Διαιτα

μια που την τελευτεα βδομαδα κανω διαιατα(πηγα σε διαιτολογο γιατι αλλιως δεν επαιζε…:stuck_out_tongue: )
λεω να ανοιξω ενα τοπικ να μιλαμε κ στιριζομαστε ψυχολογικα οσοι κανουμε η οσοι το σκεφτομαστε να κανουμε διαιτα!

το μεγαλο κακο στην διαιατα που κανω δεν ειναι μονο που ελατωθηκε το φαι αλλα κ το αλκοολ…
μονο κρασακι κ αυτο με μετρο!:frowning:

Α! Ολα κι ολα!

Κι εγω κανω αυστηρη διαιτα! Μονο κρεατα, λιπη, αλλαντικα αντε και λιγα μακαρονια και τηγανητες πατατες…

Ο αδερφός μου κάνει δίαιτα το τελευταίο μήνα και μας τα έχει πρήξει!Αν είναι δυνατό.Όλο γκρινιάζει για το τι πρέπει και τι δεν πρέπει να φάει.Αν καιέχει χάσει κιλά,αλλά του γίνετε ψύχωση.

Και εγώ χρειάζομαι λίγη διαιτούλα είναι η αλήθεια,αλλά δεν προθυμοποιούμαι να τη κάνω αν δεν νιώσω άσχημα ο ιδιος και προσωπικός νιώθω μια χαρά με το βάρος μου.

Γενικά πάντος μαριά από αυτά,καλύτερα γυμναστική και υγειηνό φαγήτο(πολλά φρούτα,όχι junk food) παρά δίαιτες.

καλό χειμώνα καλό κουράγιο
καλά έκανες και πηγες και γω πάω και να στηριζόμαστε και ψυχολογικά και απ΄ολα για αρχή σου συνιστώ υπομονή κάθε αρχή και δύσκολη σε λίγο θα συνηθίζεις :smiley:

άντε βρε άφου πηρες την μεγάλη απόφαση που είναι πρωτίστως θέμα υγείας και μετά όλα τα αλλά σου συγχωρώ που ξέχασες τηνημερομηνία θανάτου του θέου

μη δω τίποτε νεφέλες αλόες όλγες τα ξαδελφάκια κλπ κλπ κλπ να γράφουν εδώ μέσα θα τα πάρω στην κράνα το δηλω ευθαρσώς

lol γιατι;!!

Γιατι ειναι αδυνατες ρε πουστη μου.

[QUOTE=ROCK AND ROSES;196204]καλό χειμώνα καλό κουράγιο
καλά έκανες και πηγες και γω πάω και να στηριζόμαστε και ψυχολογικά και απ΄ολα για αρχή σου συνιστώ υπομονή κάθε αρχή και δύσκολη σε λίγο θα συνηθίζεις :smiley:

άντε βρε άφου πηρες την μεγάλη απόφαση που είναι πρωτίστως θέμα υγείας και μετά όλα τα αλλά σου συγχωρώ που ξέχασες τηνημερομηνία θανάτου του θέου
/QUOTE]

thanks mama
αλλα κοιτα εδω κ δες αν ξεχασα!
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=4670&page=4 :wink:

[quote="“bluezlick,post:7,topic:4111”]

Το είδα αλλά εδώ παιδάκια μου καλά αυτό το θέρντ έχει πολύ ψωμί για μένα και θα επανέλθω αυριο άλλωστε το θέμα το ξέρω αρκετά καλά :smiley:

[SIZE=“4”]Η ΘΕΩΡΙΑ ΚΑΤΑΡΕΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΧΟΝΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟΙ !!![/SIZE]

Γενικά οι δίαιτες είναι επικύνδινες.Εγώ έχω περιέγεια να δώ αν οι περρισσότεροι θα πούνε ότι χρειάζεται να χάουν κιλά ή αν είναι εντάξει.

ΤΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΚΑΤΑΡΕΕΙ ΟΙ ΧΟΝΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟΙ

και επ΄αυτού ουδεμία αντίρρησις αλλά είναι και η υγεία στην μέση οπότε???

Αυτό…

Θεμα του μυαλου ειναι,αμα το βαλεις αποφαση θα το πετυχεις.Δεν ειναι απαραιτητο να κανεις αυστηρη διαιτα,με γυμναστικη και μειωση του καθημερινου φαγητου(οχι και σε βαθμο να λυσσας στην πεινα) μπορεις να πετυχεις κατι.
Με διαιτολογο βεβαια ειναι πιο σιγουρα τα αποτελεσματα,αλλα απ’οτι εχω ακουσει πρεπει να τηρεις το προγραμμα αυστηρα.
Αντε καλο κουραγιο ρε Σακη :slight_smile:

καλύτερος συνδυασμός για να χάσει κάποιος κιλά είναι σωστή δίαιτα μαζί με αερόβια άσκηση…3 φορές την εβδομάδα 30 λεπτά τρέξιμο ή ποδήλατο είναι μία χαρά…και να προσέχετε σε τι διατολόγο θα πάτε…

Τα μεγαλα φιδια κρυβονται κατω απο μεγαλες πετρες ρε…:wink:

ευτυχως δεν εχω κανει ποτε στη ζωη μου διαιτα. δε χρειαστηκε δηλαδη λογω μεταβολισμου και ευχαριστω θεουλη και παναγιτσα για αυτο μιας και ελαχιστες απολαυσεις συγκρινονται με το φαι.

τωρα παλι, επειδη καποτε ειχα παρει 20 κιλα, το μονο που ειχα κοψει εντελως ηταν το ψωμι. ειναι το μονο πραγμα που με παχαινει. αν καποιος παρει απο αυτο 3 κιλα, εγω παιζει να παρω ακομα και 6.

επισης προσπαθω να εχω πολλες σαλατες στη διατροφη μου. οχι απο θεμα διαιτας, αλλα επειδη γενικα μου αρεσουν. τα μαρουλια τα τρωω 5-5!

εντιτ: τρωω περισσοτερο απο τον μεσο ανθρωπο και μαλλον το κληρονομικο επαιξε μεγαλο ρολο. η μανα μου τρωει τα διπλα απο μενα και παλι δε παιρνει γραμμαριο.

καλα εγω θα παω να φαω τη μπριζολα μου το μεσημερι μαζι με μια κοκα και εσυ κανε διαιτα . α ναι θα ακουω και floyd για να γουσταρω !!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αυτο. Αν και καποτε εκανα ειδικη διαιτα για να παρω κιλα αλλα δεν απεδωσε, τα πηρα τελικα στις Πανελληνιες.:stuck_out_tongue:
Σκαω πρωτου αρχισει τιποτα καταρες ο Bluezlick…

Εγώ τρώω σχεδόν κάθε μέρα από σουβλατζίδικα και καταναλώνω αλκοολ επί καθημερινής βάσεως, αλλά εκτός αυτού τρώω και σπιτικό φαγητό. Πάντως αν και δεν γυμνάζομαι καθόλου ζυγίζω μόλις 65 κιλά και μόλις πρόσφατα έχω αρχίσει να κάνω μια μικρή κοιλίτσα. Πάντως δεν με ενδιαφέρει να δείχνω αδύνατος, αλλά να περνάω καλά και το φαί και το ποτό είναι για`μενα απαραίτητα συστατικά αυτού…:slight_smile: Και το πως δεν παχαίνω είναι εξαιρετικά περίεργο καθώς οι δύο μου γονείς είναι μέσα στα κιλά,ενώ και ο μικρός μου αδερφός είναι κάπως γεματούλης.

ακολουθώ μια δίαιτα εδώ και καιρό που απαγορεύει λαχανικά,φρούτα και amstel