Π.α.ο.κ

σε τι να σου απαντησω εσενα ρε γκρινιαρη; :stuck_out_tongue:

2 Likes

Α σε μπέρδεψα με τον άλλονα, έχετε μαύρα άβαταρς, δε φταίω :stuck_out_tongue_winking_eye:!

1 Like

Την ΑΕΚ υποστηρίζω. Γέλα όσο θέλεις. Φταίει σε κάτι η ΑΕΚ για την αφαίρεση βαθμών του ΠΑΟΚ? Τα υπόλοιπα που έγραψα τα διάβασες και διαφωνείς κάπου? Δε βλέπω καμία ένσταση και δεν άκουσα ούτε από έναν ΠΑΟΚτζη για τις τσατσιές και τα νταβατζιλίκια του προέδρου σας, αυτά τα κάνετε γαργάρα και κρύβεστε πίσω από τις αφαιρέσεις βαθμών, για τις οποίες ευθύνεται μόνο η ομαδούλα σου. Συνέχισε να κοιμάσαι. Αν ψάχνετε την αφορμή στο ποδόσφαιρο, αυτό λέει πολλά και για τα μυαλά που κουβαλάτε.

τουλαχιστον κουβαλαμε μυαλα σε αντιθεση με σενα…αντι να πας να πανηγυρισεις το χαρτινο σου ερχεσαι εδω μεσα να μας την πεις και καλα! και εχουμε γραψει πολλες φορες για την κινηση σαββιδη αλλα μαλλον εισαι επιλεκτικος στο τι να συγκρατησεις. Επισης θελω να σε συγχαρω που εχεις το θαρρος να γραφεις εδω μεσα με τοση τρομοκρατια που δεχτηκες απο την ομαδα μου! :slight_smile:

3 Likes

Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να γράψω πολύ καιρό αλλά δε μπορούσα να ξεπεράσω τον φόβο! Τώρα που επιτέλους το πήραμε, βρήκα το θάρρος. Αλλά αν εγώ είμαι επιλεκτικος στο τι κρατάω από αυτά που λέτε, εσύ γιατί από την άλλη θες να θεωρείσαι πρωταθλητής με τακτικές που πολύ απλά ΠΡΕΠΕΙ να τιμωρούνται?

2 Likes

Άσε που, ακόμα και χωρίς τη μπούκα του Σαββίδη, δηλαδή αν το ματς έληγε κανονικά 0-0, θα ήμασταν ισόβαθμοι στους 65 βαθμούς, οπότε πάλι πρωταθλητές λόγω του 1-0 στον πρώτο αγώνα (εκτός αν δε νικήσουμε τον Απόλλωνα). Το τι έγινε με το γαύρο και τον Γκαρσία δεν αφορά την ΑΕΚ. Πήγε η νέα πουτάνα να τα βάλει με την παλιά, αλλά η παλιά ξέρει τα κόλπα καλύτερα. Θα έκραζα το γαύρο για αυτό, αλλά πρώτον ξέρουμε ότι ο γαύρος είναι η πιο βρώμικη ομάδα του πλαντήτη, οπότε καμία έκπληξη, και δεύτερον ήταν καλή τιμωρία για το καραγκιοζιλίκι του Ίβιτς πέρσι.

Και δεν αναφέρομαι στα παραρτήματα και τους υγιεινούς περιπάτους του ΠΑΟΚ ανά την επαρχία (και το Περιστέρι) φέτος. Ακόμα και καθαρά αγωνιστικά, δεν καταλαβαίνω από πού προκύπτει ότι ο ΠΑΟΚ είχε την καλύτερη ομάδα, ήταν μία καλή αλλά soft ομάδα. Η αξία του ρόστερ δεν έχει πάντα αντίκρυσμα στο γήπεδο. Εγώ είδα την καλύτερη ΑΕΚ των τελευταίων 10-και-βάλε χρόνων, ωραία μπάλα και μαχητικότητα.

