Παρελάσεις

Α δηλαδή εγώ που δεν πηγαίνω στην παρέλαση δεν έχω τα ιδανικά για τα οποία πολέμησαν οι ήρωες του 40; Σε παρακαλώ να μην ξαναπροσβάλεις.

Συμφωνώ με Μπλουζλικ, όποιος θέλει ας πηγαίνει και τέρμα.

Μάλλον εσύ εκτίθεσαι μ’ αυτά που μόλις έγραψες. Και λυπάμαι πολύ που τα διαβάζω από ένα παιδί 15 χρονών που προφανώς δεν έχει αντιληφθεί τίποτα για το τι σημαίνουν τα σύμβολα και οι αγώνες.

:lol: :lol: αυτό είναι σίγουρο!

Εσύ μάλλον δεν έχεις ακούσει ότι δεν αναθεωρούνται όλα τα άρθρα του Συντάγματος αλλά συγκεκριμένα που καθορίζονται από το ίδιο το Σύνταγμα.

Σημερα, και τονιζω το σημερα, η σημαια συμβολιζει τη σαπιλα του συστηματος, και ο κοσμος σημερα, μονο αυτα δεν εχει αναγκη…

Αλλα παλι καποιοι θα πουνε οτι λεω βλακειες…

Μα αυτή τη στιγμή και όποιος δε θέλει να το κάνει, δε το κάνει. Ένα χαρτί κηδεμόνα αρκεί… Είναι γελοίο να γίνονται τόσοι συζητήσεις. Και αν αυτός που θέλει τις παρελάσεις είναι εθνοπατέρας, τότε αυτός που υποστηρίζει την κατάργηση τους γιατί μας κάνουν ζώα τι είναι? Λαοπατέρας? Σωτήρας των ψυχών ημών? Ο ποιμένας μας? Τι? Εγώ βλέπω παιδιά που δε ξέρουν που πάνε τα 4, να το παίζουν επαναστάτες δίχως να ξέρουν πώς, τι και πώς και να φοβούνται να κάνουν απολύτως φυσιολογικά πράγματα για να μη τους πούνε φασίστες…

Τώρα πάω να ψάξω ένα παλιό ποστ που θυμήθηκα να σχολιάσω…

Το σύμβολο του σταυρού στην ελληνική σημαία σημαίνει οτι οι κάτοικοι της Ελλάδας είναι χριστιανοί, κατί που δεν ισχύει με μένα αφού δεν είμαι. Οι αγώνες τι σχέση έχουν με τη σημαία;

3 νουμερο σκοπετο κ μαγειρια! :lol: :lol: :stuck_out_tongue:

Αυτό ακριβώς! Η καλύτερη και σωστότερη φράση ως τώρα. Καλά είχε πει κάποιος σε άλλη συζήτηση ότι μας κυβερνά ακόμα το παρακράτος της αριστεράς. Ότι πει η Παπαρήγα και ο Αλαβάνος. Όλοι όσοι διαφωνούν είναι φασίστες και εθνικιστές.

Ομολογω, δεν ηξερα οτι σε αυτα που δεν αναθεωρουνται περιλαμβανονται και οι παρελασεις. Τοτε, ναι, το συγκεκριμενο σημειο του Συνταγματος δεν μου κανει. Θα ζησω με αυτο παντως…

Παντως στ΄αληθεια δεν εχω παει ποτε σε παρελαση αλλα ιστορια πιστευω οτι ξερω, εχοντας κανει και 2 εργασιες πανω στην επανασταση του 1821. Περιεργο…

Αν νομίζετε οτι δεν ξέρω ιστορία πάντως κάντε μου ερωτήσεις στο μσν. :lol:

Μήπως και για να μάθεις ιστορια χρειάζεται να σηκώσεις τη σημαία; :-k

Όχι συνειδητοποιημένα, πέραν πραγματικά ελαχίστων εξαιρέσεων, αλλά άσχετα από αυτό νομίζω ότι και για λόγους βαρεμάρας να μην θέλει να συμμετάσχει δεν πρέπει να υποχρεωθεί.

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!

Καιρο ειχα να γελασω ετσι!!! Απο τοτε που διαβασα την ιδια ακριβως φραση σε εξωφυλλο της εφημεριδας της Χρυσης Αυγης!!!

Τελος απο μενα με το συγκεκριμενο θεμα! Απο αυριο θα λεω για το ασφαλιστικο και την ανεργια οπως προσταξε ο Μοντε! Θα εκοβα και το Προ αν δεν το ειχα κανει εδω και κατι μηνες…

Αυτό δεν ισχύει, ο γυμναστής μου είπε πως θα πάρω απουσίες και θα επηρρεαστεί πολύ ο βαθμός της γυμναστικής.

Απέδειξε μου ότι κάνω λάθος.

Ειδικά η Παπαρήγα, έχει πολύ καλές φιλίες με τον εθνικισμό (βλέπε Κανέλλη…)

για λόγους βαρεμάρας, τότε τα ανήλικα να μην πηγαίνουν και στο σχολείο. Γιατί τα αναγκάζουμε οι βλάκες?

@zafrock: και με το χαρτί κηδεμόνα θα έχεις τα προβλήματα αυτά?

ΌΧΙ ρε Κρισπ κατηγόρησες το Φίλιππο οτι είναι φασίστας; Αυτά σου έμαθε η Παπαρήγα; [-X

Αν και ειπα τελος, θελω να σημειωσω κατι…

ΔΕΝ λεω τον Φιλιππο φασιστα, ΟΚ?? Δεν γουσταρω καμια παρεξηγηση. Απο κοντα ειναι καλο παιδι και τον συμπαθω. Στο φορουμ μου τα χαλαει, αλλα το ιδιο θα πιστευει κι αυτος για μενα…

:lol: :lol: :lol:
Αμοιβαία τα αισθήματα. Κανείς δεν τσακώνετε άλλωστε, συζητάμε απλά.