Τι μάρκα μπύρας προτιμάτε;

ΚΑΙΖΕΡ και πάλι KAIΖΕΡ…

Και μετά διαιτολόγο…

[size=7]ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ![/size]

[size=7]ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ![/size][/quote]

Που στο διαιτολόγο;

Ε ρε απο χειμώνα που κατεβαίνεις προς τα λημέρια μας τι έχει να γίνει…

Heineken αν και δεν ειμαι φιλος της μπυρας και πολυ…προτιμω το τζινακι…

XAINEKEN RE AIDOIA!!

H Heineken ειναι ενα ποτο που παντα θα θελει να γινει μπυρα… :lol:

Τωρα για το φλεγον αυτο ζητημα, εγω γουσταρω τρελα MacFarland και γενικοτερα τις κοκκινες

Συμφωνώ απόλυτα με όσα είπες…

Από φτηνές Heineken γιατί η Amstel είναι απλά νεράκι.
Από καλές McFarland και Amsterdamer (η μόνη μπύρα με 10% αλκοολ, πιο πολύ ουίσκι παρά μπίρα!!!)

Βαρελίσια McFarland και πολύ δροσερή…Τπτ άλλο μετά…Ζήτω οι κόκκινες!!!

Δικος μας και αυτος 8)

lowenbrau (5% na to grapsa swsta:P) barelisia :stuck_out_tongue:

Για την βαθυκόκκινη LA trappe τι λέτε?Γλυκίζει πολύ και "χτυπάει"πολύ…

Να βάλω ένα παραπάνω option στο θέμα? Προτιμάτε να γλυκίζει η μπύρα ή να πικρίζει?

Εννοείται πικρή και ψημένη…

Mythos γιατί παντού υπάρχει ένας μύθος.Βασικά παγωμένη να ναι…Αλλά με ρέγουλα γιατί κάνει μια κοιλιά… :stuck_out_tongue:

ναι αλλα μην ξεχνας οτι η μπυρα ειναι διουρητικη , καθαριζει και τα νεφρα … :lol:

Να πω και εγω …
αν και δουλευω σε εταιρεια που εισαγωγης και εμποριας ποτων … και ειμαστε αποκλειστικοι εισαγωγεις της Sol , και της Holsten , ολες οι ιδιες μου φαινοντε … παντως τα δυο παραπανω labels δεν μπορω να πω οτι ειναι και η αδυναμια μου …

Πιο πολυ βαρελισιες προτιμω … ξανθιες (για μπυρες μιλαω οχι για γυναικες, αν και οπως το παω θα αρχισω να προτιμω φανατικα τις πρωτες , μου καθοντε πιο καλα και δεν παραπονιουντε :lol: )

Βασικά ποτέ δε θα πάρω μπύρα όταν βγω γιατί θα με μαζέυουν από κάτω!Ας είναι καλά ο μπαμπάς που κάθε μεσημέρι ειδικά τώρα το καλοκαίρι πίνει μπύρα με το ‘μαμ’ και πίνω σα παιδί και γω!Και μετά σωριάζομαι ωραιότατα στο κρεβάτι και σαπίζω εν ειρήνη!! :twisted:

WOW! Cult!

Ωραία…Πότε θα πάμε για μπύρες? :twisted:

Ωραία…Πότε θα πάμε για μπύρες? :twisted:[/quote]

τι να την κάνεις σαπισμένη…