Π.α.ο.κ

και να σκεφτεις οτι πριν μια βδομαδα μπηκαν εδω μεσα χαρτινοι για να πουλησουν πνευμα για το πεναλντυ του Πριγιοβιτς. Σκετη αηδια για αυτη την ομαδα . Και για οσους αναρωτιουνταν που πανε τα λεφτα του τσουλου,σιγα σιγα καταλαβαινουν

ΕΔΙΤ: Το βλεπω και το ξαναβλεπω και εχω πεθανει στο γελιο.Μεσα σε 3 μερες εχουν παρει τα πιο γελοια πεναλντυ της χρονιας. Χαρτινοι απο πανω μεχρι κατω

3 Likes

πως τα φερνει η ζωη ε;

Άντε βρε κομπλεξικοι, αφού το χαζζεττα (και όλοι δλδ) λέει ότι ήταν. Καθίστε καλά γιατί θα έρθει ο καρβου εκ μέρους των μοντς που δεν ασχολούνται με μπάλα για να κάνει συστάσεις.

2 Likes

απάντα

Ηρεμια βρε παιδια, μην ουρλιαζετε, χθες ηταν απλα Σαββατο. Αφου οι προμηθευτες σανου μας λενε οτι ηταν, ηταν. Εμεις ματια δεν εχουμε, ουτε να κρινουμε μπορουμε, ο,τι πουν τα αφεντικα.

Βρειτε τις διαφορες και κερδιστε ενα χαρτινο ματσακονι:

%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE4 %CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE3 %CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE %CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE5 %CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE6 %CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE2 %CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE1 %CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE8 %CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE9 %CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE7 %CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE10

%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE12

2 Likes

Χαρα στο κουραγιο σου μαν,λες και θα ξυπνησουν τα βοδια. Στο θρεντ της χαρτινης ο αλλος λεει οτι δεν ειναι πεναλντυ,αλλα μολις διαβασε τα αθλητικα σαιτ που λεγαν οτι ηταν,αρχισε να αμφισβητει τα ιδια του τα ματια.

Τα ΜΜΕ κυβερναν αυτην την μπουρδελοχωρα και δυστυχως η μαζα ειναι ανυμπορη να κανει κατι για αυτο.

Πρωταθλητρια η χαρτινη με 12 δικαστικους βαθμους περσι => το πηρε παναξια κοντρα στο συστημα

Αν ο ΠΑΟΚ επαιρνε ετσι το περσινο πρωταθλημα => Διορισμενος απτην κυβερνηση.

Δεν υπαρχει σωτηρια σε αυτο το καρκινωμα,τελεια και παυλα

2 Likes

για μενα τελειωσε και το θεμα πρωταθλημα πλεον…δεν υπαρχει ουτε 1 στο μυριο να το παρεις με τετοιες συνθηκες…ας χαιρονται αλλοι με τετοια πρωταθληματα…προτιμω να μην παρουμε ποτε…

Ενταξει, αφου μας ποσταρατε και αρθρο Νικολακοπουλου :joy:… βαλτε και καμια εκπομπη του Τσουκαλα ως “επιχειρημα”.

Έλα, σόρυ, προσπαθώ να κανονίσω με ροκμπιλλ που θέλει ραντεβού για ξύλο από κοντά αλλά δε μας βολεύουν οι ώρες.

Αν εννοείς αν είπαν κάτι για χα, όχι, τουλάχιστον όχι κάτι που να ξέρω εγώ. Το ποστ ήταν γιατί ο Τζαβέλλας είναι ένα σιχαμένο αρχίδι που πρόλαβε και του έδωσε τον μπούλο που το άρμοζε ο Ίβιτς, ο Παναής είναι ένα σιχαμένο αρχίδι που δεν πρόλαβε να του δώσει τον μπούλο που του άρμοζε ο Ίβιτς και ελπίζω να το κάνει ο Λουτσέσκου. Τέλος, ο Κλάους αντί να είναι ο τύπος που από πιτσιρίκι με το τύμπανο έγινε Αρχηγός στην ομάδα της καρδιάς του και βαράνε προσοχή όλοι στα αποδυτήρια και κάτι σιχαμένα αρχίδια σαν τα παραπάνω θα έτρωγαν σφαλιάρες, χάθηκε στο ελληνικό λαιφστάηλ γκομενάκια μαρκίζ αμαξάρες πάρτυ σιανίδη μετά από ήττες στην αθήνα και προφανώς κατάντησε πρώην ποδοσφαιριστής που τέλειωσε ολόκληρη σεζόν χωρίς γκολ. Τον θυμάμαι να βαράει δίπλα μου τατουάζ τη φάτσα του Μαυρίδη στο μπούτι, μέρα Πέμπτη και την Κυριακή να παίζει βασικός χωρίς να μπορεί να κάνει κοντρόλ γιατί προφανώς γλιστρούσε η μπεπανθόλ. Ευτυχώς πήρε κι αυτός τον μπούλο που του άρμοζε, προβλέπω ανάλογη τύχη με τον κοντό πουταναζγιό που έπαιρνε 900κ τον μήνα, “βασικός και αναντικατάστατος” και όταν ο Τούντορ του έδωσε τον μπούλο που του άρμοζε κατάληξε να μη βρίσκει ομάδα πουθενά και να αποσυρθεί.

edit, εντωμεταξύ δακρύζω με το gif του πέναλτυ, που πάει να πιάσει το πρόσωπό του για μια στιγμή και σταματάει γιατί οκ και το θέατρο έχει τα όριά του :"")

καταλαβαινω για τζαβελλα, κλαους, 14 αλλα ακομα εχω απορια για γλυκο

Όταν έγινε το σκηνικό με τζαβέλλα, ο Ίβιτς είχε πει για ακόμα 2-3 που τελικά δε μάθαμε ποτέ ποιοι ήταν. Εγώ κόβω το κεφάλι μου ότι ο ένας ήταν ο Γλύκος, μέλος της “greek dna” (τι ζήσαμε ρε μλκ) κλίκας αλλά και ήσυχο παιδί που κάνει τον σταυρό του κάτω από τα δοκάρια με κάτι ύποπτα γκολ με ΟΦΗ και κάτι ανέκδοτα με Ατρόμητο τη μέρα που είχε αέρα ή στον περσινό τελικό που παραλίγο θα μας στοίχιζε το κύπελλο ο πανηλίθιος. Το πιο σιχαμένο σε όλα αυτά είναι η τρελή αβάντα από τους πουτάνας γιους τους “δημοσιογράφους” της πόλης που όταν έχασε τη θέση του από τον Όλσεν έβγαζαν 4 άρθρα και 2 βιντεάκια τη μέρα με τις γκάφες του Σουηδού. Την ίδια αβάντα είχε και ο Κλάους που έβγαινε βράδυ για ποτάρες και την άλλη μέρα ακούγαμε ότι βγήκε για έναν καφέ το πρωί και το έκαναν θέμα οι κακοπροαίρετοι. Μπούλο λοιπόν, έτσι κι αλλιώς δε θέλουμε 4ο τερματοφύλακα, ειδικά αν παίρνει περισσότερα από τους άλλους 3 μαζί και δε θα παίξει ούτε δευτερόλεπτο μέσα στη χρονιά.

Ρε μαν δεν ξερω καν ποιος ειναι αυτος, εσενα αυτο σε πειραξε; εγω απλα θελω να δειξω τι εικονα βλεπεις για τον εναν και για τον αλλον οταν μπαινεις σε “αντικειμενικο” αρδοσαιτ. Για τα υπολοιπα εχεις να πεις κατι; Αλλα τι λεω, βλεπω το χθεσινο θα μας το βγαλετε οτι ειναι πεναλτι ετσι οπως παει, οπως τα περσινα “οριακα” οφσαιντ.

Παρτε και “αντικειμενικες” εφημεριδες:

1 Like

Το πεναλντυ του Νευμαρ που ακυρωθηκε στο μουντιαλ με χρηση VAR.Βρε τι θυμιζει… Ευτυχως δεν ειχαμε τον παντελη η τον δηματο να επιμεληθει του VAR,γιατι θα εβγαζαν ακομα και τις καμερες του ριπλευ λανθασμενες.

Μια ζωη διαστρεβλωση της πραγματικοτητας,λασπη και ψεμα. Αυτοι ησασταν και αυτοι θα στε

2 Likes

Έχω καλύτερο, επειδή όντως είναι πουτάνα η ζωή, στο 1:48 ο παίκτης που είναι σε θέση οφσάιντ κάνει κίνηση-προσποίηση προς την μπάλα και το γκολ δεν ακυρώνεται. Δε γράφω καν ποιος είναι διαιτητής :"")

3 Likes

Aν δεν είσαι από Αττική είναι λογικό να μην το ξέρεις. Ο Νικολακόπουλος είναι ο ρεπόρτερ του Ολυμπιακού για την εφημερίδα “ΦΩΣ” η οποία είναι 100% φιλοΟλυμπιακή και ο Νικολακόπουλος το ξεκαθαρίζει πως δεν είναι “αντικειμενικός” και γράφει τις θέσεις της διοίκησης του Ολυμπιακού. Φαντάζομαι για να το λέει ο Παντελής κάποιος τίτλος θα είναι από άρθρο του.

Γενικά όμως, μην ταράζεστε από τα site. Δεν υπάρχει αντικειμενικό μεγάλο αθλητικό site στην Ελλάδα. Αυτά που ονομάζουμε μεγάλα έχουν απαραίτητο target group τους αναγνώστες από Αττική και αυτά που αυτοαποκαλούνται “αντικειμενικά” απλώς δεν παίρνουν θέση στο τρίλημμα: ΑΕΚ - Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός. Το bias όμως είναι προς την Αττική, σε αντιστοιχία με τα sites της Θεσσαλονίκης. To ίδιο ισχύει και με τις εφημερίδες.

3 Likes

Ναι, εμένα αυτό με “πείραξε”, αφού με ρωτάς. Ο @karvou σου είπε περίπου ποιος είναι ο “κύριος”, αν μιλήσω εγώ γι’ αυτόν, θα πω 1000 φορές χειρότερα. Μιλάμε για αρχισάπιο. Επίσης, μη μου αρχίσεις τώρα για κάτι Sport FM και λοιπούς “αντικειμενικούς” σταθμούς ή για “αντικειμενικές” εφημερίδες επειδή η ομάδα σου έγινε πρόσφατα πολύ σοβαρή διεκδικήτρια του πρωταθλήματος. Εμείς τους τρώμε στη μάπα εδώ και ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ. Και πάλι ο @karvou έδωσε μια εξήγηση, με την οποία γενικώς συμφωνώ. Πάντως εγώ πιστεύω ότι η αθλητική “δημοσιογραφία” είναι ΤΟΣΟ σάπια στην Ελλάδα, επειδή κατά βάθος ο Έλληνας οπαδός έτσι ακριβώς τη θέλει.

“Βούτα-βούτα”, έσβησε το -2 του ΠΑΟΚ από την πρεμιέρα… λέει ο Νικολακό. Φά’ τον τώρα κι εσύ στη μάπα, να δεις τη γλύκα :joy:. Αυτός πάντα θα είναι εναντίον των αντιπάλων της ομάδας του από τους οποίους νιώθει απειλή. Δεν πρόκειται να γράψει τίποτα για τον ΠΑΟ φέτος, παρά μόνο για ξεκάρφωμα, θα το δεις. Με εσάς θα ασχολείται (γνώμη μου είναι ότι δε θα υπάρξει καμία ΑΕΚ φέτος). Εσάς φοβάται.

Με ρωτάς αν έχω να πω κάτι για τα υπόλοιπα. Θα σου πω τι βλέπω εγώ. Καταρχάς, πέρσι όπως έχω ξαναπεί, ο Σάββας και ο Μελισσανίδης τύλιξαν τον ΠΑΟΚ σε μια κόλλα χαρτί. Ο Σάββας εκμεταλλεύτηκε την αμέλεια της ΠΑΕ να βάλει προστατευτικά δίχτυα πάνω από τον πάγκο του γαύρου (εδώ στην Αθήνα βάζουν ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ, στο πρώτο μάθημα θα έπρεπε να το έχει μάθει ο ΠΑΟΚ αυτό, ειδικά με τον συγκεκριμένο αντίπαλο) και ο Μελισσανίδης εκμεταλλεύτηκε το ότι ο Ιβάν ουσιαστικά έκανε τη βρώμικη δουλειά και “καθάρισε” τη σάπια διαιτησία από την άποψη ότι δεν υπάρχει πλέον μόνο ο ΕΝΑΣ ΓΝΩΣΤΟΣ που ευνοείται πάντα. Στο ματς με την ΑΕΚ η φάση που έγινε ακόμα και σήμερα, μετά από τόσους μήνες, δεν μπορεί να πει κανείς κατηγορηματικά αν έπρεπε να μετρήσει η όχι. ο ίδιος ο Ιβάν έκανε κακό στην ομάδα του με την εισβολή του στο γήπεδο, για την οποία δεν του έφταιγε κανείς. Βρε παπάρα Ιβάν, άμα σε ένα ματς που οι οπαδοί της ομάδας σου είναι ΠΑΝΑΓΙΕΣ και δε δίνουν το παραμικρό δικαίωμα εσύ συμπεριφέρεσαι όπως συμπεριφέρεσαι, περιμένεις να μπορέσεις ποτέ να τους μαζέψεις; Όχι φυσικά, γι’ αυτό και φέτος βλέπουμε από την πρώτη αγωνιστική ότι οι ΠΑΟΚτσήδες είστε λυσσασμένοι. Για μένα πέρσι το πρωτάθλημα δε σας το έκλεψε κανείς, το χάσατε μόνοι σας και η ΑΕΚ ήταν εκεί για να το πάρει. Δε λέω ούτε ότι ήταν στημένο, ούτε τίποτα. Πέρσι ήταν η πρώτη φορά μετά από πολλά πολλά χρόνια που η διαιτητική εύνοια ήταν ΣΧΕΤΙΚΑ ισότιμη για όλους τους μεγάλους.

Για τις δύο φετινές φάσεις, εγώ γενικά έχω τις απόψεις ότι πρώτο μέλημα του επιθετικού είναι να βάλει γκολ και ότι πέναλτυ πρέπει να δίνεται σε σοβαρές περιπτώσεις. Το πέναλτυ που πήρε ο ΠΑΟΚ την πρώτη αγωνιστική είναι εντελώς ανύπαρκτο, γιατί ο Πρίγιοβιτς πέφτει χωρίς καν να τον ακουμπήσει ο τερματοφύλακας, ο οποίος μάλιστα μαζεύει και τα χέρια του και ίσα-ίσα που έρχεται σε επαφή με τον επιθετικό (αφού όμως ήδη αυτός έχει αρχίσει να πέφτει). Απολύτως τίποτα. Πήγε να πέσει μόνο, δεν πήγε καν να συνεχίσει τη φάση. Αυτό που πήρε χτες η ΑΕΚ, εγώ δε θα το έδινα (και προφανώς δε θα ήθελα να το κερδίσει και η ομάδα μου). Όμως η διαφορά είναι ότι ο αμυντικός βάζει το χέρι στον Μάνταλο κι αυτός μετά πέφτει. Δεν μπορώ να πω ότι πήγε εξ’ αρχής για να πέσει. Μπορούσε όμως να συνεχίσει, σιγά το μαρκάρισμα. Βέβαια, το αποτέλεσμα δεν αλλάζει, το πήρε το πέναλτυ. Επομένως, οι δύο φάσεις εξισώνονται μεν από άποψη αποτελέσματος, δεν είναι ίδιες όμως.

Κατά τα άλλα, μην κατασκευάζετε εχθρούς εκεί που δεν υπάρχουν. Λες ΠΟΚ από 'δω, ΠΟΚ από 'κει. Πιο ΠΟΚ ρε; Εξισώνεις τον Ολυμπιακό με τους άλλους; Εγώ δε θέλω να ακούω για Ολυμπιακό, να πάει να γαμηθεί, είναι ο βασικός λόγος που το ποδόσφαιρό μας είναι τόσο σάπιο. Και θα με βάλεις στο ίδιο τσουβάλι; Επειδή ο Αλαφούζος είναι το σκλαβάκι του Μαρινάκη; Ε, όχι, αυτό με εκνευρίζει. Βασικά ΑΥΤΟ με εκνευρίζει.

Πιστεύω ότι ο ΠΑΟΚ θα δει καλό μόνο αν σταματήσει να ασχολείται τόσο πολύ με τους άλλους. ΠΑΕ και οπαδούς εννοώ. Δείτε την ομάδα σας ρε μαλάκες, έχετε καλούς παίχτες, έχετε διοίκηση που ΠΛΗΡΩΝΕΙ, έχετε προπονητή που έχουν ταιριάξει τα χνώτα του με διοίκηση και παίχτες (για μένα είναι καραγκιόζης, αλλά ΟΚ, ποιος είμαι εγώ στο κάτω-κάτω :stuck_out_tongue:, στην ομάδα σας έχει ταιριάξει πάντως). Μην ασχολείστε τόσο με τους άλλους. Σιγά μην κάτσουμε να δούμε και ΣΚΑΙ ή να διαβάσουμε τις εφημερίδες του Μαρινάκη. Χεστήκατε για το τι λένε. Κανονικά εφ’ όσον έχετε δυνατή ομάδα, θα έπρεπε μόνο να κοιτάξετε να την προστατέψετε. Τα υπόλοιπα θα φανούνε στο γήπεδο.

Καλή ποδοσφαιρική χρονιά από μένα. Αν και μεταξύ μας, δεν το βλέπω :grin:. Για παράδειγμα, προβλέπω πολύ αυξημένες πιθανότητες να μην τελειώσει ποτέ το επερχόμενο ΠΑΟΚ-ΑΕΚ. Ελπίζω να καταλαβαίνετε πως οι ΑΕΚτζήδες στο παραμικρό θα σηκωθούνε και θα φύγουνε :grin:.

1 Like

Παντελή εσύ ο ίδιος έγραφες για χαλίφηδες και νέους γάβρους, τώρα έγινε “το πρωτάθλημα το χάσατε μόνοι σας με ισότιμη διαιτητική εύνοια”, περιμένω να δω τι θα λες του χρόνου.

Σε ενδιαφέρει ο ΠΑΟΚ να πάρει το πρωτάθλημα δίκαια;

Γιατί πιστεύεις ότι το χάσατε πέρσι;

εγω ξερω οτι δωθηκε οφ σαιντ σημερα ενω καλυπτοταν απο 3!!! παικτες του πανιωνιου. μιλαμε για παραγκα οχι αστεια

Ανθρώπινο λάθος, μην ασχολείστε με τους άλλους, να κάνετε ομάδα να κερδίζετε και τους διαιτητές, αφού δεν τους βάλατε 4 γκολ μέχρι τότε καλά να πάθετε, το πρωτάθλημα είναι στημένο από τον χαλίφη εκτός αν δεν το πάρετε οπότε χάσατε δικό σας πρωτάθλημα κλπ

40593989_298701934249563_5162523193411371008_n_0

4 Likes