Όνειρα

Τις εχεις διαβασει ολες υποθετω…
Εγω ρε γαμωτο δεν εχω ιδεα.Νομιζα τοσο καιρο οτι αυτος ηταν που ιδρυσε τους Πινκ Φροιντ.

βασικα δεν τις εχω διαβασει ολες----αλλα ασχολουμαι αρκετα σοβαρα με την ψυχολογια!!!

εισαι ομως τρελος καλαμπουρτζης!!!

Δε νομίζω πως μπορώ να διαλέξω καλύτερο και χειρότερο…
Καλά για καλύτερο έχω μερικές υποψηφιότητες… αλλά δε θέλετε φαντάζομαι να διαβάσετε για το γάμο των ονείρων μου…:lol: :stuck_out_tongue:
Βασικά κοιμάμαι πάρα,πάρα πολύ ελαφριά με αποτέλεσμα να βλέπω πάρα πολλά όνειρα και να θυμάμαι
και τα περισσότερα…
Αν ήταν λίγο πιο διαφορετικό το θέμα του τόπικ θα μπορούσα άνετα να ποστάρω ένα τη μέρα…
Πριν λίγο πάντως που ξύπνησα… η γη είχε αρχίσει να τρέμει…ήμουν ιδέα δεν έχω που… πριν αρχίσει η γη να τρέμει πολλοί και διάφοροι ήθελαν να καταστρέψουν πράγματα έτσι για πλάκα… ο τελευταίος που είδα ήθελε να σπάσει ένα τεράστιο (άδειο μεν αλλά τεράστιο) ενυδρείο με ένα σφυρί και προσπαθούσα να του εξηγήσω
γιατί δεν έπρεπε… εννοείται χωρίς να πλησιάζω πολύ γιατί είχε τη βαριοπούλα αυτός… ευτυχώς τη στιγμή που τρόμαξα περισσότερο χτύπησε το ξυπνητήρι :slight_smile:
Τα χειρότερα ήταν το καλοκαίρι αυτό όπου έβλεπα κάτι όνειρα… σαν υπερπαραγωγές ήταν… έργα ολόκληρα…
κοιμόμουν και με όλα αυτά που συνέβαιναν στον ύπνο μου ξύπναγα κουρασμένη :frowning:
Έλεγα να γράψω κάνα σενάριο πρωι πρωι να το μοσχοπουλήσουμε…για τέτοια στόρυ και ποικιλία γεγονότων μιλάμε… #-o

Ενα απο τα πιο διεστραμμενα ονειρα που εχω δει ειναι το παρακατω:
Ημουν λεει ο tweety!!(ναι καλα καταλαβατε,αυτο το κιτρινο χαζοχαρουμενο πουλακι,που ακομα δυστηχως να γινει μεζες για το γατο:p ),και με εκλεισαν στη φυλακη8O για καποιο παραπτωμα που δεν θυμαμε.
Ομως εκαναν το λαθος και με εβαλαν σε κανονικες φυλακες,και δραπετευσα αφου περασα αναμεσα απο τα καγκελα ΧΕ ΧΕ ΧΕ#-:smiley:
Μετα με πηραν χαμπαρι οι μπατσοι,και με κυνηγησαν με το περιπολικο,ωσπου στο κυνηγι επανω φτασαμε σε μια παραλια.Ε τοτε ξυπνησα:? :?

αχαχααχααα, γέλασα εδώ! The Pink Freud! :lol: (τώρα εξηγούνται πολλά…)

Τοσα χρονια δεν ειχα δει παρομοιο ονειρο, τωρα εμελε να το δω. :lol:

Ειδα προχτες στον υπνο μου οτι ηρθαν οι Voivod Ελλαδα σε φεστιβαλ. Νταξ, πετουσα απ’ τη χαρα μου. Ειχαν μαλιστα παρει μαζι τους στο tour και τον Eric Forrest. Στις κιθαρες ειχαν εναν ακυρο θρασά, που ομως εσπερνε.

Τελος παντως, παω στη Μαλακασα να τους δω, κι εκει που βγηκαν κανουν ενα ΜΠΑΜ οι ενισχυτες, και κοβεται το λαιβ στα 10 πρωτα λεπτα. Ακολουθησαν roadies που παλευαν να περισσωσουν την κατασταση κι εγω να βριζω κοινωνιες και τη γκαντεμια μου. Εκει απανω παιρνει ο Eric το μπασο σε φαση ‘‘τα χω παρει / τσαμπουκας’’ παει στο μικροφωνο και βγαζει μια κραυγη: [FONT=“System”]’‘VOIVOOOOOOD’’[/FONT] και ακολουθει το ομωνυμο κομματι (οπως στο επισημο λαιβ). Μετα το μακελειο, ημουν σε φαση ''παιξαν 15 λεπτα, ηταν σκ@τα, αλλα και σκετη κ****!!!".:lol:

Κατι μεταξυ ονειρου και εφιαλτη θα το λεγα. Αναμεικτα συναισθηματα.:lol:

Χειροτερα ονειρα ειναι αυτα που καλουμαι να αντιμετωπισω φοβιες. Οταν πεφτω απο ψηλα πχ. Μπρρρ, δεν μπορωωω. Ονειρευομαι πολλες φορες οτι ειμαι στο χειλος ενος ουρανοξυστη και βλεπω κατω τον δρομο και πεφτω. Και καπου εκει ξυπναω μουσκεμα στον ιδρωτα μερικες φορες.


