Αχ μωρε, χιλια συγγνωμη

δεν μπορείς απλά να πεις “δεν θέλω”;
πρέπει να δώσεις και επιστημονική εξήγηση;

Εγώ τουλάχιστον,τις λίγες φορές που έχω δώσει χυλόπιτα,προσπαθώ να το φέρω έμμεσα,και όταν πώ πως είναι η κατάσταση λέω:'υπάρχουν πολλοί καλύτεροι άντρες για ‘σένα’,‘δεν είμαι έτοιμος αυτό το καριό’.Όχι ότι είναι ψέμματα αυτά,αλλά δεν μπορώ να τα πώ με τη μία επιδή ντρε΄πεομαι εκείνη την ώρα,νιώθω και ένοχος ότι θα πληγώσω την κοπελιά που απορίπτω.

Για να με πάντως ειλικρινής,λίγες φορές έχει γίνει αυτό,πιο πολλές χυλόπιτες τρώω παρά δίνω.

Έντιτ:hokam,thx για τη διαφήμιση:)

Δεν είναι τόσο απλό,μιλάμε για ανθρώπινα συναισθήματα.Δεν μπορείς να παίζεις έτσι με την καρδιά του άλλου,θέλει προσοχή.

Βασικα νομιζω πως ο κανονας ειναι του στυλ:Δε λες ποτε οτι δε θες να σου πουν.

H απάντηση του Red Pyramid πιστεύω λέει πολλά. Και οι άντρες δυσκολευόμαστε να πούμε στα ίσια “δε σε θέλω γιατί δε μου αρέσεις” απλά και σκέτο. Και λέμε ανάλογα πράγματα μερικές φορές με εκείνα που υπάρχουν ως επιλογές εδώ. Ίσως όχι πάντα βέβαια… βασικά θα ήταν καλό ό,τι δε θέλουμε να ακούμε απο τις γυναίκες, να μη το κάνουμε και εμείς σε αυτές με τη σειρά μας. Απο την άλλη όμως…

Πάντως, είτε λες στον άλλο “δε θέλω” είτε “δε θέλω γιατι…” (φίλος, δε ψάχνω σχέση κλπ), ο πόνος είναι ο ίδιος. Απλά στη δεύτερη περίπτωση είναι λες και η άλλη σε περνάει για χαζό.

Ίσως το “δε μου κάνεις κλικ”, ή “δε με ελκύεις ερωτικά” να είναι τα πιο ειλικρινή.

.
.

.

καλά ε το θέμα έχει πολύ ψωμί!εύγε Led!
κλασσικά κ εγώ το σε βλέπω σαν φίλο…
λοιπόν είμαι 2α λυκείυ κόλλημα με μία που κάναμε παρέα και μου λέει το κλασσικό σε βλέπω σαν φίλο και το προχωράει κίολας και λέει σαν αδερφό σε βλέπω τέτοια αγάπη σου έχω μετά απο τρεις μήνες χαθήκαμε…
την είδα τώρα μετά από τόσα χρόνια και είναι ένα μπάζο και μισό…έτσι λέω απο μέσα μου καλύτερα που με έβλεπε σαν φίλο…:lol: :lol: :lol: :lol:

Αν λέγοντας “κλικ” εννοούμε ερωτική χημεία, τότε κάθε άλλο παρά θρύλος είναι. Αν εννοούμε “έρωτα με την πρώτη ματιά” και άλλες τέτοιες χαζομάρες, συμφωνώ απόλυτα.

πάντως οι γυναίκες/κοπέλες το έχουν πολύ πιο εύκολα να ρίξουν χυλόπιτα απο ότι εμείς…
ακόμα έχω πια προβληματιστεί οι γυναίκες άμα περάσει κανας μήνας σε είδανε για φίλο , έτσι πρέπει και εμείς ή να κάνουμε πιο γρήγορα ή να φαινόμαστε απόμακροι για να μην αρχίσουν κολλητιλίκια…βλακεία δεν είναι??ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ…:wink:

το πρωτο option φυσικα.Ειναι πλεον ο πιο ευγενικος τροπος,αλλα το ακους τοσο συχνα που καμια φορα θα προτιμουσες να σου πει καταμουτρα οτι δε σε γουσταρει για γκομενο

Γαμησε τα, αμα πλησιασεις θα σε δουν σαν φιλο, αν δεν πλησιασεις δεν θα μπορεις να τους την πεσεις. Αν βρεις τελικα την χρυση αποσταση τοτε, αν τους την πεσεις θα εισαι ενας ελεεινος πεφτουλας που εκμεταλλευτηκες την συμπαθεια τους, αν δεν τους την πεσεις θα εισαι ενας φλωρος μαμακιας που δεν του κανει αισθηση το οτι βρισκεται διπλα σε μια τετοια γυναικαρα και δεν εχει τα κοτσια να της ζητησει να βγουν. Ουφ.

