Προσεχως

Απίστευτο το νέο Mission Impossible. Μιλάμε για μια σειρά ταινιών που μου ήταν εντελώς αδιάφορη και κάθε νέο επεισόδιο φαίνεται καλύτερο από το προηγούμενο. Όλα τα υπόλοιπα χθεσινά που είδα ήταν ψιλοαδιάφορα.

2 Likes

χωρίς να είμαι φαν, τα Mission Impossible είναι ο ορισμός του you get what you want… τίμια όλα, ακόμα και τα πιο μέτρια…προσωπικά το 1ο μου άρεσε πιο πολύ από όλα -με μεγάλη διαφορά από τα υπόλοιπα, ελέω και Depalma + το τρομερό cast και την πιο grounded πλοκή και τις ανατροπές-, αλλά όλα τα άλλα τα βλέπω το ίδιο ευχάριστα…pure authentic hollywood fun

1 Like

συμφωνω σε οτι ειπατε , ειδα προσφατα το rogue nation και μου αρεσε πολυ κι αυτο. ναι το 1ο ειναι το καλυτερο, αλλα και τα αλλα ειναι εξισου καλα. simon pegg εγγυηση :stuck_out_tongue:

Κανενα σχολιο για αυτο το μικρο αριστουργημα?

1 Like

ποιος ξεμεινε απο φραγκα? η WB ή η Rowling?:smiley:
αγαπημενο harry potter το azkaban prisoner παντως.

προφανως η WB προσπαθει με νυχια και με δοντια να κρατησει ενα franchise αγαμητο.

ακροβατησαν με την προσθηκη του Johnny Depp στο τελευταιο αλλα επαιξαν εξυπνα και βαρεσαν στη νοσταλγιά με λιγο Hogwarts.

ΔΕ ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΟΥΝ ΕΚΕΙ ΣΤΗ WARNER BROS

(ολα τα χαρι ποτερ ειναι σα σκατα, κριμα που ο ραντκλιφ εμαθε ναναι ηθοποιος μετα το περας του σαγκα)

Ναι πολυ πιθανο να ξεμεινουν απο φραγκα και οι 2 , καλο :joy:
Εαν δε σας αρεσει το franchise τοτε προς τι το hate.

Οσο και τραβηγμενο να φανηκε το πρωτο Fantastic Beasts, το trailer αυτο ειναι nerdgasm για τους fans.

ενταξει στην αρχη σαν παραμυθακι καλα ηταν. μετα κλασικα εγινε κοτα με τα χρυσα αυγα, ακομα και τα βιβλια δεν ηταν βιβλια απο το 4ο κι επειτα. Σεναρια πουλουσε η Rowling.οπως και να’χει εφτιαξε ενα saga. παντως στο 7ο βιβλιο θυμαμαι καποια αποσπασματα με Grindewand, δεν ηταν κακα, και οντως καλη επιλογη ο Depp εκει.

Καλα τελειως διαφωνω για τα βιβλια που λες. Το 4ο μπορει να ηταν αδυναμο σε σχεση με τα πρωτα, αλλα εχτυσε
το φιναλε. Δηλαδη δε σου αρεσαν οι κληροι του θανατου ??

Το τραβηγμα για εμενα δεν ηταν η μεταφορα των βιβλιων , και οχι δεν ειναι κοτα οταν τα βιβλια προυπαρχουν, αλλα το πρωτο Fantastic Beasts. Με την επαναφορα ομως στο Hogwarts αφηνει πολλες υποσχεσεις. Απλα δε καταλαβαινω τα generic hate σχολια για ενα franchise (βιβλια και φιλμς) που μεγαλωσε και θα μεγαλωσει γενιες.

Καθολου hate, μενα πολυ μαρεσε το φανταστικ μπηστς το πρωτο, τοδα και 2 φορες στο σινεμα αμε (γιατι και Εζρα Μιλλερ καρδουλες και Waterstone απειρες καρδουλες)

Το franchise το αγαπω οσο τιποτα, αλλα οχι τις ταινιες. Τις ταινιες τις σταματησα στο σινεμα μετα το τριτο, που μακελεψε το καλυτερο βιβλιο της σειρας και εκ των υστερων οταν τις ειδα - εβγαλα αποφαση για τον ραντκλιφ που οταν καβαλα σκουποξυλο ειναι σα να βλεπω δυο σκουποξυλα (!)

