10+ανω

Destiny - Stratovarius (10:15)

Devil Doll - The Girl Who Was… Death (66 minutes & 6 seconds)

Agalloch/In the shadow of our pale companion (14.45)
Agalloch/The Lodge (Dismantled) (13.12)

Agalloch - Scars Of The Shattered Sky(Our Fortress Has Burned To The Ground) (19:22) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :slight_smile:

Σωστός!:slight_smile:
Αν και εδώ που το λέμε τα περισσότερα τραγούδια τους είναι τεράστια!

:smiley: Στο επομενο

Γράψτε μου τα 3 αγαπημένα σας κομμάτια - opus (που να είναι δηλαδή σε διάρκεια άνω των 15 λεπτών) απο όποιο μουσικό παρακλάδι και αν επιθυμείτε…μιλάμε για αγαπημένα οπότε δεν περιοριζόμαστε…Αυστηρά όμως 3 για να είναι αρκετά επιλεκτικό έτσι ώστε να αποτελόυν και ένα είδος πρότασης ταυτόχρονα!

Ξεκινάω:

Pink Floyd - Echoes
GY!BE - Sleep
Fates Warning - Still remains

Αυστηρά 3…Πάμε…

Sleep-Dopesmoker
Monster Magnet-Tab…
Rush-Cygnus X-1 Book II: Hemispheres

Eννοείται πρώτο και καλύτερο το[B] Black Rose Immortal /B8)

Μετά:

Iced Earth - Dante’s Inferno

Σόρυ δεν μου ρχεται άλλο άνω των 15’…

υπάρχει και ένα άλλο με τα αγαπημένα άνω των 10’

Αν είναι λιιιίγο παρακάτω από τα 15 λεπτά(π.χ. Rime Of The Ancient Mariner, Keeper Of The Seven Keys) μπορώ να το πώ?

νομίζω ότι υπάρχει παρόμοιο thread με αγαπημένα κομμάτια μεγαλης διαρκειας.

Επειδή κ ο scourge είπε ότι ίσως υπάρχει για 10 λεπτα και πάνω εμείς να πουμε αυτά που πάνω κάτω είναι στα 20 λεπτά (2 λεπτά πάνω 2 κάτω δεν πειράζει) μέχρι και 1 ώρα π.χ. light of day day of darkness κτλ…

αν εχεις διάθεση να το βρεις θα βοήθαγε…δεν έψαξα πάντως πριν ποστάρω το thread είναι η αλήθεια…

[FONT=“Palatino Linotype”][SIZE=“2”]Godspeed You! Black Emperor - “Blaise Bailey Finnegan III” (17:44)

Reverend Bizarre - “Anywhere Out of This World” (25:32)

Agalloch - “In the Shadow of Our Pale Companion” (14:45)
[/SIZE][/FONT]

Παρομοιο http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=5336&highlight=green+carnation

H περιοριζόμαστε σε μεγάλα κομμάτια δλδ 20 λεπτά κοντά και πάνω η μου το κλειδώνουν…:-k:(

Προσκυνάμε

Και άλλα δύο…

Dream Theater - A Change Of Seasons
Opeth - Black Rose Immortal

Α έχω την εντύπωση ότι το σωστό είναι magnum opus (που να πήγαινα και θεωρητική δηλαδή :P)…

Δίκιο έχεις…magnum πρέπει να είναι…thanx!

Fates Warning - The Ivory Gate Of Dreams
Iced Earth - Dante’s Inferno

Pink Floyd - Dogs

Rush - 2112

Dream Theater - A Change Of Seasons

bonus:
Green Carnation - Light Of Day, Day Of Darkness

+1!

Επισης συμφωνω με τον προλαλησαντα, Pink Floyd - Dogs τα σπαει! :bow2:

και Dream Theater - 6 Degrees of Inner Turbulence, οχι για να διαφοροποιηθω απο Change of Seasons, αλλα γιατι εχει μια σκοτεινη ομορφια που με τραβαει…