Π.α.ο.κ

[quote=“RocknMetal1, post:15122, topic:3920, full:true”]Το οτι ειναι σιτιζομενος απ τον συριζα δεν σημαινει οτι αυτα που γραφει ειναι ψεματα.Μιλαω για το συγκεκριμενο αρθρο.Και πειτε μας πού διαφωνειτε να μας ανοιξετε τα ματια και να σταματησουμε να τρωμε κουτοχορτο.

Με λιγα λογια:Γινεται μαχη για το ποιος θα ελεγξει το γιουνανισταν.Αμερικανικο ή Ρωσικο προτεκτορατο?Παντα ηταν (και ειναι) Αμερικανικο,αλλα ο Ρωσος εχει κανει καλο μπασιμο και απειλει.Καλαθι και φαουλ ή ταπα?Επεται συνεχεια.[/quote]

Στα παπάρια του του Ιβάν Σαββίδη ο ΠΑΟΚ. Όπως στα παπάρια του του κάθε επιχειρηματία που ασχολείται με κάποια ομάδα στην Ελλάδα. Οι επιχειρηματίες στην Ελλάδα χρησιμοποιούν τις ομάδες για να πετύχουν άλλους σκοπούς, ως επί το πλείστον. Κυρίως για να αποκτήσουν μια βάση που να τους υποστηρίζει όταν θελήσουν να πετύχουν τους άλλους, τους πραγματικούς τους σκοπούς. Το καταλαβαίνεις αυτό ή πιστεύεις ότι ο Σαββίδης που πριν 5 χρόνια δεν ήξερε καν τι είναι ο ΠΑΟΚ όντως ενδιαφέρεται όπως εσύ;

3 Likes

Ειναι ξεκαθαρο οτι ο Σαββιδης δεν ηρθε στη μπανανία επειδη μας αγαπησε.Ειναι πολιτικος και εξυπηρετει Ρωσικα συμφεροντα.Χρειαζεται να εχει ασπιδα και στρατο τον κοσμο για τον πολεμο που θα δεχθει,γι αυτο αγορασε την παε ΠΑΟΚ.Αυτο που τον ενδιαφερει ειναι να μην μπαινει μεσα οικονομικα και κυρίως η δημοσια εικονα του η οποία την Κυριακη τσαλακωθηκε μετα απο δικό του λαθος βρισκομενος εν βρασμω ψυχης συν μπολικη γκεμπελιστικη προπαγανδα των αντιπαλων μμε.Καποια στιγμη,οταν θα πεσει η μεγαλη λορδα οταν ωριμασουν οι συνθηκες στη μπανανία,θα κανει και κομα με χριστιανοταλιμπαν και λοιπους ελληνοπληκτους.

1 Like

Προσωπικα ξερω ΠΑΟΚτζηδες, τουλαχιστον 2, που οι μισες κουβεντες τους ειναι μενος για την Αθηνα.
Ισχυει βεβαια και η προοπτικη που λες, αλλα εκει πρεπει να μπαινει και η προσωπικη κριση. Κ για να μαι κ δικαιος ξερω κ φανατικο ΠΑΟΚτζη που λιγο αφου βγηκε ο Ιβαν μου στειλε μηνυμα συγχαρητηριων κ οτι δεν θελει ΠΑΟΚ με Σαββιδη

Δεν τον ενδιαφέρει να μη μπαίνει μέσα οικονομικά από τη μπάλα, τον ενδιαφέρει να μη μπαίνει μέσα οικονομικά από τα υπόλοιπα. Από τη μπάλα ας χάνουν και λίγο, δεν τους νοιάζει. Μόνο τον Μελισσανίδη τον αρχικαβούρια τον νοιάζει να μη μπαίνει μέσα από τη μπάλα :grin:.

1 Like

Καταρχην αυτα τα ποσα που λενε οτι βαζουν για τις παε δεν τα πιστευω σε καμια περιπτωση οτι χαρτια και να μου δειξουν.Ουτε θα πιστεψω οτι ψειρισαν τον Σαββιδη μανατζερακια της πλακας.Αν ηταν τοσο χαζος δεν υπηρχε περιπτωση να κανει περιουσια.
Τα λεφτα του Τσλ ειναι σεβαστα,οπότε τον νοιαζει να παρει το πρωταθλημα γιατι μόνο ετσι υπαρχουν ελπιδες να μπει στους ομιλους.Συν οτι η κατακτηση του πρωταθληματος θα τον ανακυρηξει και με τη βουλα πρωθυπουργο απο Κατερινη και πανω με οτι αυτο συνεπαγεται.Και με αρκετες κατακτησεις πρωταθληματων στη 10ετια θα ξεπηδησουν ορκ και στα νοτια.Με 2 πρωταθληματα σε 100 χρονια και ενα μεγαλο μερος της ελλαδας γεωγραφικα ειναι ασπρομαυρο,σκεψου τι εχει να γινει με περισσοτερα.Τουρκοβουλγαρογυφτοκρατία παντου ρε μουνηα

2 Likes

Καλά, εννοείται αυτό :joy:!

Από τον ΠΑΟΚ δείχνουν πάντως ότι δεν ξέρουν που πατάνε και που βρίσκονται.
Παίκτες και παράγοντες. Όλοι κανουν λες και βάλλονται απο παντού χωρίς λόγο. Για την αποβολή απο την ευρωπαική ομοσπονδία μάλλον φταίει ο Μαρινάκης, ο Μελλισανίδης και ο ΠΟΚ.

1 Like

εμενα αυτο που μου την δινει ειναι η γενικη υποκρισια!φανηκε ενα πιστολι (λαθος μεγαλο δεν το συζηταμε αυτο) και κανουν ολοι τις σοκαρισμενες παρθενες!επισης εχουμε ενα καρο προβληματα σαν χωρα και βρηκαμε να ασχολουμαστε τωρα μονο με τον Σαββιδη.

