Γάμος

βασικα στη περιπτωση του γαμου…να αναφερθει πρεπει και η κυριολεκτικη αξια που του δινουν ε…10-15 χιλιαρικα μονο για μια ταβερνα και ενα γλεντι και ποιος ξερει για τι ποσά μιλαμε συνολικα…λεφτα που δε μαζευονται απτη μια μερα στην αλλη για μια μερα μονο…που η ουσια ειναι η ιδια.

Αυτά δεν είναι τίποτα boy μου, μετά να δεις που αρχίζουν τα “πρέπει να αλλάξουμε καλύμματα στους καναπέδες”, “το χαλί του σαλονιού δεν ταιριάζει με το τραπέζι από ξύλο οξιάς που θέλω να αγοράσουμε”, “πότε επιτέλους θα με πας ένα ωραίο ταξίδι” κτλ.

Χαχα παντρεμένος,ε???
Οκ, αν βγουν έξω αυτά και κάποια ακόμα μια χαρά είναι ο γάμος. Απλά από κάποιο σημείο και μετά ξεχνάει το ζευγάρι ότι είναι δύο ανεξάρτητοι άνθρωποι που αποφασίσανε να πάνε οι ζωές τους παράλληλα και μαζί, και γυρνάει η κατάσταση στο είσαι ‘‘δικός μου’’ περιλαμβάνοντας τα πάντα σε αυτό. Όπως το μην τολμήσεις να πας για καφέ αν δεν με έχεις ρωτήσει πρώτα. Και βέβαια σε αφήνει να πας, αλλά αυτό σημαίνει ότι έχεις αποκτήσει άλλη μια μαμά…
Και βέβαια να ξεκολλήσει λίγο απ’τη λογικιή ότι τώρα που παντρεύτηκα σταματάμε τις δραστηριότητες και κάνουμε ότι κάνανε οι γονείς : αραχτοί στον καναπέ βλέπουμε και την τελευταία ηλίθια σειρά που παίζει, τρώμε γιατι δεν έχουμε τι να πούμε και όταν γίνουμε σα τα βόδια αρχίζουμε να κάνουμε κριτική στον άλλον που έγινε έτσι!:lol:

Απλώς παρατηρητικός.

Έχεις δίκιο πάντως, συμβαίνει συχνά. Είναι θέμα νοοτροπίας…

Πλάκα πλάκα, τώρα που το θυμήθηκα, κι έκανε και κρύο το βράδυ, εμένα η μαμά μου μου έλεγε όταν ήμουν μικρή ότι παντρευόμαστε για να έχουμε κάποιον να μας ζεσταίνει τα πόδια το βράδυ στο κρεβάτι :stuck_out_tongue:

Παίζει αυτός να είναι και ο καλύτερος λόγος που έχω ακούσει, μαζί με την Καντιανή πρόταση. Και καλά σαικς πες βρίσκεις εκτός γάμου, αλλά τον να επιβάλλεις στον άλλο να σου κάνει τη θερμάστρα, αυτό απαιτεί είτε μεγάλα αποθέματα έρωτος εκ μέρους του, είτε κάποιου είδους επικύρωση :stuck_out_tongue:

Οπότε παντρέψου μια θερμοφόρα.

Έχει μόνο πλεονεκτήματα:

  1. Σου ζεσταίνει τα πόδια το βράδυ.
  2. Δεν αντιμιλάει.
  3. Δεν βλέπει τσάμπιονς λιγκ.
  4. Μπορείς να της λές όλα τα προβλήματά σου, της μητέρας σου, των φιλενάδων σου και του κανίς σου και να ακούει σιωπηλά.
  5. Εάν δε έχει και επιθυμητό σχήμα/μέγεθος, μπορεί να χρησιμεύσει και στο άλλο το γνωστό θέμα.

ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ :!:

πάντως πιστεύω οτι ο θρησκευτικός γάμος πιο πολύ έχει μείνει σαν έθιμο για πολλούς.

όλο το κλίμα που επικρατεί είναι κακά τα ψέμματα καλή φάση.δίνονται αρκετά λεφτά η αλήθεια είναι αλλά πλέον όποιος δεν έχει τα φράγκα καταφεύγει στον πολιτικό γάμο το οποίο σε καμία περίπτωση δεν είναι κατακριτέο σαν κίνηση.

μα ο θρηκευτικος γαμος ρε συ δε παει αυτοματα να πει οτι θα ναι και ακριβος…μπορει να γουσταρω να με παντρεψει ενα γεροντι ξερω γω πανω σε ενα ακρωτηρι.παλι θρησκευτικος θα ναι ο γαμος…

ναι ισχυει αυτό που λες ρε συ.εγώ μιλάω για την περίπτωση που έχεις μαζέψει κάποια φράγκα για να κάνεις κομπλέ την φάση όλη και να καλέσεις και καποιους φίλους. η φάση που λες εσύ με κάποιο γερόντι σε ακρωτήρι είναι για στενό οικογενειακό κύκλο φαντάζομαι.

και εγω πιστευω παιδια οτι το καλυτερο ειναι να παντρευτεις καπου ησυχα χωρις πολλα πολλα σε στενο κυκλο με αυτους που αγαπας και σε αγαπανε ολα τα υπολοιπα που γινοντε ειναι για εφε και κατα την γνωμη μου περιττα.

Οσο πιο πολυ ακουω για πρωην συμμαθητες/τριες που παντρευονται τοσο πιο μακρινο μου φαινεται. Βλεπω και φωτος στο φβ με τον Νικολακη απ’το δημοτικο και αλμπουμ Ο ΓΑΜΟΣ ΜΑΣ και παπαδες και κουμπαρους και μονο τρομος και γελια για καποιον λογο :-s

1 Like

Θα μείνεις γεροντοκόρη, αγχώσου :!:

Οκ, θα βρω ενα καλο παιδι να το ΤΥΛΙΞΩ.
Να 'χει και τον τροπο του ομως, γιατι ο ερωτας περναει, τα λεφτα μενουνε.

Ξεκίνα να ψάχνεις όμως, γιατί σε βλέπω να ΤΥΛΙΓΕΙΣ ΠΙΤΟΓΥΡΑ όπου νάναι.

Η δουλεια δεν ειναι ντροπη.

[SPOILER]Σταματα να τρολλαρεις, ειναι σοβαρο θεμα εδω, γαμος.[-X[/SPOILER]

Πριν δύο εβδομάδες είχαμε reunion 10ετίας με την τάξη του λυκείου…

  • “Γιατί δεν ήρθε ο τάδε;”

  • “Γιατί λείπει η γυναίκα του και δεν είχε που να αφήσει το παιδί.”

  • “Η τάδε που ήσασταν κολλητές τι κάνει ρε;”

  • “Α, τέλεια! Παντρεμένη και ζει στην Κρήτη.”

  • “Έλα ρε τάδε, πόσο καιρό έχουμε να τα πούμε;”

  • “Ναι, είδες; Να σου συστήσω την αρραβωνιαστικιά μου…”

Κι εγώ να δηλώνω αιώνιος φοιτητής και άνεργος μετανάστης, χοχοχοχο
πιούρ τραγέλαφος…

Ο μόνος σωστός γάμος που ξέρω είναι “The Chemical Wedding” \m/

όχι ο μόνος

ΡΕ

άσε με να πω τη μαλακία μου χωρίς να πετάξεις τη δικιά σου αμέσως

ΡΕ

Στάση ζωής.