Αν το έπαιρνε ο γαύρος, δε θα γκρινιάζατε έτσι. Αλλά σας πονάει γιατί υποτιμήσατε την ΑΕΚ κι αυτό είναι οξύμωρο, πώς μπορείς να υποτιμήσεις μια ομάδα που έχει 10 πρωταθλήματα και 10 κύπελλα παραπάνω από εσένα; Σας τους Νιονιους που έσκαβαν το γήπεδό τους, είχαν την ψευδαίσθηση οι καημένοι ότι είναι συγκρίσιμο μέγεθος.

Το πρωτάθλημα έληξε, δεν υπάρχει τίποτα χάρτινο, είναι πεντακάθαρο και της ΑΕΚ. Κοιτάξτε να πάρετε το κύπελλο.

3 Likes

ποιο 0-0; α ναι ξεχασα εκεινο που ακυρωσε 5 λεπτα και αφου ειχαμε πανηγυρισει… ο ΠΑΟΚ επαιζε με παραρτηματα…η ΑΕΚ ας πουμε ιδρωνε καθε φορα…αλλα οκ και εκει δυσκολευοταν για αυτο επαιρνε και κατι πεναλτακια εκτος περιοχης…για να μην μιλησουμε και για το πως περασε τελικο στο κυπελλο. Με γκολ μεσα στην Λαρισα που ουτε ο γαβρος δεν θα επαιρνε…τα παραμυθακια αλλου…αφου ειστε τοσο δικαια πρωταθλητες γιατι σωνει και καλα πρεπει να μας πεισετε για αυτο; απλα χαρειτε το!γιατι ζητατε τετοια επιβεβαιωση; επισης ο τιγρακος σας που σας εριξε Γ εθνικη για να μην πληρωσετε τα χρεη και τωρα τον προσκυνατε, ειναι κολληταρι του μπαρμπα θωμα! η μηπως και αυτο δεν ξερατε; απο την Νεα εγκληματικη οργανωση δεν δεχομαστε υποδειξεις φιλε μου! κοιταξτε να χαρειτε τον ψευτοτιτλο σας και αφηστε μας εμας στην ησυχια μας :slight_smile:

3 Likes

Εντάξει, συγνώμη. Ποιο ψεύτικος από το περσινό σου κύπελλο δεν είναι πάντως.

1 Like

ξερεις ποια ειναι η μεγαλη διαφορα μας; ναι το 2ο γκολ μας περυσι ηταν οφσαιντ αλλα υπηρξε καθαροτατο πεναλτυ πριν και 2η κιτρινη που ο κομινακος σας δεν εδωσε παλι! προσωπικα ο τροπος που το πηραμε με αφησε αδιαφορο!δεν το πανηγυρισα οπως κανετε εσεις ουτε σας ζαλισα τον ερωτα στο θεμα της ομαδας σας μεχρι να το παραδεχτειτε :slight_smile:

2 Likes

Τι να σου απαντησει δηλαδη, λες και ειπες κατι εξυπνο. Σωστα υποβιβαστηκε ο Ηρακλης οπως θα πρεπει να υποβιβαζεται καθε ομαδα σε αναλογη θεση. Αυτο ειναι αυτονοητο. Ο ΠΑΟΚ ψηφισε το ιδιο περυσι και φετος, αλλες ομαδες εκαναν κωλοτουμπα.

υ.γ. τα θλιβερα ποστ των αεκτζηδων που δεν πειθουν ουτε τους εαυτους τους και πασχιζουν να πεισουν και τους υπολοιπους ειναι αναξια σχολιασμου

Καλα και σεις γλυτωσατε κοκκινες μ αυτη την λογικη στο παιχνιδι στην Τουμπα. Πατημα Μπακασετα απο κιτρινισμενο Ματος πχ. Κ το οτι δεν πανηγυρισες εσυ που σαι γενικα πιο μετριοπαθης δεν αναιρει το γεγονος οτι στον Λευκο Πυργο το καψατε

Η μεγαλη μας διαφορα ειναι οτι απο περυσι δεν εχουμε παει η κυνηγησει κανεναν δικαστικα

Δεν ξέρω κανέναν από εδώ μέσα, ούτε τον @Storm ούτε τον @Ror, οπότε σίγουρα δεν απευθύνομαι προσωπικά σε κανέναν. Μιλάω σαν ένας αντικειμενικός ΑΕΚτζής προς ΠΑΟΚτζήδες. Δε θα κλάψω αν χάσει η ομάδα μου, θα συνεχίσω τη ζωή μου κανονικά. Σίγουρα θα χαρώ αν κερδίσει η ΑΕΚ, αλλά μέχρι εκεί. Αν αυτά που λέω σας φαίνονται πανηγυρισμοί, το πρόβλημα είναι δικό σας. Αν αυτά που λέω σας φαίνονται προκλητικά και παράλογα, ΠΑΛΙ το πρόβλημα είναι δικό σας. Έθεσα πριν μια ερώτηση στον @Storm την οποία απέφυγε επιδεικτικά. Θεωρώ ότι έγινε καταλάθος, οπότε του την ξανακάνω: Αλλά αν εγώ είμαι επιλεκτικος στο τι κρατάω από αυτά που λέτε, εσύ γιατί από την άλλη θες να θεωρείσαι πρωταθλητής με τακτικές που πολύ απλά ΠΡΕΠΕΙ να τιμωρούνται?

Φιλικά πάντα.

5 Likes

ποιες τακτικες;που φανηκε το οπλο;πιστευεις οτι εγινε επιτηδες;γιατι εγω θεωρω οτι απλα εκανε μαλακια

Πραγματικά και εγώ πιστεύω ότι το όπλο καταλάθος το είχε μαζί του. Ακόμα και το γεγονός ότι είχε όπλο μέσα σε γήπεδο, ΠΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΡΗΤΑ, είναι ευθύνη της αστυνομίας. Το ότι μπήκε στον αγωνιστικό χώρο με τους μπράβους του όμως? Το “you are finished” του Μιχελ προς τον διαιτητή? Οι τσαμπουκάδες στον πάγκο της ΑΕΚ? Αυτά επιτρέπονται? Δεν τιμωρούνται?

Ενταξει, καλοι ειναι οι νομοι, αλλα οχι και να τιμωρουμαστε εμεις.

2 Likes
2 Likes

Ο φαφούτης εξηγεί σε 3 λεπτά πόσο μεγάλη βαρύτητα είχε η συγκεκριμένη ψήφος του ΠΑΟΚ :grinning:. Η ψηφοφορία γίνεται με αλφαβητική σειρά, στην οποία ο ΠΑΟΚ είναι τρίτος από το τέλος. Όταν ήρθε η σειρά του να ψηφίσει, το αποτέλεσμα ήταν ήδη 11 υπέρ και 1 κατά. Η ψήφος του ΠΑΟΚ δεν είχε καμία επίπτωση στο αποτέλεσμα, παρά μόνο στις εντυπώσεις. Έτσι λοιπόν, καλά σας τάϊσε ο Ιβάν ότι θα πήγαινε κόντρα στον ΣΥΡΙΖΑ που δε θέλει να “σκάσει” η βόμβα του Παναθηναϊκού στα δικά του χέρια και ψήφισε “να πέσει ο ΠΑΟ”.

δηλαδη ειτε ψηφιζε θετικα ειτε αρνητικα παλι ο ΠΑΟΚ καπου θα εφταιγε; ωραια λογικη! ο ΠΑΟΚ κρατησε την ιδια σταση με περυσι και αυτο ειναι που μετραει…

1 Like

Δεν είχε κανέναν λόγο να ψηφίσει θετικά και δε φταίει σε τίποτα, γιατί η ψήφος του δε διαμόρφωσε τίποτα απολύτως. Είναι σα να μην ήταν καν εκεί. Αν η ψήφος του επρόκειτο να διαμορφώσει το αποτέλεσμα, τότε θα συζητούσαμε αν θα είχε “κρατήσει” ή αν θα είχε “ρίξει” τον Παναθηναϊκό. Τώρα, ψήφισε εκ του ασφαλούς και είχε τη δυνατότητα να κερδίσει και το συμφέρον του (που είναι να μην πάει κόντρα στον Τσίπρα) και τις εντυπώσεις (που είναι να υποστηρίζει ότι κόπτεται για τη νομιμότητα). Γάβγισε απλώς. Αν χρειαζόνταν να δαγκώσει, θα βλέπαμε αν θα δάγκωνε ή αν θα νιαούριζε :stuck_out_tongue:.