Π.α.ο.κ

Μπα, και πάλι δεν πείθομαι. Αν ο παίκτης που είναι πάνω στη γραμμή έχει το χέρι κολλημένο στο σώμα, και μετά βλέποντας την πορεία της μπάλας κάνει περιστροφική κίνηση τραβώντας προς τα πίσω το μέρος του σώματος όπου είναι κολλημένο το χέρι, αυτό δείχνει ότι προσπαθεί έτσι κι αλλιώς να αποφύγει επαφή της μπάλας με το χέρι, άρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να τον τιμωρήσεις γι’ αυτό που προσπαθεί να αποφύγει. Αντίθετα αν έκανε κίνηση με το σώμα προς την πορεία της μπάλας και αυτή έβρισκε το (πάντα κολλημένο με το σώμα) χέρι του, τότε ίσως κι εγώ να θεωρούσα ότι ο αμυνόμενος προσπαθεί να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι έχει το χέρι κάτω και να στερήσει από τον αντίπαλο γκολ χρησιμοποιώντας -εν τέλει- το χέρι του. Νομίζω όμως ότι αν ο διαιτητής άφηνε το παιχνίδι να συνεχιστεί στη φάση του Σταφυλίδη δε θα είχε κανείς τη γνώμη ότι ο παίκτης του ΠΑΟΚ στέρησε γκολ από την Τότεναμ με το χέρι του, αντίθετα αυτό που τελικά έγινε ήταν ότι με την απόφαση του διαιτητή ο ΠΑΟΚ στερήθηκε ενός παίκτη του χωρίς να υπάρχει σίγουρη παράβαση. Τέλος πάντων, όποιος κι αν είναι ο κανονισμός, εμένα η άποψή μου είναι ότι η πρόθεση πρέπει να λαμβάνεται υπ’ όψη σε όλες τις περιπτώσεις και να μη λέμε για κάποιες ότι ο τάδε ναι, δεν ήθελε να κάνει παράβαση, αλλά ήταν άτυχος οπότε τί να κάνουμε.

Όταν βγει ρώτα τον και τί κρέατα είχαν ε. Αν παίζανε κοντοσούβλια, παϊδάκια κτλ. :lol:

χαχαχααχαχα…το πρόσεξε…χαχαχαχχαχαχαχα
ελληνας διαιτητης=χασαπης

αν και δεν με βολεύει η απάντηση…

Ο χρήστης WE WILL ALWAYS BE SO MUCH MORE HUMAN THAN WE WISH TO BE… λέει:
!!!
xeri stin grammi , paixti poy exei katebasmeno to xeri kai den kanei kinisi stin mpala…
stin mikri perioxi…
den einai kokkini??
eno paei i mpala sto terma.!?

Ο χρήστης ILIAS λέει:
gia paok milas ? ama htan karta h oxi

Ο χρήστης WE WILL ALWAYS BE SO MUCH MORE HUMAN THAN WE WISH TO BE… λέει:
nai
kokkini den dinoyn ekei
?
den exei simasia i prothesi se ekeino to simio, alla h thesi toy paixth
etsi den einai?

Ο χρήστης ILIAS λέει:
[B][B]einai penaltu kai kitrini [/B].
ean den kanei kinisei pros tin mpala kai apla ton vroiski h mpala sto
xeri eno aytos einai se fisiki stash.
dld den kanei tin opia dipote kinisi pros tin mpala kai taytoxrona h stasi toy somatos krinetai fisiogoliki…oyte skipsimo, oyte prospaueia gia ptosi, oyte epafi eno einai sto edafos…an o diaititis ekrine oti to soma toy einai lathos, tote tha toy dosei tin kokkini[/B]

Ο χρήστης ILIAS λέει:

pantos na ksereis oti i mikri perioxi einai to pio diskolo simio gia sfirigma se olo to gipedo…analoga me ton diaititi mporeis na exei diaforetikes apofaseis.

Ο χρήστης WE WILL ALWAYS BE SO MUCH MORE HUMAN THAN WE WISH TO BE… λέει:
mm…ok…kala…thanx…pantos tin idia fasi tin exo dei 1578 fores kai pote den etixe na do kitrini…panta kokkini…

Ο χρήστης ILIAS λέει:
ti na soy po…pare mia deyteri gnomi an mporeis…

Ο χρήστης WE WILL ALWAYS BE SO MUCH MORE HUMAN THAN WE WISH TO BE… λέει:
nai, tha paro tiptilefono ton baroyxa…xaxaxaxaxaxaxxaxaaxa

ρισπέκτ στο χρήστη λόγω ονόματος

εντιτ, όχι στον Ηλία, τον άλλο χρήστη, τον κρίμσον προφανώς :slight_smile:

? στον WE WILL ALWAYS BE SO MUCH MORE HUMAN THAN WE WISH TO BE??
εγώ είμαι αυτός.!

[B]*edit…[/B]δεν ειχα δει το edit

ναι, γι’αυτό έγραψα και το “στον κρίμσον προφανώς”, είμαι γνωστός pos φανμπόης :stuck_out_tongue:

θεουληδες!!! :lol::lol::lol:

Όταν ο αμυνόμενος σταματά την φάση με τρόπο που αντιτίθεται στους κανονισμούς, ενώ ο επιτιθέμενος βρίσκεται σε προφανή θέση για γκολ, ο αμυνόμενος πρέπει να αποβληθεί. Τώρα η ιστορία με το χέρι νομίζω πως γίνεται πιο ξεκάθαρη. Ήταν στη δικαιοδοσία του ρέφερι να αποφασίσει και σε μια φάση που είχε να επιλέξει μεταξύ κόρνερ ή πέναλτι/αποβολή, έπαιξε έδρα.

[SPOILER]Εμπειρικά, μην περιμένετε λινκ[/SPOILER]

http://www.youtube.com/watch?v=hjNxcEbotFk&feature=player_embedded

γάμησε…:lol::lol:

αχαχαχαχαχα

Σχόλιο από κάτω
[B]
PaokakiPontocC[/B]
[I]Vre malakes!!! La9ws metafrasi kanoun alla lene autoi kai allous ipotitlous vazoune!! kamia sxesi me to match gia mousiki milane[/I]

#-o:lol:

Γνήσιο παοκτσάκι…

Πρέπει να είμαστε η ομάδα με τους περισσότερους μούφα τραυματισμούς σε τερματοφύλακες.

[B]Εκτός αποστολής λόγω θλάσης ο Χαλκιάς[/B]
Χωρίς τον Κώστα Χαλκιά θα παραταχθεί ο ΠΑΟΚ στο ματς της Κυριακής (4/12) απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα.

Δεν μας χάλασε

Υπάρχει Θεός…

Ένα δάκρυ κύλησε… :’)

let’s vote.

http://www.101greatgoals.com/which-fan-was-more-bonkers-the-football-suited-indonesian-supporter-or-the-crazed-paok-fan/117737/

Νταξ ο άλλος είναι απλά καραγκιόζης… Μοναδική ελπίδα του θα ήταν να αρχίσει να ψηφίζει η Ινδία ολόκληρη… Δεν χάνει το παοκτσάκι λέμε…

Έχασα το 1ο γκολ που φάγαμε…ευτυχώς ισοφαρίσαμε γρήγορα!
Πάμε για την ανατροπή τώρα!

Πολλά νεύρα πάντως και από τις 2 ομάδες…θα παίξει κόκκινη στην συνέχεια
:-k

ενταξει θελει πολυ δουλεια ακομη η ομαδα για να στρωσει…

Πουλήστε τώρα τα δύο κριάρια που έχουμε για τέρμα και πάρτε τερματοφύλακα της προκοπής τον Γενάρη…

Επίσης αν οι παίχτες είναι όντως τόσο απλήρωτοι ώστε να αφήνουν την ομάδα να ξεφτιλίζεται στην Ελλάδα καλύτερα να το πουν και να σηκωθούν να φύγουν… Δεν μπορώ να δεχτώ ότι τα δίνουν όλα για τα ματς… Και να πω ότι είναι ένα παιχνίδι πάει στα κομμάτια… ΟΦΗ, Κέρκυρα, ΠΑΣ, Αστέρας, ΠΑΟ εντός, δηλαδή έλεος πια… Και να κερδίζεις 1-3 στην Ιρλανδία και 1-2 την τότεναμ…

Δεν γίνεται να είμαστε την μια βδομάδα “Μπράβο ρε ΠΑΟΚΑΡΑ” και την άλλη “Τράβα γαμήσου ρε ΠΑΟΚΑΡΑ”…

Θα τα βλέπουν αυτά οι Άγγλοι και θα κοπανάν τα κεφάλια τους στον τοίχο… Από αυτό το συνονθύλευμα αποκλειστήκαν…:lol: