Γάμος

Οσο πιο πολυ ακουω για πρωην συμμαθητες/τριες που παντρευονται τοσο πιο μακρινο μου φαινεται. Βλεπω και φωτος στο φβ με τον Νικολακη απ’το δημοτικο και αλμπουμ Ο ΓΑΜΟΣ ΜΑΣ και παπαδες και κουμπαρους και μονο τρομος και γελια για καποιον λογο :-s

Θα μείνεις γεροντοκόρη, αγχώσου :!:

Οκ, θα βρω ενα καλο παιδι να το ΤΥΛΙΞΩ.
Να 'χει και τον τροπο του ομως, γιατι ο ερωτας περναει, τα λεφτα μενουνε.

Ξεκίνα να ψάχνεις όμως, γιατί σε βλέπω να ΤΥΛΙΓΕΙΣ ΠΙΤΟΓΥΡΑ όπου νάναι.

Η δουλεια δεν ειναι ντροπη.

[SPOILER]Σταματα να τρολλαρεις, ειναι σοβαρο θεμα εδω, γαμος.[-X[/SPOILER]

Πριν δύο εβδομάδες είχαμε reunion 10ετίας με την τάξη του λυκείου…

• “Γιατί δεν ήρθε ο τάδε;”

• “Γιατί λείπει η γυναίκα του και δεν είχε που να αφήσει το παιδί.”

• “Η τάδε που ήσασταν κολλητές τι κάνει ρε;”

• “Α, τέλεια! Παντρεμένη και ζει στην Κρήτη.”

• “Έλα ρε τάδε, πόσο καιρό έχουμε να τα πούμε;”

• “Ναι, είδες; Να σου συστήσω την αρραβωνιαστικιά μου…”

Κι εγώ να δηλώνω αιώνιος φοιτητής και άνεργος μετανάστης, χοχοχοχο
πιούρ τραγέλαφος…

Ο μόνος σωστός γάμος που ξέρω είναι “The Chemical Wedding” \m/

όχι ο μόνος

ΡΕ

άσε με να πω τη μαλακία μου χωρίς να πετάξεις τη δικιά σου αμέσως

ΡΕ

Στάση ζωής.

Αυτο το θρεντ μου ανηκει.

Για ποιο λογο ;

Μετά από ολιγόμηνο σεμινάριο παρέα με άλλες 20 γυναίκες όλες παντρεμένες (εντάξει και μερικές χωρισμένες) και ακούγοντας τις συζητήσεις τους σε κάθε διάλειμμα έχω να δηλώσω πως όποιος παντρεύεται είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ κορόιδο και ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ βλαξ. Όχι τίποτα άλλο αλλά δεν θέλω καν να φανταστώ τι δεν έλεγαν μπροστά μου.

Ποιος είπε ότι στα σεμινάρια δεν μαθαίνεις τίποτα :stuck_out_tongue:

^^ Τωρα εσυ αναφερεσαι στις μαλακιες της καθε απελπισμενης χωρισμενης (που μισει ολον τον αντρικο πληθυσμο)και διαμορφωσες γνωμη;;; Σε αυτα τα θεματα δεν εχει να κανει απολυτα η εμπειρεια των αλλων…
Αμα εσυ εχεις βρει τον καταλληλο ανθρωπο δεν σημαινει οτι ο γαμος θα “ναυαγησει” οπως εγινε με των αλλων! Δεν κανουμε ολοι τα ιδια λαθη…

Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο…

Μάλλον δεν διαβάσατε καλά το ποστ μου. 20 γυναίκες οι περισσότερες παντρεμένες μερικές χωρισμένες. Δεν μπορέσα να βρω ούτε μισό λόγο για να υποστηρίξω τον γάμο. 20 είναι ούτε μια ούτε δυο. Μπορώ να πω ότι μετά από αυτό έχω τρομοκρατηθεί και εσείς πείτε ότι θέλετε :p:p

[B]σημ.[/B] Δεν έθαβαν τον γάμο.

ΑΝ καταλαβα καλα ελεγαν για τους αντρες… Ε καλα τωρα δεν χρειαζεται να εισαι παντρεμενος οταν ειναι μεγαλη παρεα του ιδιου φυλλου για να κραζεις το αντιθετο. Κουβεντες που εχουν και δοσεις υπερβολης και χαβαλε ειναι αυτες,
Floydized ακομα περιμενω απαντηση … :slight_smile:

Αμα βρεις τον καταλληλο ανθρωπο ολα θα πανε μια χαρα.Απλα δεν χρειαζετε βιασυνη το ολο θεμα :slight_smile:

ελιωσαααα

:lol::lol::lol:

HΡΩΑΣ