Π.α.ο.κ

Ρε παοκια κουρασατε μ αυτη τη μαλακια. Μην τσουβαλιαζετε τους Παναθηναικους με τους αλλους. Και μη νομιζετε οτι οι κινησεις της διοικησης αντιπροσωπευουν τον κοσμο

Εδιτ: προσωπικα αν γινονταν αυτα στην ομαδα μου και εγω θα ελεγα οτι μου κλεψανε το πρωταθλημα που κερδισα στο γηπεδο

Εγώ βλέπω σχεδόν όλο τον κόσμο του παναθηναϊκού να δίνει συγχαρητήρια στην άξια πρωταθλήτρια και να λέει πως δεν έχει ανάγκη από τέτοιες διαιτησίες η αεκ.
Όλος ο κόσμος του ΠΑΟΚ σας εύχεται καλή διάλυση.

Όλος ο κόσμος του παναθηναϊκός και όλος ο κόσμος του παοκ, έχει άμεση σχέση με αυτό που σου είπε αυτός που του είπες να μην ασχολείται με το τοπικ. Αυτα τα ποκεμον που λες είναι αυτοί που ασχολείσαι εσύ.

Αν θες να μη λες ανακρίβειες, τότε πρέπει είτε να πεις “σχεδόν όλος ο κόσμος του παναθηναϊκου και όλος ο κόσμος του παοκ, από αυτούς που γράφουν στα σαιτ και στο φβ και εγώ προσωπικά θέλω να μιλήσω”, είτε να μικρύνεις το ποσοστο δραστικά γιατί το δείγμα σου δεν είναι αντιπροσωπευτικο.

Αλλά δεν το κάνεις. Και μας λες ποκεμον. Και να μην ασχολούμαστε. Win win

Γράφτηκε από το κινητό μου, όση ώρα ήμουν στο συρμο του μετρό και γυρναγα σπίτι μου. Αθήνα - Θεσσαλονίκη 3-0 απτα αποδυτήρια για να μείνω και ον τοπικ

μηπως εννοεις Θεσσαλονικη-Αθηνα 0-3 στα χαρτια για να ειμαστε πιο επικαιροι; :stuck_out_tongue:

1 Like

Επιδειξη δυναμης στον ΠΑΟ των 1000 προβληματων εκανε σημερα ο λαθρεμπορας πετρελαιου με ρεσιταλ Θανου και αυτοι του δινουν συγχαρητηρια. Απο τεχνικους διευθυντες μεχρι και γυμναστες τους πηρε και οι δημοσιογραφοι παναθηναικου μαζι με μια μεριδα οπαδων δινουν συγχαρητηρια στην κουλα για το πρωταθλημα. Που αν γινοταν το σημερινο κοντρα στον ΠΑΟΚ του Σαββιδη θα βγαινε εκτακτο δελτιο ειδησεων στο ΣΚΑΙ.

Και μετα αναρωτιουνται για τον ορο ΠΟΚ. Μα καλα,ουτε τα προσχηματα ρε παιδια?

1 Like

Για να είμαστε πάντως ειλικρινείς, απ’ότι είδαμε και χθες, άξια παίρνει η ΑΕΚ το πρωτάθλημα… θύμισε τόσο πολύ Ολυμπιακό των προηγουμένων ετών!

Ούτε στα πιο τρελά του όνειρα τέτοιο κάλπικο πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός.

τι εγινε? ηρθε το νερο η να στειλουμε πανω τον squirtle?

http://www.sdna.gr/blogs/kostas-kefalogiannis

Αγνοούμε το γεγονός ότι είναι από SDNA. Ο Κεφαλογιάννης τα γράφει πολύ ωραία. ΠΑΟΚτσής είναι, αλλά από Κρήτη, ελπίζω να έχει δικαίωμα να γράφει για ΠΑΟΚ :stuck_out_tongue:.

Το αεκακι που ειχε πρηξει τον κοσμο για τους 3 βαθμους του Βαλνερ το 2008,φετος σηκωνει κουπα με τον ΠΑΟΚ να εχει χασει 9 βαθμους στα χαρτια και αυτοι να εχουν παρει 3

Δηλαδη μιλαμε για διαφορα 12 βαθμων στα δικαστηρια απτον βασικο ανταγωνιστη τους και αυτοι προσπαθουν να πεισουν τους εαυτους τους οτι ειναι αξιοι πρωταθλητες στο πιο χαρτινο πρωταθλημα ολων των εποχων. Οι ιδιοι που μας επρηζαν για τους 3 βαθμους του Βαλνερ το 2008 ρε. αεκακι με τον πιο επισημο τροπο.

Ας γραψουν οι δημοσιογραφοι τους για ακομα μια φορα οτι η κουλα ειναι η αξια φετινη πρωταθλητρια,μπας και το πιστεψει ακομα και ο τελευταιος σκεπτομενος οπαδος τους.

οργανωνουμε φιεστα αναλογου βεληνεκους με την δικη σας για τι περσινο δικαιο κυπελλο
2

Ούτε ΠΑΟΚτσής είναι, ούτε ωραία τα γράφει.
Φυσικά δικαίωμα να γράφει για ΠΑΟΚ έχει ο οποιοσδήποτε, ακόμα και αν γράφει μπούρδες.

ξεφτιλιστείτε ελεύθερα γαύροι

1 Like

Σημείωση: ο γαύρος κατέθεσε ένσταση μετά από χαμένο αγώνα. Ο ΠΑΟΚ πήγε στα δικαστήρια πέρσι τον γαύρο για Πλατανιά. Η ΑΕΚ φέτος ποιον πήγε στο δικαστήριο;

2 Likes

θα καει το πελεκουδι στην φιεστα :cowboy_hat_face:

Συμπληρώνετε κάποιου είδους ερωτηματολόγιο για να πάρετε το status του ΠΑΟΚτσή;

Τον ΠΑΟΚ, αρνούμενη να βγει να τελειώσει το ματς επειδή ήταν 1-0, ενώ με 0-0 ήταν έτοιμη να βγει.

Κανέναν αλλά αυτό δεν παίζει ρόλο. Από τη στιγμή που τα ματς κρίνονται στις δικαστικές αίθουσες και όχι στα γήπεδα μιλάμε για χάρτινους τίτλους. Το αν έκανες εσύ το δικαστήριο ή το έκανε κάποιος άλλος, αυτό δεν αλλάζει κάτι. Η ουσία παραμένει η ίδια.

Είτε θα συμφωνήσουμε ότι και τα 2 πρωταθλήματα είναι δίκαια (του 2008 και του 2018), είτε ότι και τα 2 είναι χάρτινα. Μονά-ζυγά δικά μας δεν γίνεται. Για μένα και τα 2 πρωταθλήματα είναι δίκαια από τη στιγμή που εφαρμόστηκαν οι νόμοι και στις δύο περιπτώσεις.

Δε συμφωνώ. Το να κρίνεται ένας αγώνας που δεν τελειώσε (ή δεν άρχισε) στα δικαστήρια, δεν είναι ότι καλύτερο και το καταλαβαίνω. Βέβαια όταν το γεγονός ότι δεν τελείωσε ή άρχισε είναι με αφορμή της ίδιας ομάδας, είναι λίγο too much να ζητάς και τα ρέστα αλλά το αφήνω αυτό στην άκρη.

Όμως:

δεν είναι το ίδιο. Είναι πολύ χειρότερο να έχασες έναν αγώνα καθαρά (πχ με την καλαμαριά) κ να παίρνεις τους βαθμούς εκείνους στα δικαστήρια από το να μην έπαιξες ποτέ (μπάλα είναι ποτέ δεν ξέρεις την έκβαση) και τη διακοπή να την αποφάσισε ο αξιωματούχος του αγώνα. Τον αγώνα τον διέκοψε ο διαιτητής. Έτσι πήγε στα δικαστήρια, δεν τον πήγε η ΑΕΚ. Το ίδιο και με το ρολό χαρτί. ΤΕΡΑΣΤΙΑ η διαφορά, αν εσύ δεν τη βλέπεις…

ΥΓ: Με τη δικά σου λογική το φετινό πρωτάθλημα θα κρίνονταν στα χαρτιά όπως και να 'χει αφού ο ΠΑΟΚ πήγε τον ΠΑΟ στα δικαστήρια για την μπίρα στον Ίβιτς. Ο ΠΑΟ ξεκίνησε το πρωτάθλημα στο -2 φέτος, δλδ όχι στην ίδια αφετηρία με τους υπόλοιπους. Θα μπορούσε να διεκδικήσει πρωτάθλημα επάξια; Τι εννοείς όχι, αφού κ η ΑΕΚ δεν ξέρεις αν θα ισοφάριζε στην Τούμπα στις καθυστερήσεις ή ότι ο ΠΑΟΚ θα έπαιρνε 5/5 νίκες στο υπόλοιπο πρωταθλήματος αλλά ήδη τη λέτε χάρτινη!

1 Like

Τον ΠΑΟΚ πήγε, αρνούμενη να βγει για να συνεχιστεί ο αγώνας της τούμπας, δήθεν επειδή ήταν τρομοκρατημένη από το όπλο που είδε ο Λυσάνδρου στη φώτο που του έστειλαν στο κινητό.