Π.α.ο.κ

Ναι, ενω εμεις τους θελουμε :smile:.

Για αυτο θελουμε και την αποσχιση σας.

Πολλά μπράβο στην ομάδα βόλλεϋ για την κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδος.

3 Likes

Μπραβο στην ομαδα βολλευ,πραγματικα ομαδα με τεραστια @@

Μπραβο και στην κουλα που σηκωσε το πιο χαρτινο πρωταθλημα ολων των εποχων.Μαγκικα και πειραιωτικα ο κιτρινογαυρος

4 Likes

Βαθμολογια στο χορταρι

ΠΑΟΚ 67 με ενα ματς λιγοτερο
χαρτινη 64

Βαθμολογια στα δικαστηρια

χαρτινη 67
ΠΑΟΚ 61

απτον γαυρο το περιμεναμε,απτον κιτρινογαυρο μας ηρθε.Δεν πειραζει,οσο ζεις μαθαινεις.

Η μεγαλυτερη δικαστικη αλλοιωση στην ιστορια του ελληνικου ποδοσφαιρου.Μονο με διορισμο θα μπορουσε να σηκωσει πρωταθλημα η αεκ 2014 που αφησε το ποδοσφαιρικο της στιγμα στα χωραφια της β’ και γ’ Εθνικης.

Και τελικο Κυπελλου στην εδρα της χαρτινης παρακαλω,μπας και μπορεσει στον φετινο τελικο και περασει το κεντρο.

3 Likes

Απονομη και φιεστα θα κανετε για το πρωταθλημα;

1 Like

θα κανουμε!ενδιαφερεσαι να ερθεις;

Επί τούτου, όχι, αλλά αν ήμουν εκεί, θα με ενδιέφερε, ναι.

Για άλλη μια φορά χθες σημειώθηκε το ίδιο σκορ σε αγώνα του ΠΑΟΚ τη φετινή σεζόν.
Μόνο που αυτή τη φορά το 0-3 ήταν 0-3 μ.α. (με αγώνα)!
Πάμε ρε ΠΑΟΚάρα, μόνο περηφάνεια

2 Likes

Ποια η άποψή σου παντελή για την ανακοίνωση της θύρας 3*7 ;

Δεν ξέρω καν σε τι αναφέρεσαι, αλλά ακόμα κι έτσι, φαντάζομαι ότι δε θα διαφέρει ιδιαιτέρως σε τραγικότητα από αντίστοιχες ανακοινώσεις άλλων θυρών. Δε νομίζω ότι θα έπρεπε να μας απασχολούν και πολύ οι οργανωμένοι, αυτοί κατά τύχη υποστηρίζουν την ομάδα που υποστηρίζουν, θα μπορούσαν να υποστήριζαν οποιαδήποτε άλλη ομάδα με αναλόγως σάπια “επιχειρήματα”. Αλλά βάλε κάνα λινκ να γελάσουμε :stuck_out_tongue:.

«12 ΜΑΪΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΤΑΜΠΛΟΥΧΟΙ !

12 Μαϊου η Αθήνα κιτρινίζει απο νωρίς !

14.00 η ώρα ΟΛΟΙ στην ΟΜΟΝΟΙΑ.

Πόδι Παοκτζή στην πόλη μας ΔΕΝ θα πατήσει!

Κονσέρβα και κατευθείαν γήπεδο για υποταγή αλλόθρησκοι !

ΑΕΚΑΡΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ !».

Περίεργο πάντως, είχα αποκομίσει την εντύπωση ότι δεν είναι όλοι οι οπαδοί ίδιοι, κάποιοι είναι “διαφορετικοί”.

Επίσης αν την είχε εκδώσει η 7 και όχι η 3*7 τώρα θα είχαμε κινητοποίηση της CIA.

1 Like

Οι οργανωμένοι είναι όλοι ίδιοι. Θα μπορούσαν να υποστηρίζουν οποιαδήποτε ομάδα με την ίδια θέρμη που υποστηρίζουν την τρέχουσα, είναι συγκυριακό το ποια ομάδα υποστηρίζουν. Σαν τις θρησκείες :stuck_out_tongue:.

