μια φάση είχε τη φοβερή ιδέα να ανεβάσει στη σκηνή 2 ταυτόχρονα, ένας σε καθε χέρι, τελικά έπεσε ο ίδιος μέσα στο κοινό #-o :smiley:

Υποθέτω πώς μιλάς για τη περιοδεία του ΕΟR. Όντως, σ’εκείνη τη συναυλία είχαν γίνει ωραία πράγματα!! :slight_smile:

Ναι φίλε, ασε, τι να πρωτοθυμηθώ απο εκείνη τη βραδιά. Κόλαση σκέτη με ενα Warell ΤΥΦΛΑ απο το ποτό να έχει μετατρέψει τη σκηνή σε όργιο. Φαινόταν απο την αρχή ο θεός οταν μπήκε με τη vodka στο χέρι και έπινε τις τελευταίες σταγόνες απο το μπουκάλι. Και δεν έχανε στίχο ο π@ύστης.

Cradle Of Filth, Ροδον 2004…

Η συναυλια εχει τελειωσει, βγαινουμε απο τον χωρο και βλεπουμε τρεις κοπελιες σε κατασταση εκστασης να συζητουν:

“Θεος ο κιθαριστας! Πολυ θα ηθελα να τον ειχα στο κρεβατι μου”
“Μα τι λες τωρα? Στη φαση που ο Ντανι φτυνει το κοινο, με πετυχαινει στο μαγουλο! Το παιρνω με το χερι μου και το γλειφω! Καβλωσα απιστευτα!”

Filth, τι περιμενεις?:-k

8O

Αστοδιάλο σιχαμένες… :dizzy:

8O 8O :? :? 8O :? :? 8O

oh my goat…

Σε ολα τα live των epic metallers Βattleroar υπαρχει ενας πορωμενος τυπος ο οποιος κουβαλαει μαζι και μια τεραστια σπαθα…:lol: :lol: :lol: Στεκεται λοιπον μπροστα απο τη σκηνη,υψωνει τη σπαθα και αρχιζει το
περα δωθε…:lol: :lol: :lol:
Την τελευταια φορα (στο Up The Hammers II)λιγο ελειψε να κοψει κανεναν κομματακια…

:lol: :lol: :lol: #-o #-o #-o :lol3: :lol3:

Ελά ρε! Καλά και η σπάθα είναι ψεύτικη φαντάζομαι. Αλλιώς δεν παίζει. Πάω στοίχημα ότι θα προσεύχεται και στον thor!

[SIZE=“5”]ΕΛΕΟΣ[/SIZE]

Και στον Ross The Boss ειχε ερθει ενας με σπαθι… Ψευτικο με, καλτιλα δε…:smiley:

Στον Milo Z πέρσυ…
Πριν φύγει(για να ξαναέρθει για encore)έλεγε στο κοινό να λέει ba με ρυθμό κτλ.
Τεσπά ήταν άδεια η σκηνή και ανεβαίνει ένας τυπάς και έλεγε στο κοινό να λέει ba.Μετά από λίγο έρχεται ένας αστυνομικός να τον μαζέψει.Τον βλέπει ο τύπος,κοιτάει το κοινό και λέει με στυλ “μπαααα”!:lol:
Έπειτα του δίνει το μικρόφωνο και λέει(ο αστυνομικός)…“ba” :stuck_out_tongue:
Πολύ γέλιο…Το παιδί έφαγε το χειροκρότημα της ζωής του.

[FONT=“Century Gothic”]Skiniko 1o:
Guns n Roses, RW Festival

Trendissa dipla mou: Ma kala pou einai o Slash kai o Duff? #-o

Skiniko 2o:
Meta tin sunaulia tou Plant:

Tupas me mplouza Zeppelin: Krima pou den epaikse to stairway to heaven, to Immigrant Song kai to Soldier Of Fortune…[/FONT]

αυτο εγινε με ενα γνωστο μου που εφτυσε ο newsted το 99 τον πετυχε στο χερι και εκανε…το ιδιο.#-o !

ενα καλο

Nevermore @ Club 22

κατα τη διαρκεια του λαιβ με παιρνει ενας φιλος νεβερμορας που ειχε παει να τους δει θεσσαλονικη. το ωραιο ειναι οτι σε ιντερβιου νεβερμορε ειχαμε πρωτογνωριστει. ερχεται μηνυμα στο κινητο “ειμαι στο κλαμπ, πισω απο τη κονσολα”. παω προς τα πισω, και εσπρωχνα τον κοσμο (ζητωντας συγνωμη) να βιαστω. φτανω και τον πιανω και τραγουδαγαμε μαζι στο σημειο “I feel helpless and alone, trapped on the thid stone” του godless endeavor (το ομωνυμο του δισκου). ειναι ειρωνικο αν σκεφτεις τους στιχους…και επισης ειρωνικο το οτι πλεον δε μιλαμε.