Ειχα μια φιλη παλια που οταν βρισκομασταν παιζαμε με τα Transformers!! Αυτη επαιρνε τα Autobots και γω τα Dicepticons! Αργοτερα που μεγαλωσαμε και βγαλαμε δοντακια την ξεσκιζα στο ποδοσφαιρακι που παιζαμε στο Sega Mega Drive!! Ακομα πιο αργοτερα (γ@μ@ω στο συντακτικο!) που μακρυναν τα… μαλλια μας και της τα ζητησα μου ειπε…“σε βλεπω σαν αιωνιο εχθρο!Δεν γινεται να αγαπησω ποτε εσενα!!”#-o
Τι λαθος ειχα κανει?:-k :?

Καλα αυτη ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ αληθεια…:frowning:

Η ΠΙΟ ΕΛΕΕΙΝΗ ΧΥΛΟΠΙΤΑ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕ ΦΙΛΟΣ

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΗ ! ΠΡΟΣΟΧΗ, ΠΡΟΣΟΧΗ !

Πρώτη Λυκείου. Φίλος κυνηγάει για 1,5 χρόνο γυναίκα με λύσσα, αλλά αυτή τπτ, τον έχει φτυσμένο. όλοι του λέμε να την αφήσει, εκείνος όχι, εκεί.

Έρχεται μια άγια μέρα που τελικά δεν άντέχει άλλο κ κάνει την απίστευτη κίνηση

Την πλησιάζει στο διάλλειμα κ της “τα ζητάει”

Εκείνη δέχεται ! Ο φίλος πανηγυρίζει, υπόσχεται κεράσματα κτλ κτλ

Εμείς είμαστε επιφυλακτικοί γιατί ξέραμε πως η τύπισα τον είχε γραμμένο. Νομίζαμε πως τα έφτιαξε μαζί του για να τον ξενερώσει. όπερ κ εγέννετο…

Στο τελευταίο διάλλειμα (της ΙΔΙΑΣ μέρας) του λέει πως άλλαξε γνώμη κ πρέπει να χωρίσουν…

Φίλος : Γιατί ? Γιατί? Γιατί?

Κοπέλα : Γιατί το απόγευμα έχω μάθημα ζωγραφικής

Μαλάκα δε νοιώθεις!!! :lol2: :bow: :lol: :bow: :lol3:

“Το ειμαι αλλου (συγγνωμη) τωρα” γιατι σας (συγγνωμη) την σπαει?

Οκ, φτανει με τα συγγνωμη πλεον!:stuck_out_tongue:

Δηλαδη αμα την πεσετε σε μια κοπελα που εχει σχεση και πει ειμαι αλλου σας δινει χυλοπιτα και σπαζεστε, αν σας κατσει αρχιζετε και την λετε (*ουτα) Νιτσα!

Το “Θελω να μεινω λιγο μονη/πρεπει να επουλωσω τις πληγες μου” γιατι ακροβως σας τη δινει?
Επειδη δεν θελουμε να βγαλουμε τα ψυχολογικα μας απο τους πρωην πανω σας?
Ειστε και γιδια ρε γαμωτο![-X

Master Yoda mode on

Μήπως να διαχωίσουμε τη διαφορά μμεταξύ πεσίματος και φλέρτ,μιάς και είναι εντελώς διαφορετικά πράγματα?

Και μάλλον πρέπει και οι 2 πλεύρες να είναι ξεκάθαρες σε αυτό που θέλουν απ’ την αρχή.Αλλιώς να μην απορείτε,άντρες και γυναίκες,αν δεν συνενοίστε.

Master Yoda mode off

μπεεεεεεεεε

Το πεσιμο και το φλερτ δεν ειναι εντελως διαφορετικα πραγματα!Διαφερουν ισως λιγο στον τροπο…
Εγω μια χαρα ξεκαθαρη ειμαι!Lol!:smiley:

Γουτσου γουτσου γκιλι γκιλι

Το χειρότερο είναι το σε βλέπω σαν φίλο, όταν ειδικά δεν είστε φίλοι…

Το πιο ψεύτικο είναι στάνδαρδ το “θέλω να μείνω μόνη/δεν είμαι έτοιμη για σχέση”, γιατί οι γυναίκες είναι πάντα έτοιμες για σχέση. οι άντρες δεν είναι. απλά στο πετάνε έτσι, μένεις κάγκελο κ την επόμενη βδομάδα την βλέπεις με άλλον, “έτοιμη” πλέον για σχέση…

επίσης πολύ κακό είναι το “δεν κάνω για σένα”. το έχω πει για να χωρίσω κ έχω φάει μεγάλο μπάτσο…δεν το συνιστώ - μακριά-μακριά