Π.α.ο.κ

Δεν πειράζει έχεις όμως ταιριαστό nick.
Εγώ δεν ψηφίζω στην περιφέρερεια του Ζορό. Το να εκλέγεις “Σελήνη”, Ανατολάκη, Γεωργιάδη είναι σοφό;

Δεν είπα ότι θέλεις να πλήξεις τον ΠΑΟΚ. Δεν έχω πρόβλημα να πω ότι έτσι έγινε κάτι. Αλλά πως να το πω αφού δεν το ξέρω; Έχω πιο πολλές μαρτυρίες (φίλων μου) για το αντίθετο από αυτό που λες. Τέλος πάντων μην το κουράζουμε. Η άποψή μου είναι ότι όσοι αποδεδειγμένα κάνουν επεισόδια πρέπει να πηγαίνουν φυλακή. Ούτε τιμωρίες ομάδων ούτε τίποτα. Αν τιμωρούνται ομάδες πρέπει να τιμωρούνται όλες με τα ίδια σταθμά.

Δυστυχώς, παπαρδέλα τίποτα από όλα αυτά δε θα αλλάξει. Καταρχάς, ακόμη και το κεκλεισμένων δεν είναι σοβαρή τιμωρία για την ΠΑΕ. Οι ομάδες αποφασίζουν τις ποινές κάθε καλοκαίρι και ΚΑΜΙΑ ομάδα δεν έχει επιλέξει ΠΟΤΕ σοβαρή ποινή για ΑΥΤΗΝ. Με το κεκλεισμένων απλά τιμωρείς τους οπαδούς που έκαναν το σφάλμα να εμπιστευτούν τη διοργάνωση και να τη στηρίξουν πληρώνοντας μπροστά. Θέλουμε σοβαρή τιμωρία για τις ομάδες; Η λύση είναι απλή. Όποια ομάδα κάνει επεισόδια δε θα προβάλλονται τηλεοπτικά τα επόμενα της ματς. Εκεί να δεις κλάμα που θα ρίξουν μερικές ομάδες. Χάνουν λεφτά από τηλεοπτικά, από διαφημίσεις, από φανέλες, από όλους τους σπόνσορες, από τα πάντα! Και αναγκάζονται να λειτουργήσουν κι ένα γήπεδο που δε θα τους φέρει έσοδα, γιατί στις μεγάλες ομάδες οι περισσότεροι έχουν διαρκείας.

Και εκεί θέλω εγώ τον Ολυμπιακό να πάει σε μια γεμάτη Τούμπα και να νικήσει ακόμη κι ας μη μπορώ εγώ να το δω το ματς και να τρώω τα νύχια μου από αγωνία. Τα υπόλοιπα δεν έχουν νόημα. Έως τότε, οι ΠΑΕ δε θα ενδιαφέρονται για ό,τι κάνουν οι οπαδοί, θα λένε ένα “αυτούς έχουμε, τι να κάνουμε;” και οι υπόλοιποι θα νομίζουμε πως πρέπει να στηρίξουμε το δικό μας “στρατόπεδο”.

Να μαζέψουν τα μαλακισμένα που κάνουν τα επεισόδια… Τι νόημα να τιμωρείται η ΠΑΕ? Δηλαδή αν ένας υπάλληλος σε ένα κατάστημα μαλώσει με έναν πελάτη, θα φάει τιμωρία μια βδομάδα κλειστό το μαγαζί? Δηλαδή πως μπορεί μια ΠΑΕ (και δεν μιλάω μόνο για τον ΠΑΟΚ) να ελέγξει την μάζα που είναι εκτός γηπέδων? Αν εγώ πάω και βάλω φωτιά σε μια στάση ή σπάσω μια τζαμαρία θα με μαζέψουν αμέσως… Αλλά αν φοράω μια φανέλα ομάδας αμέσως είμαι “λευτεριά στους οπαδούς”…
Όσο για ισονομία που λέτε, είναι ανούσια κουβέντα. Δεν υπήρξε, δεν υπάρχει, και δεν θα υπάρξει ποτέ… Εδώ ρε σεις στο μπάσκετ φάγαμε 4 αγωνιστικές στο κεφάλι για ένα αντικείμενο και ο βάζελος για φωτοβολίδα στον Παπαλουκά και καμιά ντουζίνα ακόμα μέσα στο γήπεδο και έφαγε αρχικά 2 και μετά έγινε 1 αγωνιστική… Και συ μαλάκα ψάξε να βρεις ισονομία… Ούτε τα προσχήματα δεν κρατάνε αυτοί…

σωστος 100% .
επισης το θεμα δεν ειναι να μην τιμωρουνται καποιοι για τα επισοδια και καποιοι να τιμωρουνται. το θεμα ειναι να μην γινονται…

Προτείνω σε Χάβο να κατεβάσει τα δεύτερα Χαριλάου. Και ο “Πάμε παικταρά μου” να μην μπορεί να αποβάλλει κανέναν παίκτη σοβαρό, και να χάσουμε και να μείνει και τυπικά ο Μιχαλίτσιος!!! :stuck_out_tongue:

τώρα μιλάτε πιο σωστά…
οτι δεν υπάρχει ισονομία δεν θέλει και πολύ σκέψη…
όσο για τις τιμωρίες της έδρας είναι αστείες…δεν μπορεί να τιμωρείται ο κόσμος…
αλλά πότε δεν έχουν κάτσει σοβαρά να το δουνε το θεμα
άλλα πως να το δούνε σοβαρά αυτό το θέμα όταν…[SIZE=“4”][B]:[/B][/SIZE]

[SPOILER]

[/SPOILER]

[B]crimson idol[/B]

[SPOILER]τραγικά πράγματα στην Superleague

χθες είχαν συνεδρίαση με θέμα ψηφοφορία για την παράκαμψη των κριτηρίων της ουεφα για αδειοδότηση των ομάδων για την συμμετοχή τους στα εθνικά πρωταθλήματα.!!!

