Π.α.ο.κ

Το φαουλ μεσα στην περιοχη ειναι πεναλτι.Δεν πρεπει να του σπασει τα ποδια για να το δωσει,ουτε να βγαλει αιμα.Αυτη η νοοτροπια οτι πρεπει να γινει κατι τραβηγμενο για να δωσει πεναλτι ειναι αστεια.Δηλαδη αν το φραγμα στο Ουαρντα γινοταν στο κεντρο επρεπε να δωσει φαουλ ενω τωρα που ειναι στη γραμμη της μεγαλης περιοχης δεν ειναι τιποτα…

Κι εγω σου λεω οτι το ματς θα το επαιρνα με 4-0 αν εδινε τις καθαρες κοκκινες.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΔΩΣΕ?Επειδη ειμαστε ευνοημενοι.

1 Like

Με τα θα και τα αν δεν φτιάχνεις πραγματικότητες… κέρδισες με πέναλτι μούφα, αυτό καθόρισε το ματσάκι. Πάντως στην ερώτηση για τον ολυμπιακό δεν μου απάντησες και είναι λογικό…

1 Like

Οκ,εχεις δικιο.Κερδισα με μουφα πεναλτι που εκρινε το ματσακι.Ειμαι ευνοημενος.Οι 2 κοκκινες που επρεπε να βγαλει αλλα δεν εβγαλε,δεν γνωριζουμε αν θα εκριναν το ματς :joy::joy: ,αρα δεν…στρεχουν.Ζητω ο ευνοημενος ΠΑΟΚ.

2 Likes

Και αφου οι κοκκινες δεν ξερουμε αν θα εκριναν το ματς,τοτε το πεναλτι του Πριγιοβιτς,παρολο που ηταν μουφα,δεν ηταν σιγουρο οτι θα το βαλει.Ας το επιανε ο τερμας.

Επειδή κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις…
Πες ότι παίζεις με Ολυμπιακό στην τούμπα, και στο πρώτο ημίχρονο γλυτώσεις 2 κόκκινες και στο δεύτερο χάνεις με μούφα πέναλτι, να γυρίσεις στην εξέδρα και να τους πεις “παιδιά χαλαρώστε δίκαια χάσαμε επειδή γλυτώσαμε 2 κόκκινες στο πρώτο ημίχρονο”

Ρε συ, σοβαρά τώρα, σιγά την τραγική φάση. Ο Ουάρντα πάει και πέφτει πάνω στον αμυνόμενο εκβιάζοντας το πέσιμο. Να μου πεις για το πάτημα που έβαλες τη φωτό, να σου πω ναι, μπορούσε να δοθεί κόκκινη. Αλλά εντάξει, όχι και πέναλτυ αυτή η φάση, σιγά. Αστεία δεν είναι η νοοτροπία ότι πρέπει να γίνει κάτι τραβηγμένο για να δοθεί πέναλτυ. Αστεία είναι η νοοτροπία του να πέφτουν οι επιθετικοί σαν σακιά για να το κερδίσουν.

Τέλος πάντων, εντάξει, δεν έγινε και τίποτα φοβερό. Εγώ το μεγαλύτερο πρόβλημα που βλέπω είναι η τυφλότητα που πλέον διακρίνει σχεδόν τους πάντες. Όλοι είναι κυνηγημένοι, όλους τους αδικούνε, κανείς δεν ευνοείται εκτός από τους αντιπάλους. Δε θεωρώ καθόλου απίθανο πολλοί να πιστέψουν ότι πετάει κι ο γάϊδαρος αν τους το πούνε οι κατάλληλοι άνθρωποι.

1 Like

Οταν παιζω με ολυμπιακο-αεκ-παο θελω να τους σφαζω για οσα χρονια με εσφαζαν οταν δεν ειχα φραγκα.Μεχρι να ρθουμε στα ισα.Δηλαδη σε καμια 50αρια χρονια.Και οταν συμβει αυτο :joy: ευχαριστως να δεχθω το 50-50.

Τωρα μιλαμε για τον αδυναμο αστερα τριπολης και απαιτω το κορακι να παιζει 50-50.

1 Like

Α τότε αν έχανες έτσι από αστέρα θα το δεχόσουν… πες το ντε και παραλίγο να καταλήξω ότι δεν είσαι αντικειμενικός

Το τσουβάλιασμα ΑΕΚ και ΠΑΟ με τον Ολυμπιακό είναι εκνευριστικό, αστείο και ανιστόρητο. Καμία εντύπωση. Ο Μαρινάκης ξεπλένει σιγά-σιγά τον Κόκκαλη, τώρα θα ξεπλυθεί και ο ίδιος και όλα καλά παιδιά :+1::ok_hand:.

2 Likes

Η μονη διαφορα ειναι οτι ο οσφπ ειναι αυτος που ειναι,ενω οι αλλοι 2 ειναι μουλωχτοι.Κατα τα αλλα ιδια μυρωδια εχουν.Μονο εμεις μοσχοβολαμε :grin:
Και το κυριοτερο,αθηναικες πινακιδες και οι 3

2 Likes

άρα, για να αποδοθεί δικαιοσύνη, πρέπει αντίστοιχα να σε σφάζει ο κάθε Ηρακλής (που ο πρόεδρος σου συνομιλούσε με τον Μάκαρο στο Κοριόπολις για να τον ρίξουν), Άρης (αν είναι κόκκινη και 2 μήνες φυλακή το πάτημα στον Ουάρντα, φαντάσου τι θα ήταν η καρατιά του Γ.Χ. που δεν είχε δοθεί καν φάουλ αν θυμάμαι καλά) και οι περισσότερες εκ των υπολοίπων ομάδων.

Ακριβως

Καλα για τον Ηρακλη,το οτι συνομιλουσε ο πρωθυπουργος της καμαρας με τον ψωμιαδη δεν σημαινει οτι ειχε την δυναμη να τον ριξει.Προσοχες στο μπεο βαρουσε ο ανυπαρκτος.
Και δεν χρειαζεται καν να τους ριξει,μια χαρα τα καταφερνουν και μονοι τους.

1 Like

δεν με ενδιαφερει να σε ταπωσω η να μην σε ταπωσω φιλαρακο…με ενδιαφερει να μην διαβαζω παλι παπαριες φετος σε αυτο το θεμα…δες πρωτα τον αγωνα ολοκληρο και μετα ελα να μου πεις οτι ο ΠΑΟΚ ευνοηηθηκε…

Δεν εδωσε 2 κοκκινες,αλλα ο αγωνας κριθηκε απο “λανθασμενο” πεναλντυ κατα τα αλλα. Ρε φιλε πως το χωνευεις τετοιο σανο,δεν σε πειραζει στο στομαχι?

και οι 2 κοκκινες ειναι απλα τα πιο “μπαμ” ετσι; μην μιλησουμε τωρα για φαουλ,κιτρινες κτλ…ο Ουαρντα ειναι θαυμα που περπαταει ακομα…

Καλα το ξυλο που φαγε ο Ουαρντα δεν υπηρχε. Ο διαιτητης παιζει να δωσε τις μισες καρτες απο αυτες που επρεπε,κατα τα αλλα ηθελε να κερδισει ο ΠΑΟΚ.

ο Γκεμπελς θα ταν περηφανος με την προπαγανδα που υπαρχει σε ελληνικο επιπεδο δημοσιογραφιας,οποτε κατι πετυχαν και στην ζωη τους οι χαρτινογαυροι και λοιποι δημοσιογραφοι/οπαδοι

2 Likes

Το ανιστορητο, το εκνευριστικο και το αστειο ειναι το ποκ, ενω ο ευνοημενος ΠΑΟΚ ειναι η πραγματικοτητα. Εγινε, ο,τι πεις.

1 Like

Σε αλλα νεα,ο Μπριχ σφυριζει με Μπενφικα. Νομιζω ειναι πολυ καλος αυτος,οσες φορες τον εχω δει

Επισης ανανεωσαμε και τον Λουτσεσκου μεχρι το 2020. Επιτελους σταθεροτητα στην θεση του προπονητη,πρωτη φορα απο μετα Σαντος εποχη

Είπαμε, όλοι θα ξεπλυθούν :+1:.

Πήρε 3 βαθμούς με λανθασμένη απόφαση.