Προσεχως

oh yeah baby!8)

Αφησε το τιμόνι κι έπιασε τον κινηματογράφο. Ο λόγος για τον Michael Schumacher, ο οποίος συμμετέχει με ένα μικρό ρόλο στη νέα ταινία “Αστερίξ στους Ολυμπιακούς Αγώνες”.

Ο Γερμανός πιλότος δεν πρόκειται να οδηγήσει μονοθέσιο, αλλά μία άμαξα, η οποία όμως σε υποδύναμη… θυμίζει κάτι από Formula 1.

Πάντως, ο Schumacher δεν είναι ο μόνος guest star στις νέες περιπέτειες του Asterix και του Obelix. Συγκεκριμένα, στη γαλλική υπερπαραγωγή έχουν ολιγόλεπτη συμμετοχή ο Γάλλος πρώην ποδοσφαιριστής Zinedine Zidane, ο αστέρας του ΝΒΑ Tony Parker και το γνωστό μοντέλο -και σύζυγος του Christian Karembeu- Adriana Sklenarikova! Ρόλο στην ταινία έχει και ο 72χρονος Alain Delon, ο οποίος υποδύεται τον Ιούλιο Καίσαρα.

Οσον αφορά στην υπόθεση, ο νεαρός και πεισματάρης Alafolix, ερωτεύεται παράφορα την όμορφη Ελληνίδα πριγκίπισσα Irina και με τη βοήθεια των Asterix και Obelix και με αφορμή τους Ολυμπιακούς Αγώνες που λαμβάνουν χώρα στην Ελλάδα, θα προσπαθήσει να κερδίσει την καρδιά της. Η ταινία κάνει πρεμιέρα στις 30 Γενάρη του νέου έτους.

  1. :smiley:

Πρέπει να έχει τρελό γέλιο…

Από το trailer πάντως φαίνεται πιο αισιόδοξη…το βιβλίο δηλαδή δεν ήταν ακριβώς έτσι.:-s

Περιμενω με αγωνια αυτο το εργο…

το πρωτο μερος με ειχε απογοητευσει…το trailer του δευτερου ειναι ακριβως το αντιθετο…φαινεται πιο πωρωτικο και το κυριοτερο…πολυ gore and splatter!!! οι σκηνες παραειναι brutal και αιμοτοβαμμενες και δειχνει εναν κυνηγο απο τα παλια…που να μην δειχνει ελεος σε κανενα οργανισμο…insectoid or mammal!!!
Λατρευω την σειρα του Αλιεν και ειδικα το 2ο μερος οπου ειναι και στο τοπ5 των αγαπημενων μου ταινιων,ενω και ο κυνηγος με ειχε συγκλονισει σαν εργο ,τοσο το πρωτο στην ζουγκλα(οταν εισαι 9 χρονων και το βλεπεις πρωτη φορα σε θερινο σινεμα μετα φοβασαι να πας σπιτι σου το βραδυ!!) οσο και το δευτερο στο L.A…δειτε τα trailer και μπειτε σε ενα κοσμο εφιαλτικο και γεματο απο ερεβωδη φοβο για το αγνωστο…

http://www.cine.gr/film.asp?id=710013&page=8

Ελπιζω να μην με ξενερωσει…
Νικος Summoning

http://www.cinemag.gr/summary.asp?catid=10167&subid=2&pubid=838362&tag=8034

Έχω μείνει…το soundtrack τoυ trailer είναι πολύ true:p :smiley:

Aπό έκει που το περίμενα με αδιαφορία ομολογώ με πόρωσε:p :smiley:

εγω δεν ξερω τωρα τι βγαινει , περιμενα πως και πως τα There Will Be Blood & No Country For Old Men ,γουσταρα ασχημα και απλα περιμενω τον Μαιο για το καινουργιο Indiana Jones (αντε καλοκαιρι να 'ναι)
θα παρακολουθω ολες τις κυκλοφοριες

12 Ioυνίου βγαίνει η καινούργια ταινία του M. Night Shyamalan.
Το trailer φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.

Μετά το αθλιο lady in the water και το μέτριο σκοτεινό χωριό σιγά μην το δω. Για κάποιο λόγο μου δημιουργεί την εντύπωση ότι μόνος σκοπός που φτιάχνει την ταινία είναι για να έχει ωραίο και ενδιαφέρον τρέηλερ για να προσελκύσει κόσμο να τις βλέπει. Από εκεί και πέρα ->μπαλόνι που ξεφουσκώνει

ΔΩΣ ΤΟΥ Α-ΛΛΗ ΜΙ-Α ΕΥ-ΚΑΙ-ΡΙΑ:p :stuck_out_tongue:

Το 1ο δεν το χω δει και δεν έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια ενώ το 2ο μάρεσε αν και είχε σοβαρές σεναριακές ατέλειες.

Καλά θα το σκεφτώ μόνο και μόνο επειδή η Έκτη Άισθηση ήταν ταινιάρα :stuck_out_tongue:

Απο το τρειλερ φαινεται να εχει μερικες αρκετα δυνατες σκηνες. Τωρα για το σεναριο και το τελος κραταω τις επιφυλαξεις μου. Παντως θα το δω.

Οι ταινίες που περιμένω μέχρι το τέλος του 2008 (οι ημερομηνίες που αναφέρονται είναι για το πότε βγαίνουν στις ΗΠΑ):

  1. The Happening - M. Night Shyamalan 13/6
  2. The Incredible Hulk - Louis Leterrier 13/6
  3. Wanted - Timur Bekmambetov 27/6
  4. Hancock - Peter Berg 2/7
  5. Hellboy II: The Golden Army - Guillermo del Toro 11/7
  6. Dark Knight - Christopher Nolan 18/7
  7. Burn After Reading - Coen Bros. 12/9
  8. Righteous Kill - Jon Avnet 12/9
  9. Valkyrie - Bryan Singer 3/10
  10. RocknRolla - Guy Ritchie 31/10
  11. Quantum of Solace (Bond 22) - Marc Forster 6/11
  12. Harry Potter and the Half-Blood Prince - David Yates 21/11
  13. The Day the Earth Stood Still - Scott Derrickson 12/12
  14. Revolutionary Road - Sam Mendes 19/12
  15. The Curious Case of Benjamin Button - David Fincher 19/12

Righteous Kill
Aschencliffe
The Dark Knight

Το Shutter Island (ή αλλιώς Ashecliffe) του Σκορσέζε αργεί αρκετά ακόμα. Πληροφορίες λένε για φθηνόπωρο του '09.

Kαι το Valkyrie το ίδιο. Για 2009 γράφει το imdb.

Χμμμμ ναι… Τη λίστα αυτή την είχα φτιάξει πριν μερικές βδομάδες και ετοιμαζόμουν να την ποστάρω εδώ αλλά το ξέχναγα. Τελικά από τότε που έφτιαξα τη λίστα μέχρι χθες που την πόσταρα άλλαξαν ορισμένα πράγματα.

Προσωπικά αυτά θέλω να δω (με τα άλλα δεν έχω ασχοληθεί) όπως και την νέα ταινία X - Files που βγαίνει 24 July 2008.

Υπομονή…:slight_smile:

Το Sex and the City εκανε πρεμιερα σε Αμερικη. Οι φανατικες του σηριαλ περιμενουμε να το δουμε 8)
Αν και σημερα ακουγα τον Κουτσογιαννοπουλο που ελεγε να μην περιμενουμε κατι αντιστοιχο των απαιτησεων μας :confused: