Π.α.ο.κ

Η ομαδα απλα δε κατεβηκε σημερα,οτι και να λεμε ειναι λιγο.Ναι θα μπορουσε να παιζει η Ξανθη με 10 παικτες,αλλα γενικα ο διαιτητης πιστευω επαιξε στα ισια και απλα δεν ειδε τη φαση.Και στο τηγανι ο Αρετοπουλος δεν εφαγε το κραξιμο επειδη δεν ειδε την κλωτσια του Μιλιβογιεβιτς,αλλα για ολο το σπρωξιμο καθολη τη διαρκεια του 90λεπτου και το σκανδαλο με το λευκο φυλλο αγωνα

Ε λοιπον σημερα,δε μπορουμε να μιλαμε για διαιτησια σε αυτο το ματς.

Και ναι δεν ειμαστε γαυρος για να μπορουμε οταν η ομαδα παιζει χαλια να παιρνουμε βαθμους δωρο απο τα κορακια,αυτη ειναι η μεγαλυτερη διαφορα μεταξυ των 2 ομαδων και αυτο ειναι που μας ξεχωριζει
.Ξεκαθαρο παραδειγμα το χθεσινο ματς του γαυρου οπου αντι να κερδισουν 0-2 τα Γιαννενα,ο ολυμπιακος πηρε την ισοπαλια με 2 ακυρα γκολ

Να το ξερετε οτι ο ΠΑΟΚ για να παρει πρωταθλημα σε αυτην την σαπιλα θα πρεπει να ναι μονο [B]ΤΕΛΕΙΟΣ[/B].Δικαιολογω πληρως τον Αναστασιαδη που επικαλειται συνεχεια τα θεια,μιας και μονο ο Θεος και η Παναγια μπορει να βοηθησει τον ΠΑΟΚ να παρει πρωταθλημα σε αυτο το κωλοχανειο

Μια χαρα την ειδε βεβαια τη φαση. Εδωσε φαουλ. Ουτε κιτρινη βεβαιως βεβαιως

Από έναν γελοίο του Contra.gr

“Αν χρειαστεί, για να αλλάξει η νοοτροπία και ο τρόπος σκέψης της διοίκησης του Ολυμπιακού να χαθεί και ένα πρωτάθλημα, καλό θα είναι να αφήσουν οι διαιτητές να χαθεί.”

Εγώ κόβω συζήτηση με κάθε γαύρο πλέον, μόνο χριστοπαναγίες, είστε ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ.

Μιλάμε ξεκάθαρα για κόντρα φιλάθλων ,τεχνικής ηγεσίας ;

γελάω με τα πάντα

Μόνο λατρεία για παραληρήματα matia

http://www.isovitis.gr/index.php/epikaira/434-moko

Αλλά θα έρθει η στιγμή και θα πρέπει κάποιος να λογοδοτήσει. Κάποιος καριόλης θα πρέπει να στηθεί απέναντί μου και να μου δικαιολογήσει γιατί συνεχίζω να είμαι πρώτος με διαφορά και κάθε μέρα νιώθω σκασμένος. Ορισμός Αρετόπουλου, σφαγή στο Καραϊσκάκη, τρομοκρατία, τραυματισμός ποδοσφαιριστή, συνεχής ρίψη πυρομαχικών, είσοδος κουκουλοφόρου με σκοπό να χτυπήσει ποδοσφαιριστή, πυρσός στους ματατζήδες που τον αφήνουν να φύγει, Λευκό Φύλλο Αγώνα, ορισμός Καλογερόπουλου στην Ξάνθη και Μάνταλου στον Πειραιά λίγο μετά την ανακοίνωση πως ενδεχομένως το Σύστημα καταρρέει με εισαγγελική εντολή, άρα δεν καταρρέει τίποτα, τσιμουδιά, μόκο, τουμπεκί, η Παναγιά να μας έχει καλά και δεν πειράζει ό,τι κι αν μας κάνουν, να γυρίσουμε και το άλλο μάγουλο. Κάποιος καριόλης θα πρέπει να μου εξηγήσει γιατί όσο πιο πολύ μένουμε στην κορυφή τόσο λιγότερος κόσμος έρχεται στο γήπεδο, κάθε πότε πληρώνονται οι παίκτες, πόσοι πληρώνονται, πόσο πληρώνονται, πού πήγαν οι «νέοι στους οποίους φέτος θα στηριχτεί η ομάδα», γιατί πληρώνω 15 Ευρώ εισιτήριο για να κάτσω σε μια επιλογή από 5 σπασμένα καρεκλάκια και να σκίσω το παντελόνι μου που το αγόρασα 80, γιατί ακόμα και σήμερα η ΠΑΕ έχει μόστρα μισαλλόδοξα μηνύματα στη σελίδα της, τι απέγινε ο τύπος που έγραψε πως «σωστά ακυρώνεται γκολ του Κλάους», αν υπάρχει κάποιο κρυφό κονδύλι που ανάγκασε κάποιους μόνιμους ρουφιάνους να σκάσουν τώρα τελευταία ή αν τα κατάφεραν με τη διπλωματία. Κάποιος καριόλης θα πρέπει να μου δικαιολογήσει τα νέα κολλητηλίκια του «αφεντικού» με τον αρχιρουφιάνο που δεν έχει ιερό και όσιο και έριξε στην πυρά 17 οικογένειες πριν λίγες μέρες για να κάνει απλώς τη δουλειά του, να μου πει γιατί δεν πληρώνει ακόμα τα «χρέη του ΠΑΟΚ που είναι δικά του χρέη», γιατί κάνουν πώς δε βλέπουν τον ανόητο που τους τρολάρει στη σελίδα κάθε λίγες μέρες και μας ξεφτιλίζουν, γιατί παραμένουν στην ομάδα όλοι οι αντικειμενικά αποτυχημένοι στα πόστα τους επί τόσα χρόνια, γιατί ένας μόνο δημοσιογράφος πριν λίγο καιρό ήξερε την αποστολή του ΠΑΟΚ και δεν την ήξεραν όλοι οι δεκάδες υπόλοιποι, γιατί δε στηρίζεται επίσημα από την ομάδα κάθε παίκτης που φορά τον Δικέφαλο στο στήθος και ξεσκίζεται κάθε εβδομάδα από την κερκίδα, γιατί αφήνονται σχεδόν καθημερινά τα παπαγαλάκια Αθήνας και Θεσσαλονίκης να κονομάνε στο όνομα του ΠΑΟΚ δίχως απάντηση, γιατί δεν υπάρχουν άνθρωποι στην ομάδα να χτυπήσουν την ανελέητη προπαγάνδα. Αυτά τα λίγα, με μιαν ανάσα. Και έχω πολλές ανάσες εγώ. Αλλά δε θα τα θίξω, δε θα τα ακουμπήσω, ούτε αυτά ούτε τα άλλα που έχω στο μυαλό μου ούτε όσα έρθουν από εδώ και πέρα. Τα βάζω στο αρχείο, όλοι για το καλό του ΠΑΟΚ, όλοι βλέπουμε πλέον τα θετικά.

Κάτω από το χαλί. Όλα. Κανένα πρόβλημα. Αλλά προσωπικά κάνω υπομονή ξοδεύοντας χρόνο, χρήμα, πνεύμα, ξοδεύοντας τη μισή μου ζωή για να είμαι δίπλα στον ΠΑΟΚ επί 28 χρόνια. Θέλω να το πάρω με το κεφάλι ψηλά, το γαμημένο το Πρωτάθλημα, αλλιώς δεν το θέλω καθόλου ?θα περιμένω άλλα 28, αν χρειαστεί, έχω γερό στομάχι. [B]Θέλω να το πάρω δίχως να ντρέπομαι που είμαι Παοκτσής, θέλω να το πάρω χωρίς να βρίζω τη διοίκησή μου καθημερινά, θέλω να το πάρω δείχνοντας τα κάκαλά μου στην προπαγάνδα, όχι σκυφτός, σεμνός και ταπεινός, χειροφιλητής και προσκυνητής μοιρολάτρης. Θέλω να το πάρω, όχι να μου έρθει στο κεφάλι επειδή δεν μπορεί να το πάρει άλλος[/B].

Τζαβέλλας τέλος;!;!;!;!

