Πορωτικά σημεία

Evergrey-Frozen (2:20-3:03)

Σπάει τα αλατα του σβερκου μετα ευκολίας…

Sorcerer - Northern Seas απο το 5.06 ως το τελος που ανεβαινουν οι ταχυτητες και γινεται ο χαμος. Επος απλα.

Με σωστη ποιοτητα (οχι του youtube ξερω γω, τουλαχιστον οχι την παραπανω) και δυνατα τα ηχεια γινεται κολαση.

http://www.youtube.com/watch?v=gQ_dFOsR7Yg&feature=youtube_gdata_player

Στο 2:04 εκεί που μπαίνει η ριφφαρα και η πουστριλε κραυγή, θεέ μου, τσιτωνω τα ηχεία και τρελαίνομαι!!

Όχι μόνο πορωτικο σημείο αλλά και καυλωτικο θα έλεγα αν μου επιτρέπετε!:stuck_out_tongue:

Sanctuary - Veil Of Disguise


ολο το κομματι ειναι πορωτικο…αλλα ειδικα απο το 2:18 :bow:

Η στιγμή που το κομμάτι ανάγεται από ένα ακόμα υπερτεχνικό κομμάτι σε πανύψηλο μνημείο του prog metal. Μια φωνή από άλλη διάσταση, στίχοι που παγιδεύουν μέσα τους έννοιες και η μπάντα από πίσω να οργιάζει και να ρίχνει εναλλασσόμενους ρυθμούς και guitar fills για να ψηλώσει κι άλλο.

Ανεπανάληπτο.

Sceptic - Ancestor of all powers

… όλο το σόλο αλλά ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ 2:20 και μετά!!!

:bow2: :vibrate: :respect:

[Spoiler] Ολόκληρο το άλμπουμ δεν υπάρχει βασικά… [/Spoiler]

Theocracy - As The World Bleeds

https://www.youtube.com/watch?v=QrZpGEyitck

Μιλάμε για ένα power/ progressive διαμαντι αλλα ακουστε το φοβερο γυρισμα απο το 4:30 και μετα!

So raise a glass to what we’ve lost and wonder if we’ll ever get it back…

εμενα μου ακουγεται ιδιο με την αρχη του Φοβια απο Κρεατορ :-k

Sanvoisen - Somebody’s Stolen My Name

Κομματάρα γενικά μεγάλη, αλλά στο 1:39 που αλλάζει το μοτίβο πίσω απ’ το κουπλέ και μπαίνει αυτό το υπερ-ριφ, με βρίσκει πάντα να κοπανιέμαι υστερικά.

Ω ναι :thumbup: στα πιο Conception-ικά κομμάτια που έχω ακούσει. Πορωτικό και το μπάσιμο και οι φωνητικές γραμμές του ρεφρέν ειδικά στο 2ο που στα καπάκια μπαίνει το σόλο.

απο 04:32 εως 04:56
(πωρωτικα με δυο ωμεγα ειπαμε. Πώς λεμε “ω! μεγα(λη) πωρωση!” Ετσι να το θυμαστε)

3.36-3.50

Και το έχω ακουσει σε 5 βερσιον μεσα στα χαραματα…
Καλημέρα σας…λέμε τώρα…

Δεν πιστευω αυτο το αλμπουμ να περασε στο ντουκου, ετσι;
Chelsea Wolfe "The Waves Have Come"
5.01 - 6.40

Βεβαια, μπορει η φωνη της Chelsea και οι στιχοι της να με πωρωνουν, ομως ειναι αλλη η φωνη και τα λογια που με συγκλονιζουν… Και τι ωραιο να τα ακους ολα αυτα παραλληλα!..

Είδα τα ποστ σου και έβαλα το Mistake in Parting, αν και δεν την ακούω…

Άσχετο, αλλά βαριέμαι άπειρα και είπα να το σχολιάσω…

απο 08:08 και υστερα. Κολλησα με το κομματι, ισως γιατι χανω ΚΑΙ αυτο το λάιβ…

Ολο το κομματι πωρωση
Don’ t belong
5:27 εως 5:58

TO EISAGWGIKO RIFF APTO Bullet Hole APTON OMONYMO 1o DISKO TVN THE HAUNTED

Απο εδω και περα το κομματι απογειωνεται παντως. https://www.youtube.com/watch?v=ktuyJArM4gc&feature=player_detailpage#t=177

Όλο…

Όλο λέμε…

OΛΟ ΛΕΜΕ ΡΕ

[SPOILER]Είμαι για λίγο μόνος στο γραφείο το ακούω, θυμάμαι τους στίχους αν και έχω να τους τραγουδήσω πανω απο 15 χρόνια και ξαφνικά θέλω να περάσω μέσα από τον τοίχο…να τα σπάσω όλα…ΑΙΔΟΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ [/SPOILER]

OLO K EDW