Ε τι θες να σου πω εγώ για την ανακοίνωση της Original :joy:; Ότι έγινε απο καθυστερημένους και προτρέπει άλλους καθυστερημένους να επιτεθούν σε άλλους καθυστερημένους; Ναι, αν την είχε βγάλει η 7 θα είχαμε κινητοποίηση της CIA, μη σου πω και του FBI :smile:.

Εν κατακλείδι: ο ΠΑΟΚ φέτος ήταν πολύ καλός. Ίσως να ήταν και ο καλύτερος, δεν το μάθαμε ποτέ. Για μένα πλήρωσε (δικαίως) δικά του εξωαγωνιστικά λάθη και συγκεκριμένα 1)το ότι πέρσι έφυγε από τη Λεωφόρο, δίνοντας αφορμή να γίνει ό,τι έγινε με τον γαύρο (όταν ανοίγεις τον ασκό του Αιόλου, τους κανόνες δεν τους θέτεις εσύ αν δεν είσαι σε θέση να το κάνεις - έφυγε για τον τραυματισμό του Ίβιτς, δε σημαίνει ότι ο επόμενος που θα έφευγε θα το έκανε για ίδιο τραυματισμό) και 2)το ότι η Ιβάν μπούκαρε στο γήπεδο μετά από μια απόφαση που αφορούσε μια φάση 100% αμφισβητούμενη και δεν του άρεσε, οπλοφορώντας σε πανελλήνια μετάδοση. Προφανώς και δε θα εκτελούσε κανέναν, αλλά επίσης προφανώς, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΕΜΦΑΝΩΣ ΜΕ ΟΠΛΟ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ και μετά να απαιτείς να μην τιμωρηθείς κιόλας. Ας πρόσεχαν αυτοί που έβαλαν τον συγκεκριμένο διαιτητή στο συγκεκριμένο παιχνίδι, να μην έβαζαν να διαιτητεύσει το πιο κρίσιμο ματς του πρωταθλήματος ένας άνθρωπος που κουβαλούσε ένα βάρος σαν αυτό που κουβαλούσε ο Κομίνης από τον περσινό τελικό Κυπέλλου και προφανώς θόλωσε τη σκέψη του. Άνθρωπος είναι κι αυτός.

Ε, η επόμενη καλύτερη είναι η ΑΕΚ. Δεν το παίρνει αδίκως, γιατί ο ΠΑΟΚ μαλακίστηκε. Εγώ αν ήμουν ΑΕΚτζής δε θα πανηγύριζα κιόλας, αλλά όχι ότι θα ήμουν και λυπημένος. Η ΑΕΚ δεν έκανε τίποτα κακό, εκμεταλλεύτηκε τη μαλακία που έδειρε τον ΠΑΟΚ. Δίκαια παίρνει το πρωτάθλημα. Κρίμα για τον ΠΑΟΚ, γιατί είναι μια ομάδα με πολύ κόσμο που έχει πολλά χρόνια να πάρει το πρωτάθλημα, που έχει αδικηθεί στο παρελθόν, που, που, που, αλλά τι να κάνουμε. Α, επίσης, αν ο ΠΑΟΚ το έπαιρνε με το “έτσι θέλω”, παραβλέποντας τη μπούκα Ιβάν κλπ κλπ, οι ΠΑΟΚτσήδες δηλαδή θα χαιρόντουσαν; Δε θα ξενερώνατε ΚΑΘΟΛΟΥ ρε; Εγώ αν συνέβαινε στη δικιά μου ομάδα, θα ξενέρωνα.

6 Likes

Όλοι οι οπαδοί γενικώς θα μπορούσαν να υποστηρίζουν κάποια άλλη ομάδα, είτε είναι οργανωμένοι είτε όχι.

