Προσεχως

νεο trailer για Bourne

Όλα τα trailer από το χθεσινό super bowl

http://flix.gr/news/super-bowl-50-trailers.html

Δεν το περίμενα αλλά αυτό που μου άρεσε περισσότερο ήταν το TMNT 2. Τόσο που όπως όλα δείχνουν θα δώσω χρήμα για Bay μετά από πολύ πολύ καιρό. Μα τον Krank??? (πέρα από τους 2 ηλίθιους Bebop Rocksteady).

γω γενικως περιμενω πως και πως το Jungle book, αλλα το τρεηλερ λιγο με ξενερωσε.

Ξερω πως ΟΛΗ Η ΤΑΙΝΙΑ ειναι cgi (περα απο το παιδι), και τα περισσοτερα πλανα ειναι προφανως εντυπωσιακα, αλλα ο μπαγκιρα ειναι αλλου για αλλου.

Σε καποια φαση φαινεται ακραια ψευτικος (και αλληθωρος)

CGI orgy

Gods of Egypt

akka Leonidas in Egypt…

απο αυτα που αν εισαι κλασμενος 3 το πρωι, δεν εχεις τπτ την αλλη μερα και το πετυχεις στο σταρ, εχεις και καμια πιτσα, κανα παγωτο και καμια κοα κολα, παιζει να περασεις ενα απο τα καλυτερα βραδια του μηνα…

John Le Carre, McGregor και Skarsgard , ΓΚΑΜΠΛΑ!
[B]
OUR KIND OF TRAITOR[/B]

εχει γραψει ωραια κατασκοπικα ο λε καρε. θα προτιμουσα λιγο σμαιλι παλι, αλλα και ετουτο δειχνει δυνατο. φυσικα στα υποψιν.

Last year, when the news broke that the Guillermo Del Toro-directed sequel to Pacific Rim had been removed from Universal Pictures? release schedule, many perceived that as a sign the sequel would never happen. That move seemed surprising when one considers that Pacific Rim earned over $411 million in global box office, including $111 million in China alone. This week, we learned that the sequel to Pacific Rim is indeed moving forward (just not with Guillermo Del Toro as director). Instead, Legendary Pictures and Universal Pictures have hired director Steven S. DeKnight to direct the Pacific Rim sequel, which will be his feature film debut. Previously, Steven S. DeKnight has worked mostly in television, including Spartacus, Smalllville, and Netflix?s Daredevil, on which he is the executive producer and showrunner. Guillermo Del Toro will remain involved with the Pacific Rim as one of the film?s producers. Steven S. DeKnight will be working from a script written by Jon Spaihts, who also cowrote Prometheus, and has such films as the reboots of Van Helsing and The Mummy (both also for Universal Pictures) in development, and Marvel?s Doctor Strange and the Jennifer Lawrence/Chris Pratt sci-fi romance Passengers in production.

δεν ξερω εαν το προσεξε κανεις, αλλα εχει ανακοινωθει για το 2017 το dark tower του Stephen King με πρωταγωνιστες τον Μακονεχι και τον Ελμπα. σαν βιβλια ειναι γαματα, απλα δεν ξερω κατα ποσο η μεταφορα θα γινει ανα βιβλιο η απλα μια σουμα.

στη τουαλετα;

Oh FUCK OFF !!!

Εντωμεταξύ εχει πλάκα γιατί στο κουόουτ φαίνεται σαν να βρίζεις εμένα :Ρ

γιατι μας πειραζει τοσο το Pacific Rim;

πρωτον, μετρια ταινια ηταν εξαρχης.

δευτερον, ωραιος και καλος ο Del Toro, αλλα what have you done for me lately; Το crimson peak δεν βλεποταν

τριτον, ο DeKnight εχει κανει εξαιρετικη δουλεια στο Daredevil, δεν μας εχει δωσει βασιμη αφορμη ανησυχιας, περα απο το γεγονος πως δεν εχει σκηνοθετησει ποτε (οκ, το ξερω πως φαινεται αυτο).

