Προσεχως

Καινουργιο Edgar Wright.

Λίγο stanger things, λίγο the thing, λίγο silent hill. I’m officially hyped. Ελπίζω να μην είναι απο αυτές τις ταινίες που αξίζει μόνο το trailer

"Warner Bros. in early talks to reboot The Matrix."
Εμετος …

1 Like

Δεν λέω συμπαθητικά τα trailer από Alien Covenant αλλά προς το παρόν είναι οι αφίσες που κλέβουν την παράσταση για μένα.

Όταν το πέτυχα αρχικά στο facebook νόμιζα πως βγάζουν νέο άλμπουμ οι Triptykon.

5 Likes

not bad at all.

https://www.youtube.com/watch?v=JRXWkBQ80hs

Το βιβλίο είναι μακράν ότι πιο τρομακτικό έχω διαβάσει στη ζωή μου. 1-2 ανατριχίλες τις είχε το trailer.

1 Like

Άκρως ενθαρρυντικό και ενδιαφέρον

Ρίχνοντας μια ματιά στους συντελεστές του “IT” βρήκα κάτι πολύ πολύ ενδιαφέρον

Ναι ο γνωστός είναι (Old Boy)

2 Likes

το βιβλιο ειναι απιστευο γνκ… η τηλεταινια στα early 90s, πλην Tιμ Καρυ δεν ειχε νομιζω να δωσει τπτ αλλο, δω απο την αλλη το τρεηλερ δειχνει δυνατο + εχει και ενα απο τα κοπελακια του strangest things ε :smiley:

μονο ελπιζω ολα αυτα τα 1-2 jump scares να τα αφησαν στο τρεηλερ λογω τρεηλερ γτ θα ξενερωσω αν αναλωθει ο pennywise σαν ενα devise για jump scares και οχι να χρησιμοποιηθει ουσιαστικα η παρουσια του

παντως ναι, πολυ καλο τρεηλερ!

Φαίνεται ότι στην προώθηση της ταινίας έχουν δώσει περισσότερο βάρος στο horror στοιχείο.Ελπίζω να μην παραβλέψουν τα υπόλοιπα που είναι εξίσου σημαντικά.Μου άρεσε η απεικόνιση της πόλης φαίνεται ότι το έχουν προσέξει πολύ…από την άλλη η εμφάνιση των παιδιών είναι λίγο άσχετη με το πως περιγράφονται.

Η τηλεταινία πετυχαίνει σε κάποια σημεία (curry,πετυχημένα flashbacks ,soundtrack,casting παιδιών) και χάνει σε κάποια άλλα.Έναν χαρακτήρα τον έχει πάντως.Για αυτό εδώ φοβάμαι μην το εμπορευματοποιήσουν πλήρως και καταλήξει σαν άλλο ένα horror του σωρού όπως διάφορα άλλα των τελευταίων χρόνων πχ annabelle , rings κλπ

Μου έχει κάτσει στραβά η απομάκρυνση fukunaga από την ταινία και οι δηλώσεις του μετά , που ανέφεραν διαφωνίες με το studio για την κατεύθυνση της ταινίας.

Τα ειδα ολα μαζεμενα και γουσταρω φουλ το franchise.
Το νεο/τελευταιο ειναι πολλα υποσχομενο !

2 Likes

+1000 τάδα και γώ μαζεμένα πρόσφατα και ψήθηκα φουλ

αξιοπρεπές σωστό '10ς αμερικάνικο blockbuster franchise χωρίς μαλακίες και φρου φρου και αρώματα.-

2 Likes

Μόνο Caesar!!

τα cgi στο trailer είναι άκρως ψαρωτικά

APES TOGETHER STRONG !

Chills!

Ο Μatt Reeves επισης θα σκηνοθετησει το νεο Batman… (μπας και το σωσει).

Ο Μatt Reeves έχει κάνει και ένα εξαιρετικό remake του Σουηδικού “Let the right on in”. Γενικά έχει δείξει καλά στοιχεία. Η DC προσπαθεί να ψαρέψει καλούς σκηνοθέτες. Έχει κλείσει και Whedon για Batgirl.

:joy:

δεν ειχα δει και το εξωφυλλο, οποτε βουαλα…

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/M/MV5BMTc4NjAxMjU4OV5BMl5BanBnXkFtZTgwNzQyMzIwMjI@.V1_SY1000_CR0,0,674,1000_AL.jpg

2 Likes

@καποιος που το ειδε

Σποιλεριαζει ή να μη το δω καλυτερα;

Ε τρεηλερ ειναι να μη σποϊλεριαζει λιγο.

οχι :neutral_face:

sorry, εχει βγει trailer Dark Tower και δεν το ποσταρε κανεις?? :anguished: