Π.α.ο.κ

Σε περίμεναν να βγεις πρώτος για να βγάλουν την ποινή που θα σε συμφέρει, αλλά δεν κατάφερες ούτε Χ να πάρεις από τον μισό ΠΑΟ, που του έλειπαν όλοι οι (λίγοι) καλοί του παίχτες. Εγώ λοιπόν σου λέω ότι αν ο ΠΑΟΚ είχε βγει πρώτος, η τιμωρία θα ήταν τέτοια ώστε να παραμείνει πρώτος. Τώρα που δε βγήκε πρώτος, τι σημασία έχει αν φάει -6 ή -16; Καμία απολύτως. Οπότε άσε, μη κουράζεσαι.

Παρομοίως επιβεβαιώνεται το “γαύροι του Βορρά”.

3 Likes

Εισαι η ζωντανη αποδειξη του γιατι ο αλαφουζος δινει 50εκ. στον ΣΚΑΙ. Φαε λιγο σανο ακομα,ειναι ελαφρυ,δεν θα βαρυστομαχιασεις

Έχασες δυο φορές από τον ΠΑΟ και δυο φορές από την ΑΕΚ στα playoffs, κέρδισες μόνο τον Πανιώνιο και ήθελες να βγεις πρώτος και χάρτινος. Ε ούτε αυτό δεν κατάφερες, δε σου φταίει καμιά Αθήνα, κανένα ΠΟΚ, κανένας Αλαφούζος.

Προσωπικά τον Αλαφούζο τον έχω όσο γραμμένο έχω και τους υπόλοιπους λαμογο-ιδιοκτήτες ελληνικών ΠΑΕ, για το δε ΣΚΑΙ σε ενημερώνω πως εδώ και πολλά χρόνια δεν έχω καν συσκευή τηλεόρασης :grin:.

Κατά τα λοιπά, οι ζωντανές αποδείξεις για τα περί “γαύρων του Βορρά” που απλώς ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΧΑΝΟΥΝ πάνε κι έρχονται με ταχύτητα πυραύλων αυτές τις μέρες.

2 Likes

Περιμεναν να τελειωσουν τα ματς για να βγει ποινη -6 λεει :joy:, -6 στα πλειωχ χωρις να χανει τπτ… τουλαχιστον αστειο

Εγω μιλησα για μια δικαστικη υποθεση σκανδαλο και εσυ μου λες οτι δεν ξερω να χανω.Τετοιο αλμα λογικης ουτε ολυμπιονικες δεν εχουν κανει.

Το αγωνιστικο ειναι αυτο που ειναι και στα πλευ οφ δεν αξιζαμε να βγουμε πρωτοι.Το πως καταλαβες οτι δεν ξερω να χανω επειδη σχολιαζω την μεγαλυτερη αποφαση σκανδαλο μετα απτον ξυλοδαρμο του Πλατανια απο γαυρο,ειναι αποτελεσμα του σανου που σε ταιζουν.

Και το γεγονος οτι μιλας εκ του ασφαλους για το -6 στα πλευ οφ,οταν δεν εχεις διαβασει ΚΑΝ το ηλιθιο σκεπτικο με το οποιο επιβληθηκε και νομιζεις οτι μας ευνοησαν κιολας επειδη τα χανουμε απτα πλευ οφ,ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ του σανου που σε ταιζουν.