δηλαδή μια ομάδα που δεν εχει δικαίωμα σύμφωνα με τους ορούς της ουεφα να συμμετάσχει στα πρωτάθλημα και να της δίνεται άδεια παρακάμπτοντας την ουεφα.!!

το περίεργο είναι ότι εκτος του ηρακλη που έτρεξε το όλο θέμα μπροστάρης ηταν και ο ολυμπιακός μέσω του πρόεδρου του.!!!
αντίθετοι με την μια παναθηναϊκός, ατρόμητος, σερρες, παοκ, καβαλα, ξανθη…[/SPOILER]

Παντως αλλη ομαδα αντιμετωπιζει κινδυνο για απαγορεψη συμμετοχης στο επομενο πρωταθλημα, συμφωνα με την ουεφα, οπως πιθανοτατα εχεις ακουσει και εσυ crimson idol. :wink:
Απλα το αναφερω για να μην δημιουργουνται εντυπωσεις με αυτα που γραφεις. :roll:

:!: αν λες για την αελαρα μπες και πες το στο Thread της αελ…δεν έχω ακούσει κάτι.!! αν και μου ακούγεται τελείως άκυρο…ελα και πες

*δεν βγαίνουν οι αριθμοί για να έχει πρόβλημα η λαρισα…αλλά πες μπας και είναι αλήθεια, να δούμε τι παίζει

Oχι ρε, δεν ειναι η αελ.

Ελα, κουιζακι να γινει:
Ποια ομαδα κανει ο,τι θελει οικονομικα, χρωσταει τα κερατα της, παρ’ολ’αυτα εχουν διαγραφει χρεη σαν να μην τρεχει τιποτα, και συνεχιζει να κανει ο,τι θελει. :dance:

Φημες του αερα (?) ειναι προς το παρον, μην τρομαζει κανενας. :smiley:

Ρε μαλακες, κουραζετε.

Καθε φορα κλιμα, για τον κορακα πριν τα ΑΡΗΣ-παοκ.

Επειδη νομιζετε οτι σφαγιαστηκατε και σας 'κλεψαν το πρωταθλημα περσι, ξεχνωντας τι θα πει πραγματικη σφαγη σε ΑΡΗΣ-παοκ. :roll:

ναι, είμαστε πολύ κομπλεξικοί με τον άρη.
εσύ ξέχασες το caps lock πατημένο.

το “παμε παιχταρα μου” εμενα δε μου λεει απολυτως τιποτα.αλλα υπαρχει τοσο κομπλεξ εκει εξω που το παιρνουμε ΚΑΙ αυτο σαν το κακιστο…και εννοειται πως οποιος και αν χασει θα βρει κατι να πει για τον διαιτητη του στυλ “ε μαλακα αυτος που ελεγε παμε παιχαταρα μου ε τι περιμενεις”…τι θελατε να του πει δηλαδη?αντε παιξε μπαλα μαλακισμενο?απλα ειναι ο τροπος του αυτος…οπως θα πεις εσυ “που σαι αγορινα?” ετσι και αυτος ειπε παμε παιχταρα μου…

:lol::lol::lol::lol:

Χωρίς κόσμο τελικά, ακόμα και με την προσκόμιση κάποιων νέων στοιχείων για ευθύνες αστυνομίας

ChrisP, τι έλεγες;

30.000 κοσμος εξω απ το γηπεδο παμε ειρηνικα να φωναξουμε…:wink::wink::wink::wink:

Έπεσα έξω.
Κρίμα, έχω τοποθετηθεί επανειλημμένα κατά της “κεκλεισμένων των θυρών” ποινής.

Ποινή που δεν τιμωρεί ούτε τους 200 καφράκους ούτε αποκλειστικά την ΠΑΕ,αλλά κυρίως τους υπόλοιπους 28500…

Τουλάχιστον απ’έξω δεν γίνεται σολντ άουτ.Εδώ να μας δω,να μαζευόμαστε καμιά 35άρα…

Τα λέμε έξω απ’το γήπεδο

Xαζομάρα που δεν έπεσε η τιμωρία, τουλάχιστον ελπίζω να μην κάνετε τίποτα μπάχαλα απέξω(όχι εσείς που γράφετε εδώ ρε).

τραγικό να υπάρχει ενα μεγάλο παιγνίδι και να μην υπάρχει κόσμος…
σα να λέμε οτι το ματς γίνεται για το conn-x :?

Κοιτάχτε,ένα μέρος μου δεν ήθελε να αρθεί η ποινή…

Έξω από τις μαλακίες που θα γίνονταν όταν οι παίκτες του ΟΣΦΠ πλησίαζαν τις γραμμές του γηπέδου,είναι και μια μοναδική ευκαιρία για τον λαό του ΠΑΟΚ να δείξει τι αξίζει…

Ξέρω πως μιλάω σαν σκατοκέφαλος οπαδός της σειράς,αλλά δεν είμαι…

Η Τετάρτη μας δίνει την ευκαιρία για χαβά τρέλα και ‘δημοσιότητα’ γαργαντούικων διαστάσεων.Το μόνο που πρέπει να κάνουμε εμείς είναι να προσέλθουμε μαζικά,και κυρίως να μην φάμε το τυράκι των μπάτσων και τυχόν προβοκατόρων…

Εγώ προσωπικά ανυπομονώ να βρεθώ στην Τούμπα την Τετάρτη…