Ποιά υποκρισία μωρέ? Είμαστε σοβαροί? Το γεγονός ότι Τώρα πλέον θα είναι καθημερινότητα να υπαρχουν όπλα σου φαίνεται φυσιολογικό?

τι λες μωρε φιλαρακο;θες να μου πεις οτι τα οπλα δεν ειναι καθημερινοτητα ηδη;εκτος Ελλαδας ζεις;

Στην δικια μου καθημερινοτητα δεν ηταν παντως.
Θα ηθελα να δω παντως αν ειχα βγει εγω με οπλο στο γηπεδο σε ποιο κελι θα ημουνα. Οπως και ο προεδρας τωρα. Αλλα ξέχασα εινα8 επιχειρηματιας, εχει εχθρούς, να μην εχει ενα οπλο μεσα στο χορταρι?

ενω τωρα ειδες το οπλο του Σαββιδη και φοβασαι να βγεις εξω…

Οχι, αλλά όταν αυτό γίνεται συνηθισμένο και καθημερινότητα, γινόμαστε πιο ελαστικοί στο να δεχόμαστε καφρίλες.

[quote=“RocknMetal1, post:15077, topic:3920, full:true”]23/3 Ολοι εκει

Παμε το πιρατοικω[/quote]

ΟΑΚΑ θα γίνει τελικά :stuck_out_tongue:.

Το ότι έχουμε γίνει παγκοσμίως ρεζίλι λόγω του Σαββίδη δεν σου λέει εσένα κάτι όμως;

Εχει πολυ μεγαλη διαφορα η οπλοκατοχη, απο την οπλοφορια παντως. Πρωτον, στην Ευρωπη γενικοτερα και στην Ελλαδα ειδικοτερα, η κατοχη οπλου και μονο ειναι αρκετα σπανια, και η οπλοφορια θεωρειται πολυ κατακριτεα.

Ακομα και στην Αμερικη, στην οποια η οπλοκατοχη ειναι αρκετα συνηθισμενο, αυτο θεωρειται πως συμβαινει κυριως για να μπορεις να αμυνθεις αν καποιος μπει στο σπιτι σου. Το να κυκλοφορεις στο δρομο με οπλο στις πολιτισμενες περιοχες της Αμερικης (και οχι στα βλαχοκωλομπαρα και στριπτιτζαδικα του Τεξας) ειναι απαγορευμενο εκτος αν εχεις ειδικη αδεια, και φυσικα ΔΕ ΝΟΕΙΤΑΙ καν να μπεις σε γηπεδο με οποιοδηποτε οπλο. Οποτε εχω παει σε αγωνες ΝΒΑ εννοειται πως εχουν metal detectors ΚΑΙ σωματικο ελεγχο παντου.

Απλα εμετος ο Σαββιδης, δεν υπαρχουν διπλωματικοι χαρακτηρισμοι για το οτι κουβαλουσε οπλο και μαλιστα μπηκε στον αγωνιστικο χωρο. Μεχρι κι εδω που ειμαι το ειδα στα facebook news, ως κατι το εξαιρετικα απαραδεκτο και ακραιο, και βρισκομαι στη χωρα με την μεγαλυτερη ανοχη στα οπλα.

3 Likes

Για μενα προσωπικα δεν έχει καμια σημασια, μπροστά σε αυτα που έγιναν, αλλα επειδή παρα πολλοι εξακοκολουθουν να βλεπουν το δεντρο και να χανουν το δασος

Βεβαια δεν θα βγει επισημη ανακοινωση να δουμε αντιδρασεις του babis4 και του garciatouba για τους κουτοφραγκους.

α λογω του Σαββιδη γιναμε σαν χωρα παγκοσμιως ρεζιλι…μαλιστα το ακουσαμε και αυτο! ολα στην χωρα λειτουργουσαν αψογα και βρεθηκε ο κακος Σαββιδης και χαλασε την εικονα…εντωμεταξυ 2 τονοι ηρωινης σε ενα πλοιο και καποιοι νεκροι μαρτυρες εχουν ξεχαστει…οσο για το βιντεο της ουεφα πρεπει να εχεις υπερβολικα χαμηλο iq για να πιστεψεις οτι ειναι αληθινη αυτη η ειδηση…

Τι εννοεις? Ειναι φωτοσοπ σαν του σαββιδη? Μιλα καθαρα βιρνα.

Πρέπει να σταματήσει κάποια στιγμή η καραμέλα με τον Μαρινάκη και την πρέζα. Φίλος δικηγόρος βάζελος και κάργα ΑΝΤΙΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ μου είπε πως στη δικογραφία δεν εμφανίζεται ΠΟΥΘΕΝΑ το όνομά του. Τώρα πως όλοι εσείς οι φωστήρες ζητάτε να πάει φυλακή ο Μαρινάκης δεν το καταλαβαίνω. Και βασικά στα παπάρια μου ο Μαρινάκης (μπορεί να είναι πρεζέμπορας μπορεί και όχι, αν είναι να τον μπουζουριάσουν να τελειώνουμε), αλλά το να επικαλούνται κάποιοι τα στραβά άλλων για να δικαιολογήσουν τον Σαββίδη, σαν άνθρωπο με ξεπερνάει. Μπήκε με την κουμπούρα του στο γήπεδο ναι ή ου; Αφού μπήκε να το πηδήξουν και να εφαρμόσουν τον νόμο κατά γράμμα. Τέλος. Αυτά τα “ναι αλλά και άλλοι τα κάνανε” πρέπει να τελειώσουν επιτέλους. Και αυτό ισχύει για όλους

2 Likes