Το οτι ενημερωνεστε απο αντικειμενικα σαιτ,κανει μπαμ μαγκες,συνεχιστε ετσι

Τα πίτουρα και τις κότες τα ξέρεις? Όσο ασχολείσαι με αρρωστημένες καταστάσεις τόσο θα αρρωσταίνεις και εσύ. Ξεπεράστε την βρώμα και τη σαπίλα των ελληνικών ομάδων, μην τους δίνετε ούτε ένα ευρώ, ούτε ένα λεπτό από τη ζωή σας και ίσως κάτι να γίνει, προς το παρόν είστε έρμαιο των απατεώνων/επιχειρηματιών/εφοπλιστάδων. Οι απανταχού καθυστερήμενοι γαύροι και το σάπιο σκεπτικό τους είναι η απόδειξη αυτής της σαπίλας, ακολουθούν οι υπόλοιποι ωσάν τα γίδια. Κατα τ’ άλλα “έλα μωρέ για χαβαλέ ασχολούμαι” κλπ παπαροδικαιολογίες. Κόφτε το το γαμίδι, πιο σάπιο δεν γίνεται. Γαμώ το οπαδιλίκι που νομίζετε οτι σας ορίζει κάπως, οτι σας δίνει κάποιου είδους ταυτότητα…έλεος ρε παιδιά…έλεος γαμώ την ουγκάντα μου μέσα…άντε και σε 100 χρόνια τα ίδια εύχομαι…εξέλιξη του άνθρωπου σε πίθηκο πάλι…

6 Likes

br5

[quote=“Paoktsis, post:14940, topic:3920”]Αυτοι ειστε ΠΟΚιτες και αυτοι ησασταν παντοτε,ο βοθρος της αξιοπρεπειας σε ολη σας την ζωη.Το κουτακι μπυρας ηταν αδειο,ο Ιβιτς αυτοτραυματιστηκε,οι διαιτησιες του Κομινη και ο Θανου ειναι η επιστροφη στην κανονικοποιηση για σας,ενω ταυτοχρονα σας πειραξε ο …Κυζας και το λαθος οφσαιντ που για πρωτη φορα στα χρονικα εχουμε παραιτηση,ενω μια(!) φορα εστω για το θεαθηναι να ειχε παραιτηθει καποιος που εκανε λαθος εις βαρος για να εχετε την δικαιολογια οτι εχει γινει κατι αντιστοιχο…

Επιβεβαιωνεται μεχρι και τον τελευταιο ΠΑΟΚτση για το ποιον σας,για το πως λειτουργειται,για το πως σκεφτεσται και πως κινηστε…και ενω δεν ζουσα για να δω τα κλεμμενα πρωταθληματα του 70’ και του 80’,αν ειχα αμφιβολια για τα λεγομενα των μεγαλυτερων μου,πλεον τους πιστευω 100%

ΠΟΚ ενωμενο,ποτε νικημενο…[/quote]

Ναι ρε, το βλέπω, για μια “δικαστική απόφαση-σκάνδαλο” μίλησες.

Κοίτα να δεις, από τη στιγμή που εξισώνεις ΠΑΟ και ΑΕΚ με Ολυμπιακό, ορίζεις και το επίπεδο της “συζήτησης” που θέλεις. Τα “μόνοι μας και όλοι τους” ξέρεις ποιοι τα λένε, έτσι;

Για πες μας εσύ, από ποια sites ενημερώνεσαι αλήθεια;

2 Likes

Τα πάντα είναι οικονομικά συμφέροντα μάγκες. Δηλαδή πριν τρία χρόνια στον τελικό του ΟΑΚΑ Σαββίδης και Αλαφούζος ήταν αγκαλιές και φιλιά. Ενωμένοι ενάντια στον κοινό εχθρό το Μαρινάκη.

Τώρα που ο Ιβάν δυνάμωσε και συγκρούονται τα συμφέροντά τους, έγιναν αυτομάτως εχθροί. Για αυτό λέω ότι τα πάντα περιστρέφονται γύρω από το χρήμα. Και δως του τα πρόβατα να σφάζονται για τους προέδρους.

3 Likes

Μετα τους Ιλουμινατι και τους Ροδοσταυρους, η πιο τρομακτικη μυστικη οργανωση ειναι το ΠΟΚ που εχει ως στοχο την καταστροφη της συμπρωτευουσας επειδη εχει κομπλεξ καθως θελει να υπαρχει μονο μια πρωτευουσα στην Ελλαδα και οχι δυο.

(αν θετε, δγιαδοσται)

2 Likes

Αυτο που δεν εχετε καταλαβει στον ΠΑΟΚ κ τα συγχεετε, ειναι οτι οι ποινες δεν βγηκαν για την αερογεφυρα, αλλα οσα εγιναν οσο ηταν οι ομαδες εκει. Τουτεστιν, ντου κ ξυλο απο διαπιστευμενους σας στων επισημων, σπασιμο του πουλμαν της ΑΕΚ, κ παρουσια 2-3 ντουζινων οπαδων σας μεσα στον στιβο σε ολη την διαρκεια σχεδον του αγωνα

Μπροστά στα μάτια του Σαββίδη έπεφτε ξύλο, το είδε όλη η Ελλάδα αλλά μόνο αυτός δεν το είδε. Γελοία η απόφαση για -6 στα play off.

