Μικρά Νέα

Έλα ρε γαμώτο, μαλακία. Σπουδαίο δίδυμο με τον Jaimoe. Και ναι, οι Allman Brothers Band ήταν αδιανόητη μπάντα, φανταστικοί.

Πάω να λιώσω.

1 Like

R.I.P., ποσο κριμα να τελειωσει την ζωη του ετσι…

Διάβασα ότι πέθανε ο Robert Dahlqvist των Hellacopters, 40 χρονών ρε.

Χτες στο Αν έγινε μια συναυλία για να μαζευτούν λεφτά για ένα άρρωστο κοριτσάκι. Έπαιξαν δύο ελληνικά group που δεν ήξερα, μετά οι Make Believe (!!!), οι Deus Drive που ήταν ο Καλοφωλιάς με μέλη των Deus Ex Machina, οι 1000mods και οι Nightstalker που είπανε και δυο τραγούδια Last Drive με τον Καλοφωλιά και τον Καρανικόλα, αλλά κι ένα Deus Ex Machina με τον Σταύρο. Μπράβο στα συγκροτήματα που απ’ ότι είπε ο Δάνης των 1000mods έδωσαν τα έσοδα από το merch για τη μικρή Ειρήνη, μπράβο και στον κόσμο που το έκανε sold out. Μακάρι να πάει καλά το παιδί.

3 Likes

Επιστολή της οικογένειας του Λουκιανού Κηλαηδόνη προς το «Πρώτο Θέμα»

1 Like

Οι trophy scars σύντομα και πάλι κοντά μας. Καλο νέο.

Δεν ξερω ποιος ασχολειται μαζι τους απο εδω μεσα (ισως ο @Outshined ) αλλα εφυγαν τα αδερφια Paul and Jake Figueroa απο τους Crobot.
Εδω και η ανακοινωση.

"To all of our friends, family, and fans:
We regret to inform you all that Jake and Paul Figueroa will no longer be continuing as members of Crobot. We’ve had an amazing journey as a band together for the last few years but creative differences have driven us apart. There is no denying the unmistakable presence on and off the stage of the rhythm powerhouse that is the Figueroa brothers and whatever comes next for them will certainly be something to look forward to. We are continuing to write new music and will be back in a big way with the help of Alec Padron of Scorpion Child filling in on bass duties and Kevin Fender, formerly of the Sword, on drums. Although moves like this are very tough and heartbreaking for everyone involved, we wish nothing but the best to the brothers and thank them for their dedication throughout the last 4 years. Stay tuned for more updates and we hope to see you out on the road this summer.

  • Brandon & Bishop"

Πφφ, κρίμα. Κακό νέο, πιο κακό από ό,τι δείχνει. Τα αδέρφια ήταν εκπληκτικά στο σανίδι και οι Crobot με την σύνθεση που είχαν ήταν σοκαριστικά καλοί live. Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι θα βρουν αντίστοιχα καλούς αντικαταστάτες, αν και μουσικά η μπάντα είναι ο Brandon με τον Bishop.

1 Like

Δεν τους ξερω τους αντικαταστατες τους περα απο το οτι μου αρεσουν οι Sword και ο Fender εχει κανει περιοδεια μαζι τους.
Ναι δεν ειναι καλα νεα αυτα . Ας ελπισουμε να βγουν πιο δυνατοι και με ωραιο καινουργιο υλικο.

RIP Jonathan Demme, ειχε γυρισει μερικες σπουδαιες ταινιες. 73 χρονων.

1 Like

gus g τέλος μάγκες. Επέστρεψε ο zakk wylde για περιοδεία και νέο δίσκο.

πεθανε η Μαιρη Τσώνη λέει ρε

γνωστη και απο τον κυνοδοντα

Ναι ρε, τώρα το διάβασα κι εγώ, μαλακία, 30 χρονών ήταν λέει.

Το διάβασα κι εγώ αλλά κανείς δεν λέει από τι. Κρίμα νέα κοπέλα…

Whaaaaaat???/

Οτι ναναι και εγω πριν λιγο το διαβασα :frowning:

Κατι θα του εδωσε η Βισση !

Υπάρχει και στην κεντρική! Φακ μιλάμε για σοκ!

Δηλαδή το τελευταίο του λάιβ ήταν με τη Βίσση; Και σας έλεγα πηγαίνετε ρε μαλάκες!!!

Είμαι σε άρνηση αυτή τη στιγμή.

παει και ο κορνελ.πριν κανα μηνα που ηρθε ελλαδα και τον συναντησα 2 φορες ενταξη μου φανηκε καπως,παει και δε παει.το ειχε ψιλοχασει.παντως λεγετε οτι ειχε ΄’καθαρισει’’ τωρα δε ξερω τι μπορει να εγινε πριν και μετα το λαιβ που εκανε χτες.βλεπε μενζα κτλ.

χθες το βράδυ αυτό το βιντεο…