Λογος ανησυχιας υπαρχει για τους writers (και τον DeKnight)βασικα, που ηταν μελη μιας ομαδας που γραφαν τα σεναρια για τα νεα τρανσφορμερς… Φαντασου για να φυγαν απο κει…

Πρώτον το Pacific Rim και το Crimson Peak είναι ταινιάρες. Δεύτερον το Pacific Rim είναι ιστορία του ίδιου του Del Toro και ο λόγος που αγαπήθηκε από όσους αγαπήθηκε είναι ο DelToro. Ο Deknight μας πειράζει επειδή δεν είναι σκηνοθέτης αλλά τηλεοπτικός παραγωγός. Όσο καλά και αν τα πήγε στο Daredevil απλά δεν είναι το ίδιο.

Το Pacific Rim ήταν ταινιάρα. Το Crimson Peak ήταν μιεχ. Δεν έχω πρόβλημα με τον Deknight πόσο μάλλον που στην παραγωγή θα παραμείνει ο Del Toro. Προσωπικά πιο πολύ με προβληματίζει ο Spaihts στο σενάριο.Όχι ότι τον ήξερα αλλά και μόνο που είδα το “Prometheus” δίπλα στο όνομα του μου αρκεί για να έχω αμφιβολίες

κατσε βρε, τι ταινιαρες να πουμε; πρεπει να υπαρχει και μια νορμαλ κλιμακα, παλιοντερνετ.

Όταν λέω ταινιάρες δεν εννοώ πως έπρεπε να βρεθούν και στα οσκαρ :stuck_out_tongue: Μου αρέσουν για αυτό που είναι. Το Pacific Rim είχες έναν τύπο (Del Toro) να παίζει με robot και monsters και να το γουστάρει όσο δεν πάει. Το γούσταρε επειδή ήταν δικό του δημιούργημα και επειδή είναι και σκηνοθετάρα τα γούστα που έβγαζε πέρασαν και στους φαν (όπως εγώ). Δεν ξέρω αν ο Denight θα μπορέσει να κάνει κάτι ανάλογο. Εμένα μου φαίνεται απλά σαν ένας επαγγελματίας που ήρθε να γεμίσει ένα κενό.

Αυτό ακριβώς. + ότι περιμέναμε μια ταινία meccha vs kaiju από τότε που βλέπαμε getter robo

Συμφωνώ εν μέρη, προτιμώ φουλ Ντελ Τόρο για Pacific, η ταινία ήταν η πιο γαμάτη ανοησία της τελευταίας 5ετίας+, χωρίς αυτόν νομίζω θα ήταν απλά ανοησία… σε τέτοιες τόσο ‘‘προσωπικές’’ ταινίες και δημιουργήματα, δε πρέπει να παρεμβαίνουν δέυτεροι…

Από την άλλη βέβαια, έχουν περάσει αρκετά χρόνια από το PR, δε ξέρω αν θα ήθελα ένα καινούριο σήμερα ή απλά τον Ντελ Τόρο να συμαζευτεί λίγο από της παπαριές -γτ οκ, καλά πέρασα, εφέ, χρώματα, σκηνικά κτλ κτλ αλλά το Crimson Peak ήταν μια μαλακία, + PR πιο πριν και Hellboy 2 δυνατα αλλα ταινιες για nerd-αρισμα και χαβαλέ, όχι σίγουρα αυτό που θα περίμενες μετά από τον Πάνα ξερωγώ-μπας και γυρίσει καμιά όντως δυνατή ταινία πια επιπέδου Πάνα ή Ραχοκοκαλλιά που τις έχει ξεχάσει μια δεκαετία τώρα…

Ή ΕΣΤΩ ΡΕ ΓΑΜΗΜΕΝΕ HELLBOY 3, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ NERDY.-

αλλά Pacific Rim χωρίς Ντελ Τόρο, εκατό χρόνια μετά το πρώτο, με αναβολή στην αναβολή + να αναλωθεί έστω και παραγωγός εκεί και να μην συγκεντρωθεί αλλου μπας και βγάλει καμιά ταινία της προκοπής, ε δε ψήνομαι να δώ γνκ…

γιατί πρέπει γμτ να γίνονται όλα franchise πια!! :blow:

(κ επισης ναι, τι Spaihts, εμετος)

Να στρωθει να βγαλει καμια one off ταινιαρα παλι να ψαχνομαστε… εχουμε πηξει με τα sequels.