Γάμος

Οτι για να καταλαβουμε να εχουμε μετρο πρεπει να μας βαζουν αλλοι τα ορια. Και οριστε, εχουμε υπογεννητικοτητα. Η κοινωνικη αλλαγη απο το πολυ σεξ που λες…

εγω πιστευω πως αμα ειναι να φτασει κανεις ως το γαμο πρεπει να εινα απολυτα σιγουρος για την αποφαση του.αλλιως εχει χασει το παιχνιδι.

γαμος γυρω στα 28 απο αποκατεστημενος και φυσικα θρησκευτικος με τηρηση ολων των τοπικων παραδοσεων γιατι ως γνωστον η ουσια του γαμου ειναι θρησκευτικη.τα τυπικα ανηκουνε μονο στο κρατος.να τηρουμε και τις παραδοσεις παντως και οσοι δεν πιστευουμε μονο και μονο για ιστορικους και εθιμοτυπικους λογους και για να διαφυλαχτουν τα ηθη και εθιμα.

Μια που πήγε το θέμα εκεί, επαναφέρω αυτό εδώ το θρεντ, για όλους εμάς, που το μόνο όνειρο για το οποίο αξίζει να ζούμε, δεν είναι άλλο απο το να μας δούμε γαμπρούς και νυφούλες…

μπρρρρρρρρρρ μου σηκώθηκε η τρίχα ε.

αμε,θελω να σε δω γαμπρο ελλανορ μου!αντε και στα του freedom!!xexexe!

Εγώ στο γάμο μου πάντως με τζιν θα πάω. Χαρά που θα κάνει η νύφη:|

πανω σε χαρλευ?και η νυφη με κολλητη φουστα μαυρη…

Εγω ισως φορεσω κοστουμι. Αλλα η νυφη θελω να φοραει ταμπον. Τελος.

Πηγαινε με τα σωβρακα,θα ειναι πιο προχωρημενο.:lol::lol:

όχι πουυ θα εβαζες κουστουμι…[-X

Συμφωνα με εμενα και τα πιστευω μου:

Ο Γαμος ειναι κατι ανωτερο.
Δεν το κανεις ουτε για να αποδειξεις κατι ουτε για τους γονεις ουτε για κανεναν παρα μονο για σενα.
Ειναι ενα βημα πιο κοντα στην Θεοτητα μιας και ειναι το μυστιριο της Ενωσης της Θεας και του Θεου.
Δεν τον κανεις επειδη εισαι ερωτευμενος με καποιον. Το κανεις ωστε να ενωσεις την ολοκληρομενη σου οντοτητα με την ολοκληρωμενη οντοτητα καποιου αλλου για να πορευθεις προς τον Δρομο της Θεας με σταθεροτητα και ομαδηκοτητα.
Ειναι κατι ιερο, δεν ειναι κατι που κανεις για να μεινεις μαζι με τον αλλον ή για να μοιράσεις τα λεφτα σου.
Ενωση ειναι ο Γαμος και οχι να πας να και βαλεις νυφικο και να κρατας λουλουδια…
Για να κανεις οικογενεια δεν χρειαζεσαι τον Γαμο. Χρειαζεσαι εαυτο και προσωπικοτητα.

Εμεις τον Γαμο τον λεμε Δεσιμο(Binding) και ουσιαστικα ενωνει δυο ενεργειες χωρις να χανονται αλλα να ενώνονται και απο ασπρο και κοκκινο να γινονται ροζ. Να μπορουν να χωριστουν ξανα αν το επιλεξουν. Δεν εχει σχεση με την περιουσια.

Το Δεσιμο πρεπει να γινεται αναμεσα σε γυναικα και αντρα μιας και η γυναικα ειναι η Θεα και ο αντρας ο Θεος. Πρεπει να γινεται με ισορροπια…

Areldia ο γάμος είναι σαν τα μανιτάρια - το αντιλαμβανόμαστε πολύ αργά αν είναι καλά ή κακά.

Δεν γίνεται να έχουμε ένωση 2 θεών? :Ο

Συμφωνα με την δικια σου αποψη γιατι η δικια μου διαφερει!:stuck_out_tongue:

Οχι δεν γινεται. Δεν υπάρχει ισορροπια σε αυτο…

αφου για να γινει καποιος θεος πρεπει να εχει και πατερα και μητερα θεο, σωστα?
αν ομως αυτο δεν γινεται, οι θεοι παντρευονται τους απλους και βγαινεις ενας ημιθεος, σωστα?
αν γινεται συνεχεια αυτο θα γινουν ολοι ημιθεοι και αρα γιαυτο εχει χαλασει ο γαμος σαν θεσμο, σωστα?

(μαλακια ειπα, σωστα?)

Λιγάααακι! :lol:

Ειναι συμβολικο!

ενιωθα πως επρεπε κατι να πω…

:smiley:

Ε καλα εκανες!

Σοβαρά τώρα?

Εντάξει μου φαίνεται ωραίο γιατί με την Κατερίνα (ζουζουνάκι μου) μετά από 26 μήνες και είμαστε κάθε μέρα και καλύτερα. Τουλάχιστον αυτήν την θετική εμπειρία έχω εγώ.

Σοβαρα τωρα,σοβαρα τωρα?