1 Like

Λίγες κουβέντες κι από εμένα, όχι επειδή αυτά που γράφουν ορισμένοι αξίζουν απάντησης, αλλά γιατί όταν υβριζόμενος σιωπάς, είναι σαν να αποδέχεσαι τους χαρακτηρισμούς.

Δεν νομίζω να είπε κανείς ότι ο ΠΑΟΚ άξιζε την πρώτη θέση στα play off. Η ομάδα εμφανώς θεώρησε την χρονιά επιτυχημένη και λήξασα μετά την κατάκτηση του κυπέλλου και εμφανίστηκε κατώτερη του αναμενομένου. Άδειες από ενέργεια ήταν και οι υπόλοιπες ομάδες, εμείς όμως είμασταν άδειοι κι από κίνητρο.

Αυτό που οπωσδήποτε είναι ενθαρρυντικό είναι ότι ένα ολόκληρο σύστημα ξεσηκώθηκε εναντίον του ΠΑΟΚ, συκοφαντώντας και λοιδορώντας ανερυθρίαστα, απαιτώντας παραδειγματικές τιμωρίες κλπ. Ένα σημείο που δείχνει ότι ο Δικέφαλος γίνεται ξανά απειλητικός, πλέον δεν βρίσκεται εκεί για να παίζει το ρόλο του μεγάλου ηττημένου και να του χτυπάνε φιλικά την πλάτη κατόπιν εορτής λέγοντας ότι “ναι μωρέ, αξίζατε κάτι παραπάνω τότε στα ‘70s”.

Από τα παραπάνω εξαιρείται βέβαια η επίσημη ΑΕΚ. Κάποιοι μάλλον ανόητοι οπαδοί της Ένωσης που αγανάκτησαν με το ένα (1) λάθος στον τελικό,(ουσιώδες βέβαια, για το οποίο ο επόπτης παραιτήθηκε), αλλά βρήκαν ακριβοδίκαιη τη διαιτησία του Θάνου στο ΟΑΚΑ αφού “έτσι κι αλλιώς θα κέρδιζε η ΑΕΚ”, είναι ανάξιοι λόγου. Ειδικά όταν αναπαράγουν πανηλίθιες αιτιάσεις περί “γαύρων του Βορρά”…

…κάτι που μας φέρνει στον “μπροστινό” του συστήματος που λέγαμε, αυτόν που ενορχηστρώνει τον πόλεμο λάσπης με τη διακριτική μεν, σαφέστατη δε υποστήριξη του ερυθρόλευκου μπλοκ. Δεν ξέρω αν οι φίλοι του Παναθηναϊκού το έχουν συνειδητοποιήσει αλλά αυτός που μεταλλάσσεται δεν είναι ο ΠΑΟΚ. Ο δικός τους σύλλογος δυστυχώς μικραίνει και καταντάει σταδιακά… Άρης των Αθηνών.

Επί της ουσίας πάντως, αυτό που συμβαίνει είναι ότι βλέπουμε την κορυφή του παγόβουνου ενός οικονομικού πολέμου όπου το ελλαδικό κατεστημένο μάχεται εναντίον του νεοφερμένου δυναμικού παίκτη. Το φαινόμενο ένα κλειστό κλαμπ επιχειρηματιών - ιδιοκτητών εκδοτικών συγκροτημάτων να υπεραμύνεται της “ανταγωνιστικότητας της οικονομίας” (μέσω ευέλικτων σχέσεων εργασίας, ελευθέρων ωραρίων, εργάσιμων Κυριακών κλπ) αλλά να απεχθάνεται τον ανταγωνισμό στο δικό του επιχειρηματικό πεδίο, θα προκαλούσε το γέλιο αν δεν άγγιζε εμμέσως ή αμέσως όλους μας.

εγω απορω γιατι ασχολεισαι με τον “κωλοπαοκ” οπως εγραψες σε αλλο θεμα…οπως επισης απορω τι ακριβως θελεις να αποδειξεις με αυτο που ποσταρες τωρα…

Ασχολούμαι με τον “κωλοπαοκ” επειδή μου βγάζει γαυρίλα πλέον και αυτή η νοοτροπία μου κάνει trigger ακόμα. Επίσης, καλώς ή κακώς και ανεξάρτητα με το πόσο ασχολούμαι πλέον, έπαιζε με την ομάδα μου :slight_smile: και έχασε ένα ματς που έπρεπε να κερδίσει μέσα στην ίδια του την έδρα. Από τον μισό Παναθηναϊκό.

Με αυτό που πόσταρα πριν θέλω να δείξω ότι ο Σαββίδης, ο ιδιοκτήτης δηλαδή της εταιρίας που λέγεται ΠΑΕ ΠΑΟΚ, δε διαφέρει ιδιατέρως από τους υπόλοιπους απατεώνες που ασχολούνται με τις ελληνικές ομάδες. Χέστηκε για τον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης (και για τον Ολυμπιακό ο Μαρινάκης, για την ΑΕΚ ο Μελισσανίδης, για τον Παναθηναϊκό ο Αλαφούζος), άλλα πράγματα προσπαθούν να πετύχουν οι επιχειρηματίες με την ενασχόλησή τους με το ποδόσφαιρο.

Παρεμπιμτόντως, το Σαββατοκύριακο μετά το ματς που διακόπηκε στη Λεωφόρο, βρέθηκα στη Θεσσαλονίκη. Ήμασταν στο αυτοκίνητο με κάποιους φίλους και μου λένε “βάλε τον τάδε σταθμό, να ακούσουμε τον ΠΑΟΚ” (έπαιζε με Πανιώνιο). Το βάζω, είχε τον Άρη. Μετά από λίγο πήγε και στην Τούμπα, όπου περιέγραφε όπως είναι λογικό και γίνεται συνήθως, ένας δημοσιογράφος ΠΑΟΚτσής. Λέει λοιπόν σε κάποια στιγμή “εδώ βρέχει, ο Ίβιτς φοράει μια ζακέτα με κουκούλα… μάλλον για να μη φαίνονται τα αίματα από την Τετάρτη”, γελάσαμε τόσο πολύ όταν πιστέψαμε ότι όντως ακούσαμε να λέγεται τέτοιο πράγμα :grin:

1 Like

εδω γελασαμε εμεις που το διαβασαμε … Που να το ακουγαμε κιολας !

(ο μαλακας που πεταξε το κουτακι , παραμενει τεραστιος μαλακας )

γαυριλα απο που και ως που βασικα; βλεπεις ειδικα ο ΠΑΟΚ εχει τρελαθει να παιρνει τιτλους στο ποδοσφαιρο…

και οκ ναι κερδισες εναν αγωνα που δεν περιμενες οτι θα κερδισεις! και τι εγινε με αυτο; το μονο που καταφερνεις βασικα ειναι να γλυτωσεις μερικες μερες προετοιμασιας…αν αυτο σου αρκει εγω παω πασο!

οσο για την αφισουλα προφανως και οπαδοι αλλων ομαδων της πολης δεν βλεπουν με καλο ματι τον Σαββιδη…λογικο το βρισκω…αυτο που δεν βρισκω λογικο ειναι να τον συγκρινουν με τον εμπορο ναρκωτικων…σε καμια περιπτωση δεν υποστηριζω οτι ο Σαββιδης ειναι αγιος αλλα τουλαχιστον για να φτασει στο επιπεδο που ειναι ο αλλος εχει πολυ πολυ δρομο…και βασικα με τετοιο κυνηγητο που δεχεται αν υπηρχε κατι επιληψιμο πιστεψε με θα το ειχαν βγαλει στην φορα τοσο καιρο…

φιλικη συμβουλη…μην ακους αθλητικα ραδιοφωνα Θεσσαλονικης…εκτος και αν θελεις να καψεις ολα σου τα εγκεφαλικα κυτταρα…