Αινιγματική ανάρτησή του στο instagram, αναμένουμε την επίσημη τοποθέτηση του τσίρκου της παε στο pinterest

κράτα 11 παίκτες ρώσε… δεν χρειάζονται άλλοι… τι είναι δλδ 30 ματς…?? περίπατο θα τα βγάλουμε…

Παντως ο Τζαβελλας δεν ταιριαζει στον ΠΑΟΚ. Ολο βλαχομαγκιες και ουτε ενα μπουκετιδι ποτε

Καταπληκτική απόφαση στο μπάσκετ, ετοιμαστείτε από δω και πέρα, όποτε χάνουμε πετάμε αντικείμενα να διακοπεί το ματς και μετά ξεκινάει πάλι από την αρχή με καινούριο φύλλο αγώνα :thumbup:

δεν έχει υπάρξει τέτοια απόφαση στην ιστορία του ευρωπαϊκού μπασκετ… ημιτελικό κυπέλλου θα παίζουμε μέχρι να κερδίσουμε γατάκια…

Είναι που θέλετε να κερδίζεται τα παιχνίδια μέσα στο γήπεδο και όχι στα χαρτιά :p(ανακοίνωση συνδέσμου και δηλώσεις διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ)Μπερδεμένη υπόθεση γενικά όμως. Ίσως τ πιο δίκαιο θα ήταν να γίνει ξανά το παιχνίδι απο το λεπτό που σταμάτησε και με το ίδιο σκορ

από το να συνεχιστεί το ματς από το λεπτό που διεκόπη μέχρι το να γίνεται από την αρχή με κόσμο και [B]λευκό φύλλο αγώνα[/B] υπάρχει τεράστια διαφορά…

Αυτό (απλώς κερδίζετε αντί για κερδίζεται :p).

Σιγνόμει γοια τιν ανωρθωγραφοια μου :stuck_out_tongue: Δεν λέω πώς δεν υπάρχει τεράστια διαφορά Radical.Συμφωνώ σε αυτό που λες και γιαυτό είπα ότι για μένα πιο δίκαιο θα ήταν να ξεκινήσει το παιχνίδια από’κει που σταμάτησε(αρκεί να συμφωνήσουμε για αρχή ότι ο λόγος που σταμάτησε ήταν γελοίος :P)

Η γελοιότητα της απόφασης δεν είναι το γιατί είχε σταματήσει το ματς ούτε το αν θέλουμε να κερδίζουμε στα χαρτιά ή όχι… είναι σαν να λέει “χάνετε…?? κάντε επεισόδια και ως δια μαγείας restart… όλα από την αρχή όλα καθαρά”… θα παίζει παοκ αρης και θα έρθει διπλό…?? μπουκάλια στο γήπεδο και πάμε από την αρχή…

Έχεις απόλυτο δίκαιο.Μαζί σου και εγώ.Απλά αναφέρω το γεγονός όπου μετά από 1-2 μέρες αφού είχε διακοπεί το παιχνίδι σύνδεσμος του ΠΑΟΚ αλλά και η διοίκηση της ΚΑΕ βγήκαν και είπανε ότι “θέλουμε να κερδίζουμε τα παιχνίδια στο παρκέ και όχι στα χαρτιά”.Και χθες προχθές μαθαίνουμε ότι ο ΠΑΟΚ ψηφίζει υπέρ στο να μην συνεχιστεί ο αγώνας. Τεσπα υπάρχουν πολύ σοβαρότερα θεματα να ασχοληθούμε απο τον Ελληνικό αθλητισμό

Είπαμε ότι θέλουμε να κερδίζουμε τα παιχνίδια στα γήπεδα, όχι ότι ψηνόμαστε να μας γαμήσετε κιόλας. Ενάμιση μήνα μετά το ματς και ενώ έχουν αλλάξει ρόστερ/τραυματιστεί παίκτες κλπ σόρυ που δεν ψηφίσαμε να γίνει ξανά το ματς και να ξεκινήσετε με 10-0 για ψυχική οδύνη.

Μας βολεύει πάντως μια τέτοια απόφαση, μπορούμε να παίξουμε 6-7 φορές τον ημιτελικό Κυπέλλου με τον Παναθηναϊκό, μέχρι να κερδίσουμε τέλος πάντων.