Τωρα προχτες ειδα τον Σκοτ Μεκλοβιτς(eurotrip για οσους εχουν δει…) που μονο ασχημο ονειρο δεν μπορει να ειναι:roll:

:lol: :lol: :lol:

εχω δει πολλα καμμενα ονειρα αλλα ειδα 2 με τους Paradise Lost (8O 8O ) μετα την ακυρωση της συναυλιας εδω στην Θεσ/νικη

ενα ηταν οτι η αναβληθεισα συναυλια θα πηγαινε Τριτη 13 Μαιου (σημαδι οτι δεν θα γινει μαλλον?)
και το αλλο βαριεμαι να το αναφερω τωρα ειναι μεγαλο

Am I Morbid??

Λοιπόν πούστηδες, είδα χθες ότι πήγαινα στρατό, και μετά άλλο σκηνικό ότι με κόζαρε μια υπέροχια 40+. Απάντησα κ στα 2 σκέλη. Δε θυμάμαι άλλα τώρα.

Εγω ειδα οτι με κυνηγουσε ο καθηγητης των αρχαιων γιατι εγραψα βαση. Παω να κρυφτω στο μπανιο(!) αλλα ξαφνικα βρεθηκα στο gagarin οπου καναν συναυλια οι kyuss και κατι τετοια. Εχω καιρο παντως να θυμηθω ονειρο. Καλυτερα τελικα…

Προχθεσινο επος ηταν οτι ειδα σχολικο ριγιουνιον παρτι οπου συναντηθηκαμε μετα απο χρονια με τον freedomofrock και τον Sayid απ το Λοστ και πιναμε μπυρες.

Συμπέρασμα : το forum σε συνδιασμό με πολύ lost βλάπτουν ! :stuck_out_tongue:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Μλκ δεν υπάρχεις! Δηλαδή τα όνειρα σου! Συμμαθητά μου!

δεν ξέρω εάν ανέφερε κάποιος την ταινία Waking Life, αλλά πιστεύω αξίζει να την δείτε όσοι ψήνεστε γενικότερα με τα όνειρα και την γενικότερη ατμόσφαιρα που τα περιβάλλουν. Αφορά τα λεγόμενα συνειδητά όνειρα (lucid dreams) . Ψηθείτε!

Mιας που όλως τυχαίως την είδα για απειροστή φορά χθες, μία είναι η ταινία. What Dreams May Come.-

Χθες καταφερα να κοιμηθω πριν ξεκινησει ο αγωνας της αρμαδας των κοκκινων διαβολων και ετσι δεν ειδα λαϊβ. Ομως ειδα στο ονειρο μου οτι και καλα η κανονικη διαρκει ειχε ληξη ισοπαλη και τελικα προκριθηκε η Μπαρτσα με γκολ του Σιλβινιο (!!!) στο 117’ (3 λεπτα πριν ληξει η παραταση). Ειχα μια ανησυχια οταν ξυπνησα! :lol:

Χείλη κλειστά, οι σιωπές τα σφραγίσανε
Μάτια υγρά με τη σκέψη δακρύσανε
Χείλη κλειστά μέχρι χθες σου γελούσανε
Μάτια υγρά που μ’ αγάπη μεθούσανε
Τώρα βροχή σ’ ένα χάρτινο όνειρο
Φεύγεις εσύ κι οι χαρές ξεθωριάζουνε

Μοιάζω κι εγώ θεατής σε παράσταση
Θέλω να μπω στης αγάπης τη διάσταση
Τώρα βροχή σ’ ένα χάρτινο όνειρο
Φεύγεις εσύ κι οι χαρές ξεθωριάζουνε

Όνειρα, χάρτινα όνειρα
που ξεθωριάσανε απ’ τη βροχή των ματιών σου
Είχαμ’ όνειρα, χάρτινα όνειρα
τώρα σκορπίσανε μες την βροχή πάλι
Κι έχουν πια χαθεί…

Νύχτες πολλές τη φωνή σου νοστάλγησα
Ήρθα μου λες πια κοντά σου κι ας άργησα
Ζω τις στιγμές στου μυαλού την παραίσθηση
Κάνω ευχές να μη ζω μια ψευδαίσθηση

Μοιάζει κλωστή η αγάπη που έσπασε
Μια μουσική που το μέτρο της έχασε
Τώρα βροχή σ’ ένα χάρτινο όνειρο
Φεύγεις εσύ κι οι χαρές ξεθωριάζουνε

Όνειρα, χάρτινα όνειρα
που ξεθωριάσανε απ’ τη βροχή των ματιών σου
Είχαμ’ όνειρα, γυάλινα όνειρα
λάθη τα σπάσανε
Τώρα σωροί κομματιών

Είχαμ’ όνειρα, γυάλινα όνειρα
λάθη τα κάνανε
Χίλια κομμάτια
Κι απ την αρχή
θα τα κτίσω

Κι όλα στο φώς της ζωής θα γυρίσουνε
Και αν μ’ αγαπάς
Τότε εγω θα αρχίσω να ζω

:expressionless:

Χθες ειδα ονειρο οτι ημουν οξφορδη και φιλαγα την εμμα και ο chrisp ηταν διπλα και εκλαιγε

Το ξερα,με το που είδα ότι το τελευταίο ποστ το κανε ο vedder !