@Samis εννοω πως ο Ντεπ ηταν απαισια επιλογη ομως. Ειναι καρικατουρας και εχει χασει το appeal του (και εχει και απειρα ραμματα στη γουνα του περι του ποιον του σαν ανθρωπος). ΧΙλιες φορες ο Κολιν Φιρθ που θα μου λειψει απο την ταινια

αρκετα καλοι ηταν οι κληροι του θανατου, σαν βιβλιο. σαν ταινια οχι αντιστοιχα ομως. αυτο που θελω να πω γενικα ειναι οτι απο ενα σημεθιο κι επειτα εγραφε τα βιβλια για να γινουν ταινια. οχι σαν βιβλια οπως ηταν περισσοτερα στα 2 πρωτα και λγιοτερα στα 2 επομενα. μετα το 4ο χαμος, διασκευασμενα σεναρια. οχι οτι δεν διαβαζονται προφανως. αυτο το fantastic ειναι καλο ετσι οπως φαινεται και εχει και συνδεση με τα βιβλια.
γενικα δεν ειμαι hater πιο πολυ υπερ ειμαι. απλα οσο να’ναι δεν ειναι κακο που μαρεσουν τα βιβλια πιο πολυ ή οτι θεωρω καποιους ηθοποιους κακες επιλογες στις ταινιες, οπως οι δυο κεντρικοι (χαρυ, ρον).

Χρυσο βατομουρο παντως για εμενα ειναι η Ginny… απαραδεκτη.

1 Like

χοχο ναι. τελειως αθλια. κι αυτη η rowling του χε βρει την κινεζουλα μια χαρα ηταν. :smiley:

Δεν ξέρω τι λέτε για τα βιβλία μιας και δεν τα έχω διαβάσει αλλά οι ταινίες Potter μου φάνηκαν όλες εξαιρετικές, κάτι πολύ σπάνιο για franchise με τόσες ταινίες. Το έχω ξαναγράψει βέβαια, μπορεί μεν να μην υπάρχει μια που να ξεχωρίζει σαν σημείο αναφοράς στο είδος αλλά συνολικά σαν franchise είναι από τα καλύτερα που έχουν βγει στον κινηματογράφο. Βασικά είναι ακριβώς αυτό που εγώ τουλάχιστον ψάχνω στις epic fantasy/fairytale ταινίες μου. Συναρπαστικές ιστορίες, σωστό world building, χαρακτήρες για που σε νοιάζει πραγματικά και ταινίες που αγκαλιάζουν αληθινά τους φανταστικούς κόσμους που δημιουργούν. Το πρώτο fantastic beasts μου άρεσε. Το νέο trailer μου φάνηκε υπέροχο, ωραία η επιστροφή σε Hogwarts αλλά ελπίζω να μην αναλωθούν σε νοσταλγικά throwback. Παίζει να είναι και η πιο πολυαναμενόμενη blockbuster ταινία για φέτος σε ότι αφορά τα δικά μου γούστα.

εχει παρει την κατω βολτα, αλλα ειναι καλη επιλογη σαν grindewald. τουλαχιστον ετσι φαινεται. θα εχει ενδιαφερον αν δειξουν μαζι με τον dumbledore τα ομορφα που κανανε. δεν ξερω πως θα το παει σεναριακα. και ναι συμφωνω να μην εστιασουν πολυ στη νοσταλγια του Hogwarts.

dead: δεν διαφωνω μαζι σου, απλα στις ταινιες απο ενα σημειο και υστερα πηγαινε μεν βιαστικα (λογικο που να χωρεσεις ολο το βιβλιο σαν ταινια) αλλα και τα ιδια τα βιβλια ηταν κατευθειαν για την τηλεοραση. εχτιζε πιο ωραια τη δομη της ιστοριας η rowling στα 3 πρωτα βιβλια πχ. αλλα γενικα δεν νομιζω οτι διαφωνω, ολο το blockbuster καλο ειναι. περι ορεξεως παντα για καποιους.

τα βιβλία θυμάμαι πιο μικρός να τα καταβρόχθιζα στην μέρα, διήμερο μαξ…τις ταινίες δε μπορώ να τις δώ, σα παιδικές περιπέτειες είναι υποθέτω οκ, σα μεταφορές μαύρο χάλι…η πιο καλή θυμάμαι ότι ήταν η 4η, η πιο απογοητευτική η 3η λόγω της σχεδόν αναπόφευκτης σύγκρισης με το καλύτερο βιβλίο της σειράς και η 2η που ήταν παντελώς random. …βέβαια η 3η είχε το εξής παράδοξο, ήταν και η πιο διαφορετική από όλες τις ταινίες και αυτή που ξεχωρίζει παραδοσιακά…οπότε fuck that, ας μείνω στην 2η σα χειρότερη :stuck_out_tongue:
Tο fantastic δε με χάλασε, δε με ενθουσίασε, αλλά θα δώ το επόμενο μιας και indeed μοιάζει σαν fan gift στους σκληροπυρηνικούς nerds των βιβλίων…αλλά σίγουρα θα προτιμούσα να έβγαινε σε βιβλίο

3 Likes

ποσοστά παίρνεις ρε πούστη μου, τι διάολο :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
γάμησε!

Ήρθα και το πόσταρα με το που μπήκε το All out of love στην αρχή. Το λάτρεψα ήδη από εκείνα τα πρώτα δεύτερα.

1 Like