Όλοι οι οπαδοί επίσης, οργανωμένοι και μη, σκίζουν τα ρούχα τους ότι είναι “διαφορετικοί απ’ τους άλλους” και ποτέ δε θα ήθελαν η ομάδα του να κερδίσει με εξωαγωνιστικά κριτήρια αλλά όταν έρθει η ώρα σκαρφίζονται χίλιες δικαιολογίες για δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα ώστε και να πανηγυρίσουν όμορφα και ωραία και να συνεχίσουν να νιώθουν “διαφορετικοί”.

Τα γεγονότα που αναφέρεις δεν τα αμφισβητεί κανείς νοήμων άνθρωπος, επομένως ναι, κατά μία οπτική τουλάχιστον η ΑΕΚ είναι δίκαιη πρωταθλήτρια και ας πανηγυρίσουν και με την ψυχή τους αν έτσι νιώθουν. Αρκεί να μη μας τα πρήζουν για τη διαφορετικότητα τους οι “ηθικοί πρωταθλητές” του '08.

Λες για το φετινό 0-3 μέσα στη Λεωφόρο σε σχέση με το περσινό ε; Εντάξει, δίκαιη η περηφάνεια :stuck_out_tongue:.

EDIT: δε γαμιέσαι κι εσύ ν’ ασπρίσεις ρε κωλοκουότ.

μετα τον διορισμο του κιτρινογαυρου ως πρωταθλητη,ηρθε και η αλλαγη του κανονισμου για σημερα για να σωθει ο παο,καλυπτωντας και τον προεδρο του που εχει λεφτα αλλα αρνειται να πληρωσει,ενω περσι ριξαν την γρια για το 1/10

ΠΟΚ,τα παιδια ενος ανωτερου θεου

1 Like

Από contra.gr: Από την πλευρά τους στον δικέφαλο διαρρέουν πως ο λόγος που ψήφισαν υπέρ της αφαίρεσης βαθμών στον Γηραιό και κατ επέκταση τον υποβιβασμό του στην Football League δεν είχε να κάνει με υπέρ ή κατά κάποιας ομάδας, αλλά έγινε σύμφωνα με τις αρχές της λίγκας, όπως αυτές είχαν αποφασιστεί και με βάση τις οποίες ήρθε το θέμα προς ψήφιση.

“Ρίξαμε”, όχι “ρίξαν”. Δικέφαλο εννοεί τον ΠΑΟΚ, όχι την ΑΕΚ.

3 Likes

Ρε εδώ δε θυμούνται ότι από δικές τους εξωαγωνιστικές μαλακίες χάσανε βαθμούς που τους κόστισαν το πρωτάθλημα, θα θυμούνται αυτό? Εδώ ξεχνάνε ότι τους κάνανε χάρη και δεν τους υποβιβάσανε, θα θυμούνται ότι αυτοί ρίξανε άλλη ομάδα? Εδώ δε θυμούνται τον σκανδαλώδη τρόπο που τελικά είχαν κόσμο στον αγώνα με την ΑΕΚ, θα θυμούνται αυτό? Έλα τώρα, ό,τι τους συμφέρει θυμούνται τα παιδιά, λογικό είναι. Το πρωτάθλημα της ΑΕΚ κερδήθηκε δικαιότατα, όσο και να χτυπάνε τον κώλο τους μερικοί.

2 Likes

δεν ξερω τι ομαδα υποστηριζεις αλλα και μονο που γραφεις οτι μας κανανε χαρη και δεν μας υποβιβασανε με κανεις να γελαω δυνατα (και θα κρατησει για ωρες). σας τα χαριζουμε τα χαρτινα πρωταθληματα σας.Δικαιοτατο πρωταθλημα με αφαιρεση 9 βαθμων στον συνδιεκδικητη και 10 αγωνες χωρις κοσμο.Οτι πεις! συνεχιζε να κοιμασαι! Οπως εχουμε πει το ποδοσφαιρο ειναι μονο η αφορμη για εμας…

1 Like

Εμένα γιατί δε μου απάντησες